BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Żywienie przy chorej trzustce
Autor Wiadomość
Anilina 

Barfuje od: 20.07.2017
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 13 razy
Wysłany: 2018-08-21, 17:45   

dawidleonow,
przy zapaleniu trzustki wstrzymaj się z surowizną. Podawaj raczej chude (z niewielką ilością naturalnego tłuszczu), gotowane mięso i gotowane warzywa. Co to tego, opinie na Forum są raczej spójne:
dagnes napisał/a:
Przy zapaleniu trzustki gotowane mięso jest bezpieczniejsze (powoduje, że trzustka wydziela mniej enzymów niż podczas jedzenia surowego).
Tylko nie przesadzałabym z tą chudością mięsa bo zajedziesz psu wątrobę. Nie za duża ilość tłuszczu, ale jednak widoczna na mięsie, powinna zostać. Do tego węglowodany jedzone w oddzielnym posiłku, najlepiej gotowane warzywa.

Dorzucę jeszcze:
dagnes napisał/a:
Zamiast ryżu dawałabym ziemniaki gotowane w łupinkach, obrane (ziemniaki to też warzywa ). Ogólnie najlepiej stosować warzywa z niską zawartością błonnika.
Odradzam ryż, bo on, jak każde zboże, zawiera substancje antyodżywcze, a nie chcemy by chora psina jeszcze mniej wartości odżywczych przyswajała.

Mniejsze porcje, ale częściej. Wrócić do surowego możecie dopiero po ustabilizowaniu parametrów trzustkowych.
Zachęcam Cię do uważnego przeczytania tego krótkiego wątku ze szczególnym zwróceniem uwagi na posty Dagnes.

RC faktycznie poprawi wyniki i pięknie zamaskuje problem, ale go nie wyleczy.

Jak wyglądała Wasza dieta do tej pory? Dobrze zbilansowany BARF nie jest powodem chorób trzustki, inaczej większość naszych psów notorycznie by chorowała. Może piesio zjadł coś np na spacerze, zatruł się?

Kacper2 

Udział BARFa: 90-100%
Wysłany: 2018-08-21, 18:11   

Anilina
Dziękuje za szybką odpowiedz ;-)
Czytam wszystkie wątki dotyczące trzustki i diety po zapaleniu odkąd Kacper wylądował w szpitalu.

Absolutnie nie obwiniam Barf-u i też twierdzę, że może coś dorwał na podwórku. Podejrzewam też, że dostawał dużo za duże porcje niż właściwie powinien( Kacper waży 10kg, dostawał prawie 600g surowizny przez kilka dni przed atakiem) niestety nie było mnie przy nim a osoba, która się nim opiekowała była „ nadgorliwa”.

Czasu nie cofnę ale raczej nie spuszczę go teraz z oka.

Myślę, że dieta jest dobrze zbilansowana. Kacper po zmianie z chrupków na BARF jest nie do poznania.

Figazg 

Wysłany: 2019-03-26, 20:38   Zapalenie trzustki

Witam
U mojego pieseła lat 12, 8 kg stwierdzono zapalenie trzustki. Poziom Lipazy 2640, po miesiącu badanie kontrolne Lipaza 2670.
Początkowe objawy to wodniste kupy. Pies przez miesiąc był na Animondzie Intenstinal kurczak i indyk. Wet zalecił tez karmę suchą dietetyczną. I niestety pieseł bardzo przytył (tu akurat winie chrupki pomimo ,że dawkowałam jak w opisie). Ale biegunki minęły. Innych objawów nie miał. Apetyt ma tak wielki, że chyba pożarł by przysłowiowego konia z kopytami. Pomimo, że w kwesti diety przez miesiąc pilnowaliśmy aby pies niczego innego nie jadł poziom Lipazy nie obniżył się. Zastanawiam się nad BARFem. Informacji jest tu nadmiar. Ale jest to dla mnie czarna dziura. Pustka. Poczytałam o rodzajach mięs, o suplementacji ( mam wszystko podawać ?), o problemach z kalkulatorem diet. I płaczę. Pomoże nam ktoś przez te zawiłości przejść?

Odpowiedz do tematu