BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Witam.
Autor Wiadomość
Chandni 

Wiek: 31
Dołączyła: 12 Sty 2018
Posty: 152
Wysłany: 2018-01-15, 22:40   Witam.

Chciałabym przywitać się ze wszystkimi :) w naszym domku posiadamy 3 pociechy. Pieska Sabę, kanarka Bodzisława oraz kotkę Kiziunię :) to właśnie dla niej chciałabym nauczyć sie barfowania. Ma duże problemy ze zdrowiem, ostatnio odmówiła jedzenia czegokolwiek i toleruje jedynie surowe mięso więc w sumie jestem zmuszona ;p
 
 
KaiKai 

Barfuje od: 2015
Udział BARFa: 50-75%
Pomógł: 1 raz
Wiek: 50
Dołączył: 20 Kwi 2015
Posty: 330
Skąd: Stegna
Wysłany: 2018-01-16, 00:13   

Cześć Chandni, ;-)
A to tak nagle zaczęła odmawiać czegokolwiek?
Jakie to problemy ze zdrowiem? Mieszankę barfową można dostosować pod problemy zdrowotne kota. Pisz choćby tu co się dzieję.
Samo mięso ( karmienie samym mięsem) jest nie zdrowe i zaszkodzi kotu prędzej czy póżniej.
Jeśli masz już dostęp do kalkulatora to wrzuć w niego samo mięso...parametry wyjdą tragicznie.
Więc koniecznie musisz zacząć barfować i to czym prędzej, by z tego mięsa przyrządzić idealny posiłek dla Kiziuni ułożony pod jej ewentualne problemy zdrowotne.
My służymy pomocą :-)

Nie widzę Kiziuni, jakieś zdjęcia planujesz?
 
 
Chandni 

Wiek: 31
Dołączyła: 12 Sty 2018
Posty: 152
Wysłany: 2018-01-16, 16:42   

Czas na pierwszy Barf :) w sumie wymuszony przez moją kotkę. Kiziunia ma prawie 7 miesięcy i nagle z dnia na dzień przestała jeść puszki. Siku zaczęło pojawiać się znacznie rzadziej tak samo z kałem. Wet rozłożył ręce i kazał podawać samo surowe skoro je je. Problem w tym że ona do puszek nie chce wrócić. Surowe i podroby je od ok tygodnia dlatego muszę szybko wprowadzić jej suplementację.
U małej wykryto przerost mięśnia sercowego i ma podejrzenie ZWO.

Znalazłam tu info ze mogę np kupić gotową mieszankę Felini, zmieszać ją z mięsem i już. Gdzieś doczytałam że muszę dodać taurynę, mączkę ze skorupek i sól himalajską, a dodatkowo ta mieszanka jest nie wygodna i są z nią problemy. Jak to jest na prawde??

Nie ukrywam, zalezy mi na czasie. Oraz na tym aby na suplementy nie wydać kroci bo jeżeli księżnej Kiziuni znów coś się zmieni to zostanę na lodzie i planuję dalej diagnozować ZWO a to będzie kosztować i kosztować ;(
 
 
shana55 
Ekspert

Barfuje od: 08.2012
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 22 razy
Dołączyła: 07 Sie 2012
Posty: 5339
Wysłany: 2018-01-16, 17:26   

Chandni :kwiatek:

Proszę o to wątek o przepisach z Felini Complete koniecznie do poczytania:
http://www.barfnyswiat.org/viewtopic.php?t=789
 
 
Chandni 

Wiek: 31
Dołączyła: 12 Sty 2018
Posty: 152
Wysłany: 2018-01-18, 19:21   

Część wszystkim ☺ mam małą zagwostke. Nasza kicia ma problemy zdrowotne i tak po rui na końcu grudnia (nie kastrowana bo ma wadę serca) przestała jeść (siku i koopa też dużo rzadziej). Była na puszkach wysokomiesnych. Zaczela tolerowac tylko surowe. I tak była N nim ponad tydzień, wczoraj zrobiliśmy pierwszego barfa ale jest bunt. Nie wiem czy skoczyć do weta po witaminy? Z jednej strony boję się ze ja przewitaminizuje a z drugiej przecież nie je tej mieszanki tyle ile powinna a dodatkowo muszę dawać jej czyste kawałki mięsa "umazane" ukazane mieszance... i na piewrsza mieszanke ktora powstala bardzo szybko nie mialam hemoglobiny i maczki z alg..
 
 
Chandni 

Wiek: 31
Dołączyła: 12 Sty 2018
Posty: 152
Wysłany: 2018-01-20, 23:00   

Wcześniej nie dodałam zdjęć więc teraz czas na trochę spamu Kiziuniowego :) Jak do nas trafiła ważyła 470g, była mini mini groszkiem ale maxi workiem na choroby (nie mam zdjęć z początku jej choroby) później pozornie wyzdrowiała żeby znów nam zachorować ;(





 
 
Chandni 

Wiek: 31
Dołączyła: 12 Sty 2018
Posty: 152
Wysłany: 2018-01-20, 23:02   

 
 
Chandni 

Wiek: 31
Dołączyła: 12 Sty 2018
Posty: 152
Wysłany: 2018-01-20, 23:11   

Podejście nr3. Ostatnie jak się nie uda to rezygnuje :P
Nie mogę się pogodzić z jej chorobą :cry: Odkąd z nami jest jest moim całym światem :cry: a teraz biedna znów męczy się z rujką :cry:

 
 
asia.cat 


Barfuje od: 11.2017
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 30 Lip 2016
Posty: 87
Skąd: Wołomin
Wysłany: 2018-01-21, 20:58   

Cudna jest :love: Moje kociambry na początku też super jadły samo mięsko z dodatkiem części supli, do czasu aż dodałam do mieszanki hemoglobinę i był bunt :-| ale pomogły sosiki Miamora http://www.zooplus.pl/sho...or/pasta/234089 hemoglobinkę musiałam wprowadzać na raty stopniowo zwiększając jej ilość, teraz wcinają Barfa aż miło a jak przy kolejnej zmianie mieszanki będą grymasić to już wiem co zrobić ;-)
 
 
IzabelaW 


Barfuje od: IX.2015
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 23 razy
Dołączyła: 15 Mar 2015
Posty: 996
Skąd: Lublin
Wysłany: 2018-01-22, 06:58   

Jest prześliczna :love:
Na rujki lekarstwem jest sterylizacja. Pomyśl o niej, gdy tyko stan zdrowia kotki na to pozwoli. Na grymaszenie przy jedzeniu wszelkie metody dosmaczania, karmienia, zachęcania ;-)
 
 
Chandni 

Wiek: 31
Dołączyła: 12 Sty 2018
Posty: 152
Wysłany: 2018-01-22, 15:12   

Asia.cat tylko nic mi nie mów 😨 bo my hemoglobiny wprowadzamy dopiero w następnej mieszance jak dojdzie przesyłka. A już cieszyłam się ze małą je mieszankę. Co prawda kupiłam jej kiełbaski z Rossmann żeby dosmaczac (chciałam sosiki ale pomyliłam opakowania).

Mala niestety nie może być kastrowana😕 ma chore serce. Gdyby mogła to już dawno bym jej wszystko wyciela😂 ale niestety musimy sie męczyć z jej płaczem 😐 może później opiszę jej historię żeby przybliżyć jej stan zdrowia i przebyte choroby
 
 
KaiKai 

Barfuje od: 2015
Udział BARFa: 50-75%
Pomógł: 1 raz
Wiek: 50
Dołączył: 20 Kwi 2015
Posty: 330
Skąd: Stegna
Wysłany: 2018-01-22, 17:35   

Chandni, Ja swojej młodej kotce muszę dosmaczać barf . Jest młoda i powinna jeść dużo a jest na odwrót. Stare drzewa od razu przesadzone na barfne podłoże bez problemu..młoda sadzonka protestuje. Szczerze mówiąc myślałem że będzie na odwrót a tu czym starszy kot tym lepiej je barfa.
1/10 puszki się musi znależć w barfie bo inaczej młoda ( 5miesięcy) nie zje ani połowy.
Jest i tak sto razy lepiej niż to co było w 2017 roku. Rosła intensywnie a jadła po 70 gram barfa dziennie. Więc pękałem momentami i pucholce otwierałem. Potem się wszystko poprawiło ale nadal nie jest idealnie. A ona jest zdrowa.
Więc cierpliwości i pilnować by nie zagłodzić kota. Otwierać puchy i mieszać z barf.Byle by nie suche.
 
 
shana55 
Ekspert

Barfuje od: 08.2012
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 22 razy
Dołączyła: 07 Sie 2012
Posty: 5339
Wysłany: 2018-01-22, 20:04   

Chandni :kwiatek:
Tak sobie pomyślałam, że są przecież środki antykoncepcyjne dla kota. Wiem, że nie są obojętne dla zdrowia jak to hormony ale może zastosować coś na krótki czas, żeby kicie wyciszyć, odkarmić, wzmocnić i postawić na nogi przed sterylizacją. Czytałam o czipie wszczepianym kotkom hodowlanym, który wycisza rujkę na jakiś czas, dając kotce odpocząć.
Napisz PW do któregoś z hodowców działających na Forum (jest ich tu sporo) może wiedzą coś na ten temat i posłużyli by radą.
I oczywiście przedyskutuj temat z wetem co on na to.
Trzymam kciuki. :kciuk:
 
 
kashucha 
BARFny Hodowca


Barfuje od: 2014
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 25 Lis 2014
Posty: 209
Skąd: Poznań
Wysłany: 2018-01-22, 20:45   

Shana, są środki antykoncepcyjne dla kotek, jasne, jedne lepsze, drugie gorsze pod względem skutków ubocznych, ale to środki przeznaczone raczej dla kotek hodowlanych, bo zwykłe po prostu się kastruje z wyboru.
Znam historię kotki Chandni spoza forum i póki co doradziłam jej suplementację melatoniną, która powinna wydłużyć okresy międzyrujowe.
Z tego co wiem, kotka nie była konsultowana kardiologicznie przez specjalistę, tylko miała echo robione przez zwykłego weta. W cenie implantu (idąc dalej drogą antykoncepcji) z deslorelinem (więcej o nim tu: http://europepmc.org/abstract/med/11787161 ) lepiej zapisać kota do kardiologa, bo implant i tak nie działa wiecznie, a koszty są spore, ok 200zł sztuka.
Gdyby to był mój kot, bez opinii specjalisty w dziedzinie kardiologii nie przekreślałabym szansy na narkozę (choćby wziewną isofluranem).

Chandni, witaj na forum :kwiatek:
_________________
– Chciałem powiedzieć (…) że na tym świecie jest chyba coś, dla czego warto żyć.
Śmierć zastanowił się przez chwilę.
KOTY, stwierdził w końcu. KOTY SĄ MIŁE.
*Terry Pratchett, "Czarodzicielstwo"
 
 
Chandni 

Wiek: 31
Dołączyła: 12 Sty 2018
Posty: 152
Wysłany: 2018-01-22, 20:54   

KaiKai
Nasza właśnie z puszek zrezygnowała. Przestała jeść z dnia na dzień. Nie miałam wyboru musiałam zacząć uczyć się BARFa bo tolerowała tylko surowe. Co prawda pierwsza porcja Barf ciężko jej przyszła, ale zjadła :) teraz zauważyłam że zjada nawet bez smaczków a dziś i wczoraj wsunęła porcję z siemieniem lnianym bez marudzenia (ma problemy z wypróżnianiem się).
Niektóre ciężko znoszą nowe jedzenia. Wg mnie koty są uparte, wiedzą co chcą i nie ustąpią :-P nasza teraz wsuwa więcej jak 130g dziennie (po 130-140 mamy pakowane i zazwyczaj muszę wyciągać nową porcję bo wieczorem zaczyna brakować). Może Twoja z czasem zrozumie te starsze i mądrzejsze koty ;-) A może to bunt młodzieńczy?

shana55
Kiziunia ma wadę serca, więc sterylizacja na tą chwilę odpada. Jeszcze musimy sprawdzić czy w razie "w" jeżeli okazałoby się że ma ZWO to będzie możliwa operacja. Więc chyba najpierw musimy dalej badać serduszko :cry: a dla niej najgorsze to golenie klatki :cry:
Są środki antykoncepcyjne ale po konsultacji z 3 lekarzami zrezygnowaliśmy (dopóki jej płacz nie zacznie powodować naszej głuchoty). Mała jest na lekach praktycznie od 5 tygodnia życia, miała kiepskie wyniki a dodatkowo to serce i podejrzenie ZWO. Lekarze odradzają pakowanie w nią następnej chemii. Sama chcę jej tego oszczędzić jak najdłużej. Jeszcze w grudniu miałam nadzieję że będzie kotką mającą rujkę 2x w roku.. ale niestety już jest następna. Dzięki za podpowiedzi :kwiatek:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne