BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
BARF u kotki przy skazie krwotocznej osoczowej
Autor Wiadomość
ChmurkaZT 

Barfuje od: 2009
Udział BARFa: 25-50%
Wiek: 38
Dołączyła: 05 Wrz 2014
Posty: 1
Wysłany: 2017-08-17, 02:24   BARF u kotki przy skazie krwotocznej osoczowej

Witam,
Moja kotka generalnie jest okazem zdrowia (teraz mam to potwierdzone mnóstwem badań). Jedynym niepokojącym objawem były wylewy krwi do przedniej komory oka. Po długim czasie trudnej diagnozy usłyszałam, że moja kotka ma skazę krwotoczną osoczową, czyli problem z którymś z czynników krzepnięcia krwi. Jest to schorzenie b. rzadko występujące u kotów, albo przynajmniej b. rzadko diagnozowane. Choroba jest nieuleczalna. Każdy zabieg medyczny (i oczywiście każdy wypadek) u mojego kota wiąże się z dużym ryzykiem. Weterynaria nie zna nic co można by kotce podawać... I z tym zostałam zostawiona...

Przegrzebałam internet szukając informacji, ale faktycznie jeśli chodzi o koty to w zasadzie nic nie znalazłam (przynajmniej w j. polskim). Natomiast jest sporo artykułów o skazie krwotocznej u ludzi. U ludzi leczenie wspomagające polega głównie na podawaniu brakującego czynnika krzepnięcia (U kotów nie ma nawet badań na konkretne czynniki, nie mówiąc już o możliwości ich podawania). We wszystkich tych artykułach jest podkreślone, że istotna jest dieta, zwłaszcza oparta na witaminach, by nie dopuścić do niedoborów witamin, minerałów i aminokwasów potrzebnych organizmowi. Zalecana jest dieta bogata w witaminę K i witaminę C oraz wapń.

I tu przechodzę do sedna.
Moja kotka dotychczas jadła (z różnych powodów) Power of Nature Meadowland Mix kurczak i BARF w ok 20%. Chcę teraz przejść na pełny BARF. Moje pytanie do światłych głów z tego forum. Jak myślicie powinnam jakoś modyfikować mieszankę czy pilnować po prostu żeby była dobrze zbilansowana? Może jakieś składniki wybierać w szczególności?

Będę wdzięczna za poradę. Przyda mi się poczucie, że nie zostałam z moją super wyjątkową kotką specjalnej troski całkiem sama :tuli:
 
 
shana55 
Ekspert

Barfuje od: 08.2012
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 22 razy
Dołączyła: 07 Sie 2012
Posty: 5339
Wysłany: 2017-08-17, 22:44   

ChmurkaZT :kwiatek:
Witamy serdecznie na forum.
Zapraszam do powitalni :mrgreen: zdjęcia koteczki mile widziane.
Myślę, że powinnaś przejść całkowicie na Barf, łatwiej Ci będzie w kalkulatorze te specjalistyczne witaminy ustawiać. Niewiele wiem w temacie tej choroby, poczekajmy, może jest na forum ktoś co wie więcej.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne