BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Witam wszystkich
Autor Wiadomość
sibed 

Barfuje od: 30 lat
Wiek: 67
Dołączyła: 25 Lut 2012
Posty: 26
Skąd: Bialystok
Wysłany: 2012-02-25, 10:35   Witam wszystkich

Witam wszystkich. Przypadkowo zajrzałam na forum i okazuje się...że barfuję 30 lat! Nie używalam tylko oleju z łososia, zamiast tego tran i olej wiesiołek/ogorecznik, drozdzy piwnych i tauryny, ale daje dużo serc wołowych. Moje stare kotki, które odeszły, zyły 23 i 24 lata, wszyscy się dziwili, szczególnie lekarze wet, 22 letni kot i bawi się. Kotki nie były szczepione, tylko wścieklizna (były wychodzące), kto 25 lat temu szczepił koty? Puszek i wieprzowiny nie wzięły do pyska, chrupki, no bo jakże, kupuję odkłaczające i do czyszczenia zębów Royala, traktowane jako przekąska. Teraz to zlikwiduję i będę mielić kości, nic nie mielę, wszystko krojone. Problemy z kamieniem były, jak kotki miały 18 lat, był zdejmowany i sporo siekaczy trzeba było usunąć.
W tej chwili mam 6 letniego kocura, Zyzia, wykarmionego butelką, od miesiąca 3 nowe nabytki, 2 kotki DS i kocura DT wzięte z koszmarnych warunków, wszystkie dorosłe i wszystkie chore. Jedna prawie pozbyła się KK, antybiotyk i immunol, druga walczy. Wszystkie mają zaczerwienione dziąsła, a na dodatek Krecik plazmocytalna zapalenie, on byl zagłodzony, bo nie za bardzo mial co i z bólu nie mógł jeść. W ogóle wyniszczony, grudzień narkoza-zdejmowanie kamienia, styczeń narkoza -kastracja, i żywił się tanimi puszkami z wodą, ale i tego nie bardzo mógł, wył z bólu nad miską, u mnie powolutku surowe miksowane z żółtkiem i olejamii woda, potem mielone, teraz już je krojone i zagryza chrupkim. Był leczony metronidazolem, od mojej wet dostał steryd, ona jest mądra, ale kształcona tak jak wszyscy, przekonana że Royal to dobra karma. Muszę ją naprowadzic na forum. Wprowadzę resztę suplementów tak jak radzicie i skończę z chemią. Trzymajcie kciuki za Krecika!
_________________
sibed
 
 
aśka 

Barfuje od: roku
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 21 Wrz 2011
Posty: 177
Skąd: śląskie
Wysłany: 2012-02-25, 10:52   

Witaj na forum! Gratuluję ci utrzymania kotków w tak dobrej formie przez tyle lat,ale to tylko potwierdza ,że odpowiednie żywienie to duży sukces.Również pamiętam z dzieciństwa,że nasze domowe ogony były żywione głównie mięsem bo żadnych "wspaniałych chrupek" wtedy nie było.
Czekamy na zdjątko Zyzia i pozostałych. :-D
 
 
sibed 

Barfuje od: 30 lat
Wiek: 67
Dołączyła: 25 Lut 2012
Posty: 26
Skąd: Bialystok
Wysłany: 2012-02-25, 11:05   

Z tym to na razie będzie problem, bo nie umiem dodawać zdjęć do forum, tylko do maili. Jak znajdę czas, to spróbuję się nauczyć. Mój Zyzio też nie je puszek, czasami dobre rybne, bo uwielbia rybę, i nałogowo obgryza skórkę świeżego chleba, i kradnie ciastka i lubi daktyle i ogonki od gruszek. A nowe koty w tej chwili też nie chcą puszek, które są awaryjnie. Tylko mięcho, mięcho. Koty są mądre!!!

Mała edycja posta i dodanie zdjęć:

Koty mam od podstawówki, (rodzice raczej psiarze)z przerwą w okresie studiów. Zdjęcia po kolei; moje seniorki które odeszły Puśka i Paszczak (czarno-białe), Puśka wzięta ze stodoły, Paszczaczek to córka. Biały Zyzio jako kocię z siostrą Zuzią i w wydaniu świątecznym, on jest łotyszem, urodził się na gołej ziemi pod blokiem, tam też zlikwidowali kotom mozliwość wejścia do piwnic, ma 6 lat, niebieskie oczy i jest głuchy; nowe
nabytki to koty z Wólki(forum miau): ruda Mandarynka, ok 2 lat słodki kot z ADHD, trikolorka Bronia 6lat, urodziła sie z niedowładem tylnych łapek, teraz daje radę, tylko śmiesznie drypta bo i tyłeczek ma trochę niedorozwinięty, natomiast przednie łapy jak u lwa, mądra, ciekawska i gadająca, i złotooki pingwinek Krecik,lat 4, ma problemy z dziąsłami, jest lepiej, ale one sa u mnie dopiero 1 mies, nienachalny miziak i stoik, który nie reaguje na histerie Zyzia, który jest bardzo zazdrosny.

















_________________
sibed
Ostatnio zmieniony przez hipoteza 2012-02-27, 18:36, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
yadira 

Barfuje od: 2011
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 19 Lut 2012
Posty: 48
Skąd: Poznań
Wysłany: 2012-02-25, 11:59   

One dobrze wiedzą, co im najlepiej służy.

A koty w takim wieku, no no.. w życiu bym nie powiedziała, że mogą tyle dożyc!
 
 
 
Sandra 
Ekspert

Pomogła: 18 razy
Dołączyła: 29 Gru 2011
Posty: 3447
Wysłany: 2012-02-25, 19:27   

Sibed,
Jak dobrze, że możesz nam opisać historie swych kotów.
Ja także słyszałam,że koty dożywają takich lat :-D
A Twoja historia jest udokumentowana :kwiatek:
  Zaproszone osoby: 2
 
gerda 


Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 21 Wrz 2011
Posty: 1576
Skąd: podlaskie
Wysłany: 2012-02-25, 22:36   

Pozdrowienia z podlaskiego :-D -moja kotka żyła co prawda tylko 16 lat,jadła mięsko i niestety trochę chrupki (i niestety żyła tyle lat krócej!)Trzymam kciuki.Wiwat Podlasie! :mrgreen:
 
 
hipoteza 


Barfuje od: 07/2011
Udział BARFa: 50-75%
Dołączyła: 15 Wrz 2011
Posty: 226
Skąd: Legnica
Wysłany: 2012-02-26, 23:51   

Witaj na Forum,
jeśli masz problem z wrzuceniem zdjęć, to jak chcesz możesz mi je wysłać na maila, a ja je dodam za Ciebie ;)
hipoteza@barfnyswiat.org

no i dodałam ;)
_________________
Mam kota na gorącym dachu mojej głowy...
 
 
aśka 

Barfuje od: roku
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 21 Wrz 2011
Posty: 177
Skąd: śląskie
Wysłany: 2012-02-29, 21:04   

Rewelacyjne towarzystwo! I jaka zgoda :love: dziwię się tylko ,że paproć żyje :mrgreen:
 
 
dagnes 
Administrator


Barfuje od: 2008
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 23 razy
Dołączyła: 13 Wrz 2011
Posty: 4837
Wysłany: 2012-02-29, 21:06   

sibed napisał/a:
barfuję 30 lat!

Witam barfną weterankę na Forum :-D .
No, no - taki staż...

sibed napisał/a:
Moje stare kotki, które odeszły, zyły 23 i 24 lata

Mam prośbę - koniecznie opowiedz nam, jak osiągnęłaś taki wynik! I napisz coś więcej o swoich długowiecznych futrach. Może w jakimś specjalnym wątku, bo takie rekordy trzeba nagłaśniać :mrgreen: .
Myślę, że w ABC przydałby się wąteczek "Jak długo żyją BARFne koty"...
Będzie to nasza forumowa księga rekordów "Guinessa" ;-) .

P.S.
Widzę, że hipoteza wrzuciła ukradkiem fotki twoich ogonków do wcześniejszego posta ;-) .
Co to za białe kluski karmisz butelką? Nic nie pisałaś.
_________________
Aby dotrzeć do źródła, musisz iść pod prąd
 
 
sibed 

Barfuje od: 30 lat
Wiek: 67
Dołączyła: 25 Lut 2012
Posty: 26
Skąd: Bialystok
Wysłany: 2012-02-29, 21:08   

Zgoda może nie do końca, a paproci zostalo 1/4, reszta amputowana.
_________________
sibed
 
 
sibed 

Barfuje od: 30 lat
Wiek: 67
Dołączyła: 25 Lut 2012
Posty: 26
Skąd: Bialystok
Wysłany: 2012-02-29, 22:24   

Pisałam, pisałam. Te białe kluski to Zyzio i jego siostra Zuzia 6 lat temu. Przywiozłam je 4 tygodniowe z przedłuzonych o tydzień (przez koty) wakacji na Łotwie. A to szare z nimi to prawie brytyjczyk Buc- imię wskazuje charakter, ale był supenianią, nawet dawał się ssać aż do rozkrwawienia sutek, wtedy już zwiewał, ale nadal wylizywał dupki.
Z tym barfowaniem 30 lat to trochę żart, bo nie dawałam tylu suplementów, mój ojciec miał hodowlę norek i koty były zawsze karmione tak jak one, i tak mi zostało z dzieciństwa. Czyli mięcho, podroby, krew, żółtka, tran, kiełki pszenicy lub vit E, susz lucerny, siemię, trochę ryby, czasem 1 piła mleko... Jak pojawiły się chrupki są i chrupki, ale awaryjnie, bo koty powinny jeść często, a nas nie ma w domu, i często wyjeżdżamy. Puszek nie tknęły, wieprzowiny też, kurczak tylko wiejski bo takiego jak my, to nie jedzą, no i wszystko z bazaru, bo z dużego sklepu tez nie tkną, nawet najpiękniejszej wołowiny. I nie jedzą baraniny, chociaż dobra, ze wsi, no ale tam teraz karmią barany...mąką z kartoflami, i krowy też! To by było w skrócie, może kiedyś napisze więcej o różnych kotach, które przewinęły się przez moje życie, a było tego sporo, bo ciągle przychodził jakiś bidul, i zakociłam sporo bardziej lub mniej znajomych.
_________________
sibed
 
 
Villemo7 


Barfuje od: 2009?
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 23 Wrz 2011
Posty: 27
Skąd: Poznań
Wysłany: 2012-03-03, 23:53   

sibed napisał/a:
mój ojciec miał hodowlę norek i koty były zawsze karmione tak jak one, i tak mi zostało z dzieciństwa. Czyli mięcho, podroby, krew, żółtka, tran, kiełki pszenicy lub vit E, susz lucerny, siemię, trochę ryby, czasem 1 piła mleko...

No i wszystko jasne - norki to też drapieżniki. Tylko jakoś ludzie nie pamiętają, że koty przecież też. Na fermie żywienie musi być właściwe, a o domowych pupili ludzie nie dbają, albo tak im się tylko wydaje.
Naprawdę te małe, dłuuuuugie futrzaste dostawały kiełki?
A w jakim celu susz z lucerny?
_________________
 
 
sibed 

Barfuje od: 30 lat
Wiek: 67
Dołączyła: 25 Lut 2012
Posty: 26
Skąd: Bialystok
Wysłany: 2012-03-07, 09:28   

Lucerna jest bogata w potas, żelazo, fosfor, mangan, krzem, wit. B6, C, D, K, A, chlorofil, saponiny które dzialają przeciwbakteryjnie i przeciwgrzybiczo. Teraz nie trzeba używać suszonej, są suplementy dla ludzi np.Calivity.
Na ludzi tez działa dobroczynnie tylko trzeba uważąc na wit. K, nie przedobrzyć, szczególnie jak sa problemy z krzepliwością.
_________________
sibed
 
 
hipoteza 


Barfuje od: 07/2011
Udział BARFa: 50-75%
Dołączyła: 15 Wrz 2011
Posty: 226
Skąd: Legnica
Wysłany: 2012-03-07, 20:42   

Na prośbę autorki wątku wrzucam jeszcze trzy zdjęcia jej kotów, wraz z adnotacją, że: "Kości na razie nie budzą zbyt dużego zainteresowania, skrzydełka nie, tylko Bronia-to ta łaciata zjada z uda kurczaczego prawie całą, zostawia 3 cm środka, a drugi gnat obgryza chrząstki i służy jako zabawka. Więc mielę."







Znając złotą zasadę, że należy dawać wędkę zamiast ryby, śpieszę donieść, że instrukcję na temat umieszczania zdjeć na forum można znaleźć tutaj: Podstawowy kurs oswajacza zdjęć ;-)
_________________
Mam kota na gorącym dachu mojej głowy...
 
 
sibed 

Barfuje od: 30 lat
Wiek: 67
Dołączyła: 25 Lut 2012
Posty: 26
Skąd: Bialystok
Wysłany: 2012-03-07, 21:59   

Dzięki serdeczne hipotezo, próbowałam w/g instrukcji wstawiać, ale wciąż mam za mało czasu... żeby serio przysiąść. Nawet całego forum nie udało mi się jeszcze przeczytać. ciągle z doskoku... :kwiatek:
_________________
sibed
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne