BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Hej. Witamy się serdecznie, ja-Ania i kocica- Bajka :)
Autor Wiadomość
niaga 


Barfuje od: Zaczynam
Udział BARFa: 90-100%
Wiek: 49
Dołączyła: 29 Gru 2020
Posty: 5
Skąd: Stare Miasto
Wysłany: 2020-12-30, 18:53   Hej. Witamy się serdecznie, ja-Ania i kocica- Bajka :)

Razem z Bajką witamy wszystkich, zarówno człowieków jak i wszelkich ich pieszczochów. Przybywamy z Bajką, aby zgłębić tajniki BARFnego Świata i dobrego żywienia kota. Baja jest 4,5 miesięczną kotka z chorobą sierocą, znalezioną na wsi jako czterotygodniowy maluch z ranami po pogryzieniu. Niestety prawdopodobnie od zbyt szybkiego odstawienia od cyca ma problemy trawienne i jedyne co jej służy i nie powoduje jakiś sensacji jelitowych, to mięso surowe i gotowane, niestety, to mniej lubi. Bazuje w tej chwili na darowanym przepisie barfowym i chciałam szybko ogarnać przeliczanie innych mieszanek w kalkulatorze, aby małej urozmaicić dietę. :)
Nasza ekipa składa się jeszcze z trzech psów. Lusia dalmatynka-10 lat- 30kg, jak widzi kota oddala się na bezpieczną odległość. Fadusia- sunia 10 lat, 23 kg, kundelek, typ obserwatora. Goldi- 3 lata kundelek w typie Labka, 33 kg, za chiny nie może ogarnąć dlaczego to małe kocię nie chce się z nim bawić :(. Biega na górę jak nikt nie widzi i kradnie kotu myszki do zabawy. Wszystkie zwierzaki prócz dalmatyny, to zwierzaki po przejściach. Zapomniałabym jest jeszcze waż córki, ale on jest mało komunikatywny i nie przepada za głaskaniem :)
 
 
Sierra 

Barfuje od: 01.12.2018
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 12 razy
Dołączyła: 04 Gru 2018
Posty: 778
Wysłany: 2020-12-31, 00:40   

Witam

Wąż może i mało głaskliwy, ale za to pewnie najlepszy barfer z całej ekipy ;)
 
 
niaga 


Barfuje od: Zaczynam
Udział BARFa: 90-100%
Wiek: 49
Dołączyła: 29 Gru 2020
Posty: 5
Skąd: Stare Miasto
Wysłany: 2020-12-31, 09:52   

O tak, kocia już próbowała zwędzić mysz, która rozmrażała się dla węża :) I gdyby nie strach przed teksańską masakrą, czyli rozsmarowaną myszą na ścianach, dałabym jej taki posiłek. Stwierdziłam jednak, ze poczekam do wiosny jak zabezpieczę balkon i tam jej zaserwuję takie frykasy :food:
 
 
Sierra 

Barfuje od: 01.12.2018
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 12 razy
Dołączyła: 04 Gru 2018
Posty: 778
Wysłany: 2020-12-31, 15:40   

Niaga oświadczam wszem i wobec, że w takiej myszy jest bardzo mało krwi - po zeżarciu myszki na MOJEJ JEDWABNEJ PODUSZCE prawie nie było śladu... normalnie omal się nie domyśliłam, gdybym rano nie otworzyła oczu i nie zobaczyła gapiącego się na mnie mysiego łebka :twisted:


Dawaj kotu śmiało, sprzątania po myszach prawie nie ma. Tylko zalecam przypilnować, czy rozbawiony kot nie pcha się ze zdobyczą w głupie miejsce (np. na cudze poduszki) :lol:
 
 
niaga 


Barfuje od: Zaczynam
Udział BARFa: 90-100%
Wiek: 49
Dołączyła: 29 Gru 2020
Posty: 5
Skąd: Stare Miasto
Wysłany: 2020-12-31, 16:05   

Sierra, przekonałaś mnie, rozmrażam kolację :food: Dam znać jak poszło :hair:
 
 
fadrianna91 

Barfuje od: 01.01.2021
Wiek: 29
Dołączyła: 14 Gru 2020
Posty: 11
Skąd: Dobre Miasto
Wysłany: 2021-01-02, 21:06   

I jak poszło? :lol: Ja się myszek i innych rarytasów boję, bo moje koty jak trafią na większy kawałek mięsa, zamiast zająć się żuciem, z namaszczeniem rzucają nim po ścianach, suficie i meblach. Zabawa zazwyczaj kończy się, gdy mięcho wyląduje w żwirku - wtedy je zabieram i wyrzucam. Obawiam się, że myszką pięknie udekorowałyby mi ściany :roll:
 
 
Sierra 

Barfuje od: 01.12.2018
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 12 razy
Dołączyła: 04 Gru 2018
Posty: 778
Wysłany: 2021-01-02, 22:11   

Przecież taka myszka się nie rozplaćka po uderzeniu w ścianę... Moje dziewczyny też się bawią żarciem i gwarantuję, że myszy i pisklaki przepiórki są nierozplaćkalne! Niestety, pisklaki kury (ulubione jedzenie Tulki) już odrobinę syfu robią :roll: .


Ewentualnie polecam karmienie kotów w łazience - kafelki łatwo umyć 8-)
 
 
fadrianna91 

Barfuje od: 01.01.2021
Wiek: 29
Dołączyła: 14 Gru 2020
Posty: 11
Skąd: Dobre Miasto
Wysłany: 2021-01-02, 23:49   

No dobra, może się przełamię :mrgreen:
 
 
niaga 


Barfuje od: Zaczynam
Udział BARFa: 90-100%
Wiek: 49
Dołączyła: 29 Gru 2020
Posty: 5
Skąd: Stare Miasto
Wysłany: 2021-01-03, 10:20   

Niestety nie poszło, kocia bawiła się myszą, jak zaczęła biegać z nią po domu, musiałam zabrać. Psy się zaczęły interesować myszą i bałam się awantury. O co jak o co, ale o jedzenie moje psy potrafią się pokłócić i trzeba pilnować. :-P Będę próbować z mniejszą karmówką, tą mam dość dużą i może dlatego. Jakich rozmiarów te myszy dajecie?
 
 
Sierra 

Barfuje od: 01.12.2018
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 12 razy
Dołączyła: 04 Gru 2018
Posty: 778
Wysłany: 2021-01-03, 11:21   

Każdych :lol:


Chociaż kot BĘDZIE biegać z jedzeniem - zwłaszcza na początku! To dla nich absolutnie naturalne :roll: . Z kawałkami mięsa też czasem próbują...


Dać kotu mysz, wykopać córkę z psami na długi spacer i obserwować szaleństwa kocie :mrgreen: . Ew. Wykorzystać moją metodę i zamknąć kota w łazience.
Na początku koty szalały trochę bardziej, trwało to jakieś pół godziny... później mysz nie była już aż taką nowością, więc zazwyczaj jest zjedzona po ok. 10 minutach zabawy.
 
 
niaga 


Barfuje od: Zaczynam
Udział BARFa: 90-100%
Wiek: 49
Dołączyła: 29 Gru 2020
Posty: 5
Skąd: Stare Miasto
Wysłany: 2021-01-03, 12:32   

To moja siedziała z tą myszą w gościnnym 2 godziny, po tym czasie zaczęła się awanturować, żeby ją uwolnić, a siłę przebicia ma ogromną :mrgreen: Jak chce wyjść, to drze papę jakby ją ze skóry obdzierali :mrgreen: pobiegła do miski jeść, później do kuwety i wróciła po mysz, żeby biegać z nią triumfalnie przed zaspanymi psami, wiec zabrałam. Dwa psy mam fundacyjne, po przejściach, a najmniejsza sunia żyła pierwszy okres swojego życia wolno na wsi i jadła, to co upolowała, mysz dla niej to rarytas. Nie poddaję się, będę jeszcze próbować. :lol:
 
 
Sierra 

Barfuje od: 01.12.2018
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 12 razy
Dołączyła: 04 Gru 2018
Posty: 778
Wysłany: 2021-01-03, 21:40   

No, chyba, że tak... możesz spróbować pokroić mysz w kosteczkę, żeby kot aż tak nie szalał, tylko usiadł i zjadł. Podpowiem, że najwygodniej się kroi taką jeszcze przymrożoną (15-20 minut po wyjęciu z zamrażalki) - flaczki i skóra się nie maziają :twisted: .



A psy po przejściach to... cóż... psy po przejściach. Im potrzeba lat na dojście do siebie, czasami psiego życia nie wystarczy :roll: . Też miałam sukę po przejściach - pierwsze 3 lata życia pracowałyśmy ciężko nad jej narowami (a były poważne), następnie spędziłam 5 lat z najlepszym psem pod słońcem (chociaż dalej "trudnym" - słuchała się wyłącznie mnie), a później 3 lata z (co raz bardziej) schorowanym staruszkim :-( . Tęsknię za nią przeogromnie :cry:
 
 
Nul 

Dołączyła: 28 Gru 2016
Posty: 208
Skąd: Kraków
Wysłany: 2021-02-13, 20:26   

Oo, Ania z Bajką i z myszą - zestaw podobny jak u nas :) Tyle że u nas do tego jeszcze dwa inne koty, zero węży i zero psów :)

Miło poznać!
Ania z Bajką i resztą :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne