BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Bobi z tatą witają
Autor Wiadomość
bobson 


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 10 Wrz 2018
Posty: 398
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-09-21, 11:45   Bobi z tatą witają

Witamy z Bobim wszystkich na forum. Planujemy przejść na 100% barf w niedalekiej przyszłości.

Wczesniej barfowaliśmy, ale bez większej wiedzy - wg przepisu na Felini nutrition - raczej monodieta w dodatku mieszana z suchym pokarmem Orijena. Doprowadziliśmy do tego, że siadł nam układ pokarmowy - wstępna diagnoza to było zakłaczenie - ale po tym co czytam na forum bardziej wierzę, że to wynikało z mieszania suchego z mięsem. Nastepnie Bobo był leczony u wielu weterynarzy, którzy solidarnie poza lekami strasznie uparli się na karme gastryczną - po 3 miesiącach leczenia kot dorobił się silnego zapalenia żołądka, jelit, trzustki i wymiotował regularnie krwią. Ostatni 4 już weterynarz wyleczył częściowo kota podając leki przeciwzapalne i zmieniając wreszcie karmę na hypoalergiczną. Obecnie Bobcio ma zdiagnozowane IBD, zaczal zapychać się kryształami - więc BARF stał się teraz koniecznością.

 
 
Anilina 

Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 24 razy
Dołączyła: 20 Lip 2017
Posty: 995
Wysłany: 2018-09-21, 12:16   

bobson, witamy :macha:
Dobrze, że tu trafiłeś, lepiej późno niż wcale. Wiele naszych zwierzaków ma historie podobne do Twojego, nieodpowiednia dieta doprowadziła do różnorakich schorzeń. Ale BARF wielu nam pomógł wyciągnąć koty/psy z chorób, mam nadzieję, że i Wam się uda.
Czytaj, ucz się, a jak czegoś nie rozumiesz, pytaj.
Powodzenia :kciuk:

Ps. Nie zapomnij wrzucić nam zdjęć Bobiego.
 
 
kambuzela 


Wiek: 62
Dołączyła: 17 Sie 2018
Posty: 42
Skąd: Legionowo
Wysłany: 2018-09-21, 12:25   

Przyłączam się do powitania i proszę o fotki. Lubimy oglądać śliczne kotki :love:
 
 
bobson 


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 10 Wrz 2018
Posty: 398
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-09-21, 15:02   



 
 
shana55 
Ekspert

Barfuje od: 08.2012
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 22 razy
Dołączyła: 07 Sie 2012
Posty: 5339
Wysłany: 2018-09-21, 19:25   

Dobry wieczór :kwiatek: Witamy serdecznie.
Piękny kociak :love:
A Ty jesteś we właściwym miejscu.
Czytaj Forum, ucz się i zbieraj wiedzę, my pomożemy to wszystko poukładać i podesłać odpowiednie wątki.
Działaj :food: :macha:
 
 
kambuzela 


Wiek: 62
Dołączyła: 17 Sie 2018
Posty: 42
Skąd: Legionowo
Wysłany: 2018-09-22, 07:49   

Śliczny. Bardzo mi się podoba, jak leży taki rozciągnięty na tarasie.
:love:
 
 
małga 


Barfuje od: 11.2014
Pomogła: 8 razy
Dołączyła: 20 Lis 2014
Posty: 839
Skąd: znad morza/W-wa
Wysłany: 2019-09-27, 10:12   

:kwiatek:

Z góry przepraszam za nadgorliwość z mojej strony (staram się ograniczać, czasem jednak warto), ale czy rozważałeś kociego towarzysza dla Bobiego? Tak sobie pomyślałam czytając Twoje ostatnie posty, że może to być dobry pomysł rozdzielić uwagę Twoją jak i kocurka na jeszcze jedno futro do pokochania.
Może to być też oczywiście bardzo zły pomysł (więcej stresu zamiast mniej) ale czasem warto zaryzykować (np tak jak ja pozwoliłam sobie na ten wpis ;-) ).
_________________
Instrukcja Obsługi Wyszukiwarki THE TRUTH IS OUT THERE
 
 
bobson 


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 10 Wrz 2018
Posty: 398
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-10-23, 23:42   

Hey

Przepraszam za nieodpisywanie, ale do powitalni w zasadzie nie zaglądam.

W planach był kolejny kot - niestety Bobi zaczął chorować i odłożyłem temat na pózniej póki Bob nie wyzdrowieje i tak minęło 1,5 roku. Obecnie spokój jest najwazniejszy, więc kot nadal nie wchodzi w grę.

Niestety nawet jeśli Bobi byłby już zdrowy, to nie wiem czy 2 kot byłby dobrym pomysłem - jest za dużo minusów, a możliwy scenariusz 2 kotów przewlekle chorych zrujnowałby psychicznie i finansowo :)

Myślę, że mam nieodpowiedni charakter i podejście do zwierząt przez co w ogóle nie powinienem ich posiadać w mieszkaniu, które równiez jest miejscem pracy.
 
 
małga 


Barfuje od: 11.2014
Pomogła: 8 razy
Dołączyła: 20 Lis 2014
Posty: 839
Skąd: znad morza/W-wa
Wysłany: 2019-10-24, 10:58   

luz :)

Rozumiem obawy, słuszne, czasem jednak bywa tak, że pozornie głupia decyzja odmienia życie na lepsze. Starasz się, to na pewno, ale czasem przydaje się jakaś odskocznia, nam i naszym zwierzakom również. Tylko do wszystkiego trzeba być samemu gotowym.
:kwiatek:
_________________
Instrukcja Obsługi Wyszukiwarki THE TRUTH IS OUT THERE
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne