BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Dane w Kalkulatorze
Autor Wiadomość
Arthea 


Barfuje od: 06.2021
Udział BARFa: 90-100%
Wiek: 55
Dołączył: 09 Cze 2021
Posty: 84
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2021-08-18, 13:03   

kryska napisał/a:
bgrabarczyk 202mg/kg= 202000ug/kg= 20200ug/100g i taka wartość wpisujesz do kalka tj 20200.
Czy jest jodu 202 czy 637 musisz wyjasnić u producenta skad takie rozbieżności.

Przy okazji co do suplementowania magnezu. Od 9 lat karmie barfem 2 koty i nigdy nie stosowałam supli z magnezem, choć w kalku wychodziło często 2 razy za mało. Mimo to koty zawsze miały go w normie na jonogramie . Robię kotom badania minimum co pół roku.


kryska Dzięki, tak myślałem że nie bez powodu nie ma magnezu w kalku. Mnie to zaciekawiło bo cały czas testuje komercyjną aplikację do barfa i mam "odrobinę" wątpliwości :kciuk:
A przy okazji dzięki Waszym podpowiedziom już rozgryzłem jak sobie dodać GRAU mączke do kalka i jakie wartości wpisać. Wystarczyło porównać wpisy na opakowaniach innych producentów i co gdzie jest wpisane i jak do kalka ... A potem ogarnąć dla czego tak a nie inaczej.

I tak "nienawidzę" excela :banghead:
 
 
Arthea 


Barfuje od: 06.2021
Udział BARFa: 90-100%
Wiek: 55
Dołączył: 09 Cze 2021
Posty: 84
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2021-08-19, 10:23   

To dalsze pytania dotyczące witamy D, suplement bardzo żadko używany w przepisach apki.
"Witaminy D (bardzo rzadko, ze względu na normę fediaf/nrc, a wysokie poziomy witaminy D grożą resorpcją wapnią z zębów)"
Tu pewnie pojawi się pytanie o wartości witaminy D i użycie suplementów ją zawierających ...
 
 
hathor 

Dołączył: 22 Paź 2020
Posty: 7
Wysłany: 2021-08-20, 09:35   

Arthea, tu pewnie też więcej powie hebe (sorry że się wcinam), ale normy na które się powołujesz mówią o zapotrzebowaniu minimalnym, a kalkulator dziewczyny stworzyły bazując na wartościach optymalnych. Optimum nie jest równe "wysokim poziomom witaminy D".

Chyba wiem jaką komercyjną aplikację testujesz, też ją sprawdzałem. Zauważyłeś już, że autorzy w ogóle nie podają jakie wychodzi białko w mieszance? Przeliczałeś je sam? Bo mi wychodziło dużo powyżej 5,5; autorzy odpowiedzieli, że zgodnie z ich wiedzą może wynosić nawet powyżej 6 g/ kgkota (blisko 7 też jest OK) i nie ma w tym nic niepokojącego. A że temat białka jest drażliwy, to nie prezentują tej danej.
Było jeszcze kilka innych zastanawiających mnie punktów (jak chociażby brak wpływu na stosunki Ca:P i K:Na, możliwość wyboru tylko dwóch mięs do mieszanki itd.), widać aplikacja nie jest dla mnie.
 
 
Arthea 


Barfuje od: 06.2021
Udział BARFa: 90-100%
Wiek: 55
Dołączył: 09 Cze 2021
Posty: 84
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2021-08-20, 16:08   

hathor Brawo za refleks. A wcinaj się wcinaj im więcej danych i wątpliwości tym lepiej . Nie powołuję się tylko delikatnie analizuję. Przekładałem mieszanki z tej aplikacji do kalka i nie wychodzi tak najgorzej o ile orientujesz się dla czego czegoś brakuje. Z białkiem na 2 mięsach wychodzi mi własnie idealnie na 6 mieszanek jakie wyliczyłem wyszło w pięciu 5.0 za to tłuszcz na poziomie 2,2. Omega 3 nawet jak podziele na 7 dniowe mieszanki i zliczę na 30-35 dni wychodzi w dolnej granicy - czyli jeśli zakładamy 20-40 to ja liczę 30 - oni liczą 20 i mniej. Jeśli idzie o fosfor i mączkę kostną to wyniki wychodzą dopiero po kombinacji kilku mięs - w 2 mieszankach wyszło mi mączka zero , ale już w kurczak plus indyk zaczynało dodawać. I dobrze mnie zrozum ja nie reklamuję i nie przenoszę danych z mp ;-) tylko analizuję i podpowiadam. Zauważ że oni bazują na minimalnych dawkach opisanych przez FEDIAF i nie tylko ... ja mam wykupione na rok i sprawdzam każdy przepis i tu i w kalku i jak widzę różnicę to ją analizuję a nie stosuję ;-) . By wiedzieć i rozumieć :) Bo z tym białkiem potestowałem na 10 przepisach. Jeśli założysz że to apka dla ludzi co ida do marketu po mięso i robią na 7 dni - jest OK o ile ktoś się orientuje że jak raz da za dużo białka to druga mieszanka może mieć go mniej a tłuszczu więcej tak by bilans miesięczny wyszedł na 0 ;-) ... Tak jak mówię warto podglądać bo powołują się na "autorytety" i robią to za kasę więc jak dla mnie przyjmują najmniejsze ryzyko w tych mieszankach. Ale ja tam wolę pięć razy sprawdzić , przenieść do kalka i zastanowić się dla czego tak a nie inaczj. I przyglądam się temu choćby dla tego że mają więcej supli wprowadzonych i staram się je tu podawać by znalazły się w naszym kalku. By taka sierota excelowa jak ja nie musiała kombinować jak je dodać a wiesz jak to z zakupami online bywa ;-)
Dla tego że nie podają jakie białko wychodzi w mieszance przekładam do kalka sprawdzam i koryguję. Ale dzięki temu mam podgląd na dwa różne podejścia do BARFA .. a wnioski albo konsultuję albo wyciągam sam ;-)
 
 
Flavue 

Dołączyła: 15 Mar 2021
Posty: 44
Wysłany: 2021-10-21, 13:34   

Kochani mam pytanie odnośnie krwi suszonej wołowej meatlowe. Jak porównuję dane w kalku dla suszonej krwi wołowej do tego co mi wychodzi, zaczynam wątpić, czy dobrze to przeliczyłam...
Link do składu https://sklep.meatlovepolska.pl/suplementy/282-krew-wolowa-500g-4260275022657.html

Przede wszystkim chodzi mi o sód, potas. Poniżej to co mi wychodzi / średnie wartości w kalku:
sód 1120 / 0
potas 200 / 955
Przyjęłam, że wartości odżywcze są na 100g, ale tego nie napisali...
 
 
Hebe 
Ekspert


Barfuje od: 01.2010
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 21 Wrz 2011
Posty: 1043
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2021-10-21, 18:04   

Flavue, wiesz co, no jak patrzę na Pokusę, to w kalku jest tak jak u nich na stronie:
https://sklep.pokusa.org/pl/produkty/356-rawdietline-hemoglobin-hemoglobina-200-g-5906874731369.html
Dokładną analizę miała dostępną kiedyś koniczynka i pewnie na tej podstawie została wpisana do kalkulatora, więcej tutaj: https://www.barfnyswiat.org/viewtopic.php?t=576

W tym linku, który podałaś - sód 1,12%, potas 0,20%. Czyli na 100 g - sód 1,12 g, potas 0,2 g. W kalkulatorze są mg czyli 1g = 1000 mg czyli 1,12 g = 1120 mg sodu, 200 mg potasu.

No tak wychodzi i już.
_________________
Kalkulator barfnyswiat.org - czy to koci czy psi - nie zwalnia z myślenia, jest to tylko maszynka pomocnicza. Pamiętajcie o tym :) Masz jakieś pytanie - pytaj na forum barfnyswiat.org

Aplikacja BARFny Kalkulator Kot:
Android
iOS
 
 
Flavue 

Dołączyła: 15 Mar 2021
Posty: 44
Wysłany: 2021-10-21, 18:16   

Hebe, dziękuję :kwiatek: , trochę przeraziły mnie tak duże różnice, stąd podejrzenie, że coś źle policzyłam. Od meatlove dostałam potwierdzenie, że wartości % są na 100g. W takim razie wbijam do kalkulatora.
 
 
Hebe 
Ekspert


Barfuje od: 01.2010
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 21 Wrz 2011
Posty: 1043
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2021-10-22, 08:33   

Flavue, % to % - nie ważne czy na 100 g czy na kg. A ja jak nie zapomnę to też dodam do kalkulatora tą krew
_________________
Kalkulator barfnyswiat.org - czy to koci czy psi - nie zwalnia z myślenia, jest to tylko maszynka pomocnicza. Pamiętajcie o tym :) Masz jakieś pytanie - pytaj na forum barfnyswiat.org

Aplikacja BARFny Kalkulator Kot:
Android
iOS
 
 
Flavue 

Dołączyła: 15 Mar 2021
Posty: 44
Wysłany: 2021-10-22, 09:38   

Hebe, racja % to %, zafiksowałam się na tych różnicach i wyłączyłam myślenie :lol: Jeszcze raz dzięki!
 
 
Hebe 
Ekspert


Barfuje od: 01.2010
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 21 Wrz 2011
Posty: 1043
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2021-10-23, 12:16   

Flavue, polecam się na przyszłość :faja:
_________________
Kalkulator barfnyswiat.org - czy to koci czy psi - nie zwalnia z myślenia, jest to tylko maszynka pomocnicza. Pamiętajcie o tym :) Masz jakieś pytanie - pytaj na forum barfnyswiat.org

Aplikacja BARFny Kalkulator Kot:
Android
iOS
 
 
Hebe 
Ekspert


Barfuje od: 01.2010
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 21 Wrz 2011
Posty: 1043
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2021-11-03, 17:14   

Wleciała nowa wersja kalkulatora (rozpędziłam się ostatnio! :faja: )
_________________
Kalkulator barfnyswiat.org - czy to koci czy psi - nie zwalnia z myślenia, jest to tylko maszynka pomocnicza. Pamiętajcie o tym :) Masz jakieś pytanie - pytaj na forum barfnyswiat.org

Aplikacja BARFny Kalkulator Kot:
Android
iOS
 
 
Arthea 


Barfuje od: 06.2021
Udział BARFa: 90-100%
Wiek: 55
Dołączył: 09 Cze 2021
Posty: 84
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2021-11-03, 21:51   

O Omega 3 z lunderlandu się będzie sama liczyła ;-) Ja podaje pieskom (inaczej trochę tam liczę) olej z Pokusy z dzikiego łososia , jakoś dobrze wygląda ten produkt ale dla kalulatora ze względu na skład nie mam bladego pomysłu jak mógłbym go dopisać a skład wygląda tak z przykładowej partii

Skład: 100 % olej z łososia.

Składniki analityczne g/kg:

Tłuszcz surowy 999 g

Składniki analityczne na 100g produktu:

Kwas eikozapentaenowy (EPA) 9.5 %,

Kwas dokozaheksaenowy (DHA) 13.0 %,

Omega 3 29.1 %,

Omega 6 8.7 %,

Omega 9 25.2 %,

SFA 21.8 %,

MUFA 35.4 %,

PUFA 40 % ,

Witamina A (retinol) 168 μg/100ml,

Witamina D3 (cholekalcyferol) < 0,25 μg/100g,

Witamina E (alfa - tokoferol) 12,6 mg /100g,

Substancje niezmydlające 0.9,

Liczba jodowa 174,

Wolne kwasy tłuszczowe 0.1%,

Liczba zmydlenia 188,

Zimna testu; pozostaje jasny przy 0˚ C,

Liczba nadtlenkowa (mEq. O2 / kg) 0.6,

Liczba anizydynowa 10.0, Dioksyny: (PCDD / F WHO2005 TEQpg/ g) zgodne,

Dioksynyidioksynopodobne PCB (PCDD / F-PCB WHO2005 TEQ pg /g) zgodne,

PCB (kongenerów28,52,101,138,153,180(ng/g)) zgodne

I pewnie zostanie przy pieskach ;-)
 
 
Hebe 
Ekspert


Barfuje od: 01.2010
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 21 Wrz 2011
Posty: 1043
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2021-11-04, 08:12   

Arthea, sama się liczyć nie będzie, ale... co ja bym zrobiła - podczas układania przepisu dodać ten olej z wartością 0. Jak dobrniesz do końca, to wyliczyć w zakładce OMEGA ile go tam powinno być (można zmienić ręcznie ile EPA na dzień, tam gdzie teraz jest wpisane 30, komórka jest edytowalna) i potem poprawić go ręcznie w zakładce BARF. Ja trochę jestem omegowym ignorantem, bo moim kotom podaję na oko prosto do misek.

A patrzę na ten Twój olej i zastanawia mnie co to liczba zmydlenia... :D A tak serio, to wpisałabym go z tymi wartościami, które są (np witamina A czy D), a potem robiłabym jak wyżej.
_________________
Kalkulator barfnyswiat.org - czy to koci czy psi - nie zwalnia z myślenia, jest to tylko maszynka pomocnicza. Pamiętajcie o tym :) Masz jakieś pytanie - pytaj na forum barfnyswiat.org

Aplikacja BARFny Kalkulator Kot:
Android
iOS
 
 
Arthea 


Barfuje od: 06.2021
Udział BARFa: 90-100%
Wiek: 55
Dołączył: 09 Cze 2021
Posty: 84
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2021-11-05, 10:59   

Hebe napisał/a:
Arthea, sama się liczyć nie będzie, ale... co ja bym zrobiła - podczas układania przepisu dodać ten olej z wartością 0. Jak dobrniesz do końca, to wyliczyć w zakładce OMEGA ile go tam powinno być (można zmienić ręcznie ile EPA na dzień, tam gdzie teraz jest wpisane 30, komórka jest edytowalna) i potem poprawić go ręcznie w zakładce BARF. Ja trochę jestem omegowym ignorantem, bo moim kotom podaję na oko prosto do misek.
A patrzę na ten Twój olej i zastanawia mnie co to liczba zmydlenia... :D A tak serio, to wpisałabym go z tymi wartościami, które są (np witamina A czy D), a potem robiłabym jak wyżej.


Obadam tak jak mówisz ;-)

PS. Chwilkę trwało zanim załapałem jak działają komórki N3 i N5 w zakładce liczydło ;-) Teraz mi przelicza wedle tego ile naprawde kotki jedzą ;-)
 
 
Hebe 
Ekspert


Barfuje od: 01.2010
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 21 Wrz 2011
Posty: 1043
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2021-11-05, 16:11   

Arthea, cóż nie jestem najlepsza w pisaniu instrukcji :D więc jak coś to przyjmę wszelkie pomysły - na nowości i opisy
_________________
Kalkulator barfnyswiat.org - czy to koci czy psi - nie zwalnia z myślenia, jest to tylko maszynka pomocnicza. Pamiętajcie o tym :) Masz jakieś pytanie - pytaj na forum barfnyswiat.org

Aplikacja BARFny Kalkulator Kot:
Android
iOS
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne