BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
BARF dla alergika
Autor Wiadomość
Sierra 

Barfuje od: 01.12.2018
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 5 razy
Wysłany: 2020-11-20, 13:50   

Przyznam, że osobiście przy takiej diecie silnie eliminacyjnej (czyli obejmującej również suplementy) wrzuciłabym całego królika do maszynki i tyle :twisted: . No, taurynę bym dodała tylko...

Nie ma znaczenia czy mięso pokroisz z podrobami czy może osobno. W kalkulator też nie ma się co bawić na początku, ponieważ mówimy o tymczasowej diecie, której nie da się do końca idealnie zrównoważyć.

Po za tym kości też są ważne - to naturalne źródło wapnia.

mimolik 

Barfuje od: mimolik
Wysłany: 2020-11-20, 15:12   

W tym miesiącu jeszcze nie mam maszynki :( Więc niestety bez kości. Chyba że blender sobie poradzi, ale nie wydaje mi się... Obrobiłam tego królika (z wielkim trudem przyznam :D)

Wyszło z tego wszystkiego 800 gram. Na to 800 g dodam 2 g tauryny i 85 g wody, może być?
Kalkulator wyliczył mi niby 108 gram jako dzienna porcja (kot waży 4kg), czy to nie za mało?

Skoro z tego całego królika wychodzi mi akurat jedzenia na tydzień, to czy z każdym kolejnym tygodniem dodawać jakiś suplement, czy poczekać chociaż miesiąc?

EDIT

Wygląda to tak (Kotka lubi mięso w kawałkach, chyba nie trzeba mielić?)

Sierra 

Barfuje od: 01.12.2018
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 5 razy
Wysłany: 2020-11-20, 16:24   

Mielenie ułatwia mieszanie z suplementami i jest szalenie wygodniejsze :twisted: . Uwielbiam maszynkę za to, że w godzinę jak się sprężę to nawet 10 kg mieszanki ogarnę :mrgreen: . W zeszłym roku RAZ takie 10 kg kroiłam (maszynka się zepsuła była, nie miałam zapasowego sprzęgła - to częsta usterka* - za to miałam mięso w lodówce). Podejrzewam, że co ja myślę o mięsie ogólnym, o mięsie dla kotów, a już szczególnie o mięsie akurat krojonym słyszało wtedy pół Londynu :twisted: .

Ja co prawda kotom nigdy nie wydzielam jedzenia, ale mój 4 kilowy niejadek jada po ok. 100-150 g dziennie. Kalkulator to nie wyrocznia - jeżeli kicia chodzi głodna to należy jej dać więcej i już. Radzę też uważać na wodę - kalkulator podaje nam "ile byłoby idealnie", ale wiele kotów nie zna się na komputerach i za Chiny takich mokrych "profesjonalnych" mieszanek nie chcą później jeść :roll: .

Na początek, zanim zmienisz cokolwiek, poczekać aż WYRAŹNIE kotce uspokoi się alergia. Jeżeli dostała od weterynarza zastrzyk - zapytaj jak długo może działać... Może to potrwać miesiąc, może to potrwać tydzień - każdy kot jest inny i ciężko cokolwiek określić przez internet. Gwarantuję wyłącznie, że potrwać musi :roll: .

*sprzęgło to plastikowa część, mająca za zadanie pęknąć przy przeciążeniach i ochronić silnik. Warto ich mieć całą garść, zwłaszcza jak się kości mieli :lol: . Wtedy jeszcze tego nie widziałam...

Odpowiedz do tematu