BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Dyskusje o gotowych karmach dla kotów
Autor Wiadomość
Dragana 


Barfuje od: 08.2015
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 14 Lip 2015
Posty: 680
Wysłany: 2020-05-16, 21:06   

jacek1982, jak długo karmiłeś MAC'sem przed tymi badaniami? Kot je coś jeszcze? Z tym cholesterolem bywa różnie. Natomiast reszta tego czerwonego wygląda niefajnie, ale niestety tutaj nic nie podpowiem. Rudzenie może wiązać się z niedoborami, chorobą wątroby. Możesz podrzucić wyniki kota tutaj, żeby temat był lepiej widoczny. Napisz też, jakie są objawy. Może ktoś będzie w stanie powiedzieć coś więcej.
 
 
jacek1982 

Dołączył: 16 Mar 2020
Posty: 6
Wysłany: 2020-05-16, 21:09   

karma mac's od ponad roku co do objawów to wlasciwie nic nie ma oprocz tych wyników dziwnych i tej siersci troche brazowej kot nie wymiotuje nie chudnie lekarz mowil zeby obserwować kota.
 
 
amorethee 

Dołączyła: 01 Lip 2020
Posty: 2
Wysłany: 2020-07-03, 18:50   

Cześć :-)
Jestem nowa na forum i od razu przychodzę po poradę żywieniową dla Rudolfika. Kocurek jeszcze nie wykastrowany, 4 miesięczny, niewychodzący, dachowiec :love:
Rudolfiś jest u nas od 7 tygodnia. Był nauczony tylko pić mleczko. My zaczęliśmy od mleka dla kociąt i stopniowo zwiększaliśmy wielkość mokrej karmy Smilla Kitten oraz karmy suchej ToTw. Wszystko było ok, kupsko też w porządku. Karmy mokrej dostaje ok 170g resztę dojada suchą. Trochę przeszperałam internety i wychodzi na to że Smilla jest słaba. No to kupiliśmy Feringę 2 smaki pakiet mieszany i nauczona już na psisku zmiana karmy mokrej szła powoli przez 10 dni. Po tygodniu na samej Ferindze kitek zaczął robić placki o ostrym zapachu, czasami zdarzy się przed kuwetą (na Smilli nie było o tym mowy), czasami kupa jest ok. Odrobaczyliśmy biedaczka i dodaję do karmy mokrej FortiFlore 1 saszetkę dziennie i dostaje 1 żółtko na tydzień.

1. Czy spróbować odstawić całkiem suche i dawać samą mokrą karmę? Obecnie mokrą karmę podaję na noc i z rana koło 5 jak wstaję, ponieważ się boję że w ciągu dnia się zepsuje jak dłużej postoi. Na kilka dni w lipcu wyjeżdżamy i nie chciałabym, żeby moja mama sprzątała wypadki naszego kociego dziecka :)

2. Czy luźna kupa może być spowodowana składem Feringi? Jak czytałam w większości to podroby. Może polecicie jakiegoś innego producenta.

3. Po wyjeździe chciałabym zacząć przygodę z Barfem :mrgreen: Czy jak już wyeliminujemy suche i kitku będzie na samym mokrym, to czy bawić się w mieszanie (karma+barf) czy jednak lepiej jeden posiłek zastąpić barfem i po kilku dniach kolejne posiłki? Kocisko jest bardzo zainteresowane mięchem.

Z góry dziękuję za jakiekolwiek podpowiedzi!
 
 
Sierra 

Barfuje od: 01.12.2018
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 12 razy
Dołączyła: 04 Gru 2018
Posty: 778
Wysłany: 2020-07-03, 19:38   

Witam na forum :mrgreen:

Zacznę od końca...
3. Jeśli chłopak jest zainteresowany mięsem wprowadziłabym mu nową dietę zamieniając 1 posiłek na mięsny... później następny... i następny... nie wiem ile macie tych posiłków :lol:

2. Nie znam się na karmach, ale fakt - podroby rozluźniają kupę. Może (ale nie musi) być to przyczyna

1. Sucha karma ogólnie jest... cóż... zawsze zła :roll: . Jednak w Twojej sytuacji (wyjazd) chyba nie zmieniałabym diety aż do waszego powrotu.
 
 
KaiKai 

Barfuje od: 2015
Udział BARFa: 50-75%
Pomógł: 1 raz
Wiek: 50
Dołączył: 20 Kwi 2015
Posty: 330
Skąd: Stegna
Wysłany: 2020-07-05, 01:10   

Ale dlaczego od konca ?

Dlaczego wszystko komplikujesz kobieto ?

1 post i nowy uzytkownik to jest

Jak on sie czuje w takim wypadku ?

...... jest na forum czy na jakiejs karuzeli ........ ?

Sierra,
:( :(
Już nie wspomne o merytoryce twej wypowiedzi.

amorethee,
Przejdz do powitalni i przedstaw swoje SKARBY WSZYSTKIE jakie posiadasz.
tu masz link : https://www.barfnyswiat.org/viewforum.php?f=29,
Jesli Ci na nich zależy to zadasz sobie ten trud.


W razie czego pisz na pw.


--------------------------------
Usunęłam treści wulgarne łamiące §4 punkt 10 Regulaminu Forum.
dagnes
Ostatnio zmieniony przez dagnes 2020-07-05, 23:15, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
małga 


Barfuje od: 11.2014
Pomogła: 8 razy
Dołączyła: 20 Lis 2014
Posty: 839
Skąd: znad morza/W-wa
Wysłany: 2020-07-05, 01:47   

Amorethee, jeśli wyjeżdżasz to daj kotu i sobie czas. Kot wytrzyma bez mięsa do czasu aż będziesz w domu stale, a Ty w tym czasie poczytaj np temat "jak przestawić kota na barf" czyli barfne abc, totalna podstawa. Masz tam podany kolejny link do przeczytania, a polecam całą resztę np "barf dla początkujących". Rób sobie notatki z tego co uznasz za ważne, o resztę dopytasz po skończonej lekturze. Na czas wyjazdu może zostaw mamie Enterosgel na wypadek luźnej wpadki, nie mieszaj niepotrzebnie, daj kotu to co mu służyło, jak już będziesz gotowa, przestawicie się spokojnie :-D


KaiKai, zły dzień? Masz osobny temat do robienia burd ;-)
_________________
Instrukcja Obsługi Wyszukiwarki THE TRUTH IS OUT THERE
 
 
KaiKai 

Barfuje od: 2015
Udział BARFa: 50-75%
Pomógł: 1 raz
Wiek: 50
Dołączył: 20 Kwi 2015
Posty: 330
Skąd: Stegna
Wysłany: 2020-07-05, 01:49   

małga, a niby jakie burdy ja tu robie ?

Prosze przyklady.
 
 
małga 


Barfuje od: 11.2014
Pomogła: 8 razy
Dołączyła: 20 Lis 2014
Posty: 839
Skąd: znad morza/W-wa
Wysłany: 2020-07-05, 01:55   

Przeczytaj jeszcze raz swój post adresowany do Sierry. Niepotrzebny i niemiły.
Zgłosiłam naszą wymianę zdań do usunięcia, bo uważam, że niczemu nie służy. Nic do Ciebie nie mam, też mi się tak czasem zdarza wyładować :oops: no może (mam nadzieję) subtelniej.
_________________
Instrukcja Obsługi Wyszukiwarki THE TRUTH IS OUT THERE
 
 
KaiKai 

Barfuje od: 2015
Udział BARFa: 50-75%
Pomógł: 1 raz
Wiek: 50
Dołączył: 20 Kwi 2015
Posty: 330
Skąd: Stegna
Wysłany: 2020-07-05, 02:02   

małga,
Ty sobie mozesz zglaszac.

To jest nowy uzytkownik i nalezy o niego dbać !

A jak Sierra jest Twoja psiapsiułka to mozesz spadać z automatu


Moim zadaniem jest dbanie o to by chociaz komus pomóc i nauczyć go np. barfa. Sczegolna uwage zwracam na nowych uytkownikow. Czego wy ...... nawet nie zauwazacie,czesto!!! Ad hoc i .........

Sie tu takie zrobiło kumoterstwo , takie psipsiulki chodzą i sie wzajemnie popierają.

Nie ze mna te numery małga.

Masz jakies mertoryczne zastrzezenia do mojego postu ?


Jak moje posty znikna to kasuje konto tutaj , traktuj to jkao obietnice.

kai kai I jego koty


w koncu zostaniecie tu same , tu hitlera trzeba zeby zrobi porzadek tu zadna inna ku..a nie da sobie z tym rady.


--------------------------------
Usunęłam treści wulgarne łamiące §4 punkt 10 Regulaminu Forum.

KaiKai, zgodnie z §5 punkt 5b udzielam ci upomnienia za wulgarność wypowiedzi oraz ataki personalne. Kolejne naruszenie Regulaminu zaskutkuje zastosowaniem kar przewidzianych w §4 punkt 6.

dagnes
Ostatnio zmieniony przez dagnes 2020-07-05, 23:29, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Sierra 

Barfuje od: 01.12.2018
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 12 razy
Dołączyła: 04 Gru 2018
Posty: 778
Wysłany: 2020-07-05, 10:51   

Kaikai nie wiem kto i gdzie ciebie wychowywał, ale rzucanie kurwami do obcych ludzi nie jest uznawane za akceptowalne...
Jeśli masz uwagi do merytoryki mojego postu, to je napisz. Z konkretami, bardzo proszę, a nie ogólnikami. Przy konkretach jestem w stanie nad sobą popracować (jeśli uznam, że masz rację), przy ogólnikach jestem w stanie to co najwyżej olać :roll: .

Małga cieszę się niezmiernie, że mam nową psiapiułkę :lol: .
 
 
Dragana 


Barfuje od: 08.2015
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 14 Lip 2015
Posty: 680
Wysłany: 2020-07-06, 02:09   

amorethee, witam na forum :kwiatek: Fajnie, że chcesz zadbać o żywienie kota.
Luźna kupa może wynikać ze zmiany karmy, czasem koty potrzebują powolniejszej zmiany, nie lubią nowości. Przestawianie trzeba dopasowywać pod kota - jednemu zabierze się miskę ze zbożem i postawi z mięsem i nic się nie stanie, drugiemu trzeba długo mieszać mokrą z mokrą, bo inaczej się pochoruje. Koty są różne. Raczej nie chodzi tu o podroby, bo po Smilli nie ma co się spodziewać mięsa mięśniowego. Patrząc po składzie, to są w niej przede wszystkim podroby i to takie, że szkoda je wymieniać z nazwy ;-) Ale może tak być, że po prostu Feringa nie podchodzi. No, zdarza się.
Możesz powiedzieć coś więcej o przestawianiu? Mieszałaś karmy, czy posiłki były raz stara karma, raz nowa? Kot zaczął się brzydko załatwiać już na samej Ferindze, czy od momentu gdy się pojawiła w jadłospisie?
Skoro dobrze było na Smilli, to ja bym przynajmniej na czas wyjazdu wróciła do niej, ale jednocześnie pozbywając się suchej (po prostu jej już nie kupuj :-P ). Żeby mama miała łatwiej (czyli po prostu jedna karma, bez mieszania i kombinowania) i kotu też było lżej.
Kot nie musi mieć jedzenia pod nosem cały czas. Jak dostanie porcję, żeby zjeść w krótkim czasie, to nic się nie zepsuje. Nie ma potrzeby nakładania na zapas.
Koniecznie poczytaj wątki, o których wspomniała małga.
 
 
amorethee 

Dołączyła: 01 Lip 2020
Posty: 2
Wysłany: 2020-07-11, 17:34   

Cześć :)

Bardzo dziękuję wszystkim za podpowiedzi co poczytać w pierwszej kolejności :)
Niestety wyjazd nie dojdzie do skutku, także mam całe 2 tygodnie na ogarnięcie wątków barfowych, na pierwsze kalkulacje mieszanki na sucho :-D
No i wyjaśniła się sprawa brzydkich kupali. Otóż mój szanowny małżonek stwierdził że skoro z zamówionymi kuwetami dostaliśmy próbki karm suchych no name (serio nic nie ma na tych próbkach napisane, zero nazwy ani nawet czy to dla kota) to on przecież wymiesza tą karmę z totw i będzie git. Nic nie mówił szybciej tylko nicponia przyłapałam na gorącym uczynku :-P Wywaliliśmy te próbkowe i został totw i Feringa i wszystko po dwóch dniach wróciło do normy :love:
 
 
Sierra 

Barfuje od: 01.12.2018
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 12 razy
Dołączyła: 04 Gru 2018
Posty: 778
Wysłany: 2020-07-11, 19:25   

Cieszę się, że wyleczyliście biegunki (i że nie tylko ja mam TZa inteligentnego inaczej :twisted: ) i trzymam kciuki za naukę barfowania :mrgreen:
 
 
ailie 

Dołączyła: 06 Paź 2020
Posty: 3
Wysłany: 2020-10-07, 09:39   Sucha Bozita Diet&Stomach

Hej :) Koleżanka kupiła swojemu kotu suchą Bozitę Diet&Stomach (wersja bez zbóż). Zgodnie z informacją na opakowaniu, dzienna porcja dla kota o wadze 4 kg to 35 g (!!!). Czy ktoś ma może doświadczenie z karmami Bozity, bo wygląda to na błąd w przeliczaniu jednostek albo literówkę?

Link do strony producenta: https://www.bozita.pl/karma-dla-kotów/feline-function/diet-stomach-bez-zboz-z-losiem

Cytat:
SKŁAD ANALITYCZNY

Białko 34%, zawartość tłuszczu 10%, błonnik surowy 4%, popiół surowy (minerały) 6% (w tym wapń 1,1%, fosfor 0,9% i magnez 0,07%), kwasy omega-6 1,2%, kwasy omega-3 0,2%, wilgotność 9%. Poziom energii metabolicznej 1493kJ/ 100 g.


1493 kJ / 100 g = 356,60 kcal / 100 g (skorzystałam z kalkulatora w internecie)

Podając kotu 35 g karmy dziennie, dostarczymy mu łącznie 124,81 kcal:
3,566 kcal/g * 35 g = 124,81 kcal

Cytat:
Ogólnie przyjmuje się, iż przeciętny kot potrzebuje ok. 60-80kcal/1 kg masy ciała. Wyjątkowo mało aktywne koty potrzebują ok. 40kcal/1kg masy ciała.

https://www.zpazurem.pl/a...rgetyczne_kota_


Zakładając, że kot jest naprawdę mało aktywny, przy 124,81 kcal dziennie schudnie z 4 kg do 3 kg:
124,81 kcal / 40 kcal/kg = 3,12 kg

Poradziłam koleżance, żeby dawała kotu większe porcje, ale wciąż jestem zszokowana rekomendacjami producenta. Czy ktoś może potwierdzić moje obliczenia? Może takie wartości są typowe dla Bozity? Karma jest pełnoporcjowa:

Cytat:
Zastosowanie: Pełnoporcjowa karma dla dorosłych kotów. Wyprodukowana bez zawartości zbóż. Serwując suchą karmę należy zapewnić kotu dostęp do świeżej wody.
 
 
Sierra 

Barfuje od: 01.12.2018
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 12 razy
Dołączyła: 04 Gru 2018
Posty: 778
Wysłany: 2020-10-07, 12:01   

Koty im na suchej karmie tyją to i dawki są od czapy :roll:

Zwróć uwagę, że masz tam sporo warzyw - ziemniaki (pomiędzy 15-26%, dokładnej ilości nie podano) i skrobie grochową (6-15%, j.w.). To daje 21-41% (jak pisałam, dokładnych ilości producent nie podaje). Przy takiej karmie i normalnym dawkowaniu kot będzie otyły (od potężnego nadmiaru węglowodanów) i zagłodzony (ponieważ będzie jadł za mało białka i tłuszczu) jednocześnie :confused: .
Jak widać producent wybrał dbanie o wagę kota, więc kot, żeby spalić tłuszcz (odłożony z węglowodanów) będzie głodzony dodatkowo :-/ .



Pamiętaj, że kot bierze energię z tłuszczy, a tłuszcz z cukrów ;-) .
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne