BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Koci katar (herpeswirus, caliciwirus)
Autor Wiadomość
Anilina 

Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 24 razy
Dołączyła: 20 Lip 2017
Posty: 995
Wysłany: 2019-07-15, 16:38   

Witki mi opadają - nie wiem, co jeszcze mogę zrobić.

Na początku czerwca trafiła do mnie dwójka kociąt - jedno z nich z kocim katarem, najprawdopodobniej Kalici+Herpes, bo była nadżerka na języku i zaglutowany nos+oczy.

Zakażenia bakteryjne ładnie reagowały na antybiotyk (amoxycylina+kwas klawulanowy). Infekcje idą kolejno po kociętach i dorosłych kotach (w sumie mam teraz piątkę), mimo izolacji. Gdy już zaliczyły wszystkie futrzaki, zaczynają krąg od nowa. Koty nie chorują jednocześnie, gdy jedno zdrowieje, zaczyna się u kolejnego.
Nie jestem w stanie odizolować każdego z kotów, mam tylko podział lokalowy na dorosłe/dzieciaki.

Wszystkie na BARFie.
Wszystkie dostają wysokie dawki betaglukanu (czysty, dla ludzi, Hepatica).
Każdy z nich dostał przynajmniej jedną dawkę Lydium (a niektóre nawet cztery dawki).
Wszystkie obecnie dostają interferon (ludzki, bo ten dla kotów zrujnowałby mnie finansowo).

Koty mają dobre warunki, stres minimalny, ciepło, sucho, spokojnie. Maluchy bardzo się nawzajem lubią, bawią ze sobą.

Dwójka najmłodszych, mimo zaleczenia, ciągle ma wodnisty wysięk z nosa i lekko ropiejące oczy, na które stosowałam mocno rozwodniony roztwór Betadine. Do nosa, przez 5 dni, z mocno mieszanymi uczuciami, ale zgodnie z zaleceniami lekarza, podawałam Nasivin Baby w nadziei, że po obkurczeniu śluzówki nos się oczyści. Kocięta mnie znienawidziły, spektakularnej poprawy nie było.

Obecnie dwa dorosłe koty kończą antybiotykoterapię (co ciekawe, u dorosłych poszło na zapalenia krtani, bez kataru i spuchniętych oczu), jedno z kociąt znów ją zaczyna (łzawiące oczy, katar, gorączka).
Przeczytałam wszystko, co udało mi się wyszukać na Forum na temat kociego kataru i nie mam już pomysłu. Próbowałam inhalacji - nawilżacz powietrza rozwaliły mi w ciągu pierwszej godziny.

Chętnie przyjmę wszelkie sugestie :-(
 
 
małga 


Barfuje od: 11.2014
Pomogła: 8 razy
Dołączyła: 20 Lis 2014
Posty: 839
Skąd: znad morza/W-wa
Wysłany: 2019-07-15, 18:37   

może poczytasz o chlamydiozie jeszcze?
_________________
Instrukcja Obsługi Wyszukiwarki THE TRUTH IS OUT THERE
 
 
Anilina 

Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 24 razy
Dołączyła: 20 Lip 2017
Posty: 995
Wysłany: 2019-07-30, 18:17   

Mamy trzeci atak choroby u Ostarki - jednego z kociąt.
Na razie tylko oczy, infekcja nie zeszła jeszcze na drogi oddechowe. Pojechaliśmy do przychodni w Krakowie na badania okulistyczne.

Pobraliśmy wydzielinę z oczu na posiew i na profil okulistyczny w Idexxie.
Wyniki będą za tydzień, do tego czasu stosujemy Tobrex (antybiotyk) i Difadol (przeciwzapalny) jako krople do oczu. I to u wszystkich kociąt, bo w trakcie badania okazało się, że wszystkie oczy zaropiałe - nie tylko u Ostary i Kary, co sama dostrzegłam, ale i u Karbona. Jeśli mamy jakąś bakterię, to w sumie nie dziwi...

Oczywiście dostałam zje.kę za Dicortineff - zły, zły, zły środek. Teraz to ja już wiem, Shana mnie oświeciła znacznie wcześniej :nudy:

Jeśli nastąpi pogorszenie u Ostary, gorączka, świszczenie itp, mamy wprowadzić doxycyklinę i Tolfedine. Oczywiście upewniłam się pod kątem nerek - bo z powodu polidypsji podejrzewam u niej problemy z nerkami, choć wyniki krwi i USG na razie na to nie wskazują. Lekarka uznała, że wyższa konieczność, bo inaczej przewlekły stan zapalny też nerki uszkodzi. Wcześniej Ostara przeszła dwie terapie amoksycyliną.

Oby się nie pogorszyło...
 
 
shana55 
Ekspert

Barfuje od: 08.2012
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 22 razy
Dołączyła: 07 Sie 2012
Posty: 5339
Wysłany: 2019-07-30, 18:47   

Anilina :kwiatek:
Niech to szlak ... jak nie urok to ... przemarsz wojsk...
Trzymam nieustannie :kciuk: :kciuk:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne