BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Kardiomiopatia rozstrzeniowa i spondyloza.
Autor Wiadomość
Pat Pat 


Dołączyła: 22 Sie 2015
Posty: 3
Wysłany: 2015-08-23, 16:39   Kardiomiopatia rozstrzeniowa i spondyloza.

Witam wszystkich i proszę o poradę.

[Jako, że temat dotyczy i serca i stawów, pozwoliłam sobie założyć nowy wątek, żeby nie powielać wpisów, chyba że moderator przeniesie wątek w bardziej odpowiednie miejsce]

Moja 8-letnia Kuki pierwszy raz wciągnęła dziś żołądki wołowe, rozpoczynając tym samym swoją barfową przygodę :-)

Kuki jest ze mną prawie od roku. Na początku jako tymczasowicz, a później członek rodziny pełną gębą :-D Będąc u mnie dostawała do jedzenia głównie suchą karmę. Przez ostatnie 4 miesiące ToTW.

Decyzja o przejściu na barf zapadła bardzo szybko po tym, jak tydzień temu podczas testów alergicznych okazało się, że pies jest uczulony na wszystkie zboża (oprócz ryżu), na całą chemię spożywczą oraz na przytłaczającą większość karm dostępnym na rynku (łącznie z ekologicznymi i tymi z wysokiej półki). Objawem alergii jest u niej uporczywe drapanie. Musiałam więc od ręki zmienić sposób żywienia, więc cały czas na bieżąco zapoznaję się z wiedzą dot. barfowania. Strasznie tego dużo i pewnie jak większość początkujących mam wrażenie, że im więcej czytam, tym większy mam ból głowy :-/

Pierwszą rzeczą, w sprawie której bardzo potrzebuję Waszej porady to suplementacja i jej odpowiedni dobór w naszym niełatwym przypadku. Kuki choruje na kardiomiopatię rozstrzeniową (plus arytmia) i spondylozę. Ma też początki zwyrodnienia stawów w przednich łapach.

1. SERCE
Leki na serce, które przyjmuje: Benefortin, Vetmedin, Biosotal oraz suplement (również przepisany przez kardiologa) CardioVet. Czytałam na forum wątek dotyczący suplementów na serce i w moim odczuciu CardioVet ją zapewnia (skład w jednej tabletce: Winian L-karnityny 740 mg -> w tym L-karnityna 500 mg; Tauryna 200 mg; Koenzym Q10 10 mg; Selen 5 μg; Witamina E 60 IU). Kuki bierze 5 tabletek dziennie.
No chyba, że jest coś jeszcze, co będzie wartościowe i warte podawania w tym zakresie.

2. KRĘGOSŁUP i STAWY
Tu również różowo nie jest. Co 3 miesiące mamy pojawiać się na fizjoterapii na serię pola elektromagnetycznego oraz laser. Na razie odbyłyśmy pierwszą sesję, kolejna w październiku.
Na razie Kuki przyjęła też jedną kurację Metacamem w zawiesinie oraz CARTROPHEN VET w zastrzykach - tutaj też okazało się, że jest na to uczulona i drapie się strasznie, więc nie wiem, jak będą wyglądały kolejne serie.
Dlatego też bardzo zależy mi na suplementach, które nie tylko wspomogą stawy, ale będą miały właściwości przeciwzapalne i przeciwbólowe. Idealnie pasowałyby tu boswellia serrata oraz czarci pazur. Niestety doczytałam, że jedno i drugie wchodzi w reakcję z lekami kardiologicznymi :-( Nie wiem też, jak wygląda sprawa z kurkumą.
Na pewno skorzystamy natomiast z mączki z małży, z dzikiej róży, oleju z łososia i hemoglobiny.

3. OCHRONA WĄTROBY, OCZYSZCZENIE
Jako, że Kuki bierze leki w ilościach hurtowych potrzebujemy też coś na oczyszczenie/wspomożenie wątroby. Co polecacie? (czytałam o czystku i ostropeście).

Bardzo bardzo liczę na Waszą wiedzę i doświadczenie i będę wdzięczna za wszelkie wskazówki i pomoc w tej suplementowej walce! :->
 
 
angel 

Dołączyła: 29 Cze 2014
Posty: 55
Wysłany: 2015-08-25, 16:25   

Hej - widzę, że całkiem macie poważne schorzenia i konkretne leczenie.

Też mam psa sercowca - od 2,5 roku na lekach kardiologicznych. Dostaje dodatkowo suplementy - te co zawiera cardiovet plus dodatkowo głóg. Mi wychodzi dziennie trochę więcej tauryny, bo daję 2 gramy, u Was na 5 tabl. jest 1 gr oraz minimalnie więcej koenzymu, bo 2 x 30mg czyli 60 a u Was jest 50, ale według mnie spokojnie to powinno wystarczyć.
Dodatkowo obowiązkowo dobry olej z łososia.

Co do spondylozy to moja suczka lat 14 też się z tym boryka, tyle, że nie ma problemu z sercem.
Dostaje więc codziennie syrop : albo Aptus Apto Flex albo Cortaflex.Kupuję preparaty końskie, bo w mniejszej dawce mają większą koncentrację składników wspomagających stawy. Dodatkowo Cortaflex Inflamex, który ma działanie przeciwzapalne i przeciwbólowe, a także raz na jakiś czas kurację ludzkim opokanem. Niestety nie wiem jak to wszystko by współgrało z Waszym leczeniem. Mączka z małży podobno też się dobrze sprawdza.

Ostropest na wątrobę fajny, ale ja też daję zwykłe ludzkie wątrobowe wspomagacze ;)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne