BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Naturalne odrobaczanie
Autor Wiadomość
Saga 

Barfuje od: 07.2016
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 02 Sie 2016
Posty: 1489
Wysłany: 2019-11-24, 17:29   

anikaka, kilka postów wyżej pisałam jakie okrzemki np. ja stosuję u kotów, 3 strony wcześniej jest też dyskusja. Możesz kupić takie dla ludzi jak i dla zwierząt. Poszukaj też na allegro, bo o ile pamiętam były tam tańsze. Tu masz takie dla zwierząt https://mineral-guard.com.pl/produkt/okrzemki-diatonat-diatomit-pet-115-g/ ja akurat kupuję wersję dla ludzi. Stosowanie: kocięta – ½ łyżeczki, koty - 1 łyżeczka. Co do kokcydii, to nie umiem Ci dać pewności, że pomogą. Pytałam panią Małgorzatę, właścicielkę firmy, która jest absolwentką Wydziału Nauk o Zwierzętach Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Odpowiedziała mi tak: "Osobiście prowadziłam badania, gdzie z pozytywnym skutkiem stosowałam okrzemki przeciwko 2 rodzajom nicieni oraz kokcydiom". Tylko tyle wiem.
 
 
traganek 


Barfuje od: 12.2015
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 6 razy
Dołączyła: 31 Mar 2015
Posty: 365
Wysłany: 2019-11-24, 18:30   

Saga, , czy okrzemki podajesz codziennie, bez przerwy? Rozumiem, że najlepiej je podać 2godz przed lub 2 godz po podaniu leków?
_________________
Dokąd idą psy, gdy odchodzą?
No bo jeśli nie idą do nieba,
to mnie tam także iść nie potrzeba.
 
 
Saga 

Barfuje od: 07.2016
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 02 Sie 2016
Posty: 1489
Wysłany: 2019-11-24, 18:47   

Tak, okrzemki daję codziennie, z tym że ja w sumie profilaktycznie, co jakiś czas robię krótką przerwę, ale to nie jest konieczne, tak mi przynajmniej napisała Pani Małgorzata. Ja podaję moim kotom połowę dawki zalecanej, dodaję do barfa ze sporą ilością wody.
Co do stosowania przerw między lekami zacytuję Ci odpowiedź od Pani Małgorzaty: "W przypadku suplementu dla ludzi polecamy podawanie okrzemek na czczo, kiedy drogi pokarmowe są mniej wypełnione treścią, co może usprawnić kurację, natomiast nie ma to aż tak wielkiego znaczenia. U zwierząt ze względów praktycznych najlepiej podawać z mokrym jedzeniem (lepiej się wymiesza niż z suchym), posypywać mięso w przypadku BARF - raczej nie zjedzą dobrowolnie samych okrzemek, szczególnie koty. Jeśli chodzi o podawanie z lekami, suplementami itp. - ziemia okrzemkowa nie wchodzi w chemiczne interakcje z tego typu substancjami. Co więcej! - ze względu na swoje właściwości strukturalne znajduje zastosowanie jako nośnik leków, witamin i innych środków farmaceutycznych, usprawniając ich transport w organizmie. Także proszę się nie obawiać o tę kwestię i śmiało podawać niezależnie od innych suplementów. Być może niektórzy nie posiadają wystarczającej wiedzy na ten temat i wolą asekurować się zaleceniami o podawaniu diatomitu w znacznym odstępie od leków." Spytałam ją konkretnie właśnie o to, bo zwykle na okrzemkach jest uwaga, ze nie należy stosować równocześnie z lekami czy suplami. Moje koty żadnych leków nie dostają, więc w sumie u mnie żadnych obaw nie ma, jak chcesz to może napisz do Pani Małgorzaty, opisz swoje zwierzaki (o ile pamiętam masz chore) i porozmawiaj. To bardzo sympatyczna osoba.
 
 
bobson 


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 10 Wrz 2018
Posty: 398
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-11-24, 19:06   

Saga gdy podawałaś okrzemki koty miały problemy żołądkowo-jelitowe?

U ludzi jakiekolwiek nawet niewielkie stany zapalne żołądka, jelit stanowią przeciwskazanie do stosowania okrzemków. Należy najpierw zaleczyć jelita, żołądek a następnie wprowadzić okrzemki - tylko to najprawdopodobniej przy stosowaniu na czczo. Moja mama z wrażliwym żołądkiem zakończyła kurację już po jednej dawce ze względu na ból :)
 
 
Saga 

Barfuje od: 07.2016
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 02 Sie 2016
Posty: 1489
Wysłany: 2019-11-24, 19:12   

Żadnych problemów koty nie miały, ale ja mam zdrowe koty. U Maksa nawet poprawiło się wypróżnianie, bo on od dzieciaka załatwiał się cienkimi kupalami i długimi, w dodatku na stojąco. Od czasu jak dostaje okrzemki kupale ma grubsze i wreszcie kuca, załatwia się po kociemu.
Jedynie tylko kupale przy stosowaniu okrzemek są jaśniejsze.
 
 
anikaka 

Dołączyła: 05 Lut 2018
Posty: 64
Wysłany: 2019-11-24, 19:24   

Saga bardzo dziękuję. :kwiatek:
Saga napisał/a:
"Osobiście prowadziłam badania, gdzie z pozytywnym skutkiem stosowałam okrzemki przeciwko 2 rodzajom nicieni oraz kokcydiom".
czy te nicienie to toxocara?Jeżeli to nie problem to podaj mi na pw jaka to ziemia okrzemkowa spożywcza .Wole już sprawdzony produkt zastosować a i sama pobiorę ,bo coś z tego stresu boli mnie brzuch(oby to był stres).Czy mogę stosować tę ziemię razem z glinka kaolinowa i glutem ,czy lepiej odstawić.
Watek zaczęłam czytać od początku i doszłam do połowy a teraz nadrabiam lekturę.
Nie wiem czy dobrze zrobię ale nie podam mu tego świństwa fenbendazolu .Widziałąm jego reakcję na Procox.
 
 
Saga 

Barfuje od: 07.2016
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 02 Sie 2016
Posty: 1489
Wysłany: 2019-11-24, 20:05   

anikaka napisał/a:
czy te nicienie to toxocara?

Nie wiem, podałam Ci pełen cytat.
Zastanawiam się jeszcze nad tym, ze Twój kociak ma biegunkę. I teraz pytanie - biegunka jest przez pasożyty czy ma chore jelita na skutek stosowania środków chemicznych. Mam nadzieję że mu te okrzemki nie zaszkodzą :-( .
anikaka napisał/a:
Czy mogę stosować tę ziemię razem z glinka kaolinowa i glutem ,czy lepiej odstawić.

Glinka i glut? Glinka działa ściągająco przy biegunkach a glut działa na wypróżnianie, aczkolwiek sam kisiel osłonowo na chore jelita, to tak trochę przeciwne działania, ja bym nie dawała jednocześnie. Dajesz gluta, ten kisiel z siemienia na jelita?
Ja Ci w sumie podałam linka do ziemi okrzemkowej :-)
 
 
anikaka 

Dołączyła: 05 Lut 2018
Posty: 64
Wysłany: 2019-11-24, 21:12   

Kotek już trafił do mnie ze straszna biegunką i wykryli w badaniu te pasożyty.Oprócz biegunek nie ma żadnych innych objawów dlatego wet twierdzi ,że pasożyty nadal są .Kicia była bardzo wcześnie odebrana od matki miała może 4 tygodnie.Gluta podawałam jak były zaparcia po pierwszym odrobaczaniu. Weterynarz powiedział żeby teraz też mu podawać to osłoni troszkę jelita przed tą chemią w leku.Glinkę podawałam jak trafiały się biegunki .Nie daję wszystkiego tego samego dnia i na razie podawałam bardzo rzadko. Wczoraj i dziś rano dostawał gluta ale teraz już nic mu nie daję ,bo był kleks .Zastanawiam sie czy podać mu na noc te glinkę?
Okrzemki podam jemu jak się upewnię ,ze z jelitami jest wszystko ok.Czy one mają miałką konsystencję jak mąka ,czy mogę je rozpuścić w wodzie i podać strzykawką do pysia.W jedzeniu nie tknie a ze strzykawki wszystko ładnie łyka.
Ostatnio zmieniony przez anikaka 2019-11-24, 21:22, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Saga 

Barfuje od: 07.2016
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 02 Sie 2016
Posty: 1489
Wysłany: 2019-11-24, 21:16   

A skąd wiesz, że w jedzeniu nie zje skoro nigdy nie dawałaś? :-) One są jak puder, mocno pyli i oczywiście rozpuszczalne w wodzie nie są. Nie mają żadnego zapachu.
 
 
anikaka 

Dołączyła: 05 Lut 2018
Posty: 64
Wysłany: 2019-11-24, 22:24   

Nie wiem ale mogę tak przypuszczać, bo on jest strasznie wyczulony.Jak próbowałam mu coś przemycić w jedzeniu to nawet nie powąchał ,miskę na kilometr ominął. Glinkę podaję ze strzykawki i gluta też ,tak szybciej i wiem ,ze podam całą dawkę.Jak nie mają zapachu i mam nadzieje smaku to lepiej jak mu podam ze strzykawki te parę mililitrów.Oczywiście najpierw się przekonam ,że z jelitami jest jednak wszystko ok.A i podobno lepiej podać pomiędzy posiłkami.
 
 
Saga 

Barfuje od: 07.2016
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 02 Sie 2016
Posty: 1489
Wysłany: 2019-11-24, 22:31   

Tylko musisz uważać żeby przypadkiem nie wpadło mu coś nie tam gdzie trzeba żeby się nie zachłysnął. Bo to okrzemki jednak.
anikaka napisał/a:
A i podobno lepiej podać pomiędzy posiłkami.

Podobno? Jak ja lubię takie określenia :-D . Ja pisałam o tym w poście, czytasz w ogóle co ja piszę? Jeśli opierasz się na słowie "podobno" to nie pytaj i korzystaj z tej wiedzy z "podobno".
 
 
anikaka 

Dołączyła: 05 Lut 2018
Posty: 64
Wysłany: 2019-11-24, 23:01   

Saga napisał/a:
czytasz w ogóle co ja piszę? Jeśli opierasz się na słowie "podobno" to nie pytaj i korzystaj z tej wiedzy z "podobno".
Czytam :kwiatek: Ja tylko tak spapugowałam o tym co piszą w opisach o podaniu okrzemki :oops:
A ja Felkowi podaję bardzo ostrożnie do pysia i to jest kochany kotek, bo nawet za bardzo sie nie buntuje.
 
 
anikaka 

Dołączyła: 05 Lut 2018
Posty: 64
Wysłany: 2019-11-26, 19:54   

https://www.barfnyswiat.o...er=asc&start=15
To jest fragment z wyżej podanego linka
"Przy okazji czytania wątku o Ziemi Okrzemkowej natrafiłam na materiały dotyczące glinek kaolinowych.
Glinka biała to naturalny preparat i źródła krzemu dla organizmu, zaliczana jest do jadalnych, jeśli wielkość jej cząstek nie przewyższa 2 milimikronów.
Jak uniknąć niedoboru krzemu?
Nieorganiczne związki krzemu (kaoliny) łatwo zmieniają się w organiczne formy krzemu w układzie pokarmowym człowieka pod wpływem enzymu rozkładającego związki krzemu, który jest wydzielany w żołądku, dwunastnicy i jelicie cienkim. Nazywa się on silikaza.
Drogą do uzupełnienia zawartości krzemu w organach i układach człowieka jest przewód pokarmowy! Dlatego przystępując do oczyszczania, trzeba zacząć od przewodu pokarmowego. Myśląc o oczyszczaniu organizmu z pasożytów należy jednocześnie wprowadzić krzemowy preparat pochodzenia naturalnego – GLINKĘ KAOLINOWĄ. Silikaza – enzym wydzielający się w przewodzie pokarmowym – przetwarza kaolin w bardzo aktywny związek organiczny i pomaga przyswoić krzem, wypierając niewłaściwy dla elastycznych tkanek wapń, który wniknął w nie na skutek niedoboru krzemu."
Jak to się ma do łączenia ziemi okrzemkowej z glinką? Drugie pytanie ile czasu można stosować ciągiem glinkę ?
 
 
bobson 


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 10 Wrz 2018
Posty: 398
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-12-16, 22:37   

ciekawy temat - walka z pierwotniakami

https://littlebigcat.com/health/giardia-natural-treatment-protocol/?fbclid=IwAR1QUx-iK7v2gqVy0xkb_1nNvkxW6s2hvzG0y2hNK1XBm-OW7WzfcxRzOiU

czy ktoś walczył kiedyś z pasożytami za pomocą enzymów trawiennych?
 
 
anikaka 

Dołączyła: 05 Lut 2018
Posty: 64
Wysłany: 2020-01-09, 23:14   

Niestety nadal walczymy z pierwotniakami :evil: Czy ktoś podawał kotu olejek z oregano?Jeżeli tak to w jakim stężeniu i przez jaki czas? Chciałabym przeprowadzić taką kurację ziołową bo niestety ale okrzemki na razie idą w odstawkę .Wydaje mi się ,że trochę podrażniają Felusiowi jelitka.
Czytałam też o berberynie ale nie znalazłam czy można stosować ją u kotów.Może ktoś się wypowie na ten temat lub podpowie jakie środki naturalne stosować z dobrym skutkiem i ile czasu trwa taka kuracje.Chcę po takiej kuracji zrobić ponowne badania.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne