BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Wielkopolska - opinie, uwagi, informacje
Autor Wiadomość
gaia 

Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 30 Kwi 2015
Posty: 50
Skąd: Poznań
Wysłany: 2015-05-22, 11:35   

Z badaniem wstępnym nerkowca (mocz, posiew, jonogram i co tam jeszcze) chcę zgłosić się do CBDNA. Ktoś poleca? Może gdzie indziej lepiej albo równie dobrze i taniej (to Poznań w końcu ;-) )?

Ze swojego doświadczenia mogę potwierdzić, że "Nad Wierzbakiem" ma superpro USG. Dr Konieczny ma tylko takie przenośne w walizce, ale za to jest jak do tej pory jedynym wetem, któremu mogę powierzyć kota mając pewność, że nie wyrządzi mu zbędnej krzywdy. Podejście do zwierza jest u niego pierwsza klasa, kot jest potraktowany delikatnie i naprawdę z szacunkiem. Nie ma wyciągania z transporterka jak worka z ziemniakami.
 
 
ewa_agape 


Barfuje od: 2014
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 02 Wrz 2014
Posty: 112
Skąd: Poznań
Wysłany: 2015-05-22, 13:09   

My chodzimy do Dr. Bombrych (gabinet Dr. Dąbrowskiego na ulicy Zbąszyńskiej) i jak na razie Sylwuś trzyma się już 2,5 roku z PNN!
USG - Dr. Dąbrowski.
Może co do BARFa nie są entuzjastycznie nastawieni ale przynajmniej nie wciskają każdemu kotu (przy lekko podniesionych parametrach nerkowych) od razu Renala firmy Hill's jak to robi gabinet Neo-Vet (który odradzam).
Nasze barfowanie akceptują :)
_________________
https://www.facebook.com/DomTymczasowyNaPoddaszu
kotynapoddaszu.blogspot.com
 
 
kashucha 
BARFny Hodowca


Barfuje od: 2014
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 25 Lis 2014
Posty: 209
Skąd: Poznań
Wysłany: 2015-05-26, 10:40   

ewa_agape napisał/a:
My chodzimy do Dr. Bombrych (gabinet Dr. Dąbrowskiego na ulicy Zbąszyńskiej) i jak na razie Sylwuś trzyma się już 2,5 roku z PNN!
USG - Dr. Dąbrowski.
Może co do BARFa nie są entuzjastycznie nastawieni ale przynajmniej nie wciskają każdemu kotu (przy lekko podniesionych parametrach nerkowych) od razu Renala firmy Hill's jak to robi gabinet Neo-Vet (który odradzam).
Nasze barfowanie akceptują :)


Właśnie dr Bombrych, mimo młodego wieku i, wydaje mi się, niedużego doświadczenia, ma otwarty umysł i chce prowadzić różnicowanie diagnostyczne. Myśli o możliwych diagnozach nawet poza czasem pracy. To jest super ważne u weterynarza.
Ja się do nich na samym początku zraziłam przy wizycie rutynowej (II szczepienie kociaka), bo ktoś od nich, chyba technik wet. powiedział: mokre to tylko jako przysmak, może raz w tygodniu, a tak to chrupki.
Jednak wróciłam do nich w końcu, bo mam tam najbliżej, mieszkam na sąsiedniej ulicy.
Nie są jednak specjalistami w czytaniu RTG, normalny element budowy anatomicznej kręgosłupa mojej kotki wzięli za anomalię, a był to otwór/kanał rdzeniowy/nerwowy (nie pamiętam dokładnie jak to się nazwywa). We dwójkę z dr Dąbrowskim zastanawiali się co może być mojej Lawendzie i to mylne zaklasyfikowanie ww "dziurki" w kręgosłupie wynikało z próby doszukania się co tam w tej Lawendzie piszczy.

Jednocześnie sprostowanie co do dr. Przybylskiego: do USG super, ma dobry sprzęt i wydaje się na tym znać, natomiast z trudnym diagnostycznie przypadkiem jechałabym jednak gdzieś indziej.
 
 
common_swift 


Barfuje od: 05.2012
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 31 Mar 2012
Posty: 10
Skąd: Poznań
Wysłany: 2016-01-19, 22:15   Dobre labolatorium - Poznań

Hej, czy mógłby ktoś polecić dobre labolatorium weterynaryjne w Poznaniu? Chodzi o badania krwi i posiew moczu. Będę bardzo wdzięczna za pomoc!
 
 
przytoolanka
[Usunięty]

Wysłany: 2016-02-22, 10:31   

Witajcie. Bardzo proszę o Wasze opinie i doświadczenia z doktorem Karasiem z kliniki Animaldent z Poznania.
 
 
ewa_agape 


Barfuje od: 2014
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 02 Wrz 2014
Posty: 112
Skąd: Poznań
Wysłany: 2016-02-22, 14:18   

przytoolanka, Jako zwierzęcy stomatolog - nie ma lepszego specjalisty :)
_________________
https://www.facebook.com/DomTymczasowyNaPoddaszu
kotynapoddaszu.blogspot.com
 
 
przytoolanka
[Usunięty]

Wysłany: 2016-02-22, 14:36   

Dzięki ewa_agape. Jesteśmy umówieni na ściąganie kamienia nazębnego. Dopiero pierwsza wizyta za nami, a już obalił diagnozę, z którą żyliśmy prawie 3 lata, dlatego mam trochę obaw. Wiem, że składa koty fundacyjne po przejściach, zastanawiam się jakim jest diagnostą.
 
 
ewa_agape 


Barfuje od: 2014
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 02 Wrz 2014
Posty: 112
Skąd: Poznań
Wysłany: 2016-02-22, 18:09   

przytoolanka, Zależy co chcesz diagnozować? ;) Osobiście jeśli chodzi o diagnozy u Dr Karasia to bym była ostrożna. Dr prędzej zaleci Ci pastę do zębów dla kota i chrupki zbożowe, niż kawał mięcha na ścieranie kamienia. Ale jeśli chodzi o przeprowadzanie zabiegów to jest super. No i ma wziewną narkoze i zawsze podaje kroplówę, co jak się dowiedziałam niedawno nie w każdym gabinecie jest standardem.
_________________
https://www.facebook.com/DomTymczasowyNaPoddaszu
kotynapoddaszu.blogspot.com
 
 
przytoolanka
[Usunięty]

Wysłany: 2016-05-16, 13:14   

Witajcie.
Poszukuję weterynarza z Poznania, który nie boi się pracy z barfującymi właścicielami. Chodzi o to, aby nie zniechęcał, a chciał pomóc. Powiedzcie proszę, że jest to możliwe... :-/ Możecie kogoś takiego polecić? Z góry dzięki za pomoc.
 
 
Sojuz 
Ekspert


Barfuje od: 09.2012
Pomógł: 10 razy
Wiek: 30
Dołączył: 06 Sie 2012
Posty: 1433
Skąd: Poznań
Wysłany: 2016-05-19, 13:30   

W tym dziale są podklejone wątki, m.in. Wielkopolskie - opinie o lecznicach, a tam jedna z opinii wspominająca o stosunku weterynarzy do BARF (lecznica "MyPet"). Osobiście nigdy nie byłem w tej lecznicy.
_________________
Naturalne stało się sztuczne, a prawdę uznano za kłamstwo.
 
 
zoji 

Barfuje od: 2012
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 25 Gru 2015
Posty: 1
Wysłany: 2016-05-30, 23:48   BARFNY Weterynarz - Gabinet Vethelp na os.Bajkowym

Gabinet Weterynaryjny na os.Bajkowym Vet-Help, sprzedaje BARFA.....
Tam to normalnie pani weterynarz uklada diety dla barfiarzy nie ma problemu i jak sie orientuje to tylko tam mozna zasiegnac opini weta w zakresie zywienia BARFEM bez obaw , dostalam namiar ze sklepu wlasnie na Grochowskiej. Ja jestem bardzo zadowolona , moj piesio superrr sie ma odkad jest na surowiznie:))polecam
 
 
saphirith1987 


Barfuje od: lipiec 2014
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 1 raz
Wiek: 37
Dołączyła: 28 Lut 2014
Posty: 462
Skąd: Włocławek
Wysłany: 2016-06-03, 07:00   

Dzięki zoji za namiar, byłam, sprawdziłam, też polecam :-)
 
 
Arora 

Barfuje od: 24.03.2016
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 22 Lut 2016
Posty: 419
Skąd: Poznań
Wysłany: 2016-06-03, 07:27   

zoji to fantastyczna informacja :hura: idąc do weterynarza oczekuje się pomocy i wsparcia również w dziedzinie żywienia, które ma wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Ja po ostatniej wizycie u naszego weta miałam doła, bo oczywiście usłyszałam, ze krzywdzę kotki...
 
 
przytoolanka
[Usunięty]

Wysłany: 2016-06-03, 07:49   

Dziękuję również Dziewczyny. W takim razie pojawiło się światełko w tunelu dla kotów na barfie również w Poznaniu. Bardzo się cieszę :-) (czy dobrze się domyślam, że równolegle na ten temat rozmawiamy ze sobą na fb w grupie dla barferów ??? ;-) )
 
 
Kocia Ciocia 


Barfuje od: 02.08.2016r
Udział BARFa: 90-100%
Wiek: 33
Dołączyła: 01 Sie 2016
Posty: 26
Skąd: Poznań
Wysłany: 2016-10-04, 13:21   

Ja miałam kiepskie doświadczenie z jedną z Pań w UCMW na ulicy Szydłowskiej 43 w Poznaniu. Faszerowała zarobaczonego kota antybiotykami, a jak te nie zadziałały - kazała przerzucić kocię na cytuję: "zbilansowane suche karmy". Bo to oczywiście przez BARFa była biegunka i wymioty a nie z winy robaków. Dodam, że jesteśmy już po 2 turach odrobaczania i kot ma się świetnie, nadrobił wagowo i broi za czterech :)
_________________
Pańskie oko kota tuczy ;)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne