BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Karmy bezzbożowe dla psów
Autor Wiadomość
amme 

Dołączyła: 29 Lis 2018
Posty: 56
Wysłany: 2019-03-07, 10:43   

shana55, :kwiatek:
To co piszesz o swoich obserwacjach jest równie ciekawe i dla mnie bardzo ważne,bo sama już nie wiem co myśleć i w którą stronę iść.
Moje spostrzeżenia to nie jednorazowa kwestia,tak jak pisałam na 3 karmach ziemniakowych było podobnie,przy czym na Wolfsblut z koniną największa zmiana,pies nieustannie spał,jeszcze dobrze nie wszedł do domu a już był w swoim wyrku i po 5 minutach spał. Identyczna sytuacja była z psem mojej mamy kiedy dostawał ziemniakowe wersje,ale największe "uśpienie" również na Wolfsblut. Co dziwne u mojego psa na aktualnej Optimanova już podczas podnoszenia porcji ziemniakowej widoczna jest różnica w aktywności i ogólnym zachowaniu a u psiaka mamy nie jest to w takim nasileniu,mimo,że jest na pełnej dawce ziemniakowej wersji.

Co jeszcze mnie dziwi...plusy pomieszane z minusami...na obu wypełniaczach,ale bardzo widoczne,bo to nie są niuanse rozhisteryzowanej właścicielki.
Wieczna gotowość psa i właściwie brak snu "na ryżu" nie jest przecież normalnym zachowaniem,tak samo jak przespanie całego dnia "na ziemniakach".
Jeden i drugi wypełniacz ma chyba podobny niski indeks glikemiczny,więc nie w tym rzecz.
Z tego co piszesz shana55 również jest to widoczne u Twoich psiaków,więc to nie tylko "mój problem",jednak u Was chyba w mniejszym natężeniu.
Co jeszcze zauważyłam,ale nie wiem czy to coś wnosi,siła "uśpienia" psa jest zależna od ilości białka i tłuszczu w karmie z ziemniakami. Przygodę z ziemniakami rozpoczęliśmy od Wolfsbluta,ale od wersji niskobiałkowej i niskotłuszczowej (20% białko, 8,5 % tłuszcz) i na niej nie było takich zmian w zachowaniu. Powiedziałabym,że psy nie były takie nakręcone jak na zbożówce,ale nie zachowywały się jak na dobrych prochach. Po przejściu na "normalną wersję Wolfsbluta (białko 26%, tłuszcz 16%) zaczęły się "cuda" a psy były prawie nieobecne.

Shana55,dziękuję za Twój wpis...jednak coś jest w tych ziemniakach...przynajmniej w moim przypadku nie wnoszą nic dobrego,choć tak jak powiedziałam ryż też ma wpływ na psychikę psa,bo nieustanne nakręcenie to nic dobrego. Tak czy inaczej jeden i drugi wypełniacz wpływa bardzo skrajnie na psy,ale nie daje objawów "trawiennych" a głównie psychiczne, powiedziałabym.

Może jeszcze ktoś z podobnymi obserwacjami się odezwie,ale chyba tylko dagnes potrafiłaby rozwinąć wątek wpływu ryżu bądź ziemniaków na psa,przynajmniej mojego. ;-)
 
 
deka87 

Dołączył: 09 Sty 2017
Posty: 3
Skąd: Łódź
Wysłany: 2019-10-14, 14:02   

Szukam jak najlepszej polskiej karmy mokrej dla psa, obecnie kupuję MACs.
Proszę o propozycje.
 
 
..Asia.. 


Dołączyła: 17 Paź 2016
Posty: 322
Wysłany: 2019-10-22, 10:55   

Shana55
wytłumacz mi :oops:

Oglądam "Twoją" karmę Lukullus Natural bez zbóż
Jest tam informacja, że wapń jest 0,23%, fosfor 0,18%

Czy aby obliczyć stosunek Ca:P, to mam po prostu podzielić 0,23 / 0,18 = 1,27 ?


-------------------------------------------------------------------
Jest też (chyba) fajna karma Animonda GranCarno.

Animonda GranCarno Original Adult,
smak:Czysta wołowina:

68% wołowiny (serce, mięso, płuca, wątroba, wymiona, nerki), węglan wapnia.


Wapń 0.24%,
Fosfor 0.2% (czyli 0,24 / 0,2 = 1,2 ??)

Witamina D3: 200j.m./kg,
Witamina E2: 0.2 mg/kg,
Witamina E5: 1.5 mg/kg
Witamina E6: 10 mg/kg

Białko surowe 11.0 %
Tłuszcz surowy 8.5 %
Włókno surowe 0.5 %
Popiół surowy 1.8 %
Wilgotność 77.0 %
 
 
shana55 
Ekspert

Barfuje od: 08.2012
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 22 razy
Dołączyła: 07 Sie 2012
Posty: 5339
Wysłany: 2019-10-22, 14:06   

..Asia.. :kwiatek:
To nie jest moja karma... :mrgreen: Tez szukałam alternatywy dla chorego psa.
Dobrze liczysz stosunek wapń - fosfor.
A czemu pytasz? Nie znam się aż tak na gotowych karmach ....
Tamta chora sunia odeszła za tęczowy most nie z powodu karmy.
Ta druga, która jest w domu je teraz Rocco, póki co jest zdrowa a karma jej smakuje.
 
 
..Asia.. 


Dołączyła: 17 Paź 2016
Posty: 322
Wysłany: 2019-10-22, 18:09   

Dziękuję za odpowiedź :)
Wydawało mi się, że kiedyś karmiłas ta karmą, ale ostatnio bardzo dużo czytam i już moi się myli...

Od kilku dni mam pieska ze schroniska, okazuje się, że ma ok. roku.
Jako że mam kota, wiem ze Ca:P jest dość ważne. Kot je barfa, ale dla dużego psa fizycznie nie mam miejsca w zamrażarce.
Postanowiłam dawać mokre puszki, wielkie surowe kości do obgryzania i często czyścić zęby (mój poprzedni piesek zaczął chorować od zepsutych zębów, więc mam fioła, potem wysiadły nerki...)

Czy ta Animoda, którą powyżej pokazałam składem jest ok?
 
 
amme 

Dołączyła: 29 Lis 2018
Posty: 56
Wysłany: 2019-10-23, 09:28   

Podłączę się pod temat.
Czy karmy Renske są warte spróbowania?

Renske Dog Adult fresh meat turkey – to kompletna, pełnoporcjowa mokra karma ze świeżym mięsem indyka dla psów. Jest bezzbożowa, hipoalergiczna, pełnowartościowa i idealnie zbilansowana dieta. W 100% naturalna, zawiera 75% świeżego mięsa indyka, 5% wątróbki z indyka i warzywa.

Skład: świeży indyk 75%, wątróbka z indyka 5%, żurawina 4%, dynia piżmowa 1%, groch 1%, marchew 1%, wyciąg z wodorostów 0,45%, prebiotyk, fruktooligosacharydy, minerały, ekstrakt z juki, żywokost lekarski, pietruszka, rozmaryn, czosnek, glukozamina 0,05%, chondroityna 0,05%.

Dodatki (na kg): witamina A, 2500 IU/kg, witamina D3 200 IU/kg, witamina E 30 mg, pierwiastki śladowe: siarczan cynku jednowodny 139 mg, siarczan żelaza jednowodny 33 mg, siarczan miedzi pentahydrat 20 mg, bezwodny jodan wapnia 0,8 mg.

Analiza: białko surowe 10,5%, oleje i tłuszcze surowe 10%, surowy popiół 2%, surowe włókna 0,7%, wapń 0,62%, fosfor 0,47%, wilgotność 70%.


https://kropek.net.pl/RENSKE-DOG-ADULT-FRESH-MEAT-TURKEY-Karma-mokra-bezzbozowa-ze-swiezym-miesem-z-indyka-dla-psa-10-szt.-x-395-g


Zastanawia mnie ilość tłuszczu.

Z góry dziękuję za ocenę.:)
 
 
traganek 


Barfuje od: 12.2015
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 6 razy
Dołączyła: 31 Mar 2015
Posty: 365
Wysłany: 2019-10-23, 23:55   

amme, :kwiatek: W karmie której skład podałaś jest groszek.
_________________
Dokąd idą psy, gdy odchodzą?
No bo jeśli nie idą do nieba,
to mnie tam także iść nie potrzeba.
 
 
amme 

Dołączyła: 29 Lis 2018
Posty: 56
Wysłany: 2019-10-24, 09:32   

traganek :kwiatek:
Tak,jest,ale w minimalnej ilości i zastanawiam się czy warto jednak spróbować.
Najbardziej obawiam się tłuszczu,jest go tyle samo co białka. Czy to właściwe proporcje?

I jeszcze zapytam o stosunek Ca:P.
Wapń 0,62%, fosfor 0,47%
Wychodzi 1,3,chyba prawidłowy. Czy mimo tego wartości poszczególne nie są zbyt duże?

Z góry dziękuję. :-)
 
 
traganek 


Barfuje od: 12.2015
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 6 razy
Dołączyła: 31 Mar 2015
Posty: 365
Wysłany: 2019-10-24, 20:47   

amme, :kwiatek: Zobacz pod ten link do strony producenta:

https://www.renske.com/en...-graanvrij-395g

Wydaje mi się że skład jest inny niż na tej którą podałaś.
Co do składu karmy ( białko, tłuszcz itd) polecam Ci przeliczyć i tak wszystko na kg.mc i porównać z normami dla psów.
Bo jeśli w wynikach Twojego pieska jest np podwyższony wapń lub fosfor to sprawdziłabym jaki jest jego poziom w karmię na kg.m.c. porownałabym potem z normami żywieniowymi a potem stosunek wapń do fosforu. Co do białka i tłuszczu to też zależy jakie są wyniki badań krwi.
_________________
Dokąd idą psy, gdy odchodzą?
No bo jeśli nie idą do nieba,
to mnie tam także iść nie potrzeba.
 
 
amme 

Dołączyła: 29 Lis 2018
Posty: 56
Wysłany: 2019-10-25, 14:59   

traganek :kwiatek:
Tak masz rację,jest różnica. Dziękuję za zwrócenie uwagi. :-)

Polskie sklepy : wapń 0,62 %,fosfor 0,47 % na stronie producenta: wapń 0,33%, fosfor 0,78%
Tyko na stronie producenta to jakieś dziwne te wartości. Właściwie jeszcze się z takimi w karmie nie spotkałam. Gdyby były prawdziwe i nie wkradł się jakiś błąd na stronie w opisie to dyskwalifikują karmę?
Pytam w sensie "teoretycznej " analizy karmy. Cała prawda wyjdzie w badaniach.
Aktualnie psiak wapń i fosfor ma w normie.
 
 
traganek 


Barfuje od: 12.2015
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 6 razy
Dołączyła: 31 Mar 2015
Posty: 365
Wysłany: 2019-10-25, 20:25   

amme, :kwiatek: Ciekawe jak jest na opakowaniu :) pomijając tę zagwostkę to skład jest w miarę ok.Nie wiadomo co z Wit B więc poszukałabym tylko jakiejś dobrej karmy, która zawiera mięso i podróby(żołądeczki). A jeśli Twój piesek jest staruszkiem dodałabym troszeczkę tauryny (rozpuszczoną w wodzie).

Warto też dodać (jeśli tego nie podajesz) olej z łososia bez Wit D3 np Lunderland Omega 3 lub kapsułkowany i destylowany z Now Food.
_________________
Dokąd idą psy, gdy odchodzą?
No bo jeśli nie idą do nieba,
to mnie tam także iść nie potrzeba.
 
 
amme 

Dołączyła: 29 Lis 2018
Posty: 56
Wysłany: 2019-11-04, 20:33   

traganek :kwiatek:
Opakowania nie widziałam,ale po kontakcie z producentem okazało się,że na jego stronie wartości są prawidłowe i nie ma mowy o błędzie. To polskie sklepy dostały błędny opis od dystrybutora,ale po wyjaśnieniu sprawy sklep w którym zamawiałam zmienił opis na zgodny z opisem producenta.
Reasumując,wszystkie wersje bezzbożowe mają Ca:P w okolicach 0,4,w polskich sklepach w opisie były dane z wersji z ryżem.

Jeszcze raz dziękuję za czujność. :-)
 
 
traganek 


Barfuje od: 12.2015
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 6 razy
Dołączyła: 31 Mar 2015
Posty: 365
Wysłany: 2019-11-04, 23:20   

amme, :kwiatek: Coś mi się przestaje podobać ta karma. Przeliczyłam wartości takie jak są podane na stronie producenta na suchą masę i wychodzi:
Białko: 35%
Węglowodany: 18.97%
Tłuszcz: 33%
Fosfor: 2,6%
Wapń: 1.10%

Zakładając, że pies waży 10 kg i zje 250 g karmy to wychodzi białka 2.6 g na kg. m. c , tłuszczu 2.5, a fosforu aż 195 mg na kg. m. c. Wapnia 82,5 mg na kg. m. c.
Może gdzieś popełniłam błąd, ale.... Albo producent nie wie co ma w środku albo pomieszał coś.
Podrążyłabym nadal. :->
_________________
Dokąd idą psy, gdy odchodzą?
No bo jeśli nie idą do nieba,
to mnie tam także iść nie potrzeba.
 
 
amme 

Dołączyła: 29 Lis 2018
Posty: 56
Wysłany: 2019-11-21, 10:21   

traganek :kwiatek:
Podrążyłam...jednak były błędy w opisie. Nie wiem jak kobieta ze sklepu polskiego zdobywała info po raz pierwszy,ale przysłała po kilku dniach korektę. Wapnia jest jednak 0,62 % a fosforu 0,47 %. Sama również pisałam do producenta i potwierdził powyższe wartości.

Co ciekawe producent na stronie w swoim ojczystym języku ma już "dobre" wartości w opisie,natomiast w języku angielskim i niemieckim są nadal błędne-wapń 0,33 %,fosfor 0,78 %.
Korekta błędów przebiegła więc połowicznie.:)
 
 
traganek 


Barfuje od: 12.2015
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 6 razy
Dołączyła: 31 Mar 2015
Posty: 365
Wysłany: 2019-11-21, 21:24   

O rany :) Ale bałagan mają.
No to teraz wychodzi tak w suchej masie.

Białko: 35%
Węglowodany: 18.93%
Tłuszcz: 33,33%
Fosfor: 1,57
Wapń: 2,17
Włókno 2,33
Popiół 6,67

Zakładając, że pies waży 10 kg i zje 200 g -bo jest dorosły to wychodzi białka 2.1 g na kg. m. c , tłuszczu 2, a fosforu aż 94 mg na kg. m. c. Wapnia 130 mg na kg. m. c.

Dużo tego fosforu wychodzi. I tak ma większość karm, które analizowałam.
_________________
Dokąd idą psy, gdy odchodzą?
No bo jeśli nie idą do nieba,
to mnie tam także iść nie potrzeba.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne