BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Cześć!
Autor Wiadomość
youleczka 

Dołączyła: 25 Lis 2017
Posty: 1
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-11-27, 20:45   Cześć!

Drodzy Barfowicze,
Bardzo się cieszę, że dołączyłam do tego zacnego grona, szczególnie że bardzo potrzebuję Waszej pomocy przy skomponowaniu pierwszego jadłospisu dla mojego Dunia.

Dunio ma 17 lat i jest u mnie od roku. Jest strasznym pieszczochem i uwielbia spędzać długie godziny na kolanach u swoich ludzi.

Niestety miesiąc temu w badaniu krwi i badaniu USG wyszło, że Duniek ma nowotwór wątroby, a jedna z nerek zmniejszyła się do ok. 2-3 cm, co widać również w podwyższonych poziomach mocznika i kreatyniny.

Dunio jest obecnie bardzo wybredny, jeśli chodzi o jedzenie. Jakiś tydzień temu, po kolejnych mało satysfakcjonujących próbach zaserwowania kotu nowo nabytych saszetek z mokrą karmą Feringa i Catz Finefood, przy krojeniu piersi z kurczaka na obiad, postanowiłam sprawdzić, jak kotowaty zareaguje na surowiznę.

I okazało się, że to był strzał w dziesiątkę - Duniek rzucił się na mięsko i wciągnął je w tempie iście ekspresowym.

Ponieważ po lekturze niektórych wątków z forum wiem już, że przy jego schorzeniach pierś z kurczaka to raczej nie jest najlepsze rozwiązanie, a już na pewno nie sama, dlatego też od weekendu jestem już zarejestrowaną forumowiczką, od dzisiaj dysponuję kalkulatorem, a od pewnego już czasu przekopuję się przez Wasze posty i próbuję połapać się w tym wszystkim.

Z góry dzięki za wszelkie sugestie i podpowiedzi jadłospisów, które mogłabym wykorzystać na początek, zanim "przegryzę się" przez to wszystko.
 
 
Dragana 


Barfuje od: 08.2015
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 14 Lip 2015
Posty: 680
Wysłany: 2017-11-28, 03:00   

youleczka, bardzo współczuję choroby kotka. Obawiam się, że w przypadku kotów chorych nie możesz "ściągnąć" przepisu od innej osoby, nawet jeśli byłby prawidłowy. Takie koty potrzebują nieco innego traktowania. Na pewno ważne będą dla Was wątki poświęcone żywieniu przy chorej wątrobie, chorych nerkach oraz w wypadku współwystępowania schorzeń tych organów, przydatny może też być wątek poświęcony żywieniu kotów z nowotworem.
Mimo wszystko chciałabym powitać Cię na forum i życzyć powodzenia Tobie i Duniowi :kwiatek:
 
 
IzabelaW 


Barfuje od: IX.2015
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 23 razy
Dołączyła: 15 Mar 2015
Posty: 996
Skąd: Lublin
Wysłany: 2017-11-28, 07:07   

youleczka, niech Cię nie przeraża ilość postów, przez które musisz się przekopać, to nie jest łatwe, ale naprawdę warte zrobienia. Po pewnym czasie wszystko ułoży Ci się w głowie i będzie już łatwiej. Kot chory, niestety, wymaga szczególnego ogarnięcia wiedzy, indywidualnego podejścia i po trochu eksperymentowania, co mu służy, a co nie. Czyjeś przepisy z wątków chorych kotów mogą być pomocne na samym początku (bo od jakiś trzeba zacząć), ale musisz je z czasem modyfikować w zależności od tego, jak kot reaguje na daną mieszankę, jak się czuje, jakie ma wyniki badań.
Życzę powodzenia i trzymam kciuki za to, by Dunio był z Tobą w dobrej kondycji jeszcze przez wiele lat :kciuk:
 
 
Koci_Ogon 


Barfuje od: 06.2018
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 3 razy
Wiek: 43
Dołączyła: 13 Wrz 2018
Posty: 140
Skąd: Chamonix-MB
Wysłany: 2018-10-26, 11:58   

Cześć youleczka, bywasz tu jeszcze?
Mam podobnie chorego kotka, chętnie bym się dowiedziała, jak wygląda po kilku miesiącach wasze barfowanie, jak sobie radzicie :) Jak się ma Duniek?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne