BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Znamiona kukurydzy
Autor Wiadomość
Carmella 

Dołączyła: 29 Wrz 2011
Posty: 81
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2012-10-04, 12:39   Znamiona kukurydzy

Czy ktoś zna rzetelne opracowania na temat znamion kukurydzy?

Moja koleżanka jest wielką fanką ziołolecznictwa i homeopatii (i moim zdaniem czasami za bardzo upiera się przy takich metodach), ja kiedy nie ma absolutnej potrzeby podawania leków też sięgam raczej bo naturę.

Jola poleciła mi wywar ze znamion kukurydzy przy problemach z układem moczowym moich kotów (kryształki).

Z netu http://www.aleziolo.pl/99...oczopedny.html:

Znamię kukurydzy ma działanie: moczopędne, rozkurczowe na drogi moczowe i żółciowe oraz przeciwzapalne. Zwiększają także krzepliwość krwi.

Wskazania: Jako środek zwiększający ilość moczu i poprawiający przepływ w drogach moczowych w zaburzeniach oddawania moczu. Znamię kukurydzy stosuje się także w stanach zapalnych nerek i pęcherza, przy obrzękach powodowanych niewydolnością pęcherza i nerek, pomocniczo przy kamicy żółciowej i w dolegliwościach wątroby.

Znamię kukurydzy zawiera m.in. olejek eterycny, saponiny, garbniki, cukry redukujące, związki goryczowe, wit. K i sole mineralne zasobne w potas.

Z innego miejsca:
Wywar za znamion kukurydzy od wieków uznawany jest za środek moczopędny, rozkurczowy i przeciwzapalny, pomocny w kamicy nerkowej, zapaleniu nerek i wątroby, zapaleniu pęcherzyka żółciowego i przewodów żółciowych, zapaleniu miedniczek nerkowych, paradentozie, reumatyzmie, skazie moczanowej, cukrzycy, otyłości; zwiększa wydzielanie żółci oraz ilość usuwanych z moczem moczanów, fosforanów i szczawianów; likwiduje obrzęki spowodowane niewydolnością nerek.

Jednak gdzieś też wyczytałam, żeby uważać z podawaniem przy niewydolności nerek. I tu mam problem, bo dwa moje koty miewają problemy z kryształkami, ale niestety też mają podwyższone parametry nerkowe (jeden też nieznacznie zmieniony obraz nerek w USG).

Czy ktoś wie jak to jest z tymi nerkami?
 
 
Nitka 

Barfuje od: 08-2012
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 12 Lut 2012
Posty: 105
Skąd: Piotrków Tryb.
Wysłany: 2012-10-04, 12:52   

A czy taka genetycznie zmodyfikowana kukurydza również ma swoje właściwości?
Z tego co wiem, to jeszcze do tej pory nikt nie zna skutków ubocznych tychże "cudownych" nasion.. :-/
 
 
Carmella 

Dołączyła: 29 Wrz 2011
Posty: 81
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2012-10-04, 12:58   

Znamię kukurydzy to nie ziarenko, tylko te "wąsy". Kupuje się to normalnie w aptece, sklepach zielarskich.
Miałam już to i używałam, ale teraz nie za bardzo wiem czy mogę ile chcę czy jednak uważać.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne