BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Cześć :))
Autor Wiadomość
Arven 

Barfuje od: 01.2019
Dołączyła: 02 Sty 2019
Posty: 2
Wysłany: 2019-01-07, 19:57   Cześć :))

Cześć :kwiatek: / Dzień dobry :kwiatek: (jak kto woli)
Przedstawię nieco mojego sześcioletniego (już prawie siedmio) kocurka. Jest to kot ragdoll (hodowla Havana Club) i na imię mu Fiziek. Co prawda w rodowodzie ma Aslan, ale to chyba trochę zbyt poważnie brzmi, więc nikt go tak nie nazywa. Niestety w wieku czterech lat wykryto u niego PNN. Na szczęście najgorszy okres ma już za sobą. Teraz apetyt powrócił i aktywność jest normalna. Wiem, że dla kota "nerkowego" najlepszy jest oczywiście BARF, stąd też powoli zmieniamy sposób żywienia. Jesteśmy w trakcie przyzwyczajania do suplementów. Z surowym mięsem nie było żadnego problemu, od początku jadł bez "przemycania" w karmie. Bardzo mnie to zdziwiło, bo nawet najlepszych mokrych karm nie tknął ani trochę. Pewnie niedługo napiszę w receptariuszu prośbę o skomponowanie mieszanki dla Fiźka. Poniżej zamieszczam kilka zdjęć (od razu uprzedzam, że mistrzem fotografowania nie jestem :-P ). Jeżeli zdjęcia by się nie wkleiły to jeszcze raz pójdę przestudiować poradnik dotyczący ich wklejania.









 
 
Anilina 

Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 24 razy
Dołączyła: 20 Lip 2017
Posty: 995
Wysłany: 2019-01-08, 12:56   

Arven, witamy na Forum :kwiatek:
Rzeczywiście, nie ma lepszego żywienia dla kota z PNN niż BARF. Sama z tego powodu zainteresowałam się BARFem. PNN to niestety częsta choroba, stąd obszerny wątek: Żywienie w chorobach nerek Ale bez jego lektury ani rusz. Zasiadaj więc i zgłębiaj wiedzę, przygotuj sobie notatnik, bo spamiętanie wszystkich zasad na początku to był wyczyn ponad moje siły. A w razie niejasności, pytaj.
Na Forum nie przygotowujemy przepisów, ale pomagamy w ich korekcie jeśli właściciel opisze kota i wrzuci jego wyniki. W tym celu przyda Ci się Receptariusz dla kotów nerkowych
 
 
Arven 

Barfuje od: 01.2019
Dołączyła: 02 Sty 2019
Posty: 2
Wysłany: 2019-01-08, 16:14   

Wątek "żywienie w chorobach nerek" już prawie cały przeczytany :mrgreen: . Tak, nieprecyzyjnie się wyraziłam. Oczywiście chodziło o sprawdzenie przepisu przygotowanego przeze mnie. Kiedy tylko skończę cały wątek "żywienie w chorobach nerek" to lecę do receptariusza i też nieco popatrzę, jak przepisy wyglądają. Przede mną jeszcze dużo pracy, ale mam nadzieję, że się uda :kwiatek:
_________________
"W domu, w którym jest kot, nie potrzeba już dzieł sztuki." Wesley Bates
 
 
Sierra 

Barfuje od: 01.12.2018
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 12 razy
Dołączyła: 04 Gru 2018
Posty: 778
Wysłany: 2019-01-10, 08:59   

Witam was cieplutko :).

Co prawda o kotach nerkowych nie mam pojęcia(na szczęście!), ale patrząc na 2 zdjęcie jestem w stanie doskonale zrozumieć imię rodowe :lol:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne