BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Mój wybór, moja decyzja. A mój pan się tylko dostosował.
Autor Wiadomość
Bolek 


Dołączył: 11 Maj 2018
Posty: 14
Skąd: Łódź
Wysłany: 2018-05-12, 22:33   Mój wybór, moja decyzja. A mój pan się tylko dostosował.

Dzień dobry.
Mam na imię Bolek, mam pół roku i zdecydowałem się przejść na dietę BARF. Sam zdecydowałem!



Dostawałem chrupki, cóż, były niezłe, ale pewnego dnia mój pan kroił karkówkę na grilla. Gdy poszedł po przyprawy udało mi się wdrapać na fotel ogrodowy, wykonać z niego skok na stół, zdobyć największy kawał mięska i schować się z nim w krzakach. Pan mnie na początku wołał, wyczułem po intonacji głosu, że nie był zadowolony, ale najważniejsze, że ja byłem. Taka uczta nie zdarza się często. Więc udawałem, że nie słyszę. Ale ponieważ jestem grzecznym psem, to gdy zjadłem mięsko, podszedłem do pana i na przeprosiny podałem mu łapkę, a potem wylizałem mu mordkę i uszy. Mój pan się nie umie gniewać. Nie jest taki, jak mój poprzedni zły pan, który wyrzucił mnie z auta wraz z rodzeństwem w środku lasu. Była surowa zima. Tylko ja i siostra przeżyliśmy, gdy odnalazł nas pan leśniczy. A potem zaopiekował się mną mój obecny pan. No ale to dawna historia... Już prawie o tym nie pamiętam...
Za to pamiętam doskonale, że następnego dnia mój pan kupił kilogram czegoś wspaniale pachnącego i położył na przednim siedzeniu auta. Leżałem sobie na tylnym siedzeniu i podsypiałem, jak to zwykle w samochodzie, ale ten zapach był tak cudowny, że nie mogłem już zasnąć. I gdy podjechaliśmy na stację benzynową i mój pan poszedł zapłacić, po prostu musiałem zobaczyć, co tak cudownie pachnie. Była to kaszanka. Och, jak się spieszyłem, żeby wszystko zjeść! Ledwie zdążyłem. Za to pan był bardzo zmartwiony. Nawet poszliśmy do zaprzyjaźnionej pani weterynarz. Ważę 10 kg, a kaszanki było ponad kilo. No ale nic mi nie było. I od tamtego czasu zacząłem dostawać do jedzenia same wspaniałe rzeczy. A chrupki poszły w odstawkę. Prawda, że podjąłem dobrą decyzję?
Zdradzę Wam pewien sekret. Otóż ja i mój kumpel Olaf, biszonek, jedliśmy coś tak absolutnie doskonałego, że tego się opisać nie da. Myślę, że ja i Olaf jako jedyne psy w Polsce jedliśmy greckie gołąbki w liściach winogron.



Pan specjalnie nie doprawia dla nas kolendrą, czosnkiem i kminkiem, po prostu samo rewelacyjne mielone surowe mięsko indycze z gotowanym ryżem owinięte w liść winogrona. No po prostu odjazd! Pan dodaje też do naszych gołąbków zmielone skorupki jajka. Dla mnie to obojętne. Ale oni (to znaczy państwo) to sobie takie gołąbki jeszcze gotują w wywarze z warzyw, doprawiają ziołami, polewają sosem czosnkowym albo cytryną i takie mają przy tym miny, jakby jedli dwa kilo polędwiczek wołowych, trzy kilo surowej wątróbki, cztery kilo żołądków, albo przynajmniej porządnie obrośniętą mięsem kość cielęcą.
Ech, ci ludzie... Dziwni... Ale co byśmy my, psy, zrobili bez ich miłości? No i co oni by zrobili bez naszej miłości i oddania? Po prostu jesteśmy sobie przeznaczeni.
 
 
Nul 

Dołączyła: 28 Gru 2016
Posty: 208
Skąd: Kraków
Wysłany: 2018-05-13, 13:19   

No pięknie się czyta! Pozdrowienia od

Anny (człowiek), Feliksa (kot) i Bajki (kotka)
 
 
shana55 
Ekspert

Barfuje od: 08.2012
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 22 razy
Dołączyła: 07 Sie 2012
Posty: 5339
Wysłany: 2018-05-13, 17:28   

Bolek :kwiatek:
Tak sie cieszymy że do nas dołączyliście. To ogromne szczęście, że trafiłeś do takich wspaniałych ludzi i wybrałeś dla siebie najlepsza dietę pod słońcem.
Pozdrawiamy Was całą gromadą i psy i koty i życzymy owocnego barfowania. :mrgreen: :love:
 
 
Bolek 


Dołączył: 11 Maj 2018
Posty: 14
Skąd: Łódź
Wysłany: 2018-05-13, 22:34   

Dzięki! Uczymy się barfowania i wszystko przed nami. Czytamy, czytamy i jeszcze raz czytamy. A przy okazji chcemy się pochwalić dzisiejszą wizytą u pani wet. Bolek zjadł tabletkę przeciw kleszczom i pchłom, a ja zapytałem panią wet, co sądzi o diecie BARF. A pani wet odparła, że jeśli mam czas i chcę mieć zdrowego psa - to dobra opcja.
To chyba była jakaś wyjątkowa pani wet...
 
 
IzabelaW 


Barfuje od: IX.2015
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 23 razy
Dołączyła: 15 Mar 2015
Posty: 996
Skąd: Lublin
Wysłany: 2018-05-14, 05:58   

Nawet bym powiedziała, że bardzo wyjątkowa ;-)
Buzia się śmieje, gdy się czyta takie szczęśliwie kończące się historie :-)
Bolek, powodzenia w przyswajaniu barfnych reguł :kciuk: Podpowiem, że oprócz ogólnych i tych typowo psich warto czytać też kocie wątki - tu jest dużo kociarzy i przez to wiele fajnych rzeczy opisanych jest właśnie w kocich tematach.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne