BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Dzień dobry :)
Autor Wiadomość
Ke2018 

Udział BARFa: 90-100%
Dołączył: 04 Lis 2018
Posty: 3
Skąd: Szkocja
Wysłany: 2018-11-04, 15:57   Dzień dobry :)

Dzień dobry kochani. Mam na imię Miro a mój 10 tygodniowy owczarek niemiecki Kenzo.
Piesek został przywieziony z hodowli gdy skończył 8 tygodni. Od początku jego dieta to 50% raw (kurczak z kością) i 50% wysokiej jakości sucha karma. Posiłki 4 razy dziennie po 90g
Zamierzam przestawić psa na 100% BARF dlatego jestem bardzo wdzięczny za dołączenie mnie do grupy :) Dziękujemy i pozdrawiamy :beer:
 
 
Anilina 

Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 24 razy
Dołączyła: 20 Lip 2017
Posty: 995
Wysłany: 2018-11-06, 19:44   

Miro :kwiatek:
Witamy na Forum kolejnego troskliwego opiekuna :-)
Być może już doczytałeś, ale jeśli nie, to pamiętaj, że odstęp pomiędzy posiłkiem z suchej karmy a mięsem powinien wynosić min 8 godzin - z uwagi na różnice w trawieniu tak różnych produktów.
Ryzykowne jest tez podawanie kości, nawet surowych, psu jedzącemu suchą. Wynika to z faktu, że żołądek przyzwyczajony do suchej ma znacznie wyższe pH, to może powodować trudności w trawieniu kości.
Więc szybciutko się dokształcaj i wrzucaj 100% świeżyzny.
Powodzenia dla Ciebie i dla Kenzo!
 
 
Ke2018 

Udział BARFa: 90-100%
Dołączył: 04 Lis 2018
Posty: 3
Skąd: Szkocja
Wysłany: 2018-11-06, 23:18   

Hej Anilina :kwiatek:
Dziękuje za opowiedz i poradę :) no właśnie jeszcze nie doczytałem co i jak z tym BARFem się je :) Mówiąc szczerze to spotkałem się z tym tematem po raz pierwszy kilka miesięcy temu w UK. Rozglądałem się za dobrą hodowlą owczarka niemieckiego, miałem już nawet wybraną hodowle w Polsce. Ale przerażała mnie perspektywa odebrania psa około 16 tygodnia życia (szczepienie przeciwko wściekliźnie a wjazd do UK). Zdecydowałem się na hodowlę na miejscu, więc pieska mogłem już odebrać w wieku 8 tygodni :) Po długich poszukiwaniach dzwonię do jednej pani z hodowli a tam pytania odnośnie BARF :shock: co wiem na ten temat itp :shock: dodam tylko, że hodowca to maniak BARFa, wiec musiałem obejść się smakiem i poszukać gdzie indziej :-P gdyż nie było szans, aby kupić psa od nich. Więc i jest mój Kenzo z bogatą linią po ojcu, dziadku i pradziadku :-D Piesek dostawał u hodowcy w momencie odbioru 4 posiłki dziennie po 80g (skrzydełko kurczaka ranno i na wieczór, w między czasie 2x sucha karma) nie mogłem dostać u siebie skrzydełek więc zmieniłem skrzydełko na małe porcję nóżek z kością. Pies dostaje 4 posiłki: 6:00 rano noga z kością, 10:30 sucha karma, 15:00 sucha karma i 19:00 noga z kością, więc nie bardzo rozumiem jak mam zrobić 8 godzin przerwy między tymi posiłkami??? :-| druga sprawa to te kości, doczytałem nawet u was na forum (chyba dział ABC dla psa), że jeżeli podaje się młode kury, które tzw nie są wybiegane to jest ok? Oglądałem też masę filmików w internecie, gdzie psiaki jedzą kury z kośćmi ..... dodam tylko, że sprawdzam psie odchody, no i dzisiaj wyczułem 1 długi dość ostry kawałek kości i zdębiałem :oops: więc już sam nie wiem co i jak .....ale BARF tak czy siak będzie na 100 % .
Uff dużo mi tego wyszło, mam nadzieję że i z sensem, pozdrawiam :kwiatek:
 
 
Ke2018 

Udział BARFa: 90-100%
Dołączył: 04 Lis 2018
Posty: 3
Skąd: Szkocja
Wysłany: 2018-11-07, 10:41   

Dzień doberek, czytam i czytam i jestem bardzo wdzięczny za tą stronę i wszystkim osobą które dokładają swoją cegiełkę BARFową na forum :) postanowiłem jak najszybciej przejść na dietę BARF 100%, staram się jak mogę doczytać jak najlepiej to zrobić i jak przejść na tą dietę u szczeniaka który dzisiaj kończy 11 tygodni, waga 12.5 kg. Byłbym wdzięczny za jakiekolwiek linki do materiałów już tutaj opublikowanych :love: a ja szukam na forum dalej, bo dla nowicjusza jak ja to temat rzeka jak na razie ;) Dziękuje z góry za pomoc :pc: :beer: :kwiatek:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne