BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Mam na imię Meru i potrzebuję pomocy
Autor Wiadomość
Carmaniola 


Barfuje od: 11.05.2017
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 05 Maj 2017
Posty: 59
Wysłany: 2020-07-09, 10:18   Mam na imię Meru i potrzebuję pomocy

Dzień dobry,

Piszę w imieniu Meru, rocznego kociaka, u którego stwierdzono FIP. Jest urodzonym barferem, choć u "rodziców" jadał tylko puchy. Jego obecna opiekunka, która postanowiła sprawić by Meru wyzdrowiał karmi go, podobnie jak swoje trzy ogony barfem a Meru wcina i przybiera na wadze.

Kot dostał już 10 zastrzyków leku, który wyraźnie działa, ale przed nim jeszcze przynajmniej 74 iniekcje.

Zwracam się do Was z prośbą o wsparcie na leczenie. Jeśli możecie to finansowo, albo choćby poprzez udostępnienie strony zrzutki w serwisach społecznościowych.

https://zrzutka.pl/j9hc26

Pozdrawiam,

PS. Przepraszam, że tak trochę spamuję, ale bardzo chciałabym pomóc a sama nie mam kont w żadnym serwisie poza tymi książkowymi i tu, w Barfnym Świecie.
 
 
gpolomska 
Admin techniczny

Barfuje od: gpolomska
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 07 Sty 2013
Posty: 1740
Skąd: Mysłowice
Wysłany: 2020-07-09, 11:49   

Kciuki za zdrowie kotka. Super, że widać efekty. Co do ceny - masakra, ale wielu kotom się udało dzięki temu. FIP kiedyś oznaczał wyrok bez możliwości zrobienia czegokolwiek. Teraz dla wielu niestety to nadal wyrok z powodu kosztów - straszne to jest. Na FB jest grupa FIP Warriors - nieraz widać tam rozpacz ludzi, którzy nie są w stanie zgromadzić środków lub zdobyć leku (z powodu ogłoszenia pandemii było to mocno utrudnione). Mam nadzieję, że Meru się uda. Niestety leczenie musi być pełne - inaczej wróci to dziadostwo bardzo szybko :-(

Może coś więcej o nim napiszesz? I jakieś zdjęcie?
 
 
Carmaniola 


Barfuje od: 11.05.2017
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 05 Maj 2017
Posty: 59
Wysłany: 2020-07-09, 12:31   

Dziękuję w imieniu Meru i opiekunki!

Tak, dzięki lekowi jest dla tych kotów szansa. Weterynarz wątpił, bo do tej pory koty ze zdiagnozowanym FIP usypiał. :/ Teraz, podobno są weterynarze, którzy mają już za sobą parę prowadzonych na tych lekach kotów i wyniki są zachęcające. To naprawdę działa!

Opiekunka, bo podjęła się opieki, gdy "rodzice" zrezygnowali z walki - nawiązała kontakt z grupą FIPowców i dzięki ich pomocy zdobywa nie tylko leki (całe szczęście teraz jest łatwiej choć cena pozostaje zaporowa :(), lecz również wiadomości na temat środków wspomagających organizm takiego kota np. wątrobę. Założyła też publiczny profil Meru na FB, tam można też zobaczyć filmiki dokumentujące samopoczucie kota w miarę podania kolejnych dawek leku. Walczy o jego życie jak lwica i mam nadzieję, że jej się uda, i nie zabraknie środków na kolejny zastrzyk.

https://www.facebook.com/...01501638298746/

Sporo fotek jest też na samym profilu zrzutki. Kot naprawdę odżył, choć nadal jeszcze nie odzyskał wagi sprzed choroby i sterczą chudzince kosteczki. Ale futerko ma już błyszczące jak przystało na prawdziwego barfera. ;-)

PS. Kiedyś opanuję wklejanie fotek na forum...
 
 
gpolomska 
Admin techniczny

Barfuje od: gpolomska
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 07 Sty 2013
Posty: 1740
Skąd: Mysłowice
Wysłany: 2020-07-10, 11:55   

Na razie nie da się ukryć, że dla większości wetów to nowość, a dla części - eksperyment. Dlatego ważne są każde informacje o przebiegu leczenia - także dla tych, co jeszcze FIP nie mają.

Z tego, co czytałam, to bardzo ważny jest moment rozpoczęcia leczenia - jeśli jest zbyt późno, to nie ma sensu nawet zaczynać. Czyli wracamy do "podstawa to dobra diagnoza na czas".
 
 
małga 


Barfuje od: 11.2014
Pomogła: 8 razy
Dołączyła: 20 Lis 2014
Posty: 839
Skąd: znad morza/W-wa
Wysłany: 2020-07-10, 14:06   

Na fb stronie moich kotów jest właśnie link do kociątka sfinks Eryka, zaczęło się w 3 m-cu, czwarty miesiąc leczenia i nagłe z dnia na dzień pogorszenie właśnie co. Zrzutkę takim biedom pomaga robić strona kotki syjamskiej Dusi, którą wyleczono.
_________________
Instrukcja Obsługi Wyszukiwarki THE TRUTH IS OUT THERE
 
 
Sierra 

Barfuje od: 01.12.2018
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 12 razy
Dołączyła: 04 Gru 2018
Posty: 778
Wysłany: 2020-07-10, 14:32   

Małga mogłabyś podesłać link?

Niestety, w tym samym czasie pojawiła się 15-miesięczna kotka również walcząca z FIP :-( . Na chwilę obecną nie mogę pomóc finansowo żadnemu z kociaków, ale mogę chociaż linki porozsyłać :roll:
 
 
małga 


Barfuje od: 11.2014
Pomogła: 8 razy
Dołączyła: 20 Lis 2014
Posty: 839
Skąd: znad morza/W-wa
Wysłany: 2020-07-11, 02:10   

Niestety, jakoś gdy wprowadzono kwarantannę, napisałam na forum post z linkiem do zrzutki. Sytuacja robiła się dramatyczna, bo ludzie przestraszeni (zmuszeni) sytuacją finansową przestali wpłacać i pomyślałam, pal licho, wrzucę link, może ktoś pomoże, zawsze coś a najwyżej mi usuną posta.
Post faktycznie został usunięty jako naruszenie regulaminu. Nie weryfikowałam wtedy wskazanego punktu regulaminu, teraz nie mogę znaleźć tej wiadomości.
(W "śmietniku" już go nie ma, chociaż są posty od 2017 roku - coś chyba jednak nie działa na forum zgodnie z założeniami ;-) )

Link wyślę więc jako pw. Dziękuję!
_________________
Instrukcja Obsługi Wyszukiwarki THE TRUTH IS OUT THERE
 
 
mrokotek 

Wiek: 31
Dołączyła: 14 Lip 2020
Posty: 12
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2020-07-15, 17:13   

Straszne to... moja kotka, z którą się wychowałam, została uśpiona z powodu FIP rok temu dokładnie, gdybym wtedy wiedziała, że da się coś z tym zrobić... trzymam kciuki, aby kociak wyzdrowiał! Sama niestety nie mam grosza przy duszy po tej pandemii :-(
 
 
Carmaniola 


Barfuje od: 11.05.2017
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 05 Maj 2017
Posty: 59
Wysłany: 2020-07-17, 10:10   

Dziękuję wszystkim za wsparcie. Meru wraz z opiekunką cały czas walczą a ja trzymam za nich kciuki. Oby się udało.
 
 
małga 


Barfuje od: 11.2014
Pomogła: 8 razy
Dołączyła: 20 Lis 2014
Posty: 839
Skąd: znad morza/W-wa
Wysłany: 2020-09-26, 17:52   

Jak się czuje Meru?

Niestety u sfinksa, o którym tu pisałam jest nawrót choroby, trzeci raz (jeśli się nie mylę) kociak jest leczony już ponad pół roku. To pokazuje, że lek do końca jeszcze nie jest tak skuteczny jak byśmy chcieli. A choroba dotyka każdego, nie ważne czy kot wolnożyjący czy rasowy ani w jakim wieku. Właścicielce brakuje na wszystko, jeśli ktoś mógłby wesprzeć https://zrzutka.pl/3w669b . (W profilu autorki zrzutki widać je wszystkie, co daje obraz kosztów leczenia.)
_________________
Instrukcja Obsługi Wyszukiwarki THE TRUTH IS OUT THERE
 
 
Carmaniola 


Barfuje od: 11.05.2017
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 05 Maj 2017
Posty: 59
Wysłany: 2020-09-28, 09:17   

Hej, Małga. Meru jest 7 dzień na obserwacji i na razie jest wszystko O.K. Są różne te leki z GS, przed niektórymi ponoć ludzie ostrzegają, że nie działają. Pewnie to też kwestia tego jak bardzo wirus zainfekował układ nerwowy. Podobno najgorsze pierwsze dwa tygodnie obserwacji. I obawiam się, że tu kasy na powtórki nie będzie, bo na zrzutce cienko i na opiekunce już wisi koszmarny kredyt. :(
 
 
małga 


Barfuje od: 11.2014
Pomogła: 8 razy
Dołączyła: 20 Lis 2014
Posty: 839
Skąd: znad morza/W-wa
Wysłany: 2020-09-28, 18:36   

Dlatego dobrze ze sobą rozmawiać. Trzymam mocno kciuki.
_________________
Instrukcja Obsługi Wyszukiwarki THE TRUTH IS OUT THERE
 
 
Carmaniola 


Barfuje od: 11.05.2017
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 05 Maj 2017
Posty: 59
Wysłany: 2020-09-29, 09:53   

Dziękuję w imieniu Meru! Ja też trzymam za niego kciuki. Na razie przeżył kolejny dzień w dobrym zdrowiu i niech tak zostanie!!!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne