BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Formalności i dokumenty u weterynarza
Autor Wiadomość
Chasing The Sun 

Barfuje od: IV.2015
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 19 Mar 2018
Posty: 150
Skąd: Rainbow
Wysłany: 2018-08-19, 11:59   Formalności i dokumenty u weterynarza

Mam pytanie. Chcę uporządkować sprawy związane z kotami. Kiedyś jeden z weterynarzy powiedział mi, że w każdej książeczce zdrowia zwierzęcia powinno być jego zdjęcie. W przeciwnym razie książeczka jest nieważna. Chciałam Was zapytać - czy Wy umieszczacie podobizny swoich pupili w tym dokumencie? Czy takie zdjęcie powinno spełniać jakieś wymogi? (np. jak w przypadku dowodu osobistego). Domyślam się, że pewnie większy nacisk kładzie się na zdjęcie mordki, ale z drugiej strony - przecież umaszczenie też może być charakterystyczne - czy chodzi o takie zdjęcie, które mogłoby być wykorzystywane także na wypadek zaginięcia zwierzęcia? Czy rzeczywiście jest to wymóg?
_________________
Lokah Samastah Sukhino Bhavantu
 
 
Artoo 

Barfuje od: lato 2017
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 19 Lip 2017
Posty: 362
Wysłany: 2018-08-19, 16:36   

Cześć,
książeczka zawiera:
dane właściciela,
imię i pochodzenie kota dla rasowego,
symbol chipa dla chipowanego
dane wagowe i zdrowotne od urodzenia (okocenia) aż do chwili obecnej
szczepienia
wszelkie wpływające na zdrowie zabiegi
podawane leki z dawkami z przyczyną podania - jednostką chorobową.

Zdjęcie pyszczka dachowca bez danych powyżej nic nikomu nie powie, a większość weterynarzy nie zdecyduje się na podstawie tylko zdjęcia zidentyfikować kota.

Nasz kolejny kot jak i poprzednik nie ma w książeczce zdjęcia, a wet rozpoznaje go już od wejścia podobnie jak poprzedniego.
 
 
shana55 
Ekspert

Barfuje od: 08.2012
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 22 razy
Dołączyła: 07 Sie 2012
Posty: 5339
Wysłany: 2018-08-19, 19:56   

Moje zwierzaki zarówno koty jak i psy też nie maja zdjęć w książeczkach zdrowia.
Maja tylko główne dane, o których pisze Artoo.
Jednak my od lat chodzimy do tych samych weterynarzy, zwierzaki mają kartoteki na ich komputerze ze wszystkimi danymi a weci od wejścia wiedza który kot przyszedł. :mrgreen:
 
 
Chasing The Sun 

Barfuje od: IV.2015
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 19 Mar 2018
Posty: 150
Skąd: Rainbow
Wysłany: 2018-08-19, 20:06   

Wydaje mi się, że mógłby być kłopot z książeczką zdrowia bez zdjęcia zwierzęcia, w środkach transportu publicznego. Jednak z jakiś przyczyn książeczki to miejsce na fotografię zawierają.
_________________
Lokah Samastah Sukhino Bhavantu
 
 
shana55 
Ekspert

Barfuje od: 08.2012
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 22 razy
Dołączyła: 07 Sie 2012
Posty: 5339
Wysłany: 2018-08-19, 20:30   

Chasing The Sun :kwiatek:
To najprawdopodobniej jest wymóg w paszporcie, ale w książeczce zdrowia kota czy musi być nie znalazłam odpowiedzi, ale pewnie może :twisted:

Wożąc kota w transportówce w środkach transportu publicznego nie trzeba żadnych książeczek ze sobą mieć. To nie pies, który powinien mieć numerek z datą aktualnego szczepienia na wściekliznę.
 
 
gpolomska 
Admin techniczny

Barfuje od: gpolomska
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 07 Sty 2013
Posty: 1740
Skąd: Mysłowice
Wysłany: 2018-08-20, 06:31   

Zacznijmy od tego, że jak pisze Shana: książeczka w ogóle nie jest wymagana dla kota.
 
 
Anilina 

Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 24 razy
Dołączyła: 20 Lip 2017
Posty: 995
Wysłany: 2018-08-20, 10:30   

Z moimi zwierzami objeździłam w sumie chyba kilkanaście lecznic/przychodni/klinik. Książeczkę ma tylko najstarsza kotka, jakiś czas jej używałam, ale miejsca w niej na historię choroby tyle co kot napłakał ;)
Do lecznic jeżdżę z kartotekami w formacie A4. Książeczka zupełnie nieprzydatna, weterynarze nawet do niej nie zaglądają.

W kwestii zdjęcia - ono na pewno nie jest potrzebne. Loli wyrabiałam w tym roku paszport UE. Nawet w nim, w miejscu na zdjęcie zwierzęcia jest adnotacja - NIEOBOWIĄZKOWE.
 
 
Chasing The Sun 

Barfuje od: IV.2015
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 19 Mar 2018
Posty: 150
Skąd: Rainbow
Wysłany: 2018-08-20, 11:09   

Dzięki Anilina, jeśli w paszporcie zdjęcie nie jest potrzebne, to tymbardziej w książeczce. Gdy wyjeżdżam z kotem (którymkolwiek), to zawsze wolę tą książeczkę mieć. Nigdy nie wiadomo na kogo się trafi, czy to ze współpasażerów czy z personelu. Chcę mieć także porządek w dokumentach.
gpolomska, proszę o przeniesienie postów do właściwego wątku, mnie się nie udało takiego wczoraj znaleźć.
_________________
Lokah Samastah Sukhino Bhavantu
 
 
gpolomska 
Admin techniczny

Barfuje od: gpolomska
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 07 Sty 2013
Posty: 1740
Skąd: Mysłowice
Wysłany: 2018-08-20, 11:15   

Nie ma gdzie przenieść - założyłam nowy.

Co do moich doświadczeń: wetów interesują wyniki badań z labu i wywiad. Nawet jak mam karty to bardzo pobieżnie rzucają okiem a książeczka tylko do wpisania czasami ważniejszych zabiegów (jak to stwierdzają - żebym nie wyszła na sadystkę, która wydłubała kotu oczy albo ucięła część ucha) czy faktu ogarnięcia paszczy (szczegóły i tak są na osobnej karcie). Nikt nigdzie o książeczkę nawet nie pytał: jak dam to wpiszą i tyle.

Co dalej wymogu zdjęcia: poprosiłbym o podstawę prawną tego wymogu wraz z rozporządzeniem określającym w jakim konkretnie ujęciu ma być to foto i w jakiej pozycji zwierzak. Taka metoda jak w wariatkowie w jednej z części Asterixa i Obelixa. Powinno zadziałać.
 
 
Ines 
BARFny Hodowca
Ekspert


Barfuje od: 12.12.13r
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 7 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 23 Sty 2013
Posty: 2660
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2018-08-27, 20:52   

Również pierwsze słyszę, żeby w książeczce musiało być zdjęcie. Wszystkie moje koty mają też paszporty, każdy z nich był killa razy za granicą, a jeden nawet się tam urodził - nigdy przy żadnej kontroli nie wymagano zdjęcia. Od identyfikacji kota jest czip lub tatuaż. Chciałabym zobaczyć, jak laik na podstawie zdjęcia próbuje odróżnić kocięta z miotu np niebieskich brytyjczyków :mrgreen:
_________________
Instrukcja obsługi Kalkulatora
  Zaproszone osoby: 187
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne