BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Dzień dobry - witają się Ania, SETH'I i Szejk :)
Autor Wiadomość
aanliiboo 

Dołączyła: 23 Lip 2018
Posty: 1
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2018-07-26, 18:21   Dzień dobry - witają się Ania, SETH'I i Szejk :)

Ahoj wszystkim!

Na początek... Cieszę się, że tu trafiłam. Coraz bardziej zaczynam się przekonywać i interesować barfem :)

Aktualnie mam 2 zwierzaki (teściowa podobno się nie liczy... ;))

SETH'I - urodzony 16 marca 2017, Owczarek Niemiecki. Aktualnie karmiony Brit Care dla większych ras, wersja dla szczeniąt, oraz ryżem z warzywami i mięsem, bądź puszkami Z Doliny Noteci. Czasami wpadnie surowizna i kości. No i do nauki różne smakołyki... Nie jest kastrowany.

Szejk (domowo Szejki) - urodzony 6 sierpnia 2017, Maine Coon. Karmiony podobnie - Brit Care dla kociąt, puszki z Doliny Noteci lub surowizna. Dostaje też czasami przysmaki. Kastrowany.

Oboje dodatkowo dostają olej z łososia i suplementy dla nich dobrane.

Wiem, że dużo nauki przede mną, odnośnie prawidłowego żywienia, ale cieszę się, że i tak zrezygnowałam z karm zawierających zboża w ogromnej ilości (wbrew pozorom wcale nie ta najtańsza i nie RC)

Zainteresowałam się barfem dzięki forum MCO. Może i wymaga więcej czasu i zaangażowania, ale chcę, aby moje zwierzaki dostawały to, co dla nich najlepsze.

A ja jestem Ania, mieszkam w Rybniku, i na codzień pracuję w biurze.

Pozdrawiam wszystkich i dziękuję za przyjęcie na forum :)
 
 
Anilina 

Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 24 razy
Dołączyła: 20 Lip 2017
Posty: 995
Wysłany: 2018-08-13, 12:54   

aanliiboo, Aniu, witamy Ciebie i Twoich podopiecznych na Forum :kwiatek:

Super, że przestawiasz zwierzaki na coraz lepsze jedzenie. Życzę, by starczyło Ci zapału na 100% BARFa :)

Jak najszybciej odstaw kotu suchą karmę - z upływem lat będzie coraz trudniej odzwyczaić. A sucha to zabójstwo dla kocich nerek. Jako właścicielka kota z przewlekłą niewydolnością nerek żałuję każdego roku, gdy pchałam ten susz w moją kotkę. Poczytaj zwłaszcza o wodzie w kociej diecie: https://www.barfnyswiat.org/viewtopic.php?t=138

Co do psa, to bardzo odradzam karmienie naprzemienne suchą i mięsnymi kośćmi. Do trawienia kości potrzebne jest niskie pH w żołądku (w okolicach 1), a sucha, nawet bezzbożowa, zobojętnia kwasy żołądkowe. Łatwo o nieszczęście. Bezpiecznie jest odczekać minimum 3 dni na samym mięsie, nim podamy pierwsze kości.

Powodzenia! Niecierpliwie czekam na relacje i koniecznie zdjęcia pociech.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne