BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Kalkulator - problemy techniczne, pytania, uwagi
Autor Wiadomość
Artoo 

Barfuje od: lato 2017
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 19 Lip 2017
Posty: 362
Wysłany: 2019-11-26, 11:52   

Musisz wybrać inny plik kalkulatora przeznaczony specjalnie dla OpenOffice w tym dla LibreOffice

Kalkulator_BARF_for_OO_1.6a.zip
TESTOWA
Pobierz Plik ściągnięto 1129 raz(y) 123.57 KB

lub stabilną:

Kalkulator_BARF_for_OO_1.3.zip
Dodano kocie finanse
Pobierz Plik ściągnięto 2776 raz(y) 86.12 KB

Osobiście dokupiłem Office i korzystam z Excella gdyż OO nie było tak łatwe i intuicyjne dla mnie

P.S. Excell nie działa na OpenOffice
_________________

Homo Sapiens - brzmi dumnie, a myślenie nie boli
 
 
Hebe 
Ekspert


Barfuje od: 01.2010
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 21 Wrz 2011
Posty: 1042
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2019-11-27, 09:20   

Artoo, zgadza się :) Tam jest już nowa wersja kalkulatora dla OpenOffice/Libre office - 1.7
_________________
Kalkulator barfnyswiat.org - czy to koci czy psi - nie zwalnia z myślenia, jest to tylko maszynka pomocnicza. Pamiętajcie o tym :) Masz jakieś pytanie - pytaj na forum barfnyswiat.org

Aplikacja BARFny Kalkulator Kot:
Android
iOS
 
 
syldzia 

Dołączyła: 25 Maj 2018
Posty: 2
Wysłany: 2019-12-11, 19:18   

Mam pytanie, jak usunąć mięso z kalkulatora 1,7? Dodałam np. pierś z kurczaka, ale bialko wyszło za wysokie i chce usunąć, a dodac udo za skórą.
 
 
saphirith1987 


Barfuje od: lipiec 2014
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 1 raz
Wiek: 37
Dołączyła: 28 Lut 2014
Posty: 462
Skąd: Włocławek
Wysłany: 2019-12-11, 19:46   

syldzia, chyba nie da się usunąć, musisz po prostu wpisać 0 jako liczbę gramów ;-)
 
 
syldzia 

Dołączyła: 25 Maj 2018
Posty: 2
Wysłany: 2019-12-11, 19:54   

dziękuję, tak zrobilam
 
 
antoś 120 

Barfuje od: 1,5 roku
Udział BARFa: 90-100%
Wiek: 36
Dołączyła: 02 Lis 2018
Posty: 4
Skąd: police
Wysłany: 2020-01-03, 23:19   

Cześć, ściągnęłam kalkulator, jestem świeża w temacie. Może mi ktoś wyjaśni o co chodzi z tym "MAkra"? I czy to normalne, że w kalku dla Oo nie ma przycisku "Start" ? Nic z tego na razie nie ogarniam. Z góry dziękuję , pozdrawiam
 
 
Hebe 
Ekspert


Barfuje od: 01.2010
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 21 Wrz 2011
Posty: 1042
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2020-01-07, 08:30   

antoś 120, tak. Makra to są takie nazwijmy je "mikro programy", które pomagają przeliczać dane w kalkulatorze. Dlatego muszą być włączone. Kalkulator w Open Office też działa trochę inaczej niż w Excelu - tam właśnie nie ma takiego kreatora w osobnym okienku, tylko leci się od góry do dołu, z osobnym przyciskiem do dodawania mięsa (bo mięs zazwyczaj dodaje się parę różnych rodzai) i potem do dodania hurtem wszystkich wybranych suplementów.
_________________
Kalkulator barfnyswiat.org - czy to koci czy psi - nie zwalnia z myślenia, jest to tylko maszynka pomocnicza. Pamiętajcie o tym :) Masz jakieś pytanie - pytaj na forum barfnyswiat.org

Aplikacja BARFny Kalkulator Kot:
Android
iOS
 
 
Lavenda123 

Dołączyła: 17 Sty 2020
Posty: 2
Wysłany: 2020-01-27, 13:19   

Hej, niedawno pobrałam kalkulator barfowy dla kotów na excelu. Po włączeniu makr i kliknięciu przycisku START wyskakuję mi ten błąd
https://drive.google.com/file/d/1PkpQd_zQi23wGgUxNTbL_FG4EbVRdTGF/view?usp=sharing Czy ktoś z was wie jak naprawić ten błąd? :lol: Będę bardzo wdzięczna :kwiatek:
_________________
Lavenda123
 
 
Hebe 
Ekspert


Barfuje od: 01.2010
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 21 Wrz 2011
Posty: 1042
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2020-01-28, 07:57   

Lavenda123, w pracy mam zablokowany dostęp do google drive :/ Czy ściągnęłaś odpowiednią wersję - Excel pod Excela czy Open Office pod Open Office? Rozpakowałaś plik dobrze? Jak nie uda Ci się rozwikłać problemu, to chodź proszę na Priv, podam Ci maila, żebyś mi podesłała fotkę :)
_________________
Kalkulator barfnyswiat.org - czy to koci czy psi - nie zwalnia z myślenia, jest to tylko maszynka pomocnicza. Pamiętajcie o tym :) Masz jakieś pytanie - pytaj na forum barfnyswiat.org

Aplikacja BARFny Kalkulator Kot:
Android
iOS
 
 
blanny 

Dołączyła: 25 Lut 2020
Posty: 4
Wysłany: 2020-03-06, 13:05   

Witam serdecznie. Mam pytanie konkretnie do Hebe, jako autorki kalkulatora. Interesuje mnie tylko jej odpowiedź lub ewentualnie dagnes. Ale konkretnie mam pytanie do autorów kalkulatora.
W kalkulatorze są trzy pozycje odnośnie m.in. kurczaka czy indyka. A mianowicie: udziec, udo, podudzie.
Na grupie Barfnych korepetycji rozpętałam ostatnio dyskusję, to jest czym w kurczaku. Podudzie to wiadomo - tzw. pałka z kurczaka.
Natomiast wyniknęła dyskusja, co to udo, a co to udziec. Pytania moje dwa są takie:
1. Część ćwiartki kurczaka, tj. całej nogi kurczaka nad podudziem, to UDO czy UDZIEC?
2. Ćwiartka z kurczaka ZDJĘCIE POGLĄDOWE jest w kalkulatorze określona mianem UDA czy UDŹCA?
Z góry dziękuję za pomoc.
 
 
małga 


Barfuje od: 11.2014
Pomogła: 8 razy
Dołączyła: 20 Lis 2014
Posty: 839
Skąd: znad morza/W-wa
Wysłany: 2020-03-06, 21:07   

blanny napisał/a:
Mam pytanie konkretnie do Hebe, jako autorki kalkulatora. Interesuje mnie tylko jej odpowiedź lub ewentualnie dagnes.


Mogłaby się dziewczyna wysilić i poczytać na forum jak powstał kalkulator :mrgreen: potem poczytać o nim samym jak i o mięsach. W międzyczasie przywitać się w powitalni. Doceniam zwroty grzecznościowe, ale to nie czyni pytania uprzejmym.

Powyższe to komentarz wyrażający moją opinię, nie rozumiem ludzi w obecnych czasach, ktoś też tak jeszcze ma?
Proszę o przeniesienie do jakiegoś off topu, ale nie do śmietnika. Jest szansa, że ktoś następny czytając to jednak pomyśli.
_________________
Instrukcja Obsługi Wyszukiwarki THE TRUTH IS OUT THERE
 
 
blanny 

Dołączyła: 25 Lut 2020
Posty: 4
Wysłany: 2020-03-06, 22:56   

Przepraszam, bo akurat grzebałam, żeby znaleźć tu te mięsa i dokładnie to znaleźć, ale nie znalazłam, stąd moje pytanie... Tym bardziej, że zanim Wam zaczęłam tu zawracać głowę, spróbowałam na FB na grupie barfnych korepetycji pytać, ale tam też nikt nie umiał mi pomóc. I dowiedziałam się, że powinnam o to spytać Hebe, bo to ona jest autorką kalkulatora. No nic, to będę się przekopywać dalej, skoro gdzieś to tu jest, to w końcu znajdę.
Przywitać się elegancko chciałam dopiero, jak zdecyduję, czy chcę barfować czy nie, bo ostatnio mam coraz więcej wątpliwości. W moim życiu prywatnym też tragicznie i nie bardzo po prostu jestem w nastroju. 🤷 Ale okay, nie ma problemu. Następnym razem będę szukać, nie będę już pytać.
Pozdrawiam i miłej nocy.
 
 
blanny 

Dołączyła: 25 Lut 2020
Posty: 4
Wysłany: 2020-03-06, 23:19   

Zwracam honor i przepraszam. Pisząc poprzedniego posta byłam akurat dalej w trakcie przeglądania forum i wpisałam w szukaj "udziec". 38 stron. Długo mi zajęło przebijanie się, ale na ostatniej stronie (szkoda, że nie zaczęłam od niej) znalazłam odpowiedź. https://www.barfnyswiat.o...p?t=131&start=0 o tutaj. Wcześniej tego działu w ogóle nie znalazłam, przyznam szczerze, szukałam tylko tutaj w dziale kalkulatorów, przeglądałam masę tematów, myślałam, że to będzie tutaj po prostu. Nie zauważyłam nawet tego całego działu o mięsie. Co prawda zdjęcia już nie działają, ale odpowiedź na moje pytanie znalazłam, więc już wszystko wiem. Udo cała noga, udziec cześć górna, podudzie u dołu. Następnym razem zamiast przeglądać i szukać w ciemno, będę od razu używać opcji szukaj. Człowiek w dobie Facebooka zapomniał jak się forum używa, taka prawda niestety...
Jeszcze raz przepraszam i pozdrawiam.
 
 
małga 


Barfuje od: 11.2014
Pomogła: 8 razy
Dołączyła: 20 Lis 2014
Posty: 839
Skąd: znad morza/W-wa
Wysłany: 2020-03-06, 23:26   

https://www.barfnyswiat.org/viewtopic.php?t=896 "Autorami kalkulatora są: dagnes i Hebe"

Wpisałam w wyszukiwarkę zgodnie z instrukcją wyszukiwarki zamieszczoną po lewej stronie: "udo i udziec" zaznaczyłam "szukaj wszystkich słów" i "szukaj posty" wyrzuciło mi natychmiast post https://www.barfnyswiat.o...++udziec#113444

Nie obrażaj się, nie obrażaj też innych pisząc na starcie, że interesują Cię tylko odpowiedzi wybranych osób zwłaszcza, że nawet nie sprawdziłaś, kogo tak naprawdę powinnaś pytać.
Ktoś miły mógłby Ci pomóc dużo wcześniej i szybciej, a tak doczekałaś się wyłącznie mojej odpowiedzi, nie ma za co :mrgreen:
_________________
Instrukcja Obsługi Wyszukiwarki THE TRUTH IS OUT THERE
 
 
małga 


Barfuje od: 11.2014
Pomogła: 8 razy
Dołączyła: 20 Lis 2014
Posty: 839
Skąd: znad morza/W-wa
Wysłany: 2020-03-06, 23:31   

Pisałam posta akurat w czasie gdy Ty swojego ;-)

Super, że się udało, jeszcze milej, że się postarałaś :kwiatek:
Cieszę się, że było warto!
_________________
Instrukcja Obsługi Wyszukiwarki THE TRUTH IS OUT THERE
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne