BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Karmy bezzbożowe dla psów
Autor Wiadomość
Tylko Ty 
BARFny Hodowca

Barfuje od: 2005
Udział BARFa: 25-50%
Wiek: 47
Dołączyła: 26 Paź 2011
Posty: 13
Skąd: Cisie
Wysłany: 2011-11-04, 15:31   

Jak sie zapatrujecie na bezzbozowy Taste of the Wilde we wszystkich 3 odmianach smakowych: kaczka, ryba i bizon?

Moje whippety reagowały na niego najlepiej ze znanych mi dostepnych bezzbozówek.
_________________
whippety "Tylko Ty"
www.tylkoty.com
 
 
Uysy 

Barfuje od: 16.10.2011
Udział BARFa: 90-100%
Wiek: 44
Dołączył: 30 Paź 2011
Posty: 19
Skąd: Katowice
Wysłany: 2011-11-05, 22:53   

Przerobiłem jeden worek i było spoko - w przeciwieństwie do Orijena, którego moja suka kompletnie nie tolerowała. TOTW wchodził elegancko :-)
 
 
diyala 
BARFny Hodowca


Barfuje od: 4 lat
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 11 Lip 2012
Posty: 189
Wysłany: 2013-03-19, 00:36   

Dobra, to ja w takim razie wkleję skład karmy Purizon - Adult ryba:
Skład:
Łosoś bez ości 21%, suszone śledzia z północnego Atlantyku 12%, suszony łosoś 9%, suszone ziemniaki, suszone bataty, suszona ryba 7%, olej z łososia 6,5%, świeżo złowione pstrągi 6,5%, świeżo złowiona biała ryba 5%, groch, hydrolizat łososia 3%, białko ziemniaczane, białka grochu, lucerna, minerały, witaminy, nasiona babki śródziemnomorskiej, jabłka, marchew, szpinak, algi morskie, fruktooligosacharydy (FOS), rumianek, anyż, kozieradka, mięta, nagietek, suszone zioła (tymianek, majeranek, oregano, pietruszka, szałwia), żurawina.

Zawartość energetyczna na kilogram: 3.702 kcal

Dodatki na kilogram kg:
Dodatki energetyczne: witamina A (jako octan retinylu) 26.760 j.m., witamina D3, (jako cholekalcyferol) 1800 j.m., witamina E 200 j.m., biotyna 336 mcg, kwas foliowy 1,8 mg, niacyna 36,8 mg
Pierwiastki śladowe: chelat aminokwasowy cynku 356 mg, cynk jako siarczan cynku, jedno wodzian 296 mg, żelazo w postaci siarczanu żelaza, jedno wodzian 321 mg, mangan ( jako jednowodny siarczan manganu (II)) 117 mg, chelat aminokwasowy miedzi 53 mg, pięciowodny siarczan miedzi 42 mg, chelat żelaza z wodzianu aminokwasowego 21 mg, wapń (jako bezwodny jodan wapnia) 1,64 mg, selenit sodu 0,53 mg
Aminokwasy: L-karnityna 100 mg, DL-metionina 2.300 mg


wszelkie komentarze, tudzież opinie mile widziane.
Ja się na razie nie wypowiadam, bo od jakiegoś czasu daję to psom w miejsce Orijena na śniadanie, ale chętnie poczytam opinie wszelakie.
 
 
dagnes 
Administrator


Barfuje od: 2008
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 23 razy
Dołączyła: 13 Wrz 2011
Posty: 4837
Wysłany: 2013-03-25, 22:24   

Ogólnie Purizony nie są złe. A na tle tych wszystkich kukurydzianych kulek typu RC, to istny rarytas ;-) .
Bardziej serio - zaletą jest brak zbóż i całkiem sporo białka jak na "psie standardy" w suchych karmach. Niestety białko nie jest w 100% zwierzęce (jest tam białko z ziemniaków i z grochu; o ile białko z ziemniaków nie jest takie najgorsze, ma całkiem przyzwoity skład aminokwasów, to do białka z grochu już miałabym zastrzeżenia - raz, że niepełnowartościowe, a dwa, że rośliny strączkowe ogólnie nie należą do dobrych składników pożywienia - są ciężkostrawne i zawierają dużo szkodliwych lektyn).
Niestety lepszych niż Purizon karm na rynku to ze świecą trzeba szukać, więc można by rzec - na bezrybiu i rak ryba.
_________________
Aby dotrzeć do źródła, musisz iść pod prąd
 
 
juniorzasty 

Dołączyła: 14 Lut 2013
Posty: 27
Wysłany: 2013-04-07, 15:25   jaką suchą karmę wybrać?

witam po przerwie mam problem a mianowicie muszę wyjechać na miesiąc za granicę i mój zwierzyniec zostaje. dzieci zostawiam pod opieką dziadków, i zwierzęta też ale jest problem dziadki kategorycznie nie będą barfować z juniorem :twisted: tylko mogą sypnąć suchej karmy, i tu jest problem jakiej ??? wyszłam już ze sterydu i krosty nie wyskakują, ma trochę łupieżu ale to myślę że od nadmiaru wieprzowiny w diecie, no ale muszę na jakiś czas przestawić go na suchą karmę zastanawiałam się nad taste of the wilde z samymi warzywami i rybami nie zawiera żadnych zbóż. nie mam innej możliwości żeby zostawić juniora pod inną opieką. większość karm które do tej pory były stosowane nie tolerował ale tej z rybami nie próbowałam więc może ta? nie wiem co mam zrobić i w ogóle czy będzie chciał chciał jeść suche, :cry:
 
 
Magdava 


Udział BARFa: 90-100%
Wiek: 44
Dołączyła: 12 Maj 2013
Posty: 13
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-05-19, 17:33   

W związku z czekającymi nas wyjazdami robiłam dzisiaj przegląd karm mokrych dla psów i zainteresowały mnie puchy O'Canisa. Jest ich więcej rodzajów, ale te 4 mają największą procentową zawartość mięsa, w innych są ziemniaki.

O'Canis Kaczka z prosem i gruszką

http://karmadlapsa.com.pl...00g-gratis.html
Skład:
mięso i wnętrzności kaczki (80 %)
proso (3 %)
gruszka (2 %)
marchewka (15 %)
Składniki:
białko surowe 9,6 %
tłuszcz surowy 9,7 %
popiół surowy 2,1 %
włókna surowe 0,5 %
wilgotność 74,4 %
witaminy w naturalnych ilościach

O´Canis Konina z warzywami i siemieniem lnianym
http://karmadlapsa.com.pl...00g-gratis.html
Skład:
mięso i wnętrzności z konia (90 %)
siemię lniane (5 %)
marchewka (5 %)
Składniki:
białko surowe 11,2 %
tłuszcz surowy 4,9 %
popiół surowy 1,3 %
włókna surowe 0,5 %
wilgotność 79,3 %
witaminy w naturalnych ilościach

O´Canis Jeleń z gryką, żurawiną i szczypiorkiem
http://karmadlapsa.com.pl...00g-gratis.html
Skład:
mięso i wnętrzności jelenia (93%)
gryka (5 %)
żurawina (1 %)
szczypiorek (1 %)
Składniki:
białko surowe 12,4 %
tłuszcz surowy 9,1 %
popiół surowy 1,2 %
włókna surowe 1,0 %
wilgotność 73,4 %
witaminy w naturalnych ilościach

O´Canis Bażant z marchewką 800g
http://karmadlapsa.com.pl...00g-gratis.html
Skład:
Mięso z bażanta(84%)
Marchewka (10 %)
Gryka (4 %)
Szarłat (2 %)
Suszone śliwki (2%)
Składniki:
białko surowe 7,5 %
tłuszcz surowy 4,8 %
popiół surowy 2,3 %
włókna surowe 0,6 %
wilgotność 80,5 %
witaminy w naturalnych ilościach

Co o nich myślicie? Oczywiście do podawania sporadycznie, ale muszę mieć coś w razie czego, gdyby nie udało mi się surowizny kupić, zwłaszcza na dłuższych wyjazdach.
_________________
Pozdrawiam
Magda & Ava & Mia
 
 
Tufitka 
Ekspert

Barfuje od: 17.02.2013
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 20 razy
Dołączyła: 21 Sty 2013
Posty: 3006
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-05-19, 21:22   

juniorzasty napisał/a:
nie wiem co mam zrobić i w ogóle czy będzie chciał chciał jeść suche, :cry:

zrób okres przejściowy - jakieś 10 dni kiedy zwiększasz dawkę suchego zmniejszając porcje barfowe.
może mieszać różne smaki (ja tak z kotami robię).

Mój pies wszystko je, nie mam problemów z jej karmieniem :faja: .

Za to koty - to takie (niekiedy) wybredziochy, że nic im nie smakuje. Ale wtedy się buntuję i nie daję nic, a jak zgłodnieją to zjadają to co na nie czeka
 
 
kelpie87 
BARFny Hodowca

Barfuje od: VIII 2010
Udział BARFa: 75-90%
Dołączyła: 29 Wrz 2012
Posty: 257
Skąd: Ostrowiec Św.
Wysłany: 2013-11-16, 16:32   

Moje psy dostają 2-3 razy w tygodniu posiłek z suchej karmy, żeby się nie odzwyczaiły, bardzo przydaje się to przy wyjazdach na wystawy. Markus Muhle wchodzi bardzo dobrze, tak samo Lukullus.
Wcześniej jadły Wolfsbluta który jest wg mnie naprawdę dobrej jakości karmą, ale te 15 kilowe wory... to nawet na 3 miesiące przy dwóch dużych psach! Nie lubię jak karma tak długo stoi otwarta, już przejechałam się na Acanie w uszkodzonym worku po której się ze szczeniaków lało...
Ostatnio przeprosiłam się z karmami zbożowymi, jeżeli maja przyzwoitą ilość mięsa a nie odpadów, składniki wysokiej jakości, a jeszcze jak tłoczona na zimno... Niestety większość bezzbożówek teraz obniża loty, zamiast zboża dają tony grochów, fasoli i innych, niestety zastępując nimi tez część mięsa... Wolę porządną zbożówkę, niż taką oszukaną bezzbożową
_________________
Ania & czarne ruskie
www.infiniventus.pl
 
 
Tufitka 
Ekspert

Barfuje od: 17.02.2013
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 20 razy
Dołączyła: 21 Sty 2013
Posty: 3006
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-11-16, 21:26   

kelpie87 napisał/a:
Wolę porządną zbożówkę, niż taką oszukaną bezzbożową
spróbuj ziwi peak dla psów
SKŁAD:
(zawartość mięsa min. 90%): jagnięcina - mięso, jagnięcina - wątroba, jagnięcina- żołądki, jagnięcina-serca i nerki, nowozelandzkie małże zielone (min. 3%), lecytyna, olej rybny, inulina (cykoria), suszone wodorosty, pietruszka Witaminy: wit. D3, wit. E, tiamina mononitrate, ryboflawina, D-calcium pantothenate, kwas foliowy, wit.B12, wit.B1 Minerały chelatowane: żelazo, miedź, magnez, cynk, selen, potas. Naturalnie konserwowane mieszaniną tokoferoli.
Orijen
Świeże mięso kurczaka (22%), dehydratyzowane mięso kurczaka (15%), świeża wątróbka kurczaka (4%), świeże mięso śledzia (4%), świeże mięso indyka (4%), dehydratyzowane mięso indyka (4%), świeża wątróbka z indyka (3%), świeże całe jaja (3%), świeże mięso sandacza (3%), świeże mięso łososia (3%), świeże serce kurczaka (3%), chrząstka z kurczka (3%), dehydratyzowane mięso śledzia (3%), dehydratyzowane mięso łososia ( 3%), olej z watróbki (3%), czerwona soczewica, zielony groszek, zielona soczewica, lucerna, słodkie ziemniaki, włókno grochu, ciecierzyca, dynia, kabaczek, szpinak, marchew, czerwone jabłka, gruszki, żurawina, czarne jagody, organiczne wodorosty, korzeń lukrecji, dzięgiel litwor, kozieradka, kwiat nagietka, koper słodki, liście mięty pieprzowej, rumianek, mniszek, cząber, rozmaryn.
DODATKI (NA KG):
wit. A: 15000 IU, wit. D3: 2000 IU, E1 (żelazo): 40 mg, E2 (jod): 3 mg, E4 (miedź): 13 mg, E5 (mangan): 14 mg, E6 (cynk): 150 mg, E8 (selen): 0,3 mg, koserowowane mieszaniną tokoferoli.
_________________
„Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.”
George Bernard Shaw
 
 
kelpie87 
BARFny Hodowca

Barfuje od: VIII 2010
Udział BARFa: 75-90%
Dołączyła: 29 Wrz 2012
Posty: 257
Skąd: Ostrowiec Św.
Wysłany: 2013-11-16, 22:39   

Właśnie sobie policzyłam ile kosztowały by mnie te 2-3 posiłki tygodniowo ZiwiPeak... niewiele mniej niż zakupy mięsa i podrobów na cały miesiąc... :lol:
Orijen wychodzi już w miarę rozsądnie, ale szczerze mówiąc jak się popatrzy w ten skład to też taki super nie jest. Zobaczcie co jest w 5 i 6 linijce składu podanego przez Tufitkę. Popsuł się Orijen, tak samo jak Acana. :-(
_________________
Ania & czarne ruskie
www.infiniventus.pl
 
 
Wierciłapa
[Usunięty]

Wysłany: 2013-11-17, 09:28   

U mnie Acany i Orijen psy nawet nie chcą ruszyć....
Za to bardzo dobrze sprawdzał się Taste of the Wild i Canidae, a także Fromm Family Gold.

Ale teraz przy odchowaniu szczeniąt, niektóre w przyszłości miały jeść suchą karmę więc chciałam je przyzwyczaić do chrupek, zamówiłam im karmę For Friends w 5kg pudłach. To dorosłe psy nawet wariowały na sam zapach, karma sprawdzała się rewelacyjnie, jak będę jechać na wakacje to na pewno z nią :)
a co do Ziwi Peak to oprócz ceny z kosmosu, kiedyś dostaliśmy na testy 3 kg tej karmy, to żaden pies nawet nie ruszył, a moja Georgia to na co dzień zjada wszystko w każdej możliwej ilości...
 
 
koniczynka 
Ekspert


Barfuje od: 3 lata
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 18 razy
Dołączyła: 15 Wrz 2011
Posty: 887
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2013-11-17, 13:46   

Z moich analiz wynika ze Orijen ze wszystkich bezzbozowek jest najmniej oszukana I zawiera jako jedna z nielicznych niski poziom weglowodanow w porownaniu do innych (pomijam Ziwipeak. Mniej ma jeszcze artemis maximal ale w Polsce nie ma). Niektore bezzbozowki zawieraja ich nawet 50% a zbozowki nawet 60% o.O
 
 
89ola 

Barfuje od: 05.02.2013
Wiek: 35
Dołączyła: 10 Lut 2013
Posty: 192
Skąd: Gorzów Wlkp
Wysłany: 2013-12-13, 19:46   

klikając na chybił trafił linki z BŚ znalazłam karmę Simpsons (w zooplusie 200zł za 12kg)

skład:Kaczka (min 43% - suszona kaczka bez kości, tłuszcz z kaczki), ziemniaki (min 26%), pulpa buraczana, drożdże piwne, wywar z kurczaka, suszone jajka, olej z łososia, minerały, siemię lniane, witaminy, ekstrakt z jukki, żurawina, nukleotydy, oligosacharydy manozowe (MOS), fruktooligosacharydy (FOS), glukozamina, MSM, chondroityna.
Analytical Constituents: Protein 25%, Oil 14%, Fibre 3%, Ash 9.5%, Calcium 1.28%, Phosphorous 0.82%, Omega 6 2.28% and Omega 3 0.44%.

tak z ciekawości czy taką karmę można zaliczyć do bez zbożówek czy jest to kolejna kombinacja producenta?
 
 
ciocia_mlotek 
Ekspert


Barfuje od: 25.07.12
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 01 Sie 2012
Posty: 4452
Skąd: góry Szkocji
Wysłany: 2013-12-13, 20:24   

Zbóż w niej nie ma czyli jest bezzbożowa. Zboża zastąpione ziemniakami
_________________
Taz i Cu sith na surowo
 
 
isabelle30 
Ekspert

Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 19 Sty 2012
Posty: 2612
Wysłany: 2013-12-15, 18:03   

MNie tylko zawsze interesują te nukleotydy... każda komórka czy to zwierzęca czy roślinna - zawiera materiał genetyczny czyli nukleotydy właśnie... w jakim celu nukleotydy dodaje się jako osobna pozycja? Bo już chyba zgłupiałam... może to dlatego, że karma sucha jest dla mnie zuem...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne