BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Olej z łososia
Autor Wiadomość
panterzyca 
Ekspert


Barfuje od: 01.11.2014
Udział BARFa: 90-100%
Wiek: 40
Dołączyła: 22 Paź 2014
Posty: 325
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2020-09-18, 22:12   

kryska, dzięki!
_________________
Jeśli coś nie wyszło za pierwszym razem, to znaczy, że czas na drzemkę.
 
 
 
aina 

Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 13 Paź 2016
Posty: 327
Wysłany: 2020-09-21, 00:48   

krysko dziękuję , ostatnio rano karmię surowym + wapń , sól , omega 3 , a potem , licząc że surowe strawi się , kombinuję z herrmannsem + reszta suplementów ( + te jak wyżej ) .
Pies osobny posiłek , jedna kotka też osobny od weekendu , bo jej kupa niepokoi mnie i nie tylko kupa . Trudno , jest jak jest .
 
 
aina 

Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 13 Paź 2016
Posty: 327
Wysłany: 2020-09-27, 21:08   

takie pytanie : jeśli kwas arachidonowy w kalku , suma wyjdzie tyle samo co norma , to znaczy że można by nie dodać omega3 do posiłku ?
Testuję kupę kotki w zależności od mięsa ( zanim , mam nadzieję , ruszę z nią na badanie ) i norma zrównała się z sumą przy piersi kurczaka .
 
 
panterzyca 
Ekspert


Barfuje od: 01.11.2014
Udział BARFa: 90-100%
Wiek: 40
Dołączyła: 22 Paź 2014
Posty: 325
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2020-09-27, 22:19   

aina, kwas arachidonowy to omega-6. Jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania kociego organizmu, ale jednocześnie trzeba zachowywać równowagę między kwasami omega-6 i omega-3. Kwasów omega-3 można nie dodawać do posiłku, gdy w mięsie będą kwasy omega-3, a nie inne.
_________________
Jeśli coś nie wyszło za pierwszym razem, to znaczy, że czas na drzemkę.
 
 
 
aina 

Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 13 Paź 2016
Posty: 327
Wysłany: 2020-09-27, 23:08   

:kwiatek: bardzo dziękuję panterzyco , czyli dodawać , wg zasad z forum . Tak jak pamiętam arachidonowy
zawsze przekraczał normę . Wiedząc o tej równowadze , pomyślałam , że skoro kwas ten mieści się w granicach kalkul. , to może nie trzeba równoważyć go omega 3 .
 
 
wera33 


Dołączyła: 03 Cze 2019
Posty: 22
Wysłany: 2021-02-16, 14:22   

Witam wszystkich,

mam pytanko, na jedenj z grup na fb pojawila sie krotka wzmianka ,ze omega3 wplywa na krzepliwosc krwi u kotow i ze trzeba uwazac jezeli kot ma problemy z krzepliwoscia krwi. Ktos cos wiecej na ten temat? Bede bardzo wdzieczna
Z gory dziekuje :-> :kwiatek:
 
 
Szary 


Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 27 Sie 2017
Posty: 47
Wysłany: 2021-11-06, 21:32   

dagnes napisał/a:
Ja od dawna bardzo uważam na to, by nawet w małym stopniu nie przedawkować mojemu kotu witaminy D, więc olej z dzikiego łososia odpadał u nas zawsze. Teraz podaję kapsułki z koncentratem oleju rybnego (mieszanina z różnych ryb) z dwóch powodów. Po pierwsze dlatego, że jest to lepiej akceptowalna forma przez mojego kota niż olej płynny, a po drugie dlatego, że oleju koncentrowanego na obecność kwasów omega-3 podaje się znacznie mniej niż "zwykłego" i ma on lepszy stosunek omega-3 do omega-6.


Czy moglabym cie prosic o podanie nazwy? Po przeczytaniu twojego wykladu (dziekuje!) na temat witaminy D juz boje sie podawac rybi olej.
I czy moglabys polecic jakis wylapywacz fosforu, bez aluminium?

PS Moj kot ma pogorszone wyniki nerkowe, wet polecila RenalVet, ktory zawiera witamine D3, 0.08mg. Cytuje jej slowa "przy problemach z nerkami zwieksza sie zapotrzebownie na witamine D". Tylko siasc i plakac.
 
 
aniadud 

Dołączyła: 07 Cze 2022
Posty: 12
Wysłany: 2022-06-15, 10:15   

Czy ktoś może mi pomóc?
Nie bardzo wiem jak obliczyć zapotrzebowanie na Olej OMEGA 3 (Lunderland) w mieszance.
 
 
panterzyca 
Ekspert


Barfuje od: 01.11.2014
Udział BARFa: 90-100%
Wiek: 40
Dołączyła: 22 Paź 2014
Posty: 325
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2022-06-15, 11:43   

aniadud, a ile waży Twój kot i czy ma wskazania do wyższych dawek?
_________________
Jeśli coś nie wyszło za pierwszym razem, to znaczy, że czas na drzemkę.
 
 
 
aniadud 

Dołączyła: 07 Cze 2022
Posty: 12
Wysłany: 2022-06-15, 11:44   

panterzyca obydwa moje koty ważą 3,8 i ni mają wskazań do wyższych dawek
 
 
panterzyca 
Ekspert


Barfuje od: 01.11.2014
Udział BARFa: 90-100%
Wiek: 40
Dołączyła: 22 Paź 2014
Posty: 325
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2022-06-15, 12:31   

aniadud, wg zakładki „omega-3” w kalku wychodzi 0,6 g tego oleju na kota dziennie. Możesz trzymać się tego wyliczenia albo dawać 1 ml na kota dziennie, to 0,9 g – wyższa dawka nie zaszkodzi, a zawsze są jakieś straty w trakcie robienia, porcjowania, podawania i tak dalej, a łatwo zapamiętać.
_________________
Jeśli coś nie wyszło za pierwszym razem, to znaczy, że czas na drzemkę.
 
 
 
Paulina2402 

Dołączyła: 22 Mar 2022
Posty: 25
Wysłany: 2022-08-31, 13:00   

Hej,
szukam zamiennika dla oleju omega 3 Lunderland.
Przyznam się, że jakiś czas temu przez przypadek zrobiłam mieszankę bez Omeg i koty jadły chętniej niż teraz jak dodaje tego oleju Lunderlanda.
Czytałam, że niektórzy stosują Holistę lub kapsułki z Olimpu.
Zastanawiam się co będzie mniej wyczuwalne dla kotów. Możecie coś zaproponować?

Widziałam, że z Olimpu jest czerwone opakowanie Gold Krill, a z Holisty są dwa oleje: Omega-3 i Oil Krill.

Interesuje mnie dodawanie tego suplementu bezpośrednio do mieszanki, a nie osobno :)

Będę wdzięczna za pomoc :)
_________________
Paulina
 
 
Pieszczoch 

Barfuje od: Od teraz
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 20 razy
Dołączyła: 22 Gru 2016
Posty: 644
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2022-08-31, 15:43   

Ja mojemu daję Gold Krill Olimpu już ładne parę lat(wylizuje nawet sam z talerzyka)i jemu widać,że smakuje.Olej w kapsułkach ma gęstą konsystencję i mocno pachnie rybami.
Jak mi się kończy opakowanie,(bo trochę mu w tym pomagam),to daję Omega 3 Naturell.
Tych,,buteleczkowych''za bardzo nie chce jeść!Ale do niektórych mieszanek daję właśnie
Lunderlana z dzikiego łososia.
 
 
Paulina2402 

Dołączyła: 22 Mar 2022
Posty: 25
Wysłany: 2022-08-31, 15:54   

Pieszczoch napisał/a:
Ja mojemu daję Gold Krill Olimpu już ładne parę lat(wylizuje nawet sam z talerzyka)i jemu widać,że smakuje.Olej w kapsułkach ma gęstą konsystencję i mocno pachnie rybami.
Jak mi się kończy opakowanie,(bo trochę mu w tym pomagam),to daję Omega 3 Naturell.
Tych,,buteleczkowych''za bardzo nie chce jeść!Ale do niektórych mieszanek daję właśnie
Lunderlana z dzikiego łososia.



Ja dawałam z Lunderland "omega-3", a nie z łososia, nie wiem czy to jakaś różnica?
Szukam Omeg, bo daje jeszcze olej z dorsza Lunderland.
Czyli tych w kapsułkach nie dajesz bezpośrednio do mieszanki tylko codziennie kapsułkę? Ja chciałabym tego unikąć.
Jeśli piszesz, że kapsułkowe bardziej pachną rybą to zastanawiam się czy to nie będzie dla moich jeszcze gorzej ;(
_________________
Paulina
 
 
Pieszczoch 

Barfuje od: Od teraz
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 20 razy
Dołączyła: 22 Gru 2016
Posty: 644
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2022-08-31, 16:44   

Możesz olej wycisnąć z kapsułki i dodać do porcji Barfa.
Olej z dzikiego łososia jest w Barfie suplementem wit.D,i nie powinno się go dawać więcej jak pokazuje kalkulator.Olej z łososia hodowlanego ma zwiększoną dawkę kwasów Omega 3.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne