BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Olej z łososia
Autor Wiadomość
Anilina 

Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 24 razy
Dołączyła: 20 Lip 2017
Posty: 995
Wysłany: 2019-07-12, 11:12   

W aukcji nie ma informacji o zawartości Omega 3 i Omega 6 ani wit D. W internetach też nie znajduję.
Cena za niska, żeby to był olej dobrej jakości.
Butelka plastikowa.

Nie brałabym się za to.
 
 
panterzyca 
Ekspert


Barfuje od: 01.11.2014
Udział BARFa: 90-100%
Wiek: 40
Dołączyła: 22 Paź 2014
Posty: 325
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2019-07-12, 11:18   

Kolorystycznie, z opisu i butelki przypomina Dibo, więc skłaniałabym się ku "odradzam". Nie ma informacji, ile ma których kwasów (a to się różni między olejami), ile ma tych witamin B (dodali je po filtracji? nie dodawali, zostały zachowane w procesie produkcji... więc jak z wit. A i D?). Przezroczysta butelka, więc się szybciej utlenia. Dibo w dodatku koszmarnie śmierdział.
_________________
Jeśli coś nie wyszło za pierwszym razem, to znaczy, że czas na drzemkę.
 
 
 
Skipper 
Ekspert


Barfuje od: 2012.08.20
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 31 Sie 2012
Posty: 2808
Wysłany: 2019-07-12, 19:56   

Ja już się tak pogubiłam w tych olejach (z drugiej strony niestety nie mam po prostu czasu na śledzenie non stop co się w nich zmienia), że od kilku miesięcy zaczęłam po prostu dawać kotom Gold Omega 3. Ktoś pamiętam pisał na forum, że (jego ?) koty nie chcą jeść z uwagi na intensywny rybi zapach (ja olej wyciskam z kapsułki do porcji BARF i mieszam), ale moje na szczęście wcinają bez mrugnięcia okiem :kciuk:
_________________
Mimo, że regulamin forum to FIKCJA - Śpiewać to rzecz ludzka, miauczeć to rzecz boska... :mrgreen: (Zhuangzi 庄子)
 
 
yenberry 


Dołączyła: 01 Wrz 2015
Posty: 10
Wysłany: 2019-11-04, 18:48   

Co myślicie o szamaniu oleju z łososia razem z kotami? :twisted:
Te niektóre suple to mi się wydają bardziej kontrolowane niz te "dla ludzi"....
 
 
Artoo 

Barfuje od: lato 2017
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 19 Lip 2017
Posty: 362
Wysłany: 2019-11-05, 08:26   

Wszystko co dostaje nasz kociak osobiście próbuję.
Olej z łososia dzikiego dodaję gdy robię pastę rybną dla siebie na jedną osobę dając pięć pompek oleju.
Więcej nie daję by nie zdominować smaku.
Generalnie próbowałem wszystkie oleje, które przeszły przez nasz dom. Tylko ten z dzikiego łososia ma smak dla mnie do przyjęcia.
Kotu żaden olej z łososia ani łosoś nie odpowiada.
Ratujemy się między innymi tuńczykiem, którego ten ostatni uwielbia.
Najbardziej Miamor i Canagana oczywiście bez dodatków łososia, kurczaka czy innych wynalazków.
Z Miamor najlepszy z Kalmarem i z jajkiem przepiórczym]
Z Canagana z Małżami oraz Czysty
_________________

Homo Sapiens - brzmi dumnie, a myślenie nie boli
 
 
Chandni 

Wiek: 31
Dołączyła: 12 Sty 2018
Posty: 152
Wysłany: 2020-08-08, 08:30   

Hej :)

Czy ktoś z Was wprowadza omega 3 do kalkulatora?
Przeczytałam część wątku i natknęłam się tylko na informacje o której dawno już wiedziałam, czyli, że omega 3 nie dodajemy do kalka. Dotyczyło to zawartości EPA i DHA.
Mi chodzi o tłustość mieszanki. Moje kociaki jedzą mieszankę z zawartością tłuszczu zawsze w okolicy 3g/kgk i obawiam się, że jak dodaje im omega osobno to przekraczam normy tłuszczu.
 
 
saphirith1987 


Barfuje od: lipiec 2014
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 1 raz
Wiek: 37
Dołączyła: 28 Lut 2014
Posty: 462
Skąd: Włocławek
Wysłany: 2020-08-08, 14:34   

Normalnie dodajemy olej z łososia (lub inny suplement omega 3) do kalkulatora i powinien on być brany pod uwagę w wyliczaniu ilości tłuszczu w mieszance, zobacz, że olej z łososia Salmopetu w kalkulatorze ma podane 100g tłuszczu na 100g składnika. Jak robiony jest przepis to też tam jest odpowiednie pole do wpisania jego ilości, więc nie wiem, skąd informacja, że suplementów omega 3 nie dodajemy? Ja używam akurat oleju z kryla w kapsułkach i mam wpisaną zawartość tłuszczu i dodaję to do przepisu. Natomiast czy to są takie ilości tłuszczu, które robią jakąś różnicę w zachowaniu odpowiedniej normy, to nie wiem...
 
 
panterzyca 
Ekspert


Barfuje od: 01.11.2014
Udział BARFa: 90-100%
Wiek: 40
Dołączyła: 22 Paź 2014
Posty: 325
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2020-08-09, 09:03   

Jeżeli chcesz wiedzieć, ile masz EPA i DHA w mieszance, to oczywiście możesz dopisać do kalka suplement, którego używasz. Ale mnie by się nie chciało ;-) W myślach liczę, ile mniej więcej suplementu mam dodać. Gdy używam kapsułek, nic nie wpisuję do kalka, bo to malutkie ilości tłuszczu. Jeśli używam oleju, to liczę, ile mam go dodać, i to wpisuję jako wspomniany Salmopet – jest już w kalku, tłuszczu ma tyle samo.
_________________
Jeśli coś nie wyszło za pierwszym razem, to znaczy, że czas na drzemkę.
 
 
 
aina 

Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 13 Paź 2016
Posty: 327
Wysłany: 2020-09-14, 15:56   

dzień dobry
podupadłam na zdrowiu i barf s u ro w y przestał pojawiać się dla 4 kotów i psa . Nie mam też uporządkowanej kwestii : mięso surowe ale przemysłowe i mięso deklarowane jako eko , " obrobione " delikatnie lecz nie surowe ( karmy Herrmanns , zooplus bio ) . Co mniej zmienia odżywczość mięsa : przemysłowa hodowla i produkcja czy
" delikatna " obróbka . Co mniej szkodzi ? Kupy były małe ściśnięte ze słabym suchym smrodkiem przy surowym mięsie , więc większa strawność . Czy to wystarczający argument ?
W tym kontekście moje pytanie dotyczące kwasów omega 3 .
Herrmanns deklaruje hodowlę na wolnym wybiegu oraz pastwiska ale jednocześnie wymienia paszę , eko lecz pasza a taka zmienia wytwarzanie kwasów omega 3 w organizmie hodowanych zwierząt .
Czy zatem suplementować herrmannsa tymi kwasami w ilości jak przy surowym barfie ?
Czy tłoczenie mięsa na zimno , poddanie delikatnej obróbce jednak dalej degraduje te kwasy i zmniejsza ich ilość ? ( tłuszcz we wspomnianych karmach 6,1 - 11,6 % , wg mnie sporo tłuszczu , wymieniam go bo w nim i w mięsie są omega 3 )
 
 
aina 

Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 13 Paź 2016
Posty: 327
Wysłany: 2020-09-14, 16:04   

będę wdzięczna za odniesienie się do pytań
 
 
saphirith1987 


Barfuje od: lipiec 2014
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 1 raz
Wiek: 37
Dołączyła: 28 Lut 2014
Posty: 462
Skąd: Włocławek
Wysłany: 2020-09-14, 19:46   

Osobiście wybrałabym surowe mięso nad jakąkolwiek obrobioną termicznie karmę, nawet eko, ale to tylko moje dumanie, nie mam nic na poparcie takiego stanowiska. Jeśli chodzi o suplementację to z tego co kojarzę tylko takie totalnie grass fed jej nie wymagają.
 
 
aina 

Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 13 Paź 2016
Posty: 327
Wysłany: 2020-09-16, 11:47   

saphirith , dziękuję za Twoje zdanie .
 
 
kryska 


Barfuje od: 03.2013
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 13 Wrz 2013
Posty: 249
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2020-09-17, 23:04   

Aina Po 7 latach surowego barfa musiałam przejść na gotowanego, bo po zapaleniu trzustki Fuks przestał tolerować surowe mieso. Po roku karmienia Kot ma bardzo dobre wyniki, piekną sierść jak poprzednio, kupy identyczne jak na surowym tj. małe, suche. Zaczęłam wiec drugiemu kotu Bibi podawać gotowanego barfa naprzemiennie z surowym i skończyły się problemy z nadkwasotą u kotki. Zadbaj o swoje zdrowie, koty na dobrej karmie dadzą rady.
6-11% tłuszczu to znacznie mniej niz w naszym kalku. Możesz dane o składzie karmy wpisać do kalka i sprawdzić, trzeba pamiętać, że część z nich jest podawane na suchą masę.
 
 
panterzyca 
Ekspert


Barfuje od: 01.11.2014
Udział BARFa: 90-100%
Wiek: 40
Dołączyła: 22 Paź 2014
Posty: 325
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2020-09-18, 10:20   

kryska, a jak się u Bibi objawiała nadkwasota?
_________________
Jeśli coś nie wyszło za pierwszym razem, to znaczy, że czas na drzemkę.
 
 
 
kryska 


Barfuje od: 03.2013
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 13 Wrz 2013
Posty: 249
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2020-09-18, 21:47   

Tuż przed posiłkami miała mdłości, po czym wymiotowała sokiem żołądkowym z pianą. Powodem nie była zbyt długa przerwa, bo Bibi je co 6godzin. Pomagały te środki , które zmniejszają ilość kwasu solnego w żołądku tj. samo przejście na gotowany barf ale przy pierwszych objawach, polprazol jeśli samo gotowane nie wystarczyło, sanofor okazał się też bardzo skuteczny.
Pierwszy raz to się zdarzyło jak miała 3 lata. Nie mogłam sobie z tym poradzić przy pomocy samego ranigastu, famidyny, dopóki nie znalazłam wypowiedzi Dagnes, z której jasno wynikało, ze mięso gotowane to mniej kwasu solnego niż przy surowym. Przerzuciłam więc kotkę na gotowane i na krótko dołączyłam polprazol i przeszło.
Niestety w miarę upływu lat Bibi coraz częściej miewała takie incydenty, najczęściej po kilku tygodniach surowego. Teraz gdy je dwa dni gotowane, jeden surowe, odpukać nic się nie dzieje
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne