BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Bobi i jego problemy żołądkowo- jelitowe
Autor Wiadomość
drapad 

Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 22 Sty 2019
Posty: 395
Skąd: Gillingham
Wysłany: 2021-04-16, 11:10   

Witaj Bonson, miło słyszeć że u was dobre wieści, często zastanawiałam sie jak tam Bobi sobie radzi. Cieszę się że Bobi jest w dobrej formie. Oby tak było jak najdłużej.
 
 
bobson 


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 10 Wrz 2018
Posty: 398
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2021-04-16, 20:35   

Dzięki za wiadomości ! Miło mi, że nadal tyle osób pamięta o Bobim.

Ciężko powiedzieć co pomogło, bo tego jest naprawdę wiele.


1. Na pierwszym miejscu jest probiotyk Sacharomyces Boulardi z MOS - to on umożliwił Bobiemu barfowanie - bez tego zawsze na barfie była luźna kupa i dochodziło do stanu zapalnego jelit - działa zawsze gdy powodem jest zaburzona flora bakteryjna

2. BARF - niestety mało urozmaicony i bez wielu supli przez jego nadwrażliwość - najlepsza dieta dla jego żołądka - najłatwiej strawne

3. golenie gdy futro odrośnie i codzienne czesanie -, aby zapobiegać zakłaczaniu, co ciekawe golenie to dla kota wielka atrakcja,

4. mielenie całej mieszanki poza drobno pokrojonymi podrobami - aby łatwiej przechodziło jedzonko do dwunastnicy - zwężone wejście do dwunastnicy

5. kwercentyna - przeciwzapanie

6. masło co drugi dzień jako przysmak przeciw kłakom

7. Przy braku apetyty, mdłościach, bólu żołądka - kora wiązu z Lilli's bar koniecznie razem z George's aloe vera

8. moja akceptacja tego, że Bobi całkowicie zdrowy nigdy nie będzie i gorsze dni będą miały miejsce ( dobre jest to, że teraz gorsze dni oznaczają np brak apetytu, a nie np wymioty, których nei ma już wcale)

9. z homeopatii: phosphorus, silicea, antimonium crudum ( pod bibiego) Jeśli chodzi o homeopatię to często mam wrażenie, że leki U Bobiego jesli pomagają to na krótko - a później należy je zmienić rób zrobić przerwę. Te leki typowo pod Bobiego.

Jeśli miałbym polecić coś co rewelacyjnie działa to na pewno silicea przy zatkanych zatokach okoodbytniczych i profilaktycznie.

Przy kocim katarze: NOTAKEHL D5

Do nauki podstaw dobra książka: Homeopathic care for Cats & Dogs


Postaram się wrzucić tu jakieś fotki wkrótce.
 
 
IzabelaW 


Barfuje od: IX.2015
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 23 razy
Dołączyła: 15 Mar 2015
Posty: 996
Skąd: Lublin
Wysłany: 2021-04-17, 16:40   

Chcemy fotki, bardzo chcemy, dużo fotek :mrgreen:

Temat kwercetyny ostatnio mi chodzi po głowie, ale nie miałam jeszcze czasu przyjrzeć się jej bliżej. Czy może znalazłeś jakieś badania na temat podawania jej kotom?
 
 
małga 


Barfuje od: 11.2014
Pomogła: 8 razy
Dołączyła: 20 Lis 2014
Posty: 839
Skąd: znad morza/W-wa
Wysłany: 2021-04-17, 17:06   

Dzięki za podzielenie się i jeszcze raz super, że działa!
Znalezienie właściwego schematu nie było łatwe, ale pokazałeś, że możliwe przy dużej cierpliwości i wytrwałości. Bobiemu gratuluję siły.
_________________
Instrukcja Obsługi Wyszukiwarki THE TRUTH IS OUT THERE
 
 
bobson 


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 10 Wrz 2018
Posty: 398
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2021-05-16, 21:36   

Dzięki. W kwestii kwercentyny nie kierowałem się badaniami tylko zaleceniem weterynarza. Obecnie kot wraca do pachniotki - musze robić zmiany co ok 6 tygodni, bo oba zioła przestają byc efektywne po tym czasie.
 
 
IzabelaW 


Barfuje od: IX.2015
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 23 razy
Dołączyła: 15 Mar 2015
Posty: 996
Skąd: Lublin
Wysłany: 2021-05-19, 18:24   

bobson, a jakie dawki kwercetyny stosujesz/ stosowałeś?

No i miał być nam pokazany Dzielny Bobi a tu co? Nie ma Bobiego. Pokaż Bobiego, nie bądź wiśnia :-P
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne