BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Chipowanie zwierząt, tatuaże...
Autor Wiadomość
Nina_Brzeg 


Barfuje od: 10.2013r
Udział BARFa: 90-100%
Wiek: 33
Dołączyła: 26 Wrz 2013
Posty: 862
Skąd: Brzeg
Wysłany: 2013-12-12, 10:51   

ciocia_mlotek, jest tam tylko jeden pies, który nie wychodzi z kojca. Ale kojec ma największy w całym przytulisku (coś koło 5x6m). Zdecydowanie nie narzeka i wygląda na zadowolonego - wcześniej był prawdopodobnie psem łańcuchowym.

Ale tak czy siak ja uważam to za 'marnowanie miejsca'. To jest pies agresywny, totalnie nieadopcyjny, stary i ślepy. W jego kojcu mogłoby mieszkać z 5 małych suczek.

[ Komentarz dodany przez: Sandra: 2013-12-12, 10:56 ]
OT
_________________
Ze mną Brzeskie Koty Mięsożerne: Mefisto, Mia, Manga, Bambo, Nyks, Hades i Gizmo. [*] Maura [*][*Mocca[*]
Tymczaski: Krówka, Odra i Bruno.
Fundacja Brzeskie Koty
 
 
martens 

Barfuje od: 8 XI 2013
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 02 Paź 2013
Posty: 104
Skąd: USA
Wysłany: 2013-12-12, 11:18   

A ja Mimira wczoraj zaczipowałam. W gabinecie zwierząt do bazy nie wprowadzają, muszę to zrobić sama. Pani weterynarz powiedziała, w których warto się zarejestrować, jak to działa, itp. Jeszcze kupię mu obróżkę i adresówkę. Nie obchodzi mnie, że jest kotem niewychodzącym. Mam balkon (na razie niezabezpieczony, bo kota nie wypuszczam) i nawet jak już go zabezpieczę, to Mimir może stać się pewnego dnia kotem wylatującym (tfu tfu!). Poza tym lubi śmignąć na korytarz.
_________________
 
 
Sandra 
Ekspert

Pomogła: 18 razy
Dołączyła: 29 Gru 2011
Posty: 3447
Wysłany: 2013-12-12, 11:29   

martens napisał/a:
Mimir może stać się pewnego dnia kotem wylatującym


Masz racje...tfu, tfu..., bo tutaj i chip nie pomoże i nie uchroni przed złym :-(

A co do zabezpieczeń balkonu to znasz nasz wątek
http://www.barfnyswiat.org/viewtopic.php?t=548
  Zaproszone osoby: 2
 
Jara 

Barfuje od: 06.2013
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 26 Cze 2013
Posty: 198
Wysłany: 2013-12-12, 11:49   

Bianka 4 napisał/a:
Wydaje mi się, że tylko weterynarze biorący udział w akcji darmowego chipowania psów i kotów wprowadzają dane do bazy internetowej. A może to tylko mój wet tak robił... nie wiem.


Ja czipowałam psy za darmo, a sama musiałam je wpisać i zapłacić za to 40zł! Inna koleżanka czipowała i wet wpisał.
 
 
Lusia 


Barfuje od: 08.2011
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 23 Wrz 2011
Posty: 80
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-12-12, 12:08   

Ja mam jamnika zaczipowanego w ramach bezpłatnej akcji u mojego weta.
Miałam natomiast kiedyś okazję sprawdzenia jak działa baza danych zwierzaków zachipowanych.
Przybłąkał się do nas na działkę kot. Podobny do moich rusków, zadbany, więc wzięłam go do mojego weta w nadziei, że ma czipa. Okazało się, że ma i dane właściciela są w bazie. Zadzwonili do właścicielki - ta nie dość, że nie podziękowała - to jeszcze zażyczyła sobie, żeby mu pazurki "przy okazji jak już jest u weterynarza" przyciąć. :-o
Potem jeszcze raz ten kot u nas się zjawił, ale już nie powtarzałam akcji znalezienia właściciela.
 
 
Tufitka 
Ekspert

Barfuje od: 17.02.2013
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 20 razy
Dołączyła: 21 Sty 2013
Posty: 3006
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-12-12, 13:21   

Lusia napisał/a:
Potem jeszcze raz ten kot u nas się zjawił, ale już nie powtarzałam akcji znalezienia właściciela.
Trzeba było przygarnąć albo znaleźć inny dom, z którego by nie uciekał. Tam widocznie było mu źle, skoro trafił do Was drugi raz.
_________________
„Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.”
George Bernard Shaw
 
 
Lusia 


Barfuje od: 08.2011
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 23 Wrz 2011
Posty: 80
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-12-12, 13:41   

Myślę, że był to kot wychodzący a właścicielka trochę bezmyślna, bo niedaleko ruchliwa ulica. U nas takich kotów chodzących luzem sporo - niestety również widuje się te biedule, które nie zdążyły uciec przed autem. :-(
 
 
Tufitka 
Ekspert

Barfuje od: 17.02.2013
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 20 razy
Dołączyła: 21 Sty 2013
Posty: 3006
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-12-12, 14:10   

i to jest w tym najsmutniejsze, że niektórzy opiekunowie są bezmyślni, nieprzewidujący konsekwencji swoich działań, które później na zwierzęciu się ze skutkiem śmiertelnym odbijają :-(
_________________
„Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.”
George Bernard Shaw
 
 
isabelle30 
Ekspert

Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 19 Sty 2012
Posty: 2612
Wysłany: 2013-12-12, 14:31   

A ja jeszcze raz powtórzę - darmowa akcja u weta jest ok natomiast rejestrujemy SAMI i to jest znacznie lepsze rozwiązanie. Mamy w parku znajomego... wiele lat temu psa zaczipował a wet wprowadził dane. Jakieś 3 lata temu chłopak postanowił sprawdzić czy numer czipa istnieje w bazach - w identyfikacji. Okazało się, że istniał - do publicznej wiadomości wszystkie dane chłopaka a pies okazał się być suką labradorem (samiec liskowaty kundelek) i nie w tym wieku co potrzeba. Chłopak sam nie mógł zmienić danych... poszedł do kliniki do weta. Okazało się, że wet gabninet zamknął i slad po nim zaginął. Parę miesięcy trwało zanim w identyfikacji załatwił "przepisanie" konta i zmiane danych na właściwe. Tylko sami rejestrując mamy możliwość założenia sobie swojego konta - zawsze dostępnego i zawsze edytowalnego. Tylko my sami możemy sobie dopisać zwierzaka, zmienić numer telefonu itd. Mnie kiedyś zadzryła się kradzież telefonu. Gdybym sama nie mogła edytować danych w bazach to co mi po tym czipie zarejestrowanym jak nikt i tak do mnie by nie zadzwonił a złodziej wywalił karte i miałby w de telefony w sprawie zaginionego psa...
 
 
Snedronningen 
Ekspert

Barfuje od: 06/2013
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 16 razy
Dołączyła: 03 Cze 2013
Posty: 2811
Wysłany: 2013-12-12, 14:54   

Nina_Brzeg napisał/a:
Szczerze w to wątpię
A jednak, gdyż moja suka zdolna jest do akcji typu:
Nina_Brzeg napisał/a:
W tym przytulisku chyba tylko jeden pies został uśpiony z powodu agresji. Dość dotkliwie pogryzł dziewczynę, która się psami opiekuje. Długo zaskarbiała sobie jego względy. Później już normalnie wchodziła do boksu, bawiła się z nim piłką, głaskała, itp. To trwało miesiące! A któregoś dnia psu odwaliło i przy takiej zabawie się na nią rzucił. Przedramię miała dziurawe aż do kości.
Od razu wyprzedzam pytania - suka nie jest zagrożeniem dla otoczenia.

Co do samego chipowania, to ja żałuję, że suka nei ma jednak tautażu. Zdecydowanie, moim zdaniem, łatwiej byłoby odnaleźć jej właściela. Tatuaż ZKwP nie był/jest robiony od tak. Znając zasady nadawania numerów łatwo jest bardzo znaleźć hodowlę z jakiej pochodził a od hodowcy (raczej takei dokumenty się posiada) dowiedzieć się, kto jest właścicielem owego. A z chipem jak to z chipem, można nie wiedzieć, że trzeba rejestrować, dane nasze mogą się nie zgadzać, etc.
 
 
 
isabelle30 
Ekspert

Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 19 Sty 2012
Posty: 2612
Wysłany: 2013-12-12, 14:57   

|Jeżeli hodowca nie prowadzi archiwum umów i w ogóle umów nie spisuje to nic Ci tatuaż nie da. Ponadto Brutus ma tatu... w uchu - jedna wielka zamazana plama. Psu uchole rosną z wiekiem i niestety - to co było wyraźne za szczeniaczka teraz nie do odczytu jest.
 
 
ciocia_mlotek 
Ekspert


Barfuje od: 25.07.12
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 01 Sie 2012
Posty: 4452
Skąd: góry Szkocji
Wysłany: 2013-12-12, 14:59   

Iza to na tej samej zasadzie - jak nie zarejestrujesz chipa to nic ci nie da, jak ktokolwiek psa/kota znajdzie a nie ma czytnika - nic ci chip nie da. NIE MA w 100% pewnej opcji oznakowania zwierzaka tak, aby w razie zaginięcia na pewno się odnalazł
_________________
Taz i Cu sith na surowo
 
 
isabelle30 
Ekspert

Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 19 Sty 2012
Posty: 2612
Wysłany: 2013-12-12, 15:03   

Oczywiście, że nie ma 100% metody. Nawet gdyby i ten tatuaż był czytelny i bazy by były ok, i czytniki miałby każdy patrol to zawsze pozostaje pewien margines. Ile to razy się słyszy o rozbiciu kolejnej meliny - pseudohodowla, psy do walk... Często wolontariusze wchodzą do takiego miejsca i sprawdzają czy psy mają czipy... te które zostały uprowadzone lub skradzione - wracają do właściciela. Te które nie mają... tułają się dalej.
Jak łatwo ukraść psa? wystarczy przejrzeć internet - i nie mówie tu o przywiązywaniu psa pod sklepem. Z kotami jest podobnie - przychodzi złodziej i wynosi to co cenne - a dla wielu cenne jest to co można sprzedać za butelkę wódki.
 
 
ciocia_mlotek 
Ekspert


Barfuje od: 25.07.12
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 01 Sie 2012
Posty: 4452
Skąd: góry Szkocji
Wysłany: 2013-12-12, 15:12   

W mojej okolicy w odnajdywaniu zwierzaków najlepiej się sprawdza....facebook. Ludzie się pięknie organizują. Niestety ostatnio mieliśmy sporo znalezionych ale za tęczowym mostem. Podejrzewamy, że myśliwi układają trutki na ptaki drapieżne i zjadają to psy :(
_________________
Taz i Cu sith na surowo
 
 
_Jadis_ 


Barfuje od: 11.2011
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 2 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 07 Paź 2011
Posty: 870
Skąd: Zg-c / Legnica
Wysłany: 2013-12-12, 15:21   

ciocia_mlotek napisał/a:
W mojej okolicy w odnajdywaniu zwierzaków najlepiej się sprawdza....facebook.


Prawda! Moje ogłoszenia na FB dotarły w ciągu 48 h do tylu osób, że w pewnej chwili zaczęto poszukiwania we Wrocławiu :mrgreen:
_________________
Tysiące lat temu czczono koty jako bogów. One nigdy o tym nie zapomniały.
  Zaproszone osoby: 2
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne