BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Pchły i kleszcze
Autor Wiadomość
Szary 

Udział BARFa: 50-75%
Wysłany: 2018-07-02, 12:51   Re: Melaflon

dagnes napisał/a:

Teraz stosuję wyłącznie ziemię okrzemkową i wygląda, że jest dość skuteczna. Obserwuję to głównie na kotach sąsiada, bo mój Pedro tylko w naszym ogrodzie siedzi i baaardzo rzadko łapie kleszcza. Natomiast łażące wszędzie kocie rodzeństwo sąsiada przeżyło istny najazd kleszczy w tym roku. To jakaś masakra co się dzieje :evil: .

Dzieki :kwiatek:
A powiedz, prosze, ile tej ziemi w przyblizeniu wychodzi dla jednego kota w sezonie? (Nie wiem, ile kupic.)
Przy okazji zapytam o zdanie na temat chemicznej obrozy Seresto. (Na pierwszy rzut oka wydaje sie byc nietoksyczna. Choc, jak to z chemia bywa, za pare lat moze okazac sie, ze substancje tam uzyte sa np. rakotworcze...)

A w swoim ogrodzie stosujesz jakas antykleszczowa "zapore ogniowa" w postaci roslin przez przebrzydle pajeczaki nielubianych (Kocimiętka faassena, wrotycz, lawenda, rozmaryn, złocień dalmatyński, czosnek)?

doradora 

Barfuje od: 09.2014
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 4 razy
Wysłany: 2018-07-03, 10:28   

podobno częste koszenie też bardzo ogranicza występowanie kleszczy w ogrodzie

Szary 

Udział BARFa: 50-75%
Wysłany: 2018-07-03, 17:30   

Tak, dzieki, one niechetnie siedza w niskiej trawie, bo tam zmiejszaja sie ich szanse wlezc na zwierzaka czy czlowieka. Pytam o rosliny, bo chcialoby sie bardzo miec obszar zupelnie wolny od kleszczy, nie musiec wyczesywac koty i sprawdzac, czy sie cos nie przyczepilo na skorze. :)

panterzyca 
Ekspert

Barfuje od: 01.11.2014
Udział BARFa: 90-100%
Wysłany: 2018-07-14, 22:24   

A czy takim kosmetycznym/ dla ludzi olejem neem można psa traktować? Matka coś kupiła, ale zanim się dowiem, czy to "ludzki" czy weterynaryjny, miną kolejne 2 tygodnie...

..Asia.. 

Wysłany: 2019-06-07, 13:17   

jak tam u Was w tym roku z kleszczami???

u mnie na początku wiosny było okropnie. Kleszcza wyciągałam nawet z odbytu (na wierzchu na szczęście...) i nawet był w pyszczku, na podniebieniu. Ale ten był martwy jak go usunęłam.
Prawdopodobnie Mruczek zlizał go z sierści. Ciekawe czy taki kleszcz (połknięty, albo po prostu w jamie pyszczkowej - ustnej :mrgreen: ) ma szanse wyrządzić szkody...podejrzewam, że umiera z braku tleniu.

U nas na wsi ludzie dziwni są....wysypują popiół z pieca wprost na pole sąsiada.. :confused:
i mój Mruczek (kot wsiowy - wychodzący) stale sie w tym tarza, normalnie kilka razy dziennie - widzę, bo to jest na wprost mojego domu, a to pole to teren naszego tygrysa, spędza tam całe dnie.

I wyobraźcie sobie, że odkąd się w tym tarza - odtąd nie przynosi do chałupy kleszczy :mrgreen: Czyżby popiół działał jak ziemia okrzemkowa????
Czy to nie zaszkodzi jego skórze? Bo jeśli tak, to wezmę się ... i ... i uprzątnę ten popiół.

Druga sprawa
Mruczek często do domu przynosił kleszcze, które potem (chodzące - żywe) znajdowałam na podłodze, nawet na kanapie.
Czy taki kleszcz może sie rozmnożyć, nie wiem...założyć gniazdo mi w chałupie?

..Asia.. 

Wysłany: 2019-06-07, 13:18   

dubel

małga 

Barfuje od: 11.2014
Pomogła: 6 razy
Wysłany: 2019-06-17, 11:31   

Nie wiem jak popiół, ale dziś przeczytałam na fb w grupie Raw o obrożach z nieszlifowanego bursztynu, podobno działa "sierść jest naelektryzowana i kleszcz dostaje kopa małym prądem"
Jak nie jestem fanką ozdób na kotach, tak naturalne bursztynowe "obroże" mnie zachwyciły. Oczywiście mówię o kotach wychodzących pod nadzorem opiekuna.

Odpowiedz do tematu