BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Nowy zwierz
Autor Wiadomość
Anilina 

Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 24 razy
Dołączyła: 20 Lip 2017
Posty: 995
Wysłany: 2019-11-03, 12:15   

O jejuuuu, przepiękne stworki.
Niestety, tak to już z sierściuchami jest, że przyprawiają o siwiznę nasze głowy. Leczenie, rekonwalescencja, to wszystko trwa. Ale najważniejsze, że wiesz co jest przyczyną i jak postępować.
Więc cierpliwości, w końcu ból odpuści.
Trzymam kciuki, by jak najszybciej.
 
 
juana 

Dołączyła: 25 Gru 2013
Posty: 93
Skąd: Ełk
Wysłany: 2019-11-03, 22:09   

Mam nadzieję, że odpuści... Sika codziennie poza kuwetą. Z reguły raz- dwa razy na ten sam fotel. Fotel obłozyłam folią bąbelkową. Na szczęście i tak mam się go pozbyć. Poprawy przy siusiaku za dużej nie widzę. Może jest tak jak mówisz- czasem trzeba czasu.
 
 
juana 

Dołączyła: 25 Gru 2013
Posty: 93
Skąd: Ełk
Wysłany: 2019-11-04, 09:03   

No więc byłam dzisiaj u vetki. Jest źle. Skóra nie chce zarastać na górę siusuaka tylko rośnie dookoła i ciągle go zaciska. Jest decyzja o operacji. Jeszcze dzisiaj mają zadzwonić żeby powiedzieć kiedy. Sami muszą się zastanowić co zrobić bo jeszcze nie robili czegoś takiego. Jak zadzwonią , powiedzą kiedy i od razu przedstawią koszty. Teraz naprawdę potrzebujemy bardzo dużo kciuków. Strasznie się boję. I nie chodzi mi absolutnie o koszta. Boję się o to, czy przeżyje, czy coś pójdzie nie tak.
 
 
drapad 

Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 22 Sty 2019
Posty: 395
Skąd: Gillingham
Wysłany: 2019-11-04, 10:33   

Wiem co czujesz, czuje się podobnie z moim Bootsem, trzymamy kciuki za maluszka, jest prześliczny.
 
 
shana55 
Ekspert

Barfuje od: 08.2012
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 22 razy
Dołączyła: 07 Sie 2012
Posty: 5339
Wysłany: 2019-11-04, 11:23   

:kciuk: :kciuk: :kciuk: :kciuk: :kciuk:
Wszyscy trzymamy, duzo pozytywnej energii posyłamy. Bazylek jest młody i na Barfie da se rade!! Musi byc sposób, żeby mu pomóc.
 
 
gpolomska 
Admin techniczny

Barfuje od: gpolomska
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 07 Sty 2013
Posty: 1740
Skąd: Mysłowice
Wysłany: 2019-11-04, 12:02   

Kciuki!
 
 
Anilina 

Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 24 razy
Dołączyła: 20 Lip 2017
Posty: 995
Wysłany: 2019-11-04, 12:03   

juana,
musi być dobrze! Mały twardziel, tyle przeżył, to taki zabieg pod narkozą to dla niego pikuś. A Tobie życzę spokoju ducha, bo chyba bardziej potrzebujesz tych kciuków niż maluch (przynajmniej ze mną tak właśnie bywa ;-) )
:kciuk: :kciuk: :kciuk:
 
 
juana 

Dołączyła: 25 Gru 2013
Posty: 93
Skąd: Ełk
Wysłany: 2019-11-04, 12:15   

wczoraj rano - monitoring . Będę dawać znać jak się czegoś dowiem
 
 
juana 

Dołączyła: 25 Gru 2013
Posty: 93
Skąd: Ełk
Wysłany: 2019-11-04, 12:46   

Anilina napisał/a:
juana,
musi być dobrze! Mały twardziel, tyle przeżył, to taki zabieg pod narkozą to dla niego pikuś. A Tobie życzę spokoju ducha, bo chyba bardziej potrzebujesz tych kciuków niż maluch (przynajmniej ze mną tak właśnie bywa ;-) )
:kciuk: :kciuk: :kciuk:
Ano i ja potrzebuję . On nie jest niczego świadomy. Ja mam łeb jak przepełniony sklep- pęka w szwach . Dziękuję wszystkim.
P.S. W tym momencie z myszką w zębach wieje przed Rychem i warczy na niego jak się zbliży
 
 
juana 

Dołączyła: 25 Gru 2013
Posty: 93
Skąd: Ełk
Wysłany: 2019-11-04, 17:56   

Jeszcze czekam na telefon. W tak zwanym międzyczasie opowiem historię skąd mam Bazyla. 21 września poszłam po zakupy( mięso na Barfa dla Rycha) . Mieszkam na osiedlu bloków. Wracając zaszłam po żwirek do zoologicznego. Wyszłam ze sklepu i idąc chodnikiem usłyszałam pisk. Weszłam na trawnik, a tam spomiędzy sztachet ogródka wyczołguje się małe bure coś. Wtf ? Rozglądam się i widzę, że na parterze na balkonie wrzeszczy małe czarne- to ten drugi na zdjęciu. Biega po brzegu i w końcu spada. Na szczęście nic się nie stało. Przylazł i tak z dwoma maluchami poszłam do domu zostawić zakupy i jakiś ręcznik zgarnąć. Potem z powrotem do zoologicznego żeby zostawić numer, bo byłam przekonana że mama nie zgodzi się na koty. Jakiś pan zgarnął czarnego i powiedział że znajdzie mu dom. Ja do veta i stad wiem, że mały miał 4 tygodnie. Już w domu zadzwoniła kobieta ze mam oddać kotka bo to jej i dzieci płaczą. Opierdolilam i powiedziałam ze absolutnie bo kocich niemowląt nie trzyma się na balkonie. Dodam, że maluchy były trzymane w kuwecie. Znowu w międzyczasie zadzwoniła pani z zoologicznego, żeby nie oddawać kociaka bo to rodzina patologiczna,.ktora już ma sprawę za psa, a matkę kociaków sama zabiła oknem- przytrzasnęła. Jeszcze kilka razy dzwonili z tej rodziny i straszyli,ze będę miała kłopoty. Powiedziałam że jeśli nie przestaną dzwonić to oni będą mieć kłopoty. A pani z zoologicznego powiedziała, że dopiero jak wyszła tamta baba skojarzyla co to za rodzina. Jeszcze potem dowiedziałam się, że kociaków było 3 i 4 dni były trzymane w kuwecie. Mokre, z rozwolnieniem , wychłodzone i głodne. Czarnego namierzyli niestety. I tak od tamtej pory walczymy.
 
 
juana 

Dołączyła: 25 Gru 2013
Posty: 93
Skąd: Ełk
Wysłany: 2019-11-04, 18:00   

W kupie trzyma mnie Shana, pomaga od samego początku. :kiss:
 
 
juana 

Dołączyła: 25 Gru 2013
Posty: 93
Skąd: Ełk
Wysłany: 2019-11-05, 09:56   

Operacja- wyszycie cewki moczowej odbędzie się za tydzień w piątek- 14.11. Czy ktoś może napisać co to dokładnie jest ? Co się może stać ? Pani powiedziała, że zdecydowali się na to dlatego, że będzie to dla niego najbezpieczniejsze. W internecie różne rzeczy piszą , a nie wiem która strona może być wiarygodna. Albo moze jest gdzies tutaj jakiś watek ?
 
 
juana 

Dołączyła: 25 Gru 2013
Posty: 93
Skąd: Ełk
Wysłany: 2019-11-06, 12:06   

Po pierwsze piątek za tydzień to 15 a nie 14 ... Po drugie - i tu już będzie dłużej- jestem przerażona, bo siedzę w necie od momentu informacji, że to będzie taki a nie inny zabieg i jak do tej pory nie znalazłam info czy kot jest w stanie normalnie żyć po czymś takim. Mały jest przekochany. Przychodzi się przytulać, pięknie rośnie- już ponad 1,5kg, bawi się, łobuzuje i sam i z Rychem, wcina Barfa, robi kupę i chodzi do kuwety. Ma ogromną chęć życia. Tylko natura, która utrzymuje małego przy życiu tak pięknie go leczy, sama może doprowadzić do najgorszego. Walczymy i ciagle szukamy informacji, piszę do ludzi, czekam na odpowiedzi. Wstawiam zdjęcie dla zobrazowania jak to teraz wygląda. Po lewej widać bliznę po martwicy i tego biednego siusiaka , którego zamyka skóra P.S. Zdarza mu się sikać i poza kuwetą, rzadko ale też staram sie pilnować , bo ma swoje miejsca, gdzie chodzi (fotel, krzesło ) I dla odmiany fajne zdjęcie
 
 
juana 

Dołączyła: 25 Gru 2013
Posty: 93
Skąd: Ełk
Wysłany: 2019-11-16, 19:57   

Jest sobota wieczór. Wczoraj o tej porze wróciliśmy do domu. Bazyl po operacji. Piszę, że wróciliśmy bo mały żyje . Biedny jest strasznie i widać, że go wszystko boli a wenflon i kołnierz nie pomagają. Pierwsza noc ciężka. Nie spodziewam się lepszej teraz. Ale je. Dzisiaj wyciągnęli mu cewnik. I jak na razie nie leje się z niego. Trzy razy był w kuwecie z czego dwa razy ja go tam wkładałam. I było siku właśnie w kuwecie :) . Mamy zrobiony duży kojec z płyt i spimy tam razem. Jako antybiotyk dostał do domu Clavaseptin a przeciwbólowe to Onsior. W poniedziałek idziemy na kontrolę i prawdopodobnie na wyjęcie wenflonu. Zostawili na razie tak na wszelki wypadek. Sama operacja też była ciężka. Vetka, która go operowała mówiła, że jądra cofnęły się do kanału pachwinowego. Miała ogromnego stresa bo przy tak małym kociaku one i tak były malutkie. Do tego jak się cofnęły nie mogła ich znaleźć. Nie było ich tam gdzie powinny i nie czuła ich nawet. Na wyczucie znalazła je w końcu w tym kanale/ kanałach. Z automatu sam zabieg przedłużył się o dobre pół godziny. Dzisiaj jest bardziej śpiący i woli nawet w kulkę siedzieć w miejscu niż chodzić . Czekamy na lepsze i trwamy. Rychulec też jest dzielny w tym wszystkim bo nie ma za bardzo dostępu do mnie ale jak wychodzę z kojca to staram się nadrabiać.
 
 
shana55 
Ekspert

Barfuje od: 08.2012
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 22 razy
Dołączyła: 07 Sie 2012
Posty: 5339
Wysłany: 2019-11-16, 22:39   

juana :kwiatek:
To dobre wieści :love: trzymamy kciuki nieustannie na coraz lepszą sytuacje.
Dobrze będzie, całuski i mizianki dla obu koteczków... dla Ciebie posyłamy tony dobrej energii. :kiss: :kiss:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne