BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Elerrina przybija piąteczkę na Dzień Dobry :)
Autor Wiadomość
stepelkaa 

Dołączyła: 22 Mar 2018
Posty: 9
Wysłany: 2018-03-24, 00:48   Elerrina przybija piąteczkę na Dzień Dobry :)

Wraz z Elerriną witamy serdecznie :)



Mam 21 lat i półtoraroczną koteczkę o imieniu Elerrina ( "ukoronowana gwiazdami"). Rzadko zdarza się, że nie muszę komuś powtarzać jej imienia parę razy. Mieszkamy na co dzień w Warszawie jednak co tydzień/dwa jeździmy do domu rodzinnego. Elerrina jest gadatliwym, bardzo żarłocznym urwisem. Kocha suche,mokre,surowe mięso. Podejmuje próby kradzieży naszego stołowego jedzenia ( kuszą ją nawet ciasta i brokuły!).Próbuje jeść niestety także wiele rzeczy niebezpiecznych dla kota ( sznurki, wstążki, gumki,folie). W Warszawie "mamy" koleżankę chichuachuę ( obecnie proporcje masy ciała kota i psa przedstawiają się całkowicie odwrotnie!) natomiast w domu kota Arbuza i sznaucerkę miniaturową. Do tej pory El karmiłam namaczaną suchą karmą, jednak ostatnio zaczęłyśmy przygodę z puszkami Mac's Cat i... BARFEM. A raczej... chciałabym, żeby był to Barf,jednak nie mamy na razie kalkulatora i pierwsza mieszanka wyszła nam do kitu. Mam nadzieję, że kolejna będzie dużo lepsza.

Elerrina urodziła się w domu pewnej dobrej duszyczki dokarmiającej przybłędę. Któregoś dnia a szafce na buty pani znalazła... 5 kociąt. Mówi, że nie miała pojęcia, że kocica jest w ciąży. Obecnie kocia mama i siostra Elerriny stały się już tam kocimi rezydentami :) Ja zarzekałam się, że szaro-burego kota to akurat nie chcę, że wolałabym inny kolor, że ten jest zbyt pospolity... jednak przepadłam po uszy ( i trwa to do dziś!)

Malutka:








Obecnie:









 
 
KaiKai 

Barfuje od: 2015
Udział BARFa: 50-75%
Pomógł: 1 raz
Wiek: 50
Dołączył: 20 Kwi 2015
Posty: 330
Skąd: Stegna
Wysłany: 2018-03-24, 00:57   

stepelkaa,
Witamy Was kochane :mrgreen:
Co Ty powiedziałaś że szarobure to nie ? Najpiękniejsze są szarobure pręguski , oprócz czarnych kotów , ..urocze :-)
Oczywiście wszystko kwestią gustu.
ładne zdjęcia. ;-)
 
 
stepelkaa 

Dołączyła: 22 Mar 2018
Posty: 9
Wysłany: 2018-03-24, 01:03   

Coś mnie musiało chwilowo tak antyszaroburo zamroczyć, teraz widzę co mi tu najpiękniejszego biega pod nosem :)
 
 
KaiKai 

Barfuje od: 2015
Udział BARFa: 50-75%
Pomógł: 1 raz
Wiek: 50
Dołączył: 20 Kwi 2015
Posty: 330
Skąd: Stegna
Wysłany: 2018-03-24, 01:09   

Cudny ten Twój kociak :->
To już pierwszy krok za Tobą, teraz kalkulator.
 
 
stepelkaa 

Dołączyła: 22 Mar 2018
Posty: 9
Wysłany: 2018-03-24, 01:41   

Napisałam już do Hebe, teraz czekam na odpowiedź. Kalkulator zdecydowanie się przyda.
 
 
Skipper 
Ekspert


Barfuje od: 2012.08.20
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 31 Sie 2012
Posty: 2808
Wysłany: 2018-03-24, 16:45   

Cudna kicia i tak sądząc po wyglądzie zastanawiam się, czy przypadkiem żbiczych genów w sobie nie ma :twisted:
Miałam w ubiegłym roku na DT panienkę o podobnej maści i właśnie jej obecni właściciele zwrócili mi uwagę na wygląd, ze bardzo żbika przypomina i pewno takowe geny posiada ;-) (żbiki krzyżowały się - napisałam w czasie przeszłym, bo obecnie populacja jest niewielka, z kotami domowymi)
_________________
Mimo, że regulamin forum to FIKCJA - Śpiewać to rzecz ludzka, miauczeć to rzecz boska... :mrgreen: (Zhuangzi 庄子)
 
 
stepelkaa 

Dołączyła: 22 Mar 2018
Posty: 9
Wysłany: 2018-03-24, 23:56   

"Żbik" lub "Żbikol" ewentualnie "Żbikolec" to jedne z naszych najczęstszych ksywek. Odkąd mam Elerrinke- mysle sobie ze przypomina zbika,jednak nie mialam pojecia ze jest mozliwosc zeby miala jakies zbicze geny!
 
 
shana55 
Ekspert

Barfuje od: 08.2012
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 22 razy
Dołączyła: 07 Sie 2012
Posty: 5339
Wysłany: 2018-03-25, 00:39   

stepelkaa :kwiatek:
Cudna ta Twoja koteczka :love: miałam kiedyś takiego cudnego buraska. Może kiedyś jeszcze los będzie łaskawy i na moim progu postawi kota o takim umaszczeniu....
Czytaj Forum, zbieraj wiedzę, kotu należy się dobre jedzenie. Wywal suche zostaw dobre puszki i przechodź prędziutko na Barf. My pomożemy :kciuk: :food:
 
 
stepelkaa 

Dołączyła: 22 Mar 2018
Posty: 9
Wysłany: 2018-03-25, 19:13   

shana55 napisał/a:
stepelkaa :kwiatek:
Cudna ta Twoja koteczka :love: miałam kiedyś takiego cudnego buraska. Może kiedyś jeszcze los będzie łaskawy i na moim progu postawi kota o takim umaszczeniu....
Czytaj Forum, zbieraj wiedzę, kotu należy się dobre jedzenie. Wywal suche zostaw dobre puszki i przechodź prędziutko na Barf. My pomożemy :kciuk: :food:


Narazie jeszcze nie otrzymałam odpowiedzi odnośnie kalkulatora :cry: czy informacje,do ktorych dotarlam sa aktualne- powinnam napisac o niego do Hebe? Suche już odstawione,bedzie jedynie w wyjatkowych przypadkach,zakupiłam puchy Mac's Cat ale jednak chcialabym karmic glownie Barfem zeby kota scierala sobie ząbki. Stwierdzilam ze poki jest mloda to dobry czas na wprowadzanie nowinek- a ze uwielbia jesc kazda postac jedzenia a za mieso da sie pokroic- przynajmniej problemu z wprowadzaniem takich posilkow kompletnie nie ma! :-D :-D :-D
 
 
KaiKai 

Barfuje od: 2015
Udział BARFa: 50-75%
Pomógł: 1 raz
Wiek: 50
Dołączył: 20 Kwi 2015
Posty: 330
Skąd: Stegna
Wysłany: 2018-03-26, 17:54   

Hebe pewno czasu nie ma, tak powinnaś do niej napisać.

Skopiuj jakikolwiek przepis dobrze oceniony i zrób go kociakowi.
Czy koniecznie sama musisz go zrobić od razu w kalku, bo ja sama , bo ja tak chcę?
Myślę że nie.

Nie ma suchego w wyjątkowych przypadkach, bo nie ma wyjątkowych przypadków z suchym, suche bee

Jak już to puszki mokre :-)
 
 
shana55 
Ekspert

Barfuje od: 08.2012
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 22 razy
Dołączyła: 07 Sie 2012
Posty: 5339
Wysłany: 2018-03-26, 18:27   

stepelkaa :kwiatek:
Jeśli zrobiłaś wszystko co Hebe sobie życzy czyli napisałaś PW do niej:
Kod:
Licencję na Kalkulator mogą otrzymać wyłącznie Użytkownicy zarejestrowani na forum BARFny Świat.
Proszę o kontakt na PW ze mną (czyli Hebe), żeby dowiedzieć się jak to zrobić.
PAMIĘTAJ O NETYKIECIE - pisząc PW do obcej osoby wypada się chociaż podpisać imieniem


To dostęp do powinnaś dostać lada moment. :kciuk:
 
 
Nul 

Dołączyła: 28 Gru 2016
Posty: 208
Skąd: Kraków
Wysłany: 2018-03-27, 15:54   Re: Elerrina przybija piąteczkę na Dzień Dobry :)

Hej hej!

stepelkaa napisał/a:
Wraz z Elerriną witamy serdecznie :)
Ja zarzekałam się, że szaro-burego kota to akurat nie chcę, że wolałabym inny kolor, że ten jest zbyt pospolity... jednak przepadłam po uszy ( i trwa to do dziś!)


Ja do schroniska pojechałam po czarnego... Wróciłam z burasem i też przepadłam! Kiedy potem brałam drugą kotkę, pani opiekunka się jakby zaczęła przede mna tłumaczyć "ale ona też burasia, nie wiem, czy bedzie pani chciała, skoro juz ma jednego burego" - od razu odpowiedzialam, że to najpiękniejsze koty na świecie i nie chcę innego :mrgreen:

Ale oczywiście wszystkie koty są piękne :mrgreen: I El także!

Czerp dzielnie z zasobów forumowych! Mnóstwo do czytania i do przerabiania na praktyke, dla zdrowia naszych futerek :)

Miau :)
Anna, Feliks i Bajka
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne