BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
malaNelcia i początki Barf - PROSIMY O PORADY
Autor Wiadomość
malaNelcia 

Dołączyła: 07 Kwi 2015
Posty: 10
Wysłany: 2015-04-07, 20:42   malaNelcia i początki Barf - PROSIMY O PORADY

Kochane zwierzoluby, :-)
Właśnie założyłam konto na stronie barfny świat.
Moja kicia od kilku dni je surowe mieso zamiast karm. Nasz problem polega na tym, że odkąd jest u nas miała ciągłe biegunki, robali brak, strawnosc ok, a problem był ciągle. Weterynarz oczywiście zalecił RC, częstotliwość kupali faktycznie była mniejsza lecz nadal z konsystencją było słabo. Próbujemy mięsa, częstotliwość ok, tzn.2 dziennie jak na razie, a na karmach kupa była co chwilę. Lecz dalej są rzadkie, płynne. Juz nie wiemy jak kici pomóc, Ona sama czuje się dobrze, jest wesoła, bawi się, lecz myślę że taka konsystencja nie jest prawidłowa.
Może forumowicze mogliby nam coś doradzić, ktoś miał podobny problem. Właśnie dlatego chcemy pojawić się na Waszym forum.

Kicia ma około 5 miesięcy, uwielbia surowe miesko, ale je tylko je, chcemy teraz zaczac dolaczac powoli suplementy, wybralysmy opcje z Easy barf,obecnie szukamy EASY BARF, bo w sklepach internetowych jest niedostępny, może ktoś mógłby nam pomóc?
 
 
scarletmara 


Barfuje od: 01.11.2012
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 06 Lis 2012
Posty: 1419
Skąd: LUBLIN
Wysłany: 2015-04-07, 21:46   

Jak długo to już trwa ? Kupa kilka razy dziennie i do tego rzadka to nie za dobrze brzmi :cry:

A jak dokładnie kitka była karmiona ? Sucha karmą, mokrą czy i taką i taką ?
I od jak dawna kitka jest karmiona mięskiem i czy tylko mięskiem czy ? Karmy odstawiliście całkiem czy poza mięsem coś innego jeszcze tez dostaje ? Moje koty tez źle reagowały na karmy wszelakie i u nich okazało się, że maja nietolerancje pokarmowa na jeden ze składników karm, ale objawy nie były aż takie jak u ciebie.
 
 
malaNelcia 

Dołączyła: 07 Kwi 2015
Posty: 10
Wysłany: 2015-04-07, 21:58   

Kicia (Nela) jest u nas od lutego, wzięta ze schroniska, niestety niewiem co tam jadła. U nas jadła puszki Granta Pet oraz suche applaws, robiliśmy testy na strawnosc, wyszło ze niby wszystko trawi dobrze. Przeszliśmy na RC intenstinal, były rzadziej ale dalej luzne.

Miesko je od tej soboty, na razie samo, bez suplementów, dzisiaj za radą z forum odstawiłam również suche applaws.

Teraz kupy są 2 razy dziennie, ciemne, wręcz czarne, dość małe, jednak dalej luzNe, można coś dodać do mięsa żeby były bardziej zwarte?
 
 
vesela krava 
Ekspert


Barfuje od: 10/2013
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 08 Gru 2011
Posty: 952
Skąd: Francja
Wysłany: 2015-04-07, 22:36   

malaNelcia mimo szczerych checi nie pomoge, moge tylko poradzic poki co lekture tematu o kotach z problemami zoladkowo jelitowymi, a w szczegolnosci posta o przestawaniu ich na barf - link.
 
 
scarletmara 


Barfuje od: 01.11.2012
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 06 Lis 2012
Posty: 1419
Skąd: LUBLIN
Wysłany: 2015-04-08, 02:14   

Mi sie wydaje, ze na dobry początek postaraj sie przez dłuższy czas pokarmić kota mięskiem czy mięskiem z easybarf (jak już go zdobędziesz) bez mieszania z puszkami czy chrupami i jest duża szansa, ze się wszystko unormuje po tygodniu czy dwóch,może nawet wystarczy kilka dni. Takie kupkowe nieprzyjemności mogą wynikać z mieszania karmy mokrej i suchej albo karmy i mięsa. Kocie organizmy niezbyt dobrze sobie z tym radzą. Ale jeśli sytuacja po przejściu na mięso i odstawieniu karm nie poprawi sie po tygodniu czy dwóch to trzebaby jednak pomyśleć o kolejnych badaniach.
 
 
malaNelcia 

Dołączyła: 07 Kwi 2015
Posty: 10
Wysłany: 2015-04-08, 08:05   

scarletmara napisał/a:
Mi sie wydaje, ze na dobry początek postaraj sie przez dłuższy czas pokarmić kota mięskiem czy mięskiem z easybarf (jak już go zdobędziesz) bez mieszania z puszkami czy chrupami i jest duża szansa, ze się wszystko unormuje po tygodniu czy dwóch,może nawet wystarczy kilka dni. Takie kupkowe nieprzyjemności mogą wynikać z mieszania karmy mokrej i suchej albo karmy i mięsa. Kocie organizmy niezbyt dobrze sobie z tym radzą. Ale jeśli sytuacja po przejściu na mięso i odstawieniu karm nie poprawi sie po tygodniu czy dwóch to trzebaby jednak pomyśleć o kolejnych badaniach.


Taki właśnie mamy plan, Nela nie ma problemu z jedzeniem surowego wiec nie mam potrzeby mieszać :)
Wczoraj chrupeczki odstawieniu, czekamy na qupke :)
 
 
malaNelcia 

Dołączyła: 07 Kwi 2015
Posty: 10
Wysłany: 2015-04-13, 09:30   

Moi drodzy, Nela ma 6 miesięcy, czy powinnam jej dawać jakieś suplementy na Kości?
 
 
vesela krava 
Ekspert


Barfuje od: 10/2013
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 08 Gru 2011
Posty: 952
Skąd: Francja
Wysłany: 2015-04-13, 10:20   

malaNelcia a czy ona je teraz samo mieso, bez suplementow? Jezeli tak, to trzeba jak najszybciej zaczac wprowadzac do miesa podstawowe suplementy, najlepiej pojedynczo (spojrz na link w moim poprzednim poscie). Tutaj masz spis suplementow, ktorych uzywamy w diecie barf. Sa tam i gotowe preparaty i suplementy naturalne.

Jezeli zas Twoje pytanie jest natury ogolnej - czy mlody kot powinien dostawac jakies specyficzne suplementy wspomagajace rozwoj koscca - to odpowiedz brzmi: nie, jezeli jest juz na w pelni zbilansowanej diecie barf, badz jezeli je dobrej jakosci, polecane na forum, gotowe karmy. W naturze mlody kot nie ma specyficznej diety, nie jada mysz czy ptakow bardziej bogatych w wapn czy inne substancje. Je po prostu wiecej. Dlatego Twojej koteczce bym po prostu nie ograniczala jedzenia, tzn. nie wyliczala na jej aktualna wage. Mamy tez temat o zywieniu kociat.
 
 
malaNelcia 

Dołączyła: 07 Kwi 2015
Posty: 10
Wysłany: 2015-04-13, 15:22   

vesela krava napisał/a:
malaNelcia a czy ona je teraz samo mieso, bez suplementow? Jezeli tak, to trzeba jak najszybciej zaczac wprowadzac do miesa podstawowe suplementy, najlepiej pojedynczo (spojrz na link w moim poprzednim poscie). Tutaj masz spis suplementow, ktorych uzywamy w diecie barf. Sa tam i gotowe preparaty i suplementy naturalne.

Jezeli zas Twoje pytanie jest natury ogolnej - czy mlody kot powinien dostawac jakies specyficzne suplementy wspomagajace rozwoj koscca - to odpowiedz brzmi: nie, jezeli jest juz na w pelni zbilansowanej diecie barf, badz jezeli je dobrej jakosci, polecane na forum, gotowe karmy. W naturze mlody kot nie ma specyficznej diety, nie jada mysz czy ptakow bardziej bogatych w wapn czy inne substancje. Je po prostu wiecej. Dlatego Twojej koteczce bym po prostu nie ograniczala jedzenia, tzn. nie wyliczala na jej aktualna wage. Mamy tez temat o zywieniu kociat.



Teraz je miesko z podrobami i marchewką, bez suplementów, ponieważ chcemy wprowadzić easy barf, a on w Modern Pet ma się pojawić w tym tygodniu.

Wiec jeśli będę używać Easy Barf to dodawać dodatkowo coś na Kości? Chodzi mi o to, że dorosłe koty tez jedzą EB,wiec czy zawiera on wystarczająco wapnia dla 6 miesięcznego kociaka?
 
 
vesela krava 
Ekspert


Barfuje od: 10/2013
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 08 Gru 2011
Posty: 952
Skąd: Francja
Wysłany: 2015-04-13, 19:58   

A czy ona cos oprocz tego surowego miesa z podrobami dostaje? I jak dlugo je to mieso? Ja bym nie karmila kota samym miesem, nawet z podrobami, dluzej niz kilka dni.

W zalinkowanym temacie o suplementach jest tez mowa o Easy Barf. Nie jest to suplement, ktory zastepuje wszystko.

Cytat:
W jednej mieszance stosuje się tłuste mięso z kością (1/3 wagi mięsa stanowią tzw. mięsne kości, mogą być zmielone) plus dowolna wątroba oraz preparat rozmieszany z wodą, w proporcjach podanych przez producenta:

easy B.a.r.F.
Producent: Lilly's Bar

do tego:
• Tauryna

Czyli do mieszanki z easy barf trzeba bedzie dodac kosci badz inny suplement wapnia, np. maczke ze skorupek jaj +/- maczke kostna, do tego tauryne i ewentualnie olej z lososia (z olejem bym poczekala az kot zupelnie zaakceptuje mieszanke ;-) ). Easy barf nie zawiera wapnia, fosforu, witaminy A i tauryny. Dlatego juz teraz mozesz sie zaopatrzyc w suplementy wapnia i tauryne i dodawac je do miesa z watroba (czesc miesa warto zmielic aby suplementy sie ladnie wymieszaly, czesc dawaj w kawalkach, aby bylo co gryzc).

Przeczytaj koniecznie ten watek: http://www.barfnyswiat.org/viewtopic.php?t=16, sa w nim gotowe przepisy, m. in. z easy barf. Przyczytaj tez watek o zasadach komponowania przepisow: http://www.barfnyswiat.org/viewtopic.php?t=102. No i napisz do Hebe o dostep do kociego kalkulatora. Jezeli chcialabys sama cos ulozyc, a nie masz dostepu do kalka, napisz w receptariuszu.
 
 
malaNelcia 

Dołączyła: 07 Kwi 2015
Posty: 10
Wysłany: 2015-04-13, 20:22   

vesela krava
miesko z podrobami je 10 dni.

Czyli musze miec na poczatek:
-eeasy Barf
-tauryna
-suplement Wapnia (jaki najlepiej? Dobrze żeby nie miał smaku, lub miał go jak najmniej lub miał smak mieska :p)

Zamówienie zrobię jak tylko dostępny będzie easy barf, chce kupić wszystko w jednym sklepie internetowym. . Podobno ma być juz w tym tygodniu, oby jak najszybciej
 
 
vesela krava 
Ekspert


Barfuje od: 10/2013
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 08 Gru 2011
Posty: 952
Skąd: Francja
Wysłany: 2015-04-13, 20:48   

Wiedzialam, ze o czyms zapomnialam. Doczytalam watki, ktore zalinkowalam i do tej listy trzeba dopisac tez sol (watek o soli: http://www.barfnyswiat.org/viewtopic.php?t=19)

Jezeli chodzi o wapn, to masz do wyboru:
skorupki z jaj,
weglan wapnia,
wapn z alg,
cytrynian wapnia.

Nie wydaje mi sie, zeby wapn jakos drastycznie wplywal na smak mieszanki, wiem natomiast, m. in. z wlasnego doswiadczenia, ze niektore koty niektorych zwiazkow wapnia nie trawia. Moje koty nie trawia ani wapnia z alg ani skorupek, natomiast bezproblemowy jest cytrynian.

Co do soli, do wyboru masz sol himalajska (sprzedawana prze lilly's bar), sol kamienna niejodowana, sol morska niejodowana (lista wszystkich suplementow tutaj). Na poczatku radze sie oprzec na gotowych przepisach. Pamietaj zeby mieso bylo tluste.
 
 
malaNelcia 

Dołączyła: 07 Kwi 2015
Posty: 10
Wysłany: 2015-04-14, 11:56   

Czy wszystkie suplementy wapnia są takiej samej jakości? Czy np skorupi są lepsze od cytrynianu bo jest sztuczny?

Obecnie mam problem z obsługą kalkulatora Barf, korzystam z tabletu, I nie mogę nic włączyć ani wpisać w kalkulatorze :(
Może ktoś korzysta z tableta i jakoś rozwiązał ten problem?
 
 
vesela krava 
Ekspert


Barfuje od: 10/2013
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 08 Gru 2011
Posty: 952
Skąd: Francja
Wysłany: 2015-04-14, 15:50   

Wydaje mi sie, ze u zdrowego kota wszystkie suplementy wapnia sa dozwolone, nie powiedzialabym ze cytrynian jest gorszy bo sztuczny. Jest to sol organiczna i zazwyczaj koty bardzo dobrze go toleruja, niemniej jest troche denerwujacy w uzyciu bo sie bardzo unosi, przyczepia do lyzeczki, "elektryzuje". Ze skorupkami nie mialam tego problemu, poza tym daje sie ich mniej i ich niezaprzeczalna zaleta jest to, ze mozna je pozyskiwac samemu.

W tablecie uzywasz kalkulatora pod excelem czy open officem? W excelu sa makro, moze musisz je aktywowac?

Jeszcze mi przyszlo do glowy, ze moglabys swojej kotce robic "mieszanki" (beda niekompletne, bo bez wszystkich supli) przynajmniej z koscmi, jezeli jeszcze nie masz suplementow wapnia? Tutaj jest pokazane jak sie kosci mieli.
 
 
malaNelcia 

Dołączyła: 07 Kwi 2015
Posty: 10
Wysłany: 2015-04-14, 18:01   

vesela krava napisał/a:

Jeszcze mi przyszlo do glowy, ze moglabys swojej kotce robic "mieszanki" (beda niekompletne, bo bez wszystkich supli) przynajmniej z koscmi, jezeli jeszcze nie masz suplementow wapnia? Tutaj jest pokazane jak sie kosci mieli.


Próbowałam w zeszłym tygodniu. Od razu skończyło się to pęknięciem maszynki :(
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne