BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Kwestie finansowe żywienia BARF
Autor Wiadomość
HoWaKo 


Barfuje od: 01.2015
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 07 Lut 2015
Posty: 267
Skąd: Zamość
Wysłany: 2015-04-20, 21:11   

psy-i-koty, to chyba całkiem dobrze Ci wychodzi, tylko, że jak masz piątkę ogonów do skarmienia, w tym osobnika wielkogabarytowego, to ten aspekt siłą rzeczy generuje Ci koszty.
Moje kocisko niekoniecznie chciało jeść BARF-a w 100%, ale wzięłam go uporem i teraz nie kupuję puszek czy saszetek wcale. Także w mojej subiektywnej ocenie BARF jest opłacalny, ale zawsze trzeba zmierzyć siły na zamiary i wg mnie ten wątek jest ważny i miał duży wpływ na przejście na 100% BARF-a.
_________________
BARFny tercet egzotyczny: Honor-Wandysław-Kokoska :mrgreen:
 
 
 
agnieska 

Barfuje od: 5 lat
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 09 Lis 2013
Posty: 54
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2015-04-30, 11:30   

Zofijówka napisał/a:
Jak już ktoś się upiera na wołowinę, to w vivog masz cenę poniżej 10zł/kg za mięso z mięśni, a wołowe mieszanki z podrobami i chrząstką możesz mieć nawet za piątaka.


Co to, ten vivog? Bo mi wypluwa tylko oprzyrządowanie groomerskie.
 
 
Ines 
BARFny Hodowca
Ekspert


Barfuje od: 12.12.13r
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 7 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 23 Sty 2013
Posty: 2660
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2015-04-30, 11:34   

może chodziło o http://www.vigovigo.pl/produkt.html
_________________
Instrukcja obsługi Kalkulatora
  Zaproszone osoby: 187
 
agnieska 

Barfuje od: 5 lat
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 09 Lis 2013
Posty: 54
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2015-04-30, 11:45   

Dziękuję, Ines :kwiatek:

Nadrabiam zaległości na forum i

aggie napisał/a:

I niestety do tej pory nie spotkałam się z mięsem w cenie 10 PLN w sklepie/markecie czy u rzeźnika.


To prawda, dlatego nie kupuję wszystkiego u nich, ale jak do tej pory nie udało mi się znaleźć innego miejsca, gdzie kupię wołowinę po 10 PLN lub cielęcinę po 12 PLN...


aggie koniecznie zdobądź kartę do Makro. Mieszkacie w Chorzowie, więc w najbliższej okolicy są aż trzy hale Makro. A tam kraina mięsem płynąca, wołowina II kategorii normalnie po 12,50zł, w promocji schodzą do 10,50zł. Wieprzowina - łopatka, schab, karkówka - kosztuje 10-13zł/kg.
 
 
aggie 

Barfuje od: 28.02.2015
Dołączyła: 28 Lut 2015
Posty: 54
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2015-05-01, 13:45   

agnieska, kartę do Makro mamy już od jakiegoś czasu. Najczęściej bywamy w hali na Załężu, niestety tam wołowina II kategorii po 14 PLN za kilogram, nawet pod koniec dnia cen nie obniżają (pytałam obsługi)...

Wieprzowina rzeczywiście tańsza, ale do tej pory jakoś miałam obawy związane z wieprzem, podaję go dopiero od 2 tygodni i to w niewielkich raczej ilościach.

ALE nie zmienia to faktu, że przy psie zjadającym 1,5-2kg mięsa dziennie nie mogę sobie pozwolić na zakupy w Makro, bo zwyczajnie nie będzie nas na to stać... już nie mówię o przechowywaniu tygodniowego jadłospisu, bo zabudowana lodówka nie daje zbyt dużych możliwości ;-)

Tak czy inaczej, pozostaje mi tani Primex i kombinuję dalej... CHOCIAŻ ostatnio wywiązała się dyskusja na FB profilu o barfie właśnie na temat Primexu i zaczynam wątpić czy mój BARF oparty na ich produktach ma jakikolwiek sens...

Na jakich produktach dostępnych u zwykłego rzeźnika/w sklepie opieracie Wasze jadłospisy?
 
 
Lena06 


Barfuje od: 28.07.2014
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 21 Lip 2014
Posty: 1292
Wysłany: 2015-05-01, 18:23   

agnieska napisał/a:
Wieprzowina - łopatka, schab, karkówka - kosztuje 10-13zł/kg.

To taka raczej normalna cena wieprzowiny. W zwykłym mięsnym mam po niecałe 9zł łopatkę.

aggie napisał/a:
Na jakich produktach dostępnych u zwykłego rzeźnika/w sklepie opieracie Wasze jadłospisy?

Najczęściej wieprzowina - tutaj łopatka, albo szynka ze skórą. Wołowinę - najczęściej rosołowe, czyli szponder. A z kuraka ćwiartki, serca, żołądki, wątróbka. Czasem kupię nogę z indyka. Ale to jest podstawa naszej diety ogólnie. Od czasu do czasu dokładamy łapane po innych sklepach mięsa typu gęś, jeleń, łosoś...
 
 
Caffka 


Wiek: 41
Dołączyła: 07 Sie 2015
Posty: 1
Skąd: GW
Wysłany: 2015-08-09, 16:31   

Witajcie.

Zaczynałam myśleć o tym by rozpocząć BARFowanie mojego psiaka. Naczytałam się i nadal mało wiele rozumiem. Koniec końców przeliczyłam pi razy drzwi ile kosztowało by mnie wyżywienie 5 miesięcznego labka ważącego 20 kg - mięsiwa dziennie potrzebuje coś koło 1 kg. Miesięczny koszt samego mięska to 450 zł. A gdzie jeszcze suplementy?

Jak u Was to wygląda?
 
 
Kazia 
BARFny Hodowca

Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 21 Wrz 2011
Posty: 796
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-08-09, 16:56   

Mięso - Udziec z indyka/pierś z kurczaka/wołowe, zawsze czekam na promocję. Po ok 12 zł kg.
Szyje kacze ok 4 zł kg
Serca kacze/wieprzowe po ok 5 zł kg.
Wszystko po ok 1/3, średnio 7 zł/kg
Do tego ok 10 % wątróbki, najchętniej wołowej.
No i suplementy. Ok 2 zł na kg mieszanki.
 
 
Lena06 


Barfuje od: 28.07.2014
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 21 Lip 2014
Posty: 1292
Wysłany: 2015-08-10, 13:47   

Caffka napisał/a:
Jak u Was to wygląda?

Cały wątek o tym. Już tu każdy trochę poopowiadał o swoich finansach związanych z Barfem ;-) Moja wypowiedź tutaj:
http://www.barfnyswiat.or...p?p=95659#95659
Ale ja mam psa 9 kg... ;-)
 
 
amator 


Wiek: 52
Dołączyła: 31 Gru 2014
Posty: 22
Wysłany: 2015-08-10, 15:43   

No tak, tak patrzac na te wasze wyliczenia dochodze do wniosku, ze BARF w PL moze sie jeszcze oplacac ze wzgledu na to,ze karmy maja ceny europejskie a mieso wciaz jeszcze polskie.
Z mojego punktu widzenia nie jest to juz tak wesole.
W przeliczeniu najtanszy kurczak w promocji to 24 PLN najtansza wolowina z przeznaczeniem dla zwierzat to 40PLN jak to porownam z cena karm suchych, to kupujac nawet najlepsze teoretycznie karmy bez zboz mam BARF lekko 2x drozszy za porcje, a ceny puszek znowu z tych najwyzszych polek sa porownywalne.
Bede kombinowac, szukac i polowac na promocje ale juz wiem ze kocie jedzenie kosztuje mnie ok 400PLN miesiecznie, ale fakt ze mieszkam w bardzo drogim kraju
Szkoda, bo aspekt finansowy moglby byc argumentem, a tak komu chce sie poswiecac czas , banrac w tym wszystkim, zajmowac zamrazalnik by doplacac?
 
 
Silvena 
Ekspert


Barfuje od: 28.04.2013
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 18 Kwi 2013
Posty: 1216
Skąd: UK
Wysłany: 2015-08-10, 16:05   

Mnie mięso w Londynie kosztuje w przeliczeniu na złotówki też bardzo dużo. Nie przeliczam, bo to bez sensu. Jakbym się wyprowadziła do mniejszego miasta, to barf pewnie kosztowałby mnie połowę taniej.
Barf i tak wychodzi mi taniej niż jakbym miała karmić polecanymi puszkami. Na suche nie przejdę, bo wtedy wydam majątek na weta... Poza tym i tak suche u mnie nigdy nie stanowiło podstawy diety.
Teraz już mam jako takie rozeznanie co do cen mięsa i na kocie jedzenie wydaję około połowę mniej niż na początku.
Mokre w Zooplusie jest trochę droższe w UK niż w PL (po przeliczeniu).

Amator nie wiem gdzie mieszkasz, ale skoro życie jest takie drogie to i pewnie zarobki są adekwatne.

Patrząc na zarobki na "godzinę" w obu krajach, to w Polsce mięso wcale nie jest takie tanie. Zwłaszcza jeśli brać pod uwagę zarobki minimalne.
 
 
 
vesela krava 
Ekspert


Barfuje od: 10/2013
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 08 Gru 2011
Posty: 952
Skąd: Francja
Wysłany: 2015-08-10, 19:41   

Amator nie wiem gdzie mieszkasz, ale faktycznie masz tam troche drogo... Nie zniechecaj sie jednak, czesto sie mowi, ze barf jest drogi na poczatku, zanim sie czlowiek zorganizuje i wynajdzie okazje. Ja sie ciesze jak uda mi sie kupic udka z kurczaka za 2€/kg czy wolowine za 6€/kg. Jagnieciny jeszcze nie znalazlam za mniej niz 9€/kg.

Ja sie zgadzam, ze barf sie bardzej oplaca w Polsce, mi w stosunku do zarobkow wychodzi drogo. Jednak nie sadze, by barf wychodzil drozej od dobrych puszek - proponuje porownac ile kosztuje karmienie kota puchami biorac pod uwage ze kot musi ich zjesc wiecej.
 
 
amator 


Wiek: 52
Dołączyła: 31 Gru 2014
Posty: 22
Wysłany: 2015-08-10, 20:49   

Mieszkamw Szwajcarii.
Wiecie dziewczyny, ja sie nie zniechecam, to ze wybieram BARFa dla kota jest elementem mojej filozofii, nie dam rodInie jesc byle czego, zwierzakowi tez nie dam :-)

Tylko mam wrazenie, ze teraz fakt, ze samemu sie cos robi to juz tylko hobby, nie kwestia oplacalnosci. No owszem oplaci sie jak zamawiasz wieksze ilosci, ale nawet kiedy biore pol swini, czy krowy czy owcy to oplacalnosc dotyczy drozszych kawalkow bo cena jest usredniona co nadal wychodzi drozej dla najtanszych kawalkow. Donrze, ze wtedy chociaz wnetrznosci mam za darmo bo tego w dzisiejszym wychuchanym spoleczenstwie malo kto chce, nogi sa fuj, glowa jest fuj, jezyk bleeee, ewentualnie watroba ale to tez nie kazdy dotkmie.

W kazdym razie by chociaz zblizyc sie cenowo do gotowych karm musze zalapac sie na solidne promocje
 
 
vesela krava 
Ekspert


Barfuje od: 10/2013
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 08 Gru 2011
Posty: 952
Skąd: Francja
Wysłany: 2015-08-10, 21:21   

Sprobuj kupowac bezposrednio od rolnika, poszukaj grup na facebooku do wspolnych zakupow (np. https://www.facebook.com/groups/323294411163126/), przeszlabym sie tez to malych sklepow miesnych, poszukaj sklepow internetowych z miesem badz calymi mrozonymi ofiarami dla zwierzat.
 
 
amator 


Wiek: 52
Dołączyła: 31 Gru 2014
Posty: 22
Wysłany: 2015-08-10, 22:31   

:-)
Dam sobie rade .
Ale wiesz rzeznik-rolnik wszytsko jedno, rolnicy nie maja praw do uboju swoich zwierzat. Teraz konczy sie pierwsza sprawa biorolnika ktory staral sie o prawo uboju swoich zwierzat prosto na polu.
I tak w tej chwili rzenicy potanieli w porownaniu z tym co przed laty bylo
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne