BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Witam :)
Autor Wiadomość
figa23 

Wiek: 38
Dołączyła: 22 Sie 2012
Posty: 6
Wysłany: 2012-08-22, 21:03   Witam :)

Witam serdecznie.
Zamiast się przywitać tutaj najpierw napisałam post w temacie o karmach za co przepraszam.
Przychodzę tu w imieniu mojej 8- letniej kotki rosyjskiej (która jest ze mną od ponad roku). :) Nie stosujemy barfa, ale staramy się znaleźć możliwie najlepszą karmę. Od wielu miesięcy zaglądałam na to forum, stąd dowiedziałam się o karmach bezzbożowych za co jestem bardzo wdzięczna. Pozdrawiam wszystkich. :)
 
 
Solarie 


Barfuje od: 18/08/2012
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 1 raz
Wiek: 31
Dołączyła: 24 Lip 2012
Posty: 114
Skąd: Oświęcim
Wysłany: 2012-08-22, 21:21   

Witam cieplutko! :kwiatek:

Zawsze miło zobaczyć kolejnego właściciela czworonoga, który wie, że na Whiskasie się kocia dieta nie kończy. :-D Rosyjskie niebieskie to śliczne koty - mam nadzieję, że się swoją kicią pochwalisz na zdjęciach, chętnie popodziwiamy. :-D
Jak z moim Malagitem byłam jeszcze na chrupkach, to najlepiej zasmakowało mu bezzbożowe PoN w wersji Meadowland Mix, ale wiadomo - co kot, to inne upodobania. ;-)
_________________
Jesteśmy tu.
Ludzie dzielą się na tych, którzy kochają koty i na tych pokrzywdzonych przez los.
 
 
figa23 

Wiek: 38
Dołączyła: 22 Sie 2012
Posty: 6
Wysłany: 2012-08-22, 21:39   

Dziękuję :). Właśnie PoN głównie karmię i Wildcat Karoo ostatnio. Poza tym chyba przez większość znanych bezzbożówek przeszliśmy i właściwie wszystkie jadła poza Ziwi. Właśnie zadałam pytanie w wątku dotyczącym karm,bo chciałam, żeby ktoś się wypowiedział na temat aktualnego karmienia i suplementów bo zastanawiam sie nad tauryną i olejem z łososia. Problem w tym, ze nie wiem ile w końcu powinno być tej tauryny i czy jest jakis sposob na dodanie jej do suchej karmy. Kicia dostaje pół puszki mokrego dziennie ale raczej niechętnie je mokre i wyczuje wszystkie dodatki a wtedy jest bunt :).
 
 
Bianka 4 
BARFny Hodowca


Barfuje od: 12/2010
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 5 razy
Wiek: 59
Dołączyła: 21 Wrz 2011
Posty: 1067
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-08-22, 23:54   

Figa23 witaj na forum.
Jednak będę Cię nawiała na przestawienie Twojej pupilki na BARFa. Nie ma rzeczy niemożliwych. U mnie w domu jest spore stadko - obecnie 4 MCO i 5 dachowców (nie licząc 2 psiaków).
Na początku lutego, wtedy było u mnie 7 barfujących od roku kotów, przyjechała do mnie 3,5 miesięczna koteńka MCO. Izunia na oczy nie widziała prawdziwego mięsa. Nie chciała nawet tknąć karmy z puszki :roll: Po czterech dniach głodówki poddałam się i podałam wszystkim kotom (nie mam możliwości karmienia osobno) TOTW - oczywiście był szał, wszyscy byli szczęśliwi, prócz mnie.... bo nie mogłam znieść smrodu kup (to samo jest po Applawsie czy PON) :roll: Prócz suchej karmy podawałam też BARFa, bo wśród moich kotów są też takie, które same z siebie dadzą się pokroić za mięcho... Któregoś dnia (po chyba 2 miesiącach), robiąc mieszankę zauważyłam, że Izunia z zaciekawieniem obwąchuje serca kacze i nieśmiało usiłuje je lizać. Pokroiłam na bardzo drobniutkie kawałeczki... zjadła może 2-3. Następnego dnia podobnie... kolejnego dnia była pierwsza przy misce z BARFem i od tego czasu nie chce niczego innego :mrgreen: Najtrudniej przełamać w kocie barierę tego nieznanego... mam łatwiej, bo u mnie koty uczą się obserwując inne, ale poczytaj wątek http://www.barfnyswiat.org/viewtopic.php?t=268 - nie ma szans, żeby się nie udało... pamiętaj, że żadna sztuczna karma (zwłaszcza sucha) nie zastąpi mięsa. To tak jak fast food u ludzi...
 
 
 
figa23 

Wiek: 38
Dołączyła: 22 Sie 2012
Posty: 6
Wysłany: 2012-08-23, 15:10   

Wiem, że tak byłoby najlepiej, ale u mnie chodzi nie tylko o to, że kotka nie chce jeść surowego mięsa. Problemem są też sprawy organizacyjne. Często wyjeżdzam do rodzicow do innego miasta na kilka dni albo przebywam w szpitalu bo się leczę onkologicznie. Zostawiam kotka albo pod opieką chłopaka albo rodziców. Mój chłopak ma problem z tym, żeby nie dawać kotu wody prosto z kranu i ogólnie uważa, że przesadzam, więc nie wytłumaczę mu tego. Obawiam się, że skończyłoby się tym, że kot zostałby z nieświezym mięsem cały dzien...
 
 
ewka 

Barfuje od: 05.2012
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 09 Cze 2012
Posty: 11
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-08-23, 15:30   

Hej Figa :)
Też miałam dużo wątpliwości "organizacyjnych" na samym początku - wydawało mi się że dużo prościej zapakować puszki na wyjazd albo suchą karmę, nie mówiąc już o pozostawianiu kotów pod czyjąś opieką, ale jak wciągnęliśmy się w barfowanie to okazało się że wszystko da się bez problemu ogarnąć.
Jeżdżę dwa razy w miesiącu do mamy i bierzemy pudełko z porcjami ze sobą - dobrze zapakowane nie rozmraża się przez 4h jazdy nawet teraz w lecie. Był nawet wątek na forum o BARFie na wyjazdach: http://www.barfnyswiat.org/viewtopic.php?t=530
Teraz byliśmy dwa tygodnie na wakacjach, do kotów przyjechała siostra TŻeta - przygotowałam jej cały zamrażalnik jedzenia podzielonego na pojedyncze porcje, wiec musiała tylko je rozmrażać i dawać kotkom - to jest naprawdę bardzo mało kłopotliwe.
O ile tylko udałoby się to zorganizować to wyjdzie tylko kotce na zdrowie :-)
 
 
Aleka 


Barfuje od: 09.2012
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 27 Lip 2012
Posty: 36
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2012-08-23, 15:49   

Witaj :-)

Mój mąż też na początku uważał, że przesadzam ale powolutku go przekonałam. Najpierw przekonałam go do podawania samego mięska 2-3 razy w tygodniu, jak już to wydało mu się normalne kocur zaczął dostawać takie porcje codziennie. I tak bardzo delikatnie zaczęliśmy barfować, jeszcze nie w pełni ale zawsze coś :mrgreen:
Jak twój chłopak i rodzice będą mieli przygotowane gotowe porcje nie powinno być raczej problemu z ich podaniem.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne