BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Cześć :)
Autor Wiadomość
Noemi g 

Dołączyła: 09 Paź 2018
Posty: 43
Wysłany: 2018-11-15, 18:45   Cześć :)

Cześć :-) Chciałam Wam przedstawić kotkę Puszinkę. Przez pół roku, na zmianę z innymi osobami, dokarmiałam ją na zewnątrz. Chodziła sobie samotnie między blokami, ludzi się nie bała, pojawiła się niewiadomo skąd i zyskała sobie sympatię mieszkańców osiedla. W sierpniu postanowiliśmy z narzeczonym, że weźmiemy ją do domku i zaopiekujemy się nią. Nigdy wcześniej nie mieliśmy żadnego zwierzątka. Puszinka ma już swoje lata, niestety, nie ma mozliwości, by określić dokładnie jej wiek, waży 4,7 kg, najchętniej śpi i je. Mieliśmy pewien kryzys zdrowotny, kicia nie chciała nic jeść, przez długi czas jeżdzilismy z nią do lecznicy, leczono ją na trzustkę, ale ostatecznie okazało się (po badaniu specyficznym na trzustkę), że przyczyną jej głodówki były chore ząbki (dwa usunięto). Puszinka bardzo lubi surowe mięso drobiowe, podroby mniej, ale zje. Ze względu na wyniki badań, (a konkretnie, to jonogram i kreatynina w górnej granicy normy) i całkowity brak picia wody, postanowiłam dogłębniej zainteresować się zdrowym pokarmem dla kotów, w taki właśnie sposób dowiedziałam się o modelu żywienia BARF. Liczę na to, że Puszinka z biegiem czasu zaakceptuje mieszanki barfowe, a ja nauczę się z Waszą pomocą prawidłowego podejścia do jej zywienia :hura:


 
 
asia.cat 


Barfuje od: 11.2017
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 30 Lip 2016
Posty: 87
Skąd: Wołomin
Wysłany: 2018-11-15, 21:21   

Witamy na forum :mrgreen: i życzymy powodzenia w Barfowaniu, czasem na początku bywa trudno, ale ten wysiłek wart jest zachodu.
_________________
Ludzi można z grubsza podzielić na dwie kategorie: miłośników kotów i osoby poszkodowane przez los.
 
 
Chasing The Sun 

Barfuje od: IV.2015
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 19 Mar 2018
Posty: 150
Skąd: Rainbow
Wysłany: 2018-11-15, 21:37   

Noemi g i Puszinko witajcie na forum :kwiatek:
Pozwoliłam sobie napisać, gdyż Twoja historia jest troszkę podobna do naszej. Od Wielkanocy mieszka z nami Szarunia (podobna do Twojej Puszinki, włącznie z rudym futerkiem na brzuszku ;-) ), też kocia seniorka. Opieka nad nią różni się diametralnie od opieki nad młodym kociakiem, który także mieszka z nami, ale również daje sporo satysfakcji. Ja naszą "biedę" zdobyłam ciepłem, opieką, cierpliwością, uwagą, ogromem miłości. Ona oddaje mi wszystko to ze zdwojoną mocą. I w Twoim przypadku tak będzie - wierzę w to i życzę z całego serca :-) Powodzenia!
_________________
Lokah Samastah Sukhino Bhavantu
 
 
Noemi g 

Dołączyła: 09 Paź 2018
Posty: 43
Wysłany: 2018-11-16, 10:58   

Chasing The Sun, Hej. :-) Byłam bardzo ciekawa, jak wygląda Twoja adoptowana kocia seniorka....i znalazłam ją :-> i również widzę, że do mojej Puszinki jest podobna....ale zadziwił mnie fakt, ze az tyle kłaczków z kota można wyczesać :shock: To świadczy o tym, że faktycznie sporo się ich nałykają przy codzinnej pielęgnacji. Jaką szczoteczkę poleciłabys do czesania? Moja Puszinka ledwo daje się poglaskać, ale chciałabym spróbować jej sierść wyczesywać :-D ...ale, gdy jest głodna rano, to wskakuje na lożko i wącha mi twarz...jakoś wtedy się nie boi. :mrgreen: Ile wazy Twoja kicia obecnie? Taki fajny z niej Bombasek jak moja Puszinka... :lol:
 
 
Chasing The Sun 

Barfuje od: IV.2015
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 19 Mar 2018
Posty: 150
Skąd: Rainbow
Wysłany: 2018-11-16, 21:27   

Noemi g, to miłe, że zechciałaś spojrzeć na moją Szarunię :-) Zapraszam do naszego wątku, tam odpowiem na Twoje pytania ;-)
_________________
Lokah Samastah Sukhino Bhavantu
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne