BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Karmy bezzbożowe dla psów
Autor Wiadomość
k_nieek 

Wysłany: 2017-10-19, 08:23   Power of nature

Czy może mi ktoś pomóc (Dagnes :) ) w analizie karmy Power of nature - http://www.dolasu.pl/powe...land-12kg-p2808 ?

dagnes 
Administrator

Barfuje od: 2008
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 23 razy
Wysłany: 2017-11-21, 12:07   

k_nieek, ta Power of Nature to bardzo dobra karma, jedna z nielicznych jeszcze bezzbożówek na rynku, do której producent nie zaczął wkładać roślin strączkowych. Ma wg. mnie jednak dwie wady: brak jakichkolwiek podrobów oraz bardzo dużo wapnia i fosforu. Nawet jeśli przeliczymy sobie podaż tych pierwiastków dla danego psa w odniesieniu do podaży białka (bo wiadomo, że nie można porównywać wartości bezwzględnych przy karmach o różnej zawartości białka), to i tak chyba wyjdzie sporo. PoN ma bardzo dużo białka (co oczywiste przy braku wypełniaczy), więc będzie się jej podawało znacznie mniej niż karm przeciętnych z dwukrotnie mniejszą zawartością białka.
Kiedyś interesowałam się, dlaczego w PoN'ach jest tyle wapnia i fosforu (także w kocich) i dowiedziałam się, że producent suplementuje wapń wyłącznie kośćmi lub mączką kostną, nie wiem czy czasem też nie fosforanem wapniowym.
Jako dodatek do diety te karmy są świetne, ale nie karmiłabym tym w sposób stały jako jedyne źródło pokarmu (ja mam małe "zboczenie" i uważam, że bez potrzeby nie należy karmić psów i kotów zbędnie dużą ilością fosforu, a także wapnia).

Odpowiedz do tematu