BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Migotka się wita.
Autor Wiadomość
migotka992 

Dołączyła: 17 Sty 2020
Posty: 11
Wysłany: 2020-01-24, 15:44   Migotka się wita.

Cześć, tu Migotka.
Kiedyś mieszkałam w schronisku, na szczęście byłam tak urocza i skromna ;-) , że szybko udało mi się znaleźć domek. Moja Pańcia zła nie jest. Stara się, tylko różnie jej to wychodzi. Nie wiedziała na przykład, że małe kotki najlepiej adoptować w dwupaku no i teraz zdarza mi się zaszaleć i niechcący poharatać jej ręce w zabawie.
O karmieniu kotków to też nie za wiele wiedziała. Najpierw były łiskasy i inne puriny, a potem mojej Pańci umyśliło się, że barfujemy, dopóki Mądrzejsze Osoby jej nie naprostowały. A naprostowały ją po tym, jak szukała dla mnie pomocy, bo się rozchorowałam od tego niby-BARFa...
Całe szczęście, że takie Mądrzejsze Osoby są i pomagają takim Migotkom jak ja stanąć na łapki. Teraz Pańcia powiedziała, że zakasa rękawy i wszystkiego się PORZĄDNIE nauczy. Ja jej patrzę przez ramię i pilnuję. Już jej zapowiedziałam, że póki nie nauczy się co i jak, będę jadła tylko najdroższe puszeczki :mrgreen:
I proszę tutejsze Mądre Osoby o wsparcie Migotki i jej niezbyt bystrej, ale starającej się Pańci ;)
 
 
Pieszczoch 

Barfuje od: Od teraz
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 20 razy
Dołączyła: 22 Gru 2016
Posty: 644
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2020-01-24, 20:31   

Witaj Migotko!

Chcemy Cię zobaczyć mądra koteczko!!!
 
 
bobson 


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 10 Wrz 2018
Posty: 398
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2020-01-25, 19:43   

Witamy!

Hey jeśli masz czas czy mogłabyś opowiedzieć nam trochę o tym jak kotka się rozchorowała i czym był ten "niby" barf?
 
 
Artoo 

Barfuje od: lato 2017
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 19 Lip 2017
Posty: 362
Wysłany: 2020-01-25, 21:54   

Cześć,

świetnie, że tu trafiłaś. Kilka tematów uda się szybko wyjaśnić, a i narzędzia do poprawnego karmienia kota też tu znajdziesz.
Sporo jest tu doświadczonych BARF-iarzy, którzy pomogą z pierwszymi mieszankami.

Co do dwupaków to nie do końca prawda. KOTY SĄ TERYTORIALNE, a niektóre osobniki bardzo źle reagują na inne koty. Można to co prawda przepracować lecz nie jest to proste.
Myślę, że Twoje problemy z drapaniem i innymi niewskazanymi zachowaniami pomoże co najmniej zdiagnozować książka Pam Johnson-Bennet Jak kot z kotem
Książka polecana przez FELIS POLONIA

czy też Sonya Fitzpatrick "Jak rozmawiać z kotem"
_________________

Homo Sapiens - brzmi dumnie, a myślenie nie boli
 
 
migotka992 

Dołączyła: 17 Sty 2020
Posty: 11
Wysłany: 2020-01-26, 13:02   

No no Artoo, niezły z Ciebie numer :-P Najpierw w odpowiedzi na moją niepochlebną opinię na temat pewnej publikacji używasz niesamowicie trafnego argumentu „oj, oj, oj”, potem dobitnie sugerujesz, że nie jestem zbyt rozsądna a teraz, niczym rycerz na białym rumaku, przybywasz ratować moją kotę przed problemami baha.
Spieszę wyjaśnić, że od adopcji Migotki minęło 5 lat, których nie spędziłam pierdząc w stołek, ale nadrabiałam braki wiedzy czytając książki, uczestnicząc w seminariach behawiorystycznych i współpracując z bardzo dobrą behawiorystką.
Także czuj się uspokojony i nie wierz we wszystko, co wypisuje tu o mnie Migota, bo z niej to niezłe ziółko.

Bobson, widzę że już trafiłeś na informacje o moich potyczkach z „BARFem” w wątku o książce, to nie będę się powtarzać. Dzięki za Twoją uprzejmość i kulturę wypowiedzi. Dzięki temu wiem, że traktowanie innych z góry to nie ogólne zasady tego miejsca ale raczej „one man show”. I dziękuję za ostrzeżenie, masz rację, niczemu i nikomu nie można bezrefleksyjnie wierzyć. Nim wrócę do BARFa (o ile), to na pewno skorzystam z kilku źródeł wiedzy i dam sobie czas na poukładanie wszystkiego w głowie.
Pieszczoch, Zdjęcia mojej szelmy wrzucę, tylko ogarnę jakiś hosting. Z jakich Wy korzystacie?

Dziękuje wszystkim Wam za powitanie,
migotkowa Pańcia.
 
 
Artoo 

Barfuje od: lato 2017
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 19 Lip 2017
Posty: 362
Wysłany: 2020-01-26, 13:57   

Czytam ze zrozumieniem.

Napisałaś o problemach behawioralnych, podrzuciłem jedne z dwóch najlepszych pozycji na rynku.
Zrobisz co chcesz.
Wiedza nie boli.

Jak poszukasz moich postów to znaczny czas temu podałem namiary na krajową listę behawiorystów.
Sami mieliśmy problemy i dawno je rozwiązaliśmy.
Nasz kot nie nadawał się na drugiego. Mieliśmy dwa podejścia: z siostrą i kilka miesięcy później z dużo młodszym kotem.
Oba koty z rodowodem trafiły do innych zaufanych rąk bez zwrotu kosztów.

P.S. Czytasz więcej niż napisałem. O rozsądku nie pisałem. Świadomie na temat BARFA po Twoim poście nie pisałem kierując do innych osób z dużym doświadczeniem. Taki drobiazg zauważyłem.
_________________

Homo Sapiens - brzmi dumnie, a myślenie nie boli
 
 
migotka992 

Dołączyła: 17 Sty 2020
Posty: 11
Wysłany: 2020-01-26, 18:35   

No i z tym czytaniem ze zrozumieniem... zwrot używany chyba pod każdym postem czy artykułem w necie, prowadzący jedynie do obrzucania się błotem.

Napisałam: współpracowałam ze świetną bahawio, a Ty mi sugerujesz szukać postów gdzie polecałeś specjalistów. Nie chce i nie potrzebuje, dziękuję za troskę. Wyraźnie napisałam, że ze współpracy ze swoją bardzo jestem zadowolona.

„O rozsądku nie pisałem” hmmm?
„Jak każde wprowadzenie zmusza rozsądne osoby do szukania dalej” - jako odpowiedź na mój post, w którym napisałam że oparłam się na wiedzy z omawianej książki. Nie szukałam = nie jestem rozsądna osobą. Ok, biorę na klatę, powinnam była szukać.

Słuchaj, zakończmy dyskusje. Ja mam naprawdę ciekawe, pełne wyzwań życie. Szkoda mi czasu na internetowe pyskówki. Myślałam, że tu będzie można podyskutować obiektywnie na różne, kocie tematy. Nie na temat mojej inteligencji.

„Wiedza nie boli” auć

Się odmeldowuję. Bez odbioru.

Migotkowa Pańcia
 
 
małga 


Barfuje od: 11.2014
Pomogła: 8 razy
Dołączyła: 20 Lis 2014
Posty: 839
Skąd: znad morza/W-wa
Wysłany: 2020-01-27, 00:21   

Migotka, zostań :-D już masz jakiś obraz sytuacji na forum z ostatnich dni, akurat niefortunnie w czasie się zbiegło, ale damy radę, będzie dobrze :kwiatek:
_________________
Instrukcja Obsługi Wyszukiwarki THE TRUTH IS OUT THERE
 
 
Artoo 

Barfuje od: lato 2017
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 19 Lip 2017
Posty: 362
Wysłany: 2020-01-27, 07:41   

migotka992

umówmy się: ja nie będę nic Tobie podpowiadał, a Ty nie będziesz na mnie napadała w postach.
Jeśli sobie tego nie życzysz nie ma sprawy.

A książki na prawdę są rewelacyjne, co na pewno potwierdzi każdy, kto je przeczytał.
Nie kwestionuję wiedzy Twojego behawiorysty. Skoro pomógł to znaczy, że się zna.
_________________

Homo Sapiens - brzmi dumnie, a myślenie nie boli
 
 
migotka992 

Dołączyła: 17 Sty 2020
Posty: 11
Wysłany: 2020-01-27, 18:38   

Kurcze Artoo, chyba musisz mi dokładnie napisać, czarno na białym, co rozumiesz przez napadanie na Ciebie. Bo nie rozumiem, co zrobiłam źle, więc nie mogę obiecać, że tego nie powtórzę :oops:

Małga, bardzo mi miło :kwiatek:
 
 
Sierra 

Barfuje od: 01.12.2018
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 12 razy
Dołączyła: 04 Gru 2018
Posty: 778
Wysłany: 2020-01-28, 19:40   

Migotka bardzo miło powitać cię na forum :kwiatek: . Twoją pańcię również :-P .
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne