BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Chude, terierek i kocie futra witają :)
Autor Wiadomość
Tilia 


Barfuje od: 11.2008
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 6 razy
Dołączyła: 06 Cze 2012
Posty: 356
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-06-06, 10:47   Chude, terierek i kocie futra witają :)

Witamy i my :) czyli trzy charcice - Dru, Hesia i Nono, terierka australijska Szczotka i dwa kociuchy Szaszłyk i Szpilka. Drusia, Hesia i Szczotka barfują od około trzech i pół roku, Nono doszła rok temu, u nas też od początku na BARFie. Psom dieta chyba służy. Drusia, dziewięcioletnia, sercowa, miała teraz robione dokładne badania krwi, moczu, usg jamy brzusznej i wszystko, na co może mieć wpływ dieta jest ok. Poza tym od czasu przejścia na BARF tylko raz miała problem z gruczołem okołoodbytowym, a wcześniej miała te problemy ciągle. Hesia z kolei na BARFie odchowana (jej organizm nienajlepiej toleruje suche karmy), wyrosła pięknie, praktycznie bezproblemowo, a charty szkockie miewają niestety bardzo często problemy ze wzrostem. Druśka już na emeryturze, ale Heśka i Nono to psy trenujące, sportowe. Szczotka twarda sztuka, z nią też wszystko ok :)

Moje koty to już weterani, są głównie na suchym, BARF dostają tylko dodatkowo, bo przyznam szczerze, że o ile psi BARF wydaje mi się dość prosty i intuicyjny, to koci nadal mnie przerasta :oops: Ale może w końcu i za kociuchy się wezmę ;)
 
 
koniczynka 
Ekspert


Barfuje od: 3 lata
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 18 razy
Dołączyła: 15 Wrz 2011
Posty: 887
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2012-06-06, 11:02   

Witajcie :)
 
 
Sandra 
Ekspert

Pomogła: 18 razy
Dołączyła: 29 Gru 2011
Posty: 3447
Wysłany: 2012-06-06, 14:19   

Tilia napisał/a:
Moje koty to już weterani, są głównie na suchym, BARF dostają tylko dodatkowo, bo przyznam szczerze, że o ile psi BARF wydaje mi się dość prosty i intuicyjny, to koci nadal mnie przerasta :oops: Ale może w końcu i za kociuchy się wezmę ;)

Ale.. :-D biedne kociuchy, :cry:
Ja na początku trochę panikowałam, że czegoś za mało albo za dużo, a teraz jak czasu mnie goni to robię mieszankę z tego co mam i nawet nie ważę, ale stosuję różnorodność mięs co, mam nadzieję zapewnia równowagę w suplementach. Najważniejsza tauryna :!:
Daj kociuchom BARF'a :kwiatek:
Witamy serdecznie
  Zaproszone osoby: 2
 
Tilia 


Barfuje od: 11.2008
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 6 razy
Dołączyła: 06 Cze 2012
Posty: 356
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-06-06, 14:30   

Wezmę się i za nie. Dostają po trochu różnych mięs, bo psy są na surowiźnie, ale też mają dostęp do chrupek. Muszę się za nie wziąć, co nie jest łatwe, bo ani kot ani kicia nie są wielkimi fanami surowizny, owszem zjedzą troszkę (albo nie jak nie mają ochoty) i idą sobie. Albo ewentualnie zaczynają zabawę w polowanie na kawałek mięsa... Co jest uciążliwe zwłaszcza teraz jak jest ciepło, bo potrafią gdzieś taki kawałek ukryć i potem zlatują się do tego muchy.

Dzięki za powitanie :)
 
 
magda_z 

Dołączyła: 30 Sty 2012
Posty: 101
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2012-06-06, 18:55   

Hej :-D
 
 
gerda 


Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 21 Wrz 2011
Posty: 1576
Skąd: podlaskie
Wysłany: 2012-06-06, 19:49   

Kup EASY i taurynę, weź gotowy przepis- i będzie szybko i prosto! (ja też do połowy daję EASY,a do reszty naturalne suplementy,bo nie mam siły na kalkulator) :oops:
 
 
koniczynka 
Ekspert


Barfuje od: 3 lata
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 18 razy
Dołączyła: 15 Wrz 2011
Posty: 887
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2012-06-06, 20:52   

Możesz też skorzystać na początku na przykład z TCPremix. Wystarczy do niego dodać wody oraz mięso i gotowe w kilka minut.
 
 
Tilia 


Barfuje od: 11.2008
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 6 razy
Dołączyła: 06 Cze 2012
Posty: 356
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-06-17, 11:04   

Dziękuję za rady! :) Nie wiem czy macie porównanie z psim BARFem, ale ja na prawdę od 3,5 roku nie podaję praktycznie żadnych sztucznych dodatków (poza okresowymi dodatkami "na stawy", tak na prawdę chyba dla własnego spokoju sumienia...), sama natura - oleje, tłuszcze, zioła, miód itd. Co mi się wyjmie z lodówki czy zamrażarki to daję, raz na parę dni mielę warzywa do papki warzywnej, nic nie ważę, nie liczę, no i chyba wszystko jest ok, bo po ewentualne problemy czy niedobory po takim czasie już by się na pewno ujawniły.
 
 
koniczynka 
Ekspert


Barfuje od: 3 lata
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 18 razy
Dołączyła: 15 Wrz 2011
Posty: 887
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2012-06-17, 13:09   

Jeśli chodzi o koty to mają one bardzo specyficzne i wysokie wymagania pokarmowe, które różnią się od psich tak samo jak ich metabolizm w dużej mierze różni się od psiego (między innymi nie potrafią one konwertować karotenu do witaminy A w przeciwieństwie do psów, ich organizm wytwarza za mało tauryny i jest ona niezbędna im do życia i muszą ją otrzymywać z pokarmem, nie potrafią przekształcać kwasu linolowego w arachidonowy, dlatego muszą go uzyskiwać z pokarmem, nie potrafią produkować niacyny z tryptofanu, więc muszą uzyskiwać ją z pokarmem, mają wyższe zapotrzebowanie na witaminę B6 i argininę niż psy, właściwie wcale nie potrzebują węglowodanów, a ich ilość w diecie nie powinna przekraczać 3-5%, nie radzą sobie z trawieniem fruktozy, która występuje między innymi w owocach itd.itp). Z tego też względu najbezpieczniej jest korzystać z kalkulatora BARFowego lub z gotowych preparatów. Robiąc mieszanki z kalkulatorem także korzysta się z samych naturalnych składników (oleje, algi, drożdże, hemoglobina itd.). Gotowe preparaty natomiast mogą zwierać głównie naturalne składniki (TCPremix), być też być połączeniem naturalnych i syntetycznych składników (Easy BARF) lub zawierać same syntetyki (Felini Complete)
 
 
Tilia 


Barfuje od: 11.2008
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 6 razy
Dołączyła: 06 Cze 2012
Posty: 356
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-06-21, 14:04   

Szpilka bardzo dziękuje za streszczenie :kwiatek:

 
 
koniczynka 
Ekspert


Barfuje od: 3 lata
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 18 razy
Dołączyła: 15 Wrz 2011
Posty: 887
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2012-06-21, 15:12   

Ależ piękna jest! :D Wygląda jak mojej świętej pamięci Miśka :love:
 
 
Tilia 


Barfuje od: 11.2008
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 6 razy
Dołączyła: 06 Cze 2012
Posty: 356
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-06-21, 15:26   

I słodka jest ogromnie, prawdziwy cukierek! Ma "tylko" jedną wadę, czasem sika poza kuwetą. Czasem mam ochotę ją... zapakować w pieluchę :evil:

A to Szaszłyk, mój pupil, prawdziwy Szefu :faja:



Był jeszcze półdziki, wychodzący Futrzak, ale niestety, pokonało go choróbsko :-(
 
 
koniczynka 
Ekspert


Barfuje od: 3 lata
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 18 razy
Dołączyła: 15 Wrz 2011
Posty: 887
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2012-06-21, 15:28   

Od razu widać kto rządzi :D Piękne zielone oczy ^^
 
 
Tilia 


Barfuje od: 11.2008
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 6 razy
Dołączyła: 06 Cze 2012
Posty: 356
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-06-21, 15:37   

Oj tak, bardzo lubię te jego oczy



Szare mogą spać spokojnie, ochrona czuwa :faja:

 
 
Sandra 
Ekspert

Pomogła: 18 razy
Dołączyła: 29 Gru 2011
Posty: 3447
Wysłany: 2012-06-21, 19:33   

Tilia, piękne stado, a Szpilka cud urody, moja Inez odrobinkę jest do niej podobna.
Szyldkretowa Ci ona jest ?
A reszta ? Jeszcze psy kolejno...Poprosimy. :kwiatek:
  Zaproszone osoby: 2
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne