BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Jak urządzić dom przyjazny dla kotów
Autor Wiadomość
Iowa 


Barfuje od: 6.12.2011
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 2 razy
Wiek: 40
Dołączyła: 21 Lis 2011
Posty: 372
Skąd: Lublin
Wysłany: 2018-05-11, 19:02   

Skipper, Dzięki za wymiary. Moja obecna kuweta Cleany Cat ma około 18 cm z przodu, więc 17 cm jest ok. Na szczęście kocię miłościwie w tą stronęsię rzadko ustawia 8-)
Na razie nie łapałam moczu w tej kuwecie, ale pudełko się odkrywa, więc żaden problem.
doradora, tego nie braliśmy pod uwagę przy cięciu, bo zależało nam na minimalizowaniu ryzyka przelania przez krawędź ;-) ale nie wiem, czy od tego faktycznie nie zaczniemy, żeby zobaczyć, czy taka koncepcja zadziała i się przyjmie, zanim wydamy 200 zł na nową.
_________________
...inexplicable catness...
 
 
Skipper 
Ekspert


Barfuje od: 2012.08.20
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 31 Sie 2012
Posty: 2808
Wysłany: 2018-05-11, 20:12   

Iowa napisał/a:
Skipper, Dzięki za wymiary. Moja obecna kuweta Cleany Cat ma około 18 cm z przodu, więc 17 cm jest ok. Na szczęście kocię miłościwie w tą stronęsię rzadko ustawia 8-) Na razie nie łapałam moczu w tej kuwecie, ale pudełko się odkrywa, więc żaden problem.

Mogłabyś podesłać linka do tej kuwety Cleany Cat ? Bo jak wrzuciłam w google to znalazłam coś takiego (producent Trixie) i to jest kuweta odkryta :hmm:

Jak pisałaś
Iowa napisał/a:
Skipper W tej chwili mają jedną z wejściem od góry z pojemnika plastikowego z przykrywką, ale raczej nie lubią, bo zaczęły sikać poza

myślałam, że jest to coś w tym stylu :hmm: i o tym pisałam, mając na myśli pobieranie próbki moczu do badania :roll: (tzn. w sensie, że zrezygnowałam z zakupu mając na myśli uwadze ewentualne problemy z pobieraniem moczu)
_________________
Mimo, że regulamin forum to FIKCJA - Śpiewać to rzecz ludzka, miauczeć to rzecz boska... :mrgreen: (Zhuangzi 庄子)
 
 
Iowa 


Barfuje od: 6.12.2011
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 2 razy
Wiek: 40
Dołączyła: 21 Lis 2011
Posty: 372
Skąd: Lublin
Wysłany: 2018-05-11, 20:33   

To jest dokładnie ta. Pisałam, że musiałam dostawić starą zwykłą, bo z pudełkiem zaczęły być problemy. Ta kuweta trixie to była najwyższa swego czasu odkryta kuweta jaką mogłam znaleźć. Zrezygnowaliśmy z niej już jakiś czas temu ze względu na drugiego kota kopacza. To jest drugi powód, dla którego odkryte kuwety u mnie odpadają ;-)
_________________
...inexplicable catness...
 
 
Skipper 
Ekspert


Barfuje od: 2012.08.20
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 31 Sie 2012
Posty: 2808
Wysłany: 2018-05-11, 20:50   

Iowa napisał/a:
W tej chwili mają jedną z wejściem od góry z pojemnika plastikowego z przykrywką, ale raczej nie lubią, bo zaczęły sikać poza

Aha, czyli ta kuweta jest zrobiona samodzielnie i idea jest taka, jak tutaj

doradora napisał/a:
Iowa, a gdyby w tej z pudła zamiast w pokrywie wyciąć otwór w ściance bocznej?

Myślę, że to dobry pomysł, jeżeli kuweta była robiona własnoręcznie to i własnoręcznie otwór z boku da się wyciąć ;-)
_________________
Mimo, że regulamin forum to FIKCJA - Śpiewać to rzecz ludzka, miauczeć to rzecz boska... :mrgreen: (Zhuangzi 庄子)
 
 
doradora 

Barfuje od: 09.2014
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 09 Cze 2014
Posty: 1593
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2018-05-14, 11:02   

ok, po wymyciu kuwet moje obserwacje wróciły do normy
mamy 3 kuwety
- dużą krytą w łazience
- średnią krytą przy drzwiach wejściowych
- z wejściem od góry w sypialni

najczęściej używana jest ta w przedpokoju, pomimo tego, że wszystkie behawoporady z netu piszą, że przy drzwiach to absolutnie nie, musi tam stać kuweta ze szczelnie przylegającą pokrywą, bo któryś kot sika w miejscu łączenia

ta kuweta z łazienki przecieka, ale tylko jak stoi w przedpokoju :shock:

z górnym wejściem używa tylko jedne nasz kot, najmniejszy, z problemami behawo
duże koty nie lubią :roll:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne