BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
KATASTROFA :(
Autor Wiadomość
Amelka i Stas 

Dołączyła: 22 Lip 2015
Posty: 125
Skąd: Poznań
Wysłany: 2015-09-04, 11:11   

Carla Pięknie dziękuję.
Niestety jestem mało entuzjastyczna w tej kwestii :-( Wcześniej wspominałam, że konsultowałam sprawę Amelki z dietetykiem. Konkretnie była to własnie pani dr Sybilla. Faktem jest, że były to konsultacje telefoniczne i mailowe (zdjęcia) Przez miesiąc podawałam Amelce suchą karmę Purina OM, którą zaleciła p. dr. Jak możesz sie domyślić, Amelka przytyła :(

Silvena postaram się zmniejszyć Amelce ilość tłuszczu w mieszance (poproszę Cie o korekty tejże), ale boję się bo jej apetyt w ostatnich dniach wzrósł i wygląda jakby nie najadała się tą mieszanką, która jest w tej chwili :-(

Dziewczyny ryczeć mi się chce bo już nie wiem co robić :cry:
_________________
Amelka i Staś
 
 
carlla 


Barfuje od: lipiec 2015
Dołączyła: 23 Lip 2015
Posty: 71
Skąd: Kobyłka
Wysłany: 2015-09-04, 11:26   

O to dobrze wiedzieć, ja miałam się właśnie zwrócić do dr. Sybilli o konsultację bo polecają ją inni jako specjalistkę od BARFA właśnie!
Jeśli zaleciła Purinę, to sama już nie wiem co o tym myśleć.
_________________
Ewa
 
 
dagnes 
Administrator


Barfuje od: 2008
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 23 razy
Dołączyła: 13 Wrz 2011
Posty: 4837
Wysłany: 2015-09-04, 11:34   

Dietetyków gorąco odradzam, a zwłaszcza panią Sybillę Berwid-Wójtowicz. Mamy o niej już mnóstwo postów i tematów na Forum, np.:
http://www.barfnyswiat.or...p?p=43315#43315
http://www.barfnyswiat.or...p?p=30230#30230
http://www.barfnyswiat.org/viewtopic.php?p=826#826
http://www.barfnyswiat.or...p?p=85254#85254
_________________
Aby dotrzeć do źródła, musisz iść pod prąd
 
 
Amelka i Stas 

Dołączyła: 22 Lip 2015
Posty: 125
Skąd: Poznań
Wysłany: 2015-09-04, 11:35   

carlla napisał/a:
O to dobrze wiedzieć, ja miałam się właśnie zwrócić do dr. Sybilli o konsultację bo polecają ją inni jako specjalistkę od BARFA właśnie!
Jeśli zaleciła Purinę, to sama już nie wiem co o tym myśleć.


Ja rozmawiałam z nią na przełomie czerwca i lipca, ale ona nic, a nic nie wypomniała o barfie :-( Faktem jest, że wówczas ja nie myślałam jeszcze o barfie i nie pytałam o niego.

Może spróbuj z nią porozmawiać. Uważam, że próbować zawsze warto. Najwyżej nie zastosujesz się do zaleceń. Gdybyś czyniła to w najbliższym czasie, daj mi proszę znac co i jak dobrze?
_________________
Amelka i Staś
 
 
Amelka i Stas 

Dołączyła: 22 Lip 2015
Posty: 125
Skąd: Poznań
Wysłany: 2015-09-04, 11:42   

dagnes a może Ty miałabyś jeszcze jakiś pomysł jak poradzić sobie z problemem Amelki?
_________________
Amelka i Staś
 
 
Snedronningen 
Ekspert

Barfuje od: 06/2013
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 16 razy
Dołączyła: 03 Cze 2013
Posty: 2811
Wysłany: 2015-09-04, 11:51   

Amelka i Stas napisał/a:
Może spróbuj z nią porozmawiać. Uważam, że próbować zawsze warto. Najwyżej nie zastosujesz się do zaleceń.
Do niektórych iść po radę nie warto, bo strata to czasu i pieniędzy. I niestety taką właśnie osobą jest dr Sybilla.
 
 
 
Amelka i Stas 

Dołączyła: 22 Lip 2015
Posty: 125
Skąd: Poznań
Wysłany: 2015-09-04, 11:55   

Cytat:
Do niektórych iść po radę nie warto, bo strata to czasu i pieniędzy. I niestety taką właśnie osobą jest dr Sybilla.


Pewnie masz rację :-D Moje doświadczenie jest niestety negatywne :-(
_________________
Amelka i Staś
 
 
carlla 


Barfuje od: lipiec 2015
Dołączyła: 23 Lip 2015
Posty: 71
Skąd: Kobyłka
Wysłany: 2015-09-04, 12:01   

Dagnes, dziękuję za otworzenie oczu.
_________________
Ewa
 
 
situnia 
BARFny Hodowca


Barfuje od: 18.10.2013
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 14 Paź 2013
Posty: 813
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-09-05, 07:27   

Ta Sybilla takie bzdury wypisuje, że nóż w kieszeni się otwiera ;-) Nie ma co czasu i nerwów na nią tracić ;-)
_________________

To jak traktujesz koty decyduje o twoim miejscu w niebie. - Robert A. Heinlein
 
 
Amelka i Stas 

Dołączyła: 22 Lip 2015
Posty: 125
Skąd: Poznań
Wysłany: 2015-09-05, 11:27   

siutunia Przetestowałam te bzdury na własnej, a właściwie na biednej Amelki skórze :-(
_________________
Amelka i Staś
 
 
carlla 


Barfuje od: lipiec 2015
Dołączyła: 23 Lip 2015
Posty: 71
Skąd: Kobyłka
Wysłany: 2015-09-05, 12:03   

Amelka i Stas, zobacz jak mój Kiciek wyglądał 12 lat temu.
Był znalezionym kociakiem i nie znał i nie chciał innego jedzenia niż z puszki. Jadł i tył... a jego waga dochodziła do 10 kg. Przestawianie na zdrowe jedzenie trochę trwało (ok. 3 lata) ale udało się. Wagę zrzucił do 4,8 i tak trzymamy. Teraz ma 15 lat i jest dobrze, chociaż to śmieciowe żarcie pozostawiło ślad w organach wewnętrznych. Nerki, trzustka, wątroba teraz w starszym wieku dały o sobie znać.

Kiciek zwany Kociołkiem lub Kubełkiem :-D na diecie puszkowej
i czarna Bunia od kociaczka jedząca surowe dania.
_________________
Ewa
 
 
Amelka i Stas 

Dołączyła: 22 Lip 2015
Posty: 125
Skąd: Poznań
Wysłany: 2015-09-05, 13:38   

Carlla Lejesz miód na moje serce :-) To oznacza, że jest nadzieja :hura:

Amelka jeszcze nie jest w tak dramatycznej sytuacji, ale stała tendencja rosnącej wagi spowodowała u mnie panikę.
Na szczęście, tak jak pisałam wcześniej, tarczyca Melci jest w porządku. Jednym słowem zdrowa kotka a tyje ;-) ,zaczęłam stawiać na problemy behawioralne kotki, jako przyczynę tycia.
Amelka od końcówki lipca jest na Barfie, ale tak jak i u Ciebie, kawał życia jadła śmieci :-( .

Dzisiaj będę przygotowywać mieszankę z pomocą Silveny (Silvena :kiss: ) gdzie obniżymy nieco poziom tłuszczu dla porcji Amelki.
Kupiłam też L-karnitynę, tylko tabletki są tak ogromne, że nie mam pomysłu jak jej to podać. Rozważam również konsultację z behawiorystą (finanse mnie blokują).

Carlla, a pisałaś, że chciałaś skontaktować się z dietetykiem. Z jakiego powodu, skoro Kiciek jest już wagowo ok?.

Jeśli chodzi o choroby kotów w pewnym wieku, nie zawsze jest to kwestia jedzenia. Ja miałam Anatolka (od lutego nie moa Go z nami i nadal nie umiem sobie poradzić z żałobą po NIM :cry: ), który w 12 roku życia miał zdiagnozowane PNN. Dzielnie wytrwaliśmy 3 lata z tym choróbskiem. Jadł może nie idealne (w ogóle nie dostawał suchej karmy), ale całkiem niezłe jedzenie a i tak .....
_________________
Amelka i Staś
 
 
carlla 


Barfuje od: lipiec 2015
Dołączyła: 23 Lip 2015
Posty: 71
Skąd: Kobyłka
Wysłany: 2015-09-05, 14:35   

Z dietetykiem chciałam spotkać się właśnie z powodu stanu nerek, wątroby i trzustki Kićka.
W poniedz. będziemy robić badania krwi i zobaczymy.
Wiem że nie zawsze sposób karmienia wpływa na to na co nasze koty umierają. Ale...
Czarna Bunia (która odeszła w zeszłą sobotę) dożyła 18 lat. Miała niedawno zdiagnozowany guz na wątrobie. Całe życie jadła zdrowo i była zdrowa, byłam z nią w życiu TYLKO 4 razy u weterynarza.
1 na sterylizację,
2 jak wybiła sobie zęba - niedawno (już miała18 lat)
3 USG + bad.krwi
4 pożegnanie :-(
Na niej weterynarze nie zarabiali, na coś tam musiała przecież umrzeć.
Natomiast Kiciek co jakiś czas mnie niechcący "kosztuje".
Na pewno uda Ci się dobrać dla Amelki dobrą dietę i będziesz się cieszyć nią wiele lat. Są koty leniuszki i tyle.
Przykro mi z powodu odejścia Anatolka wiem co czujesz, ja jestem w "żałobie" na świeżo.
_________________
Ewa
 
 
situnia 
BARFny Hodowca


Barfuje od: 18.10.2013
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 14 Paź 2013
Posty: 813
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-09-05, 21:11   

carlla, po kocie bardzo późno widać, że coś się dzieje. Koty tego nie pokazują ostentacyjnie, że im coś dolega. Dlatego należy odżałować trochę kasy i raz na rok zrobić badania krwi ;-) Dzięki temu wiele rzeczy można wcześniej wykryć i wyleczyć :-D
_________________

To jak traktujesz koty decyduje o twoim miejscu w niebie. - Robert A. Heinlein
 
 
carlla 


Barfuje od: lipiec 2015
Dołączyła: 23 Lip 2015
Posty: 71
Skąd: Kobyłka
Wysłany: 2015-09-06, 08:44   

situnia, rzeczywiście moja wypowiedź jest niefortunna że tylko 4 razy byłam z kotką u weterynarza. Chodziło mi o leczenie. Koty moje mają, i Bunia miała badaną krew a po 10 r.ż robimy usg. Jestem z tych świrniętych że sama nie zjem a o zwierzaka zadbam ;-)
Chodziło mi o pokazanie jaki wpływ na kota w wieku starszym ma żywienie za młodu.
I to że Bunia nie chorowała przez 18 lat jest wynikiem karmienia zgodnego z naturą (i chuchania i dmuchania)
A Kiciek schudł właśnie po przejściu na surowiznę. I trzymam kciuki za Amelkę.
Amelka i Stas,
Dziękuję za wiersz w poście o Buni. Na razie tylko zerknęłam bo mi serce pękło na 1000 kawałków a łzy napływają do oczu.
_________________
Ewa
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne