BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Kalkulator - problemy techniczne, pytania, uwagi
Autor Wiadomość
7trikol 

Dołączyła: 20 Cze 2020
Posty: 12
Skąd: ŻUKOWO
Wysłany: 2020-11-20, 22:26   

Hebe, dzięki :-)
_________________
Krystyna
 
 
Olasze 

Barfuje od: 2018
Udział BARFa: 90-100%
Wiek: 28
Dołączyła: 05 Sty 2018
Posty: 3
Skąd: Toruń
Wysłany: 2021-01-23, 14:35   

Hej,
Czy mogę zaproponować dodanie do BARFnego kalkulatora wyliczania ilości OMEGI-3 dla kota? Myślę, że ułatwiłoby to komponowanie przepisu :-)
 
 
Roma21 

Barfuje od: Roma21
Udział BARFa: do 25%
Wiek: 48
Dołączyła: 14 Sty 2021
Posty: 3
Skąd: Poznań
Wysłany: 2021-02-14, 17:16   

Mam problem z Kalkulatorem EXEL 1.9c :-(
Nie mogę wprowadzić danych.
Pojawia mi się napis : Błąd składni języka BASIC.
Else/Endif bez If.
Czy ktoś może mi pomóc rozwiązać problem?
Makra, bezpieczeństwo mam ustawione na poziomie średnim tak jak było zalecane.
 
 
Hebe 
Ekspert


Barfuje od: 01.2010
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 21 Wrz 2011
Posty: 1042
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2021-02-15, 08:16   

Olasze, napisz do mnie na priv proszę, bo potrzebuję więcej szczegółów :)
_________________
Kalkulator barfnyswiat.org - czy to koci czy psi - nie zwalnia z myślenia, jest to tylko maszynka pomocnicza. Pamiętajcie o tym :) Masz jakieś pytanie - pytaj na forum barfnyswiat.org

Aplikacja BARFny Kalkulator Kot:
Android
iOS
 
 
Hebe 
Ekspert


Barfuje od: 01.2010
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 21 Wrz 2011
Posty: 1042
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2021-02-15, 08:17   

Roma21, Masz pewnie zainstalowanego OpenOffice/Libre Offica, a ściągnęłaś wersję na Excela. Sciągnij wersję oznaczoną OO i wszystko powinno zacząć działać :)
_________________
Kalkulator barfnyswiat.org - czy to koci czy psi - nie zwalnia z myślenia, jest to tylko maszynka pomocnicza. Pamiętajcie o tym :) Masz jakieś pytanie - pytaj na forum barfnyswiat.org

Aplikacja BARFny Kalkulator Kot:
Android
iOS
 
 
domino2286 

Dołączyła: 25 Sty 2021
Posty: 4
Wysłany: 2021-02-16, 16:09   Kalkulator do BARF'a

Hebe napisał/a:
Olasze, napisz do mnie na priv proszę, bo potrzebuję więcej szczegółów :)


Napisałam do Ciebie wiadomość priv, jednak widzę, że one się do Ciebie nie wysyłają i trafiają jako "do wysłania". Nie mogę wysłać żadnej wiadomości. Pisałam w sprawie kalkulatora :) Czy wiesz może co się dzieje i jak można się z Tobą skontaktować w sprawie kalkulatora ?
 
 
Rafał-Kociarz 


Barfuje od: 2020
Udział BARFa: 90-100%
Dołączył: 02 Paź 2020
Posty: 107
Wysłany: 2021-02-16, 23:08   

Wiadomość pokazuje się w wysłanych jeśli zostanie dostarczona do odbiorcy i odczytana. Jeśli ktoś jej nie odbierze, to pozostaje "do wysyłki".
 
 
Hebe 
Ekspert


Barfuje od: 01.2010
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 21 Wrz 2011
Posty: 1042
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2021-03-14, 15:15   

Na forum pojawiły się nowe pliki kocich kalkulatorów oznaczone 1.8 b (dla LibreOffice) i 1.9d (dla Excel). w wersji Excel dodane do liczydła obliczanie dziennej dawki tłuszczu/fosforu/wapnia na dzień na kg kota oraz możliwość zmiany dziennej dawki barfa (dotychczas było brana dawka wyliczona, teraz można nadpisać swoją ilość). W Libre/OpenOffice dodane liczydło analogiczne do tego co jest aktualnie w wersji Excel.

W planach - dodanie wyliczenia Omeg (z pomocą jednej z forumowiczek). A do kalkulatora psiego dodanie warzyw i owoców.

Miłej niedzieli!
_________________
Kalkulator barfnyswiat.org - czy to koci czy psi - nie zwalnia z myślenia, jest to tylko maszynka pomocnicza. Pamiętajcie o tym :) Masz jakieś pytanie - pytaj na forum barfnyswiat.org

Aplikacja BARFny Kalkulator Kot:
Android
iOS
 
 
monten 
BARFny Hodowca


Barfuje od: 2014
Udział BARFa: 50-75%
Dołączyła: 20 Sty 2014
Posty: 26
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2021-03-16, 13:41   

Ściągnęłam wersję 1,9d, dodałam do niego mój nowy nabytek w postaci dicytrynianu trimagnezu firmy Batom (magnez w badaniach wyszedł mi minimalnie poniżej normy, więc chcę pilnie dosuplementowywać mieszanki - przynajmniej do wartości w kalku, jeśli mieszanka wychodzi uboższa w magnez), czyli zawartość elementarnego magnezu: 16 g w 100 g produktu.

Wygląda na to, że potrzebna ilość nie wylicza się poprawnie - kalk podaje ja w mg zamiast w g tj. przecinek jest nie w tym miejscu.
 
 
Hebe 
Ekspert


Barfuje od: 01.2010
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 21 Wrz 2011
Posty: 1042
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2021-03-17, 08:05   

monten, hmm, dodałam i wygląda, że jest wszystko ok. Dodajesz w zakładce Suplementy jako 16000 mg na 100 g?







_________________
Kalkulator barfnyswiat.org - czy to koci czy psi - nie zwalnia z myślenia, jest to tylko maszynka pomocnicza. Pamiętajcie o tym :) Masz jakieś pytanie - pytaj na forum barfnyswiat.org

Aplikacja BARFny Kalkulator Kot:
Android
iOS
 
 
asiarczan 

Wiek: 28
Dołączyła: 21 Sie 2020
Posty: 2
Wysłany: 2021-03-18, 10:19   

Hej,
na grupie na fb barfne korepetycje - kot oraz na surowe kotki, pojawiają się głosy co do przestarzałości danych odnośnie mięsa. Widzę że niektórzy się zaopatrują w książkę, które kosztuje 200zł i ma tabele wartości odżywczych, jednak średnio mi się widzi wydawanie aż tyle na książkę która i tak nie wiem kiedy przestanie być aktualna. Nie bardzo wiem też jakie źródła są ok jeśli chodzi o szukanie wartości odżywczych w internecie. Wygląda na to że każdy robi to na własną rękę. Czy nie byłoby lepiej gdyby ktoś kto wie co i jak i jest kompetentny (Dagnes mam na myśli ciebie, jako merytoryczny opiekun kalkulatora) zrobił wielki update wartości już obecnych w kalku? Naprawdę trochę boję się tego dotykać, kilka innych barfujących z którymi rozmawiałam ma podobne obawy.
 
 
Hebe 
Ekspert


Barfuje od: 01.2010
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 21 Wrz 2011
Posty: 1042
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2021-03-19, 08:40   

asiarczan, poprosiłam dagnes, żeby się wypowiedziała w temacie. Ale napiszę też jakie są moje wrażenia. Po pierwsze nie wiem co to za książka. Faktycznie jej cena jest jakaś z kosmosu. Ma tabele - super. Tabele można znaleźć na internecie wystarczy wpisać w google odpowiednie zapytanie - pytanie o źródła tych baz. Jak robiłyśmy aktualizację bazy o ile dobrze pamiętam jakoś na jesień 2016 roku, to korzystałyśmyz paru różnych źródeł (baz polskiej, szwajcarskiej, angielskiej, niemieckiej, słowackiej i chyba coś jeszcze ze Skandynawii). Dobrze jedną informację jest potwierdzić drugą. Teraz stało się modne liczenie kalorii i ile czego się dokładnie jadło, więc trochę takich informacji ludzkich jest dostępnych. Ale nasuwa mi się jedno "ALE" - weźmy na przykładzie np szponder wołowy. Idę do sklepu nr 1 i kupuję 0,5 kg szpondra wołowego. Idę do innego sklepu i kupuję też 0,5 kg, też szpondra wołowego. I teraz jaką mam pewność, że jeden i drugi kawał mięsa ma takie same wartości? Czy mają takie samo białko, tłuszcz, fosfor i inne mikroelementy i witaminy? Czy to jakie wartości mają poszczególne mięsa nie zależy od tego w jakich warunkach było zwierzę hodowane, co jadło, w jakim wieku zostało ubite i pewnie jeszcze parę czynników? Myślę, że z dużym prawdopodobieństwem można stwierdzić, że nasze przykładowe kawałki mięcha nie są takie same. Ja jestem prostym człowiekiem, ale staram się podchodzić do tego zdroworozsądkowo - najważniejsze jest karmić nasze zwierzaki RÓŻNORODNIE. Nawet jeżeli jedna mieszanka nie jest idealna (i nie karmimy ją miesiącami, bo to już przeczy rożnorodności), ale następna jest inna, to przecież to się bilansuje globalnie.
Odpowiadając na pytanie czy ja osobiście wydałabym 200 zł na taką książkę - nie, bo skąd wiem, że za pół roku ktoś nie wyda książki za 300 zł i powie, że jest lepsza? Ale też nie upieram się, że pewnych wartości w kalkulatorze nie powinno się zmienić - kalkulator przez te wszystkie lata był aktualizowany i mam nadzieję, że tak pozostanie. A przez to, że jest naszym wspólnym dziełem i dobrem chcę, żeby został "w miarę" darmowy (w miarę, bo kasa idzie na fundację, a nie do mojej prywatnej kieszeni). Więc jeżeli ktoś uważa, że baza mięs powinna zostać zmieniona, to dajcie proszę znać, ale z argumentem dlaczego to co jest teraz jest złe/nieaktualne i powinno zostać poprawione (najlepiej podając wiarygodne źródło).

Długo wyszło ;) Ciekawe co Dagnes doda :D
_________________
Kalkulator barfnyswiat.org - czy to koci czy psi - nie zwalnia z myślenia, jest to tylko maszynka pomocnicza. Pamiętajcie o tym :) Masz jakieś pytanie - pytaj na forum barfnyswiat.org

Aplikacja BARFny Kalkulator Kot:
Android
iOS
 
 
Carol.sz 


Udział BARFa: 90-100%
Wiek: 35
Dołączyła: 22 Maj 2019
Posty: 23
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2021-03-19, 09:01   

Hej,
chodzi o książkę Tabele składu i wartości odżywczej żywności wydanej przez PZWL (dlatego taka cena), kupować jej nie ma sensu, bo tabele zajmują tylko jej niewielki kawałek i większości z nas reszta treści się nie przyda. Ale zamówiłam ją do swojej biblioteki i jeśli ktoś będzie chciał, to mogę się podzielić skanami tabeli z mięsami, jak już do mnie dotrze. Wtedy będzie sobie można porównać dane z książki i kalkulatora.
 
 
asiarczan 

Wiek: 28
Dołączyła: 21 Sie 2020
Posty: 2
Wysłany: 2021-03-19, 10:24   

Dzięki za wyczerpująca odpowiedź. Nie znam się na regulacjach odnośnie hodowli zwierząt na mięso, tak na logikę wydawało mi się że powinniśmy patrzeć na hodowle Polskie, ale czy na opakowaniu zawsze jest kraj pochodzenia mięsa? Nigdy się nie przyglądałam w sumie. Strasznie to problematyczne. Hmm skoro mięsa były aktualizowane te 5 lat temu, to trzeba sobie chyba przede wszystkim zadać pytanie czy coś się zmieniło od tamtego czasu np. w przepisach o hodowli zwierząt dot. np. warunków i paszy. Jeśli nie, to taka aktualizacja pewnie nie ma zbyt wiele sensu. Carol.sz z przyjemnością popatrzę na tabele :) tak, dokładnie o tą książkę mi chodziło.
 
 
Hebe 
Ekspert


Barfuje od: 01.2010
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 21 Wrz 2011
Posty: 1042
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2021-03-19, 13:51   

Bardziej te zagramaniczne źródla dla porównania czy jakichś baboli nie ma. One w sumie też jakoś strasznie nie rozbiegały się od siebie. Trochę to było na zasadzie staystyki zrobione. Co do paszy - to wątpię, żeby wszędzie używali takiej samej. Do tego masz różne gatunki zwierzaków (krowa krowie nie równa). Słyszałam, że w Finlandii albo w Norewgii na opakowaniach piszą jaki % białka, a jaki tłuszczu i to jest super.

Jak Carol.sz nie masz nic przeciwko, to ja też chętnie zerknę i jak coś to zaktualizuję co tam będzie w kalkulatorze.
_________________
Kalkulator barfnyswiat.org - czy to koci czy psi - nie zwalnia z myślenia, jest to tylko maszynka pomocnicza. Pamiętajcie o tym :) Masz jakieś pytanie - pytaj na forum barfnyswiat.org

Aplikacja BARFny Kalkulator Kot:
Android
iOS
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne