BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Zamknięty przez: Hebe
2023-02-21, 17:11
BARFny Kalkulator Kot - Android
Autor Wiadomość
Hebe 
Ekspert


Barfuje od: 01.2010
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 21 Wrz 2011
Posty: 1042
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2023-02-21, 17:06   BARFny Kalkulator Kot - Android

I w końcu się pojawił - BARFny Kalkulator dla Kotów na Androida! Znajdziecie go w Google Play :faja:

Cała logika działania kalkulatora jest analogiczna do znanych już Wam z tego forum kalkulatorów w Excelu i OpenOffice. W wersji mobilnej można:
- stworzyć przepis
- zapisać go, żeby do niego potem wrócić i edytować
- dodać swoje mięso czy suplement (można dodać od nowa, można skopiować już istniejący i na jego podstawie dodać nowy)

Na ten moment baza mięs jest trzymana lokalnie, więc korzystając z aplikacji nie trzeba mieć w ogóle połączenia do internetu. Tak samo jak zapisane przepisy czy suplementy.

Na YouTube możecie znaleźć podstawowe filmiki jak tworzyć przepis i jak dodać suplement: https://www.youtube.com/@hebe.BARFny.Kalkulator

Płatności - myślę, że ważne i warte przeczytania

Kalkulator jest płatny - 5 zł + VAT (wszędzie podatki :roll: ). Płatny jest dlatego, że musiałam trochę zainwestować, żeby był dostępny dla szerszej publiczności (i to nie koniec wydatków z nim związanych), ale i też dalej chcę promować ideę, że ten kalkulator ma pomagać bezdomnym kociakom i fundacjom, które się nimi zajmują (zdecydowanie nie jest moją ideą zarabiać na nim milionów monet). Można zatem zapłacić za niego na 2 sposoby - normalnie przez Google Play i potem ja raz na jakiś czas przeleję kasę do Fundacji czy to do Neko czy do CaliMali (i wrzucę tutaj potwierdzenie przelewu). Drugi sposób (i do niego gorąco zachęcam :mrgreen: ) to po wpłaceniu samodzielnie darowizny na Neko albo CaliMali, jak dacie mi tutaj na forum w wiadomości prywatnej znać i wyślecie potwierdzenie przelewu, to dostaniecie ode mnie kod rabatowy na darmową instalację. Z tego co rozumiem GooglePlay, to takich kodów mogę rozdać 500 na kwartał. Wiadomka, że fundacje się cieszą z kwoty większej niż 5 zł, więc jeżeli doceniacie moją pracę i chcecie jednocześnie pomóc bezdomnym zwierzakom, to zachęcam do wpłat wyższych niż 5 zł 8-)

Wszelkie uwagi, pomysły i co tam przyjdzie Wam do głowy, to zgłaszajcie mi proszę. Jestem jedynym developerem, architektem, bazodanowcem i co tam jeszcze, więc mogłam o czymś nie pomyśleć albo coś przeoczyć (tym bardziej, że to mój pierwszy i na razie jedyny projekt na telefon ;) ). Na pewno projekt będzie rozwijany, bo pomysłów na co co jeszcze dodać mam dużo (ale o tym w następnym poście).

Wątek do zgłaszania uwag: https://www.barfnyswiat.o...585021#12585021

Aaa i powinno spokojnie hulać też na tabletach z Androidem (na przykład zostało przetestowane na Chromebook'u i spokojnie działa)

Miłego używania!
Ania/Hebe

_________________
Kalkulator barfnyswiat.org - czy to koci czy psi - nie zwalnia z myślenia, jest to tylko maszynka pomocnicza. Pamiętajcie o tym :) Masz jakieś pytanie - pytaj na forum barfnyswiat.org

Aplikacja BARFny Kalkulator Kot:
Android
iOS
Ostatnio zmieniony przez Hebe 2023-02-23, 20:44, w całości zmieniany 6 razy  
 
 
Hebe 
Ekspert


Barfuje od: 01.2010
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 21 Wrz 2011
Posty: 1042
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2023-02-21, 17:11   

Co planuję dodać w najbliższym czasie:

    - skompilować, przetestować i wrzucić na sklep Apple wersję na iOS (i nie zwariować i nie osiwieć przy tym)

    - wstawić na forum instrukcje krok po kroku

    - dodać do podsumowania fosfor, wapń, sod, potas (i może podsumowanie do kroku 3) - lub wstawienie tabów z podsumowaniem i normami do kroku 2/3 tworzenia przepisu

    - przy edycji przepisu - Zapisz i Zapisz Jako...

    - edycja zapisanego swojego suplementu czy mięsa (tylko swojego bo docelowo baza z mięsami i suplementami wystawionymi przeze mnie będzie online)

    - import/export przepisu -> i analogicznie w Excelu i OpenOffice - żeby zapewnić komunikację między kalkulatorami

    - kliknięcia w duże przyciski w menu, żeby były na całości - OK

    - kliknięcia w wiersz zapisanego przepisu/suplementu - w tej chwili kliknięcie jest na ikonę po prawej - sprawdzić jak to będzie działać jak będzie na całej linii

    - możliwość samodzielnej zmiany niektórych norm w trakcie tworzenia przepisu

    - możliwość zmiany porcji

    - brak informacji po co checkboxy (że to pomocne jak się już robi mieszankę, żeby odznaczać co się dodało do miski), a co usuwamy po kliknięciu w kosz

    - może zmienić te ikony kosza na coś fajniejszego?

    - ogólnie popracować jeszcze na layoutem, żeby trochę to lepiej wyglądało niż teraz, bo grafik to ze mnie marny :hmm:



Błędy:

    - [BŁĄD] po dodaniu mięsa, potem można wybrać samą wagę i po kliknięciu dodaj, dodaje ostatnio wybierane mięso (jakby je trzymał gdzieś w pamięci)

    - [Rozwiązany] [BŁĄD] jest jeden przypadek, że po zapisaniu się przepisu, nie widać go na liście z przepisami. Przepis się zapisuje, bo nie da się zapisać go jeszcze raz z tą samą nazwą. Po prostu nie wyświetla się na liście - a jednak nie błąd :mrgreen: okazuje się, że aplikacja może zgłupieć jak na dysku telefonu jest za mało miejsca. Ale tak na serio za mało. Wszystko się naprawiło, po porządkach w telefonie. Lubimy takie rozwiązania ;)
_________________
Kalkulator barfnyswiat.org - czy to koci czy psi - nie zwalnia z myślenia, jest to tylko maszynka pomocnicza. Pamiętajcie o tym :) Masz jakieś pytanie - pytaj na forum barfnyswiat.org

Aplikacja BARFny Kalkulator Kot:
Android
iOS
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne