BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Początki barfowania, jadłospis dla 6kg suczki
Autor Wiadomość
maryjane 

Dołączyła: 27 Lut 2016
Posty: 7
Wysłany: 2016-02-28, 18:25   Początki barfowania, jadłospis dla 6kg suczki

Witam wszystkich :)
To mój pierwszy wpis na tym forum, ogólnie jestem początkująca w BARFie i bardzo ciekawa nowej wiedzy.
Moja suczka ma 7 miesięcy, jest kundelkiem i waży prawe 6 kg. Wcześniej jadła suchą karmę lecz ostatnio zaczęły się strajki głodowe i stwierdziłam, że czas coś zmienić. Po przeczytaniu wieeelu informacji na temat psiej diety zdecydowałam się właśnie na BARF. I tu prosiłabym Was o pomoc. Jutro wybieram się do mięsnego, zauważyłam, że mają tam kilka fajnych rzeczy: wątróbki drobiowe i wołowe, szyjki z indyka no i oczywiście kurczaka, skrzydełka, piersi itd. Czy to będzie dobry początek dla mojej psinki? Oczywiście do tego warzywka i owoce. I tu też moje pytanie: jakie podawać? Aria uwielbia marchew, więc to na pewno wchodzi w grę, ale co jeszcze?

Pozdrawiam wszystkich i z góry dziękuję za pomoc :)
 
 
Milva 


Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 10 Lut 2016
Posty: 28
Skąd: Gołąb/Puławy
Wysłany: 2016-02-29, 11:37   

Jeśli pies nie jadł wcześniej surowizny, zaleca się by przy wprowadzaniu nowej diety rozpocząć od żwaczy. Jeśli jednak nie masz do nich dostępu, spróbuj na pierwszy raz podać samo mięso, bez kości i podrobów. Możesz zakupić na przykład uda z kurczaka czy indyka ze skórą i wyciągnąć z nich kości. Gulaszowa wołowina też może się sprawdzić na początku. Dopiero później, powoli wprowadzaj inne mięsa, podroby i na koniec mięsne kości. Uważaj z wątróbką, podanie zbyt dużej ilości jednorazowo często wywołuje biegunkę.

O tym, jak przestawiać psa na barf przeczytasz tutaj: http://www.barfnyswiat.org/viewtopic.php?t=333
A tu dowiesz się, jakie warzywa i owoce możemy podawać psu: http://www.barfnyswiat.org/viewtopic.php?t=334
 
 
maryjane 

Dołączyła: 27 Lut 2016
Posty: 7
Wysłany: 2016-02-29, 13:06   

A czy piers z kurczaka tez moze byc na poczatek? Wczoraj dalam jej sprobowac i mialam wrazenie ze w zyciu nic pyszniejszego nie probowala :)
Czy dobre bedzie jak rano bede podawac jej porcje miesa, a wieczorem owoce i warzywa? Czy lepiej porcje miesa rozbic na dwa razy? Np rano mieso, po poludniu warzywa i owoce i wieczorem znow mieso?
W takim razie poki co zrezygnuje z kosci i podrobow. Czy np za tydzen moge pomalu wprowadzac watrobe i serca?
A np po dwoch tygodniach kosci? I czy kosci musza byc w calosci czy moge zmielic razem z miesem? Prawde mowiac obawiam sie podawania kosci w calosci.
 
 
Milva 


Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 10 Lut 2016
Posty: 28
Skąd: Gołąb/Puławy
Wysłany: 2016-02-29, 22:17   

Pierś nie jest najlepszym wyborem - jest za chuda. Staraj się wybierać mięso poprzerastane, z tłuszczem, skórą, błonami.

Warzyw nie trzeba podawać codziennie, 2-3 razy w tygodniu w zupełności wystarczy.

Kości spokojnie możesz dać w całości, a jeśli obawiasz się, że pies mógłby połknąć naraz zbyt duży fragment, spróbuj na początek podać z ręki, tak aby musiał odgryzać po kawałku.
 
 
maryjane 

Dołączyła: 27 Lut 2016
Posty: 7
Wysłany: 2016-03-03, 13:35   

Dziś 3 dzień barfowania. Psina dostaje trzy posiłki dziennie : rano 60g mięsa(narazie tylko udko z kurczaka bez kości), po południu 25g marchwi i wieczorem 40g mięsa.

Tak tylko się zastanawiam czy porcje nie są za małe? Zjada to w 4 sekundy, potem wylizuje miske i cały czas prosi o więcej, a na dworze szuka jedzenia na własną łapę i co chwile coś znajduje.
Czy powinnam zwiększyć porcje czy jeszcze z tym poczekać? Dodatkowo również podczas dnia dostaje trochę smakołyków w nagrodę, ponieważ ćwiczymy kilka rzeczy. A ona i tak wiecznie nienażarta.

Martwi mnie też trochę to, że wcześniej robiła kupkę ok 3-4 razy dziennie, a wczoraj tylko jedną i to malutką, do tego kolorową i w kawałkach
 
 
Lena06 


Barfuje od: 28.07.2014
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 21 Lip 2014
Posty: 1292
Wysłany: 2016-03-03, 14:18   

maryjane napisał/a:
Tak tylko się zastanawiam czy porcje nie są za małe?

Zwiększ dzienną porcję. Wyliczenia nie zawsze pokrywają się z rzeczywistością. Zwiększ i obserwuj psa, np. czy po większej porcji nie idzie mu w boczki ;-)

maryjane napisał/a:
Martwi mnie też trochę to, że wcześniej robiła kupkę ok 3-4 razy dziennie, a wczoraj tylko jedną i to malutką, do tego kolorową i w kawałkach

Kupa 3-4 razy dzienne to typowa ilość kup psa na 'byle czym'. Psy na barfie kupę robią 1 raz na dobę, czasem nawet co dwa dni. Nie ma się czym martwić.
A kolorowa bo dajesz warzywa - pewnie dlatego.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne