BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Olej z łososia
Autor Wiadomość
panterzyca 
Ekspert


Barfuje od: 01.11.2014
Udział BARFa: 90-100%
Wiek: 40
Dołączyła: 22 Paź 2014
Posty: 325
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2022-08-31, 17:38   

Paulina2402 napisał/a:
Ja dawałam z Lunderland "omega-3", a nie z łososia, nie wiem czy to jakaś różnica?
Szukam Omeg, bo daje jeszcze olej z dorsza Lunderland.
Czyli tych w kapsułkach nie dajesz bezpośrednio do mieszanki tylko codziennie kapsułkę? Ja chciałabym tego unikąć.
Jeśli piszesz, że kapsułkowe bardziej pachną rybą to zastanawiam się czy to nie będzie dla moich jeszcze gorzej ;(


Możesz zrobić małą mieszankę i dać jedną kapsułkę na próbę „na świeżo”, a jedną do jednej porcji przed zamrożeniem. Wtedy będziesz wiedziała, czy zjedzą po mrożeniu albo po dodaniu do karmy.

(Ja dodaję kapsułki, bo to jednak bardziej skoncentrowane, a chciałam przez jakiś czas ograniczać tłuszcz, i muszę Ci powiedzieć: zastanów się poważnie, czy na pewno chcesz się bawić w takie przekłuwanie/nacinanie miliona kapsułek, bo mnie to doprowadza do szału :hair: Wiem, że niektórzy wrzucają z mięsem do mielenia, ale miałam wrażenie, że moim kotom kawałki żelatyny nie odpowiadały, a bawienie się w ich szukanie było jeszcze gorsze…).
_________________
Jeśli coś nie wyszło za pierwszym razem, to znaczy, że czas na drzemkę.
 
 
 
Paulina2402 

Dołączyła: 22 Mar 2022
Posty: 25
Wysłany: 2022-08-31, 17:43   

panterzyca napisał/a:


Możesz zrobić małą mieszankę i dać jedną kapsułkę na próbę „na świeżo”, a jedną do jednej porcji przed zamrożeniem. Wtedy będziesz wiedziała, czy zjedzą po mrożeniu albo po dodaniu do karmy.

(Ja dodaję kapsułki, bo to jednak bardziej skoncentrowane, a chciałam przez jakiś czas ograniczać tłuszcz, i muszę Ci powiedzieć: zastanów się poważnie, czy na pewno chcesz się bawić w takie przekłuwanie/nacinanie miliona kapsułek, bo mnie to doprowadza do szału :hair: Wiem, że niektórzy wrzucają z mięsem do mielenia, ale miałam wrażenie, że moim kotom kawałki żelatyny nie odpowiadały, a bawienie się w ich szukanie było jeszcze gorsze…).


Raczej myślałam o rozpuszczeniu w wodzie tak jak robię z Tokovitem E.
_________________
Paulina
 
 
panterzyca 
Ekspert


Barfuje od: 01.11.2014
Udział BARFa: 90-100%
Wiek: 40
Dołączyła: 22 Paź 2014
Posty: 325
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2022-08-31, 17:46   

Paulina2402, a, no tak, ja mrożę z minimalną ilością wody. Chociaż kiedyś próbowałam i się nie rozpuściły, może za krótko czekałam :roll:
_________________
Jeśli coś nie wyszło za pierwszym razem, to znaczy, że czas na drzemkę.
 
 
 
Paulina2402 

Dołączyła: 22 Mar 2022
Posty: 25
Wysłany: 2022-08-31, 17:57   

panterzyca napisał/a:
Paulina2402, a, no tak, ja mrożę z minimalną ilością wody. Chociaż kiedyś próbowałam i się nie rozpuściły, może za krótko czekałam :roll:


Możliwe :-P . Ja mrożę z całą wodą i później nie dolewam już ;-)
A tych płynnych z Holisty nie miałaś?
_________________
Paulina
 
 
panterzyca 
Ekspert


Barfuje od: 01.11.2014
Udział BARFa: 90-100%
Wiek: 40
Dołączyła: 22 Paź 2014
Posty: 325
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2022-08-31, 18:07   

Paulina2402 napisał/a:
A tych płynnych z Holisty nie miałaś?


Nie, z płynnych miałam Dido, chyba tak się nazywał (absolutna pomyłka), Lunderland i Grizzly. Z kapsułek Naturell i Colfarm. Rozważałam kapsułki z olejem z kryla, ale nie mogłam się zdecydować, które wybrać… W końcu któreś kupię.
_________________
Jeśli coś nie wyszło za pierwszym razem, to znaczy, że czas na drzemkę.
 
 
 
Paulina2402 

Dołączyła: 22 Mar 2022
Posty: 25
Wysłany: 2022-08-31, 18:11   

panterzyca napisał/a:
Nie, z płynnych miałam Dido, chyba tak się nazywał (absolutna pomyłka), Lunderland i Grizzly. Z kapsułek Naturell i Colfarm. Rozważałam kapsułki z olejem z kryla, ale nie mogłam się zdecydować, które wybrać… W końcu któreś kupię.


Rozumiem :-> Sama się teraz zdecydować nie umiem ;-)
Dziękuję Ci za odpowiedź :-)

Poczekam, może jeszcze ktoś się tutaj odezwie i jakieś swoje doświadczenia poda ;-)
_________________
Paulina
 
 
IzabelaW 


Barfuje od: IX.2015
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 23 razy
Dołączyła: 15 Mar 2015
Posty: 996
Skąd: Lublin
Wysłany: 2022-09-01, 17:46   

Paulina2402, obawiam się, że co kot to obyczaj ;-) To, co jednemu smakuje, dla drugiego może być niejadalne, więc nie zostaje chyba nic innego, jak testowanie różnych produktów aż do skutku.
Ja od lat stosuję omegi w kapsułkach i sa to zawsze suplementy dla ludzi (różnych firm, o dobrym jakościowo składzie). Jak nie chcą koty, to jemy my :-) .
 
 
Paulina2402 

Dołączyła: 22 Mar 2022
Posty: 25
Wysłany: 2022-09-01, 17:48   

IzabelaW napisał/a:
Paulina2402, obawiam się, że co kot to obyczaj ;-) To, co jednemu smakuje, dla drugiego może być niejadalne, więc nie zostaje chyba nic innego, jak testowanie różnych produktów aż do skutku.
Ja od lat stosuję omegi w kapsułkach i sa to zawsze suplementy dla ludzi (różnych firm, o dobrym jakościowo składzie). Jak nie chcą koty, to jemy my :-) .


A możesz podać nazwy których używasz? Robię rozeznanie co najczęściej stosujecie i będę próbować. Kupi mnie olej z kryla z Holisty - poleciła mi go dziewczyna na FB z Barfnych Korepetycjach , dodatkowo jest certyfikowany. Jednakże nie widzę żeby dużo osób go używało.
_________________
Paulina
 
 
IzabelaW 


Barfuje od: IX.2015
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 23 razy
Dołączyła: 15 Mar 2015
Posty: 996
Skąd: Lublin
Wysłany: 2022-09-01, 18:25   

Na przykład NOW Foods Omega 3 Mini Gels. Albo Naturell Omega 3. Albo olej z kryla firm Kenay, Aliness, teraz mam Bene Vobis.
 
 
MartaZZ 

Dołączyła: 06 Kwi 2021
Posty: 1
Wysłany: 2022-11-06, 10:39   

Cześć, wczoraj przygotowałam pierwszy raz mieszankę z olejem z łososia i właśnie zorientowałam się, że źle policzyłam dawkowanie i dałam dwa razy za dużo😳 przeliczyłam najpierw na dwa koty, a potem na ilość dni mieszanki, która też jest na dwa koty… więc finalnie mam zamiast 2,5 ml dziennie na kota - 5 ml dziennie na kota.
Czy to może im zaszkodzić przez te 3 tygodnie? Czy robić im po prostu 1 porcję barfa, a drugą puszki, żeby nie przedawkować oleju? Mieszanka jest już niestety zamrożona :(
 
 
panterzyca 
Ekspert


Barfuje od: 01.11.2014
Udział BARFa: 90-100%
Wiek: 40
Dołączyła: 22 Paź 2014
Posty: 325
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2022-11-06, 19:39   

MartaZZ, to trochę zależy od ogólnej tłustości mieszanki i tolerancji kotów. Moje celowo dostają podwójną ilość omeg, ale w formie skoncentrowanej, żeby nie zawyżać tłuszczu.
A możesz zrobić drugą mieszankę bez omeg i dawać na zmianę, jeżeli ogólnie wyszło za tłusto?
_________________
Jeśli coś nie wyszło za pierwszym razem, to znaczy, że czas na drzemkę.
 
 
 
aina 

Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 13 Paź 2016
Posty: 327
Wysłany: 2022-12-13, 02:08   

dotychczas EPA ( u mnie z Naturell omega-3 ) , stosowałam wg tego , co napisałam na str.47-ej , czyli 20-22 mg Epa/kg kota zdrowego , 40/kg nerkowego . Omega-3 uważam za dobrodziejstwo , więc zdrowym kotom dawałam też dawkę nerkową .
Jedna z moich kotek zażywa nefrokrill . Kapsułka , dobowa porcja dla kota ( wg zalecenia z etykiety ) ma min.237,1 mg Epa . Producent nie wnika w wagę kota . Podzieliwszy 237,1 przez 40 mg wychodzi prawie 6 kg kot . Moje koty ( te bez diagnozy nerkowej ) ważą od ponad 2 - 4 kg . Chciałabym podawać im Epa wg dawki z nefrokrillu . Czy mogę ? Wychodzi mi , powiedzmy , 2/3 (dwie trzecie) kapsułki omega-3 1000 na kota ( bo ta kapsułka ma 330 mg Epa )
 
 
panterzyca 
Ekspert


Barfuje od: 01.11.2014
Udział BARFa: 90-100%
Wiek: 40
Dołączyła: 22 Paź 2014
Posty: 325
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2022-12-13, 11:09   

aina napisał/a:
dotychczas EPA ( u mnie z Naturell omega-3 ) , stosowałam wg tego , co napisałam na str.47-ej , czyli 20-22 mg Epa/kg kota zdrowego , 40/kg nerkowego . Omega-3 uważam za dobrodziejstwo , więc zdrowym kotom dawałam też dawkę nerkową .
Jedna z moich kotek zażywa nefrokrill . Kapsułka , dobowa porcja dla kota ( wg zalecenia z etykiety ) ma min.237,1 mg Epa . Producent nie wnika w wagę kota . Podzieliwszy 237,1 przez 40 mg wychodzi prawie 6 kg kot . Moje koty ( te bez diagnozy nerkowej ) ważą od ponad 2 - 4 kg . Chciałabym podawać im Epa wg dawki z nefrokrillu . Czy mogę ? Wychodzi mi , powiedzmy , 2/3 (dwie trzecie) kapsułki omega-3 1000 na kota ( bo ta kapsułka ma 330 mg Epa )


Jest takie jedno badanie (postaram się znaleźć link, ale to trochę potrwa), które podaje górne widełki rzędu 220 mg EPA i DHA łącznie na kg masy ciała (niestety nie rozdziela danych na samo EPA), przy czym te górne wartości podaje jako do stosowania u zwierząt chorych. Przy 2/3 kapsułki u kotów ważących 4 kg wyjdzie poniżej 100 mg EPA+DHA, u tych mniejszych ok. 150 mg. One są rosnące albo starsze?

(Z zalecenia dermatolożki, żeby wspomóc atopową skórę, Dżala dostaje całą taką kapsułkę na dzień, a waży 4,5 kg, to daje łącznie 122 mg EPA+DHA na dobę. Więc Kawie daję tyle samo, żeby się nie bawić, poza tym robi się z niej już seniorka. Ona waży 5,2 kg, czyli 105 mg na dobę. Dżala je zwykle nieco więcej mieszanki od Kawy, więc koniec końców dostaje trochę więcej, a Kawa trochę mniej omeg).
_________________
Jeśli coś nie wyszło za pierwszym razem, to znaczy, że czas na drzemkę.
 
 
 
aina 

Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 13 Paź 2016
Posty: 327
Wysłany: 2022-12-17, 01:59   

panterzyco
te ponad 2kg , jedna 2,100 ileś , druga ponad 2 i pół są rosnące , bo +/- półroczne , jedna k./ponad 2,5kg ma 9lat ( ona powinna więcej ważyć ) , jej brat jest większy i cięższy ale też mógłby ważyć więcej , a Syberkowi 8 letniemu sparaliżowane tylne łapki chyba zaniżają wagę do mniej niż 3kg
Takie zwykłe komunikaty w necie informują , że można przedawkować omega3 ( chodzi o człowieka )
Musiałabym zgłębić temat ,tylko jak znależć czas :->
 
 
panterzyca 
Ekspert


Barfuje od: 01.11.2014
Udział BARFa: 90-100%
Wiek: 40
Dołączyła: 22 Paź 2014
Posty: 325
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2022-12-18, 11:22   

aina, osobiście nie przekraczałabym tych 220 mg/kg masy ciała. Jeżeli znajdę tamte konkretne badania, to wstawię. Na razie widzę np. te „przeprowadzono za mało badań, żeby ustalić bezpieczną górną dawkę dla kotów” :roll: https://www.dvm360.com/vi...cles-of-2022-17
To co planujesz, wydaje mi się ok, a osobniczo to wiadomo, trzeba obserwować. A w ogóle pytałaś weta? Nie każdy ogarnia wszystkie suplementy, ale może wniósłby coś do Twoich rozważań.
_________________
Jeśli coś nie wyszło za pierwszym razem, to znaczy, że czas na drzemkę.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne