BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Choroby nerek u kotów
Autor Wiadomość
Seraf 

Wysłany: 2019-08-07, 09:16   

małga

Hej. Powodu nie znamy, jedyne co podejrzewamy to przejście z PNN w ONN. Konsultacja jest online, z powodu sezonu urlopowego nie dostanę wolnęgo w pracy i nie mogę jechać do Wa-Wy. USG było robione, nerki lekko powiększone. Jest kilka powiązanych czynników, które mogły doprowadzić do tego:

1) Fala upałów przed atakiem, przez co kot mało jadł i to mogło dosyć mocno wpłynąć na nerki.
2) Koci Katar/Niedrożność lewej części łepka, co osłabiło organizm.
3) Wcześniej (u poprzedniej opiekunki) kot był karmiony głównie suchym i felixem, więc podejrzewam, że wtedy mogło już się zacząć.
4) Miał stan zapalny w zębach (listopad 2018), to też mogło osłabić nerki w tamtym czasie.

Zapisałem Miziaka do okulistki, wolę mieć pewność. Podchodzi do misek, ale przy wąchaniu odchodzi. Pewnie nerki już ogarneliśmy, albo to wysoki mocznik, albo przez niedrożność nie czuje zapachu. Spróbowałem dać mu 3 groszki suchego (nie karmię suchym, ale mam na wypadek jakby gdzieś bezdomniaki się trafiły). Popychał groszki nosem.

KaiKai 

Barfuje od: 01.10.2017
Udział BARFa: 75-90%
Wysłany: 2019-08-16, 23:59   

Ale jak z PNN do ONN? to raczej możliwe nie jest , PNN błędnie zdiagnozowane.

Chociaż Ja już się niczemu nie zdziwię jeśli chodzi o leczenie kotóW i weterynary
Moj kot mial zdiagnozowane pnn i już żyć nie powinien a nie ma nawet problemów z nerkami.
...business is business....

Odpowiedz do tematu