BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Schorzenia kości i stawów
Autor Wiadomość
Retriver 


Barfuje od: 01.07.2014
Udział BARFa: 50-75%
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 12 Lip 2014
Posty: 708
Skąd: lubelszczyzna
Wysłany: 2015-02-06, 18:33   

moinka, faktycznie ta jedna strona tragiczna nie ma się co zastanawiać, nawet najlepiej wyrobione mięśnie nie poradzą sobie z taką dysplazją. Działaj dalej i trzymam kciuki za powodzenie zabiegu. Będzie dobrze.
_________________
Retriver
 
 
Lena06 


Barfuje od: 28.07.2014
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 21 Lip 2014
Posty: 1292
Wysłany: 2015-09-11, 15:50   

Czy ktoś zna syrop na stawy Synomax 275 ml
Ewentualnie skomentować jego skład i podzielić się opinią :-D
http://bimek.pl/pl/p/Syno...wy-i-kosci/1181
 
 
Lena95 


Barfuje od: próbuję
Udział BARFa: 50-75%
Wiek: 29
Dołączyła: 17 Wrz 2015
Posty: 6
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: 2015-09-18, 10:43   

Witam!

Mam podejrzenie że moja 9 letnia sunia ma niedobór wapnia, vet zdiagnozował zwyrodnienia, ale nie zrobił badań, bo zestresowany lub truchtajacy tyłeczek nie "kuleje/zarzuca bokiem" , to jest nie widoczne, tylko jak się zmęczy, albo dopiero wstanie i musi sie rozchodzić...więc vet chyba stwierdził że ja szukam dziury w całym...

W każdym razie jestem na utrzymaniu rodziców, pies do tej pory był karmiony marketówkami, ale mam teraz podatniejszy grunt, bo od nie dawna mam fretke na BARFie, wiec na razie po kryjomu wprowadzam dietę psu , więc mam nadzieję że jak mama zobaczy że psu nic nie jest i nie żyga itd. to mam nadzieję że pozwoli mi to utrzymać :mrgreen:

Z powodów oporu moich rodziców badania dodatkowe na razie odpadają...

to tak gwoli wyjaśnienia i mam nadzieję że nikt tu nie będzie na mnie naskakiwał, bo naprwdę gdyby to tylko ode mnie zależało, to by było zupełnie inaczej :roll:

W każdym razie, co podawać psu aby uzupełnić ewentualne niedobory?
_________________
Lejdi & Rilla
 
 
diyala 
BARFny Hodowca


Barfuje od: 4 lat
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 11 Lip 2012
Posty: 189
Wysłany: 2015-09-20, 19:55   

Lena95 napisał/a:
Witam!

Mam podejrzenie że moja 9 letnia sunia ma niedobór wapnia, vet zdiagnozował zwyrodnienia, ale nie zrobił badań, bo zestresowany lub truchtajacy tyłeczek nie "kuleje/zarzuca bokiem" , to jest nie widoczne, tylko jak się zmęczy, albo dopiero wstanie i musi sie rozchodzić...więc vet chyba stwierdził że ja szukam dziury w całym...

W każdym razie jestem na utrzymaniu rodziców, pies do tej pory był karmiony marketówkami, ale mam teraz podatniejszy grunt, bo od nie dawna mam fretke na BARFie, wiec na razie po kryjomu wprowadzam dietę psu , więc mam nadzieję że jak mama zobaczy że psu nic nie jest i nie żyga itd. to mam nadzieję że pozwoli mi to utrzymać :mrgreen:

Z powodów oporu moich rodziców badania dodatkowe na razie odpadają...

to tak gwoli wyjaśnienia i mam nadzieję że nikt tu nie będzie na mnie naskakiwał, bo naprwdę gdyby to tylko ode mnie zależało, to by było zupełnie inaczej :roll:

W każdym razie, co podawać psu aby uzupełnić ewentualne niedobory?

Wyniki krwi jakie dokładnie wyszły?
_________________
"Polacy kupują dokładnie takie psy, na jakie zasługują. Po co psuć nawyki?"
 
 
Lena95 


Barfuje od: próbuję
Udział BARFa: 50-75%
Wiek: 29
Dołączyła: 17 Wrz 2015
Posty: 6
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: 2015-09-20, 20:24   

Przepraszam źle się wyraziłam, przeczytałam w tym wątku jak wyglądają objawy niedoborów...i mój pies je ma, a te od diagnozy od veta nie, a była też na czuja, dlatego chciałam tylko zapytac tak naprawdę co warto jej np. dawać trochę więcej co powinno uzupełnić niedobory i za bardzo nie zaszkodzi gdybym sie myliła ;-)

Po prostu nie było wyników...Ale jak mi ktoś poda orientacyjną cenę , + maksymalną możliwą, to mogę jej je zrobić, bo jak nie wiem jakiej ceny się spodziewac to trochę gorzej...jak np. zaśpiewa coś czego się nie spodziewałam, a to już po będzie :-|
_________________
Lejdi & Rilla
 
 
diyala 
BARFny Hodowca


Barfuje od: 4 lat
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 11 Lip 2012
Posty: 189
Wysłany: 2015-09-20, 21:34   

Każdy gabinet ma swoje ceny badań, także trzeba podejść/zadzwonić i zapytać. My np. wozimy krew na biochemię do ludzkiego labu (centrolab) i mamy ceny z ludzkiego labu.
_________________
"Polacy kupują dokładnie takie psy, na jakie zasługują. Po co psuć nawyki?"
 
 
Lena95 


Barfuje od: próbuję
Udział BARFa: 50-75%
Wiek: 29
Dołączyła: 17 Wrz 2015
Posty: 6
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: 2015-09-20, 21:40   

Dzięki, właśnie mi przypomniałaś że moja koleżanka ma chorwitą sunię, któa nie raz miała badania krawi i do niej napisalam :-D
_________________
Lejdi & Rilla
 
 
vampirre_69 

Dołączyła: 29 Wrz 2015
Posty: 1
Wysłany: 2015-09-30, 13:13   

Witam.
Mam a właściwie bardziej mój ojciec ma psa - 11 letnia suka , mieszanka bernardyna o wadze ok 35-40 kg . Pies właściwie całe życie je to samo - gotowany ryż z korpusami , kośćmi itp...
Ostatnio suka zaczęła wykazywać problemy z tylnymi łapami - idąc rozjechały jej się na boki i nie mogła się podnieść przez chwilę , drugim razem łapy siadły podczas schodzenia po schodach i psina po nich zjechała ciałem , ogólnie zauważam że coraz gorzej z tym , nawet zejście z łóżka sprawiło dziś problem .
Jestem zielona w BARFie i kompletnie nie wiem jak powinna wyglądać jej dieta . Mógł by ktoś pomóc , ułozyć jadłospis dla psa ? Nie wiem jakie suplementy , kompletnie nic...
Ogromnie proszę o pomoc
 
 
Cloudys21 

Dołączyła: 11 Lis 2018
Posty: 15
Wysłany: 2019-01-07, 09:21   

Czy możecie mi podpowiedzieć jak zbilansowac odpowiednio dietę w zakresie wapń/fosfor? Czy jeśli piesek je mięso bez kości, czy powinnam dodawać suplementy wapnia w formie skorupek jajek? Jak to jest w przypadku psa z wypadajacymi rzepkami? Weterynarz sugerował podawanie preparatu, który w swoim składzie zawiera fosforan dwuwapniowy. Czy przy braku kości w diecie powinnam wprowadzić ten fosforan (maczkę kostną?) czy wystarczą same skorupki? Będę wdzięczna za pomoc :kwiatek:
 
 
Artoo 

Barfuje od: lato 2017
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 19 Lip 2017
Posty: 362
Wysłany: 2019-01-07, 11:15   

Bezwzględnie należy dodawać preparat wapnia przy diecie bez kości.
Dla skorupek z jaj ok. 7 g na kg karmy - musisz sobie przeliczyć.
Dla innych preparatów w zależności od ilości wapnia.

Brak dostarczenia wapnia kotu do organizmu może prowadzić nawet do uszkodzeń nerek
Ważny jest bilans wapń - fosfor.
Fosfor występuje we wszystkich gatunkach mięs i rybach
_________________

Homo Sapiens - brzmi dumnie, a myślenie nie boli
 
 
Cloudys21 

Dołączyła: 11 Lis 2018
Posty: 15
Wysłany: 2019-01-07, 11:28   

Dziękuję ;-) czyli przykładowo na kilogram indyka lub wołowiny mogę dawać śmiało te 7g skorupek i będę miała bilans zachowany?
Podaję psu również tabletki Cafortan i od czasu do czasu nabiał np w postaci twarogu. Czy wówczas obliczona według psiego kalkulatora ilość skorupek będzie w porządku?
Co jeszcze z najważniejszych suplementów powinnam dodawać? :hmm: proszę doradzcie bo jestem jeszcze w temacie zielona :oops:
 
 
Anilina 

Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 24 razy
Dołączyła: 20 Lip 2017
Posty: 995
Wysłany: 2019-01-07, 11:46   

Cloudys21,
jak zielona, to pora się wziąć za czytanie i naukę, bo jeszcze bigosu narobisz i zamiast pomóc, psu zaszkodzisz. Co prawda psi BARF nie wymaga aż takiej precyzji jak koci, ale jednak to nie wolna amerykanka.
Spis suplementów: https://www.barfnyswiat.o...cdays=0&start=0

Czy psu wystarczą skorupki, czy potrzebna też podaż fosforu zależy od stanu psa, wieku (rosnące potrzebują wyższej podaży fosforu, który jest wbudowywany w szkielet) i jonogramu.

Twaróg czy inne pochodne nabiału nie są w BARFie polecane.
 
 
Cloudys21 

Dołączyła: 11 Lis 2018
Posty: 15
Wysłany: 2019-01-07, 12:16   

Dziękuję za odpowiedzi :-)
Piesek jest u mnie od niedawna, a wcześniej mocno chorował więc dopiero zaczynam wprowadzenie nowej diety.
Ma około 8 lat, ważyć powinna docelowo około 5,5kg. Ma wypadające rzepki, wrzody żołądka, dopiero co wyleczyła się z intensywnego zarobaczenia.
Weterynarze zalecają dla niej niestety dietę nie z surowym, a z gotowanym mięsem. I do tego właśnie polecono mi przekwaszony nabiał i kolejna rzecz inna z forum - oleje roślinne.
Pies był już jedną łapa na tamtym świecie dlatego narazie słuchałam się po prostu weterynarzy. Czy taka dieta jest nieodpowiednia?
Dziękuję za rady, zrobię jej jonogram.
 
 
Anilina 

Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 24 razy
Dołączyła: 20 Lip 2017
Posty: 995
Wysłany: 2019-01-07, 12:58   

Hmm, no to już trochę wiemy :)
Myślę, że dopóki nie poznasz jonogramu, warto zrezygnować z preparatów fosforowych - bezpieczniejsze będą skorupki.
Lunderland podaje dawkowanie: "Aby zrównoważyć stosunek wapnia do fosforu w surowym mięsie: na 1 kg wołowego mięsa: 6,5g preparatu"
Pokusa: "W przypadku zwierząt żywionych surowym mięsem do zrównoważenia zawartości fosforu: chude mięso – 7g, tłuste mięso – 6.5 g, podroby – 7g, żwacze – 2g / 1kg mięsa (bez kości)"

Jeśli psina schorowana, może faktycznie warto zacząć od mięsa gotowanego. Polecam na początek indyka i wieprzowinę, bo są zwykle dobrze tolerowane. Zacznij od mięsa chudego i powoli zwiększaj jego tłustość. Z warzyw może być dynia, marchewka, pietruszka, por - ugotowane i rozdrobnione. Podajesz w osobnym posiłku, w odstępie ok 6-8 godzin od posiłki mięsnego. Jeśli pies nie będzie chciał warzyw, można polać je olejem z łososia albo dosmaczyć smalcem gęsim (tylko niewiele, żeby nie przesadzić z tłuszczem).

Oleje to cenny dodatek do diety, ale zdecydowanie powinny być pochodzenia zwierzęcego, bo roślinne po prostu nie są metabolizowane albo są w baaardzo niewielkim stopniu.
Tu obszerne wyjaśnienie: https://www.barfnyswiat.o...p?p=48487#48487

Na początek przyda Ci się olej z łososia hodowlanego (Omega 3), ten bez witaminy D. Omegi, szczególnie starszym psom są bardzo potrzebne. Możesz go zastąpić aptecznym preparamet z kwasami omega albo olejem z kryla. Mnóstwo informacji w wątku olejowym: https://www.barfnyswiat.org/viewtopic.php?t=284
Tran - źródło wit D
Hemoglobina

A potem powoli kolejne suplementy (drożdże, algi i ewentualnie inne, zależne od stanu zdrowia psa) https://www.barfnyswiat.org/viewtopic.php?t=441
 
 
Cloudys21 

Dołączyła: 11 Lis 2018
Posty: 15
Wysłany: 2019-01-07, 16:07   

Anilina- dziękuję, od razu wyjasnily mi się pewne kwestie :-)

czy znalazlabym na forum jakąś dobrą duszyczkę która pomoglaby mi ułożyć jadłospis dla wyzej wymienionego psa i bylaby na tyle cierpliwa zeby odpowiedzieć na kilka (naście) pytań? Szukam korepetycji na priv :peace:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne