BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Witamy się:))
Autor Wiadomość
BrunoDM 

Dołączyła: 17 Cze 2018
Posty: 2
Wysłany: 2018-06-18, 22:57   Witamy się:))

Cześć, kwiatek:
jestem Gosia i całkiem świeża na forum, chociaż czytuję je z "ukrycia" od kilku tygodni.
Od lutego tego roku mamy kociaka. Wabi się Bruno, rasa kartuska. Zawitał do nas zaraz po tym, jak skończył 3 mce.
Co to BARF - nie miałam pojęcia, dopóki nie szukałam informacji w necie, jak prawidłowo karmić kota.
Od tego czytania mam na razie mętlik w głowie i jeszcze pewnie sporo czasu minie, zanim mi się to wszystko poukłada.
Bruna karmiliśmy przez pierwsze dwa miesiące suchą karmą, początkowo RC (o zgrozo), bo była w wyprawce, a następnie Purizonem. Później próbowaliśmy łączyć mokre z suchym, ale to nie zdało egzaminu, bo Bruno cały czas siedział z pyszczkiem w misce i nie było mowy o tym, by zachować kilkugodzinne odstępy między jednym a drugim, więc szybko przeszliśmy na mokre. Dostaje puszki Wild Nature, ale jak taki będzie miał
apetyt, to nas zrujnuje :hair:
Surowiznę podawaliśmy mu od początku małymi porcjami, nie za często, raczej żeby sprawdzić czy mu smakuje i akurat jak mieliśmy coś zjadliwego dla kota na obiad.
Lubi wołowinkę, kaczkę, indyka, kurczaka, żółtko. Nie przepada raczej za wątróbką, no i nie próbowaliśmy jeszcze surowej ryby. Przyjmuje wszystko bez problemów, źadnych sensacji w kuwecie, a i po jego zachowaniu widać, że wszystko jest ok. Mając tak wdzięczne do karmienia kocię, grzechem by było tego nie wykorzystać.
Tym bardziej, że trochę zaczyna nam się otłuszczać na brzuszku (z hodowli odebrany już wykastrowany) i miałam nadzieję, że surowa dieta pomoże nam choć trochę zapobiec dalszemu tyciu.
Zanim ogarnę kalkulator, mam zamiar korzystać z gotowych przepisów z easy Barfem i częściowo naturalnymi suplementami. Przymierzam się do pierwszych zakupów i już zbieram skorupki od jajek ;-)
Jak już zaczniemy na dobre, będziemy dzielić się doświadczeniami, na razie jednak będziemy korzystać z Waszych.
Ostatnio zmieniony przez BrunoDM 2018-06-18, 23:08, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Bianka 4 
BARFny Hodowca


Barfuje od: 12/2010
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 5 razy
Wiek: 59
Dołączyła: 21 Wrz 2011
Posty: 1067
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-06-18, 23:06   

Witamy Bruna... i Ciebie Gosiu na forum :kwiatek:
Poprosimy o zdjęcia Bruna!!!
Zdradzisz nam z jakiej hodowli pochodzi Bruno?
_________________
Mieszkałem z kilkoma mistrzami Zen. Wszyscy byli kotami - Eckhart Tolle
 
 
 
BrunoDM 

Dołączyła: 17 Cze 2018
Posty: 2
Wysłany: 2018-06-18, 23:24   

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne