BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Regulamin - propozycje dot. treści i jej zmian, dyskusje
Autor Wiadomość
dagnes 
Administrator


Barfuje od: 2008
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 23 razy
Dołączyła: 13 Wrz 2011
Posty: 4837
Wysłany: 2011-09-14, 21:59   Regulamin - propozycje dot. treści i jej zmian, dyskusje

Proszę wszystkich Użytkowników, by zapoznali się z Regulaminem i wypowiedzieli swoje zdanie na jego temat, jeśli zechcą.
Postaramy się w gronie moderatorskim omówić wszystkie wasze uwagi oraz konstruktywną krytykę i w miarę możliwości wprowadzić takie zmiany do Regulaminu, które będą lepiej służyły interesom Forum i jego Użytkowników.

Zapraszam do dyskusji :-) .
_________________
Aby dotrzeć do źródła, musisz iść pod prąd
 
 
Sihaya 
Ekspert


Barfuje od: 08/2008
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 16 razy
Dołączyła: 15 Wrz 2011
Posty: 1721
Skąd: Łódź
Wysłany: 2011-09-15, 23:35   

§ 1 - 4 dotyczące postanowień ogólnych oraz praw i obowiązków użytkowników bez zastrzeżeń :) ... aczkolwiek zastanowiłabym się nad taką opcją aby użytkownicy prowadzący internetowe sklepy barfowe mieli możliwość umieszczania w sowich podpisach linków do sklepów + ewentualnych informacji hotofertowych w danym dniu.

Reszta jutro bo ledwie na oczy widzę ;-)
 
 
Nordstjerna 

Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 15 Wrz 2011
Posty: 48
Skąd: Kraków
Wysłany: 2011-09-16, 08:20   

Na innym forum (scrapowym) na które zaglądam jest to rozwiązane w ten sposób, że sklepy mają osobny dział, wydzielony z forum, gdzie oprócz banerku z linkiem do sklepu można pogadać z właścicielem na tematy dotyczące sklepu i zakupów, każdy sklep ma coś w rodzaju małego podforum. Na tamtym forum to jest w jakiś sposób uregulowane (organizacyjnie i z tego, co się orientuję finansowo też, wykupuje się takie miejsce u właścicieli forum), szczegółów nie znam, bo aż tak głęboko nie siedzę w temacie. Może warto się zastanowić nad podobnym rozwiązaniem.
 
 
dagnes 
Administrator


Barfuje od: 2008
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 23 razy
Dołączyła: 13 Wrz 2011
Posty: 4837
Wysłany: 2011-09-16, 09:05   

To ciekawy pomysł, Nordstjerno. Myślę, że można go rozważyć, jeśli będzie zainteresowanie.

Odnośnie linków komercyjnych w podpisach, to chciałam uniknąć sytuacji, gdy Forum stałoby się portalem reklamowym. Robienie wyjątków zawsze tworzy niejasną sytuację odnośnie reguł gry i może prowadzić do konfliktów. Jeśli zrobilibyśmy odrębny dział komercyjny, z jasno opracowanymi zasadmi, to wtedy powinno być w porządku.
_________________
Aby dotrzeć do źródła, musisz iść pod prąd
 
 
hipoteza 


Barfuje od: 07/2011
Udział BARFa: 50-75%
Dołączyła: 15 Wrz 2011
Posty: 226
Skąd: Legnica
Wysłany: 2011-09-16, 09:23   

Wydaje mi się, że zostały zawarte wszystkie istotne kwestie i regulamin jest absolutnie profesjonalny. Obawiam się tylko, że większość użytkowników nie zechce go przeczytać, bo jest dość długi. Choć z drugiej strony ludzie i tak na ogół nie czytają regulaminów ;-) a ważne jest przecież, żeby w wyjątkowych sytuacjach móc do niego sięgnąć...
_________________
Mam kota na gorącym dachu mojej głowy...
 
 
koniczynka 
Ekspert


Barfuje od: 3 lata
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 18 razy
Dołączyła: 15 Wrz 2011
Posty: 887
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2011-09-16, 09:37   

hipoteza napisał/a:
Wydaje mi się, że zostały zawarte wszystkie istotne kwestie i regulamin jest absolutnie profesjonalny. Obawiam się tylko, że większość użytkowników nie zechce go przeczytać, bo jest dość długi. Choć z drugiej strony ludzie i tak na ogół nie czytają regulaminów ;-) a ważne jest, żeby w wyjątkowych sytuacjach móc do niego sięgnąć...



Zgadzam się co do regulaminu. Jest jednym z najprościej napisanych jakie czytałam :)


Jeśli chodzi o to iż ludzie nie czytają regulaminu to założę się, że 99% osób tam nie zajrzy :-P , ale w razie czego można się odpowiednim paragrafem podeprzeć :)
 
 
Sihaya 
Ekspert


Barfuje od: 08/2008
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 16 razy
Dołączyła: 15 Wrz 2011
Posty: 1721
Skąd: Łódź
Wysłany: 2011-09-16, 09:52   

Zgadzam się z dziewczynami :)
 
 
aurinko 
BARFny Hodowca


Barfuje od: 05/2010
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 1 raz
Wiek: 47
Dołączyła: 15 Wrz 2011
Posty: 168
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2011-09-16, 12:08   

Regulamin jest bardzo czytelny :-)
Większość ludzi na pewno go nie przeczyta, ale hipoteza ma rację, ważne jest żeby móc do niego sięgnąć w wyjątkowych sytuacjach
 
 
ola 


Barfuje od: 02/2011
Udział BARFa: 90-100%
Wiek: 38
Dołączyła: 16 Wrz 2011
Posty: 44
Skąd: Jasło/Wrocław
Wysłany: 2011-09-19, 12:06   

Regulamin jest rzeczywiście długi, ale tak napisany, że jak się już zacznie czytać, to nie trudno dotrzeć do końca. Według mnie jest przystępny i porusza w swojej treści wszystkie najistotniejsze kwestie.
 
 
Sandra 
Ekspert

Pomogła: 18 razy
Dołączyła: 29 Gru 2011
Posty: 3447
Wysłany: 2012-10-30, 14:02   

Może rozważmy czy propozycję utworzenia w Off Topic nieBARFny oddzielnego poddziału pt.np ADOPCJE i tymczasowe domy ?
Sporadycznie zaczynają się pojawiać nowe wiadomości, a pewno będzie ich więcej ;-)
Co myślicie ?
  Zaproszone osoby: 2
 
harpia 
Ekspert


Barfuje od: zawsze
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 8 razy
Wiek: 39
Dołączyła: 15 Wrz 2011
Posty: 713
Skąd: Libiąż
Wysłany: 2012-10-30, 14:45   

Nie wiem czy to dobry pomysł, żeby nam z forum nie zrobiono następnego portalu adopcyjnego, wiem, że to brzmi bezdusznie, ale stron z adopcjami jest multum, z allegro i tego typu portalami włącznie.
_________________
Jeśli nie masz po co żyć, żyj na złość innym
 
 
zenia 
BARFny Hodowca


Udział BARFa: 25-50%
Dołączyła: 22 Wrz 2011
Posty: 1134
Wysłany: 2012-10-30, 14:58   

ja mimo że miewam koty "na zbyciu" nie byłabym za
kto tu przybywa ,juz ma kota
nie lepiej skoncentrowac sie wyłacznie na zywieniu
 
 
Sandra 
Ekspert

Pomogła: 18 razy
Dołączyła: 29 Gru 2011
Posty: 3447
Wysłany: 2012-10-30, 15:02   

Napisałam tę propozycję w wyniku pojawiających się już kolejnych nowych wpisów, a nie żebym bardzo była za ;-) , bo słuszna jest Wasza uwaga, że BARFny nie taką rolę ma spełniać , ale przecież nikomu nie można zabronić pisać...., a uporządkować temat można.
  Zaproszone osoby: 2
 
Sihaya 
Ekspert


Barfuje od: 08/2008
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 16 razy
Dołączyła: 15 Wrz 2011
Posty: 1721
Skąd: Łódź
Wysłany: 2012-10-30, 18:39   

Popieram harpię. Uważam, że forum powinno się skupiać na meritum związanym z żywieniem i tematami dotyczącymi zdrowia czworonogów. Tworzenie działu adopcyjnego na barfnym, podczas gdy tyle osobnych portali, czy forów go udostępnia, nie ma według mnie sensu. Ale przytulam mocno Sandrę za ciepłe intencje :kiss: Ja też o tym myślałam wcześniej i doszłam właśnie do takich wniosków.
 
 
dagnes 
Administrator


Barfuje od: 2008
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 23 razy
Dołączyła: 13 Wrz 2011
Posty: 4837
Wysłany: 2012-10-30, 22:52   

Od jakiegoś czasu zastanawiałam się jak ugryźć ten temat. Bo z jednej strony rozumiem potrzebę szukania domów dla bezdomniaków oraz ciężką sytuacje domów tymczasowych, ale z drugej strony nie chcę aby BARFny Świat stał się portalem adopcyjnym, bo jest to forum tematyczne o zdrowym żywieniu i dobrze by było, by nie straciło swojego charakteru. Moim zdaniem kwestia ta powinna zostać uregulowana w Regulaminie bo to jedyny sposób by uniknąć w przyszłości przekształcenia Off Topa w dział ogłoszeń.

Dlatego proponuję dodanie do Regulaminu w §4 punkt 7 następujących podpunktów:
7.1 Zabronione jest umieszczanie na Forum jakichkolwiek ogłoszeń dotyczących kupna lub sprzedaży towarów i usług. Wyjątek stanowią indywidualne oferty Użytkowników Forum związane z dietą BARF zamieszczane w dziale BARFny Kramik.
7.2 Zabronione jest również zamieszczanie na Forum ogłoszeń dotyczących kupna, sprzedaży lub bezpłatnego oddania do adopcji zwierząt.

Zgodnie z § 8 pkt 2.2 Regulaminu Forum proszę Użytkowników o komentarze do propozycji tych zmian. Przeniosłam temat do wątku regulaminowego i otwieram dyskusję, która potrwa do 15 listopada br. W zależności od wyniku dyskusji podejmę decyzję o wprowadzeniu ww. punktów do Regulaminu, ewentualnie zmodyfikowaniu ich treści.
_________________
Aby dotrzeć do źródła, musisz iść pod prąd
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne