BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Aslan w naszym domu
Autor Wiadomość
jonoforeza1 

Barfuje od: jeszcze nie
Dołączyła: 05 Kwi 2018
Posty: 4
Skąd: ---------------
Wysłany: 2018-04-06, 17:03   Aslan w naszym domu

Dzień dobry wszystkim czytającym forum BARFny Świat.Do Waszej grupy dotarłam dość pokrętnymi drogami.Zaczęło się od tego,że stałam się właścicielką-szczęsliwą właścicielką -8 mieś futrzaka.Z polecenia trafiłam do wspaniałego domu na warszawskim Ursynowie,gdzie Pani Krystyna prowadzi hodowlę 'Dom Elzy'.Po długich rozmowach z hodowcą zaproponowano mi 7 mieś kotka -Aslana. Kot zawojował nas całkowicie-głównie z powodu cudownego charakteru.Nigdy wcześniej kota nie miałam-a z wiedzy powszechnej i powielanej-trochę inaczej nasze wspólne życie sobie wyobrażałam....Mój Aslan jako prawdziwy ragdoll jest :słodki,przytulaśny,grzeczny,cierpliwy,mało natarczywy,......tutaj dwie strony zalet :love: .....i jedną maluśką wadę-nie bardzo je surowe mięso.A -i jeszcze kłaki latają...Ponieważ chciałabym zadbać o niego godnie-była właścicielka sugerowała przejście na dietę BARF. Na FB znalazłam grupę Barfne Korepetycje oraz Barf jest prosty.Z tych stron zostałam przekierowana tutaj-jako do źródła wiedzy.Po wnikliwej lekturze -zaczęłam przekonywać uparciucha-puszkowca i chrupcioka do świeżego.Na czworaka,po kawałeczku do dzioba...co kilka dni...Wiele brzydkich słów poszło w eter-koteczek wcale się nie przejmował.Co wtorek i piątek wycieczka na rynek po świeżutką wołowinkę do spróbowania,cielęcinkę,podroby,kurę,indyka...Rodzina rosołu nie tknie przez najbliższy rok chyba....A ta małpa wybrzydzała-bleee-tego nie zje,nie powącha,nie poliże...I po jakimś czasie -po wywąchaniu wszelkich propozycjii-Aslanek zaczął pomalutku jeść!!!No -żeby nie popaść w euforię od razu-muszę dawać mu kawałki z ręki-ale je.Pora więc z mojej strony na kolejne kroki-stąd moje obecność na Forum,Pozdrawiam wszystkich zaangażowanych i ogromnie dziękuję za tą bezinteresowność i życzliwość Życzę satysfakcji,wiele ciepłych słów oraz tego pełnego miłości kociego spojrzenia.Magdalena.
 
 
małga 


Barfuje od: 11.2014
Pomogła: 8 razy
Dołączyła: 20 Lis 2014
Posty: 839
Skąd: znad morza/W-wa
Wysłany: 2018-04-06, 22:58   

trzymam kciuki za dalsze postępy, rodzinie zrób czasem mielonego, miej litość ;-)
Aslana zobaczyłam sobie na stronie hodowli, ale zawsze milej będzie zobaczyć go zadomowionego, piękny!
 
 
shana55 
Ekspert

Barfuje od: 08.2012
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 22 razy
Dołączyła: 07 Sie 2012
Posty: 5339
Wysłany: 2018-04-07, 17:17   

jonoforeza1 :kwiatek:
Przychylam się do prośby Małgi zdjęcia, zdjęcia, zdjęcia...plizzz :love:
Powodzenia w barfowaniu i witamy na Forum. :macha:
 
 
jonoforeza1 

Barfuje od: jeszcze nie
Dołączyła: 05 Kwi 2018
Posty: 4
Skąd: ---------------
Wysłany: 2018-04-07, 20:28   

Eeee,no właśnie od dwóch wieczorów próbuję coś w kierunku zdjęć zadziałać z mizernym skutkiem.Coś jakbym uprawnień nie miała.... :shock:
 
 
shana55 
Ekspert

Barfuje od: 08.2012
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 22 razy
Dołączyła: 07 Sie 2012
Posty: 5339
Wysłany: 2018-04-07, 20:31   

jonoforeza1 :kwiatek:
Ściąga pomocna do załączania zdjęć :twisted:
https://www.barfnyswiat.org/viewtopic.php?t=387
 
 
jonoforeza1 

Barfuje od: jeszcze nie
Dołączyła: 05 Kwi 2018
Posty: 4
Skąd: ---------------
Wysłany: 2018-04-07, 20:46   

 
 
shana55 
Ekspert

Barfuje od: 08.2012
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 22 razy
Dołączyła: 07 Sie 2012
Posty: 5339
Wysłany: 2018-04-07, 20:49   

No proszę :love: :mrgreen:
Cudo !!
 
 
jonoforeza1 

Barfuje od: jeszcze nie
Dołączyła: 05 Kwi 2018
Posty: 4
Skąd: ---------------
Wysłany: 2018-04-07, 20:53   

Dziękuję bardzo za pomoc :kwiatek: -a kotełek jak to wszystkie koty wyjątkowo wdzięczny do robienia zdjęć. :love:
 
 
Klara 


Barfuje od: 03.2018
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 27 Lut 2018
Posty: 106
Skąd: Legionowo
Wysłany: 2018-04-09, 21:16   

jonoforeza1, pięknota z niego, a te oczy.... :love:
Ja też jestem tu nowa, a na moim koncie z pomocą forumowiczów dwie wykonane mieszanki barfowe (ta ostatnia zawaliła mi połowę zamrażarki :lol: ).
Życzę Ci powodzenia i wytrwałości w barfowej nauce :kwiatek: Ja miewałam chwile zwątpienia, ale cały czas czytam i czytam i wiele się rozjaśnia. :kwiatek:
 
 
IzabelaW 


Barfuje od: IX.2015
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 23 razy
Dołączyła: 15 Mar 2015
Posty: 996
Skąd: Lublin
Wysłany: 2018-04-11, 06:16   

O, kolejny ragdollek zawitał na forum - fajnie :-)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne