BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Prowizoryczny "BARF"
Autor Wiadomość
chiiu 

Dołączyła: 20 Paź 2012
Posty: 7
Wysłany: 2013-12-30, 14:03   Same mięso

Witam :)
Chciałabym zapytać czy da się bez kupowania suplementów skonstruować jakąś mieszankę, która będzie zbliżona do tej dobrze zbilansowanej takiej której kocie może jeść zamiast puszek czy saszetek? Z wykluczeniem kurczaka bo mój Rokuś ma problemy żołądkowe :(
Pozdrawiam!
 
 
chiiu 

Dołączyła: 20 Paź 2012
Posty: 7
Wysłany: 2013-12-30, 14:21   

Ewentualnie rzeczy które zostały mi z kiedyś gdy robiłam barfa:
tauryna
sól himalajska
mączka z alg morskich
drożdże piwne
zmielone skorupki
tokovit
troszkę soli morskiej

z rzeczy które przeterminowały mi się :( :
fortan
i przez to że były otwarte olejek z dorsza i łososia :(

poza tym już nic nie mam można coś z tego zrobić ? Proszę o pomoc :(
A i macie może pomysł na jakiś sos lub żeby te mięsko pływało w sosie? Bo mój kot najchętniej wcinałby suche i tylko sosik zlizywał :(
 
 
wolfinka 
BARFny Hodowca


Barfuje od: XI 2013
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 16 Lis 2013
Posty: 171
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-12-30, 14:56   

podroby też możesz dodać do mieszanki? z tego co piszesz to posiadasz większość suplementów, może zrób na jakiś czas mniej kompletną i stopniowo dokupuj suplementy, moje mieszanki "wyjazdowe" są mało doskonałe bo mieszam głównie to co mam pod ręką zachowując stosunek Ca:P i Na:K, z myślą, że niedobory wit. i minerałów wyrównam po powrocie do domu.
 
 
_Jadis_ 


Barfuje od: 11.2011
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 2 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 07 Paź 2011
Posty: 870
Skąd: Zg-c / Legnica
Wysłany: 2013-12-30, 15:51   

W kwestii sosu mozesz ugotować bulion z kości jak dostatecznie dlugo bedziesz go gotowac i kosci sie rozpadna to nawet pyszna galaretka ci wyjdzie ;) U nas sprawdza sie z kaczych lub gesich kości i mięska ;) Możesz spokojnie dodać to do żarełka a przy okazji nawodnisz kota:)
_________________
Tysiące lat temu czczono koty jako bogów. One nigdy o tym nie zapomniały.
  Zaproszone osoby: 2
 
doma1036 

Udział BARFa: do 25%
Dołączyła: 15 Paź 2013
Posty: 38
Wysłany: 2014-03-21, 17:24   Skrzydełka/udka dla kota.

Moja kotka nie lubi surowego mięsa,jeżeli już to lotki raz na jakiś czas. mam zamiar kupować udko i gotować z marchewką i potem podać to jej z odrobiną tej wody co jest z tego udka.Jak często mogłabym jej to podawać?
 
 
gerda 


Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 21 Wrz 2011
Posty: 1576
Skąd: podlaskie
Wysłany: 2014-03-21, 19:21   

A po co marchewka? W gotowych karmach jest pełno węglowodanów :roll: Mięsko na początek dawaj takie jak kot toleruje, potem się zobaczy :->
 
 
doma1036 

Udział BARFa: do 25%
Dołączyła: 15 Paź 2013
Posty: 38
Wysłany: 2014-03-21, 20:04   

To będzie bez marchewki.Moja kotka od jakiegoś czasu jest strasznie wybredna,je raz dziennie,miska z jedzeniem przeważnie stoi cały dzień.Ostatnio je chętnie szyjki i mięso mielone bez niczego.
 
 
gerda 


Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 21 Wrz 2011
Posty: 1576
Skąd: podlaskie
Wysłany: 2014-03-21, 22:10   

Je mięso mielone ? To super :kciuk: Dobry początek do barfa :kciuk: Na początek proponuje dodawanie Easy (np z gotowego przepisu) Koty go dobrze tolerują. Oczywiście musisz najpierw wypróbować jakie (z czego) mięso kotu najbardziej "podchodzi", potem dodawać Easy, drożdże (nie ze sklepu spożywczego!) które często szczególnie koty lubią itd...Życzę powodzenia :food: jedzenie przez kota szyjki - to duży sukces :mrgreen:
 
 
doma1036 

Udział BARFa: do 25%
Dołączyła: 15 Paź 2013
Posty: 38
Wysłany: 2014-03-23, 12:16   

Niestety nie mam możliwości robienia mieszanek,dlatego chcę jedynie urozmaicić jedzenie dla moje kotki.
Uwielbia wieprzowinę,choć już nie wiem czy jest dobra dla kotów czy nie,bo wiem że dla psów nie jest dobra,czytałam tu na forum trochę i mam mieszane uczucia.
Na razie młoda dostaje szyjki,czasem troche wieprzowiny,lotki i właśnie tego gotowanego kurczaka.
 
 
Wariatka 

Udział BARFa: 25-50%
Wiek: 24
Dołączyła: 01 Maj 2014
Posty: 61
Wysłany: 2014-05-01, 12:38   

Moja Latte-11 miesięcy, ruda, dachowiec, je na codzień puszki Animonda Carny, tacki Miamor Milde mahlzeit. Ale jak mam wolne od szkoły to kiedy tylko mogę (weekend i święta) przygotowuję jej "domowe" jedzenie. Indyk, kurczak, wołowina, jagnięcina, przepiórki, mintaj, łosoś, krewetki, dodaję trochę marchewki gotowanej. I tak mięso jest wyjadane :-P
_________________
Wolę zjeść na obiad ryż a kotu kupić puszkę, czy kawałek mięsa. Bo ja jestem wszystkożerna, a kot jest DRAPEŻNIKIEM, je MIĘSO. Tak jestem trochę nienormalna :)
 
 
Komanka 


Barfuje od: 03.11.2012
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 03 Sie 2012
Posty: 663
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2014-05-01, 19:00   

Zapraszamy więc nową forumowiczkę do Powitalni, gdzie można przedstawić siebie i swoje zwierzęta. :kwiatek:
 
 
Daimon 

Dołączyła: 08 Lis 2015
Posty: 2
Wysłany: 2015-11-29, 12:22   BARF-ny dodatek do diety puszkowej

Cześć,

moja wiedza na temat BARF-u oraz szeroko pojętej dietetyki jest uboga, wobec czego proszę Was, doświadczonych karmicieli czworonogów, o pomoc :).

Otóż pomyślałam, że włączę do diety mojego kota prostą "BARF-ną" mieszankę, mającą zastępować jeden zwykły posiłek co 2-3 dni – takie urozmaicenie.
Futrzak obecnie żywi się głównie Animondą Carny, surowymi podrobami drobiowymi, śmietaną, a także, w niewielkich ilościach, chrupkami bezzbożowymi różnych marek. Ponieważ w młodości kot zapadł na "kocią paradontozę" i stracił część zębów, nie radzi sobie zbyt dobrze z gryzieniem twardych pokarmów (najczęściej połyka je w całości, co skutkuje wymiotami). Ma 8 lat, jest raczej zdrowy, szczupły i energiczny, waży około 3-4 kg.

A teraz o mieszance, którą chciałabym przygotować (niektórzy po przeczytaniu pewnie złapią się za głowy :) – mam tę świadomość).

Skład bez kości:
500 g ćwiartek z kurczaka,
300 g skrzydeł z indyka,
200 g serc z kurczaka,
200 g żołądków z kurczaka,
100 g surowego łososia.

Z dodatków do wykorzystania mam: tran, skorupki i żółtka kurzych jaj, sól morską, taurynę bez dodatków. Nie posiadam, niestety, odpowiedniej maszynki do mielenia kości.

A teraz pytania: jak połączyć to wszystko, żeby odżywiało kota i przypadkiem nie zaszkodziło? Czy zechciałby ktoś doradzić, w jakich proporcjach wmieszać dostępne suplementy? Czy mieszanka może składać się wyłącznie z białego mięsa? Czy do codziennej puszkowej diety kota powinnam dodawać taurynę?

Będę wdzięczna za wszelkie sugestie + mam nadzieję, że nie powielam tematu!
 
 
shana55 
Ekspert

Barfuje od: 08.2012
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 22 razy
Dołączyła: 07 Sie 2012
Posty: 5339
Wysłany: 2015-11-29, 17:52   

Daimon :kwiatek:
Witaj na Forum (zapraszam do powitalni :mrgreen: )
Zrobiłam dla Ciebie przepis na mieszankę z tego czym dysponujesz i co Ci jeszcze potrzeba żeby mieszanka była prawidłowo zbilansowana.
To co potrzeba jest wyraźniejszym drukiem.


Mieszanka na 10 dni dla 4 kg kota
Orientacyjna dzienna porcja: 153 g mieszanki (w tym 25 g mięsa na 1 kg wagi kota)

500,0 g Kurczak udo bez kości ze skórą
300,0 g Indyk mięso ze skórą
200,0 g Kurczak serce
1,0 szt Żółtko jajka
35,0 g Wątroba kurczaka
51,0 g Łosoś
1,6 g Mączka z alg morskich
3,0 g Drożdże piwne
12,5 g Fortain (Hemoglobina wieprzowa)
1,1 tab Tokovit E 100 (kapsułka)
6,5 g Mączka ze skorupek Lunderland
3,5 g Sól morska naturalna
3,0 g Tauryna
400,0 g Woda

Tak powinna wyglądać prawidłowa mieszanka :mrgreen:
Musisz zaopatrzyć się w pozostałe suplementy, nawet jak będziesz podawać mieszankę kotu tylko co parę dni. Czytasz Forum to pewnie wiesz jak się to robi ale dla przypomnienia link do wątku http://www.barfnyswiat.org/viewtopic.php?t=134
Kości nie musisz dawać, wapń w nich zawarty zastąpisz mielonymi skorupkami, kot i tak kości nie pogryzie skoro nie ma zębów, nie ma go co nimi męczyć. Suplementy dodaje się w/g wskazań kalkulatora (po kalkulator pisz PW do Hebe), albo korzysta się z przepisów gotowych
http://www.barfnyswiat.org/viewtopic.php?t=16 .
Mięso dla kota musi być w miarę tłuste i ze skórami jak kurczak, indyk, kaczka, to samo dotyczy wołowiny mostek, szponder, gulaszowe, pręga, łata.
Do przepisów używa się jedno chudsze i jedno tłuściejsze wtedy mieszanka ma odpowiedni bilans. Czytaj forum wszystkiego się dowiesz.
 
 
Daimon 

Dołączyła: 08 Lis 2015
Posty: 2
Wysłany: 2015-11-30, 23:58   

Shana55, dziękuję za przepis, jak i rady :).
 
 
apple 

Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 24 Lip 2013
Posty: 433
Skąd: warszawa
Wysłany: 2015-12-02, 20:53   Re: BARF-ny dodatek do diety puszkowej

Daimon napisał/a:

A teraz pytania: jak połączyć to wszystko, żeby odżywiało kota i przypadkiem nie zaszkodziło?
Będę wdzięczna za wszelkie sugestie + mam nadzieję, że nie powielam tematu!

Dorzucę swoje trzy grosze:
Aby nie zaszkodziło "to wszystko" na Twoim miejscu odstawiłabym gotowe karmy czy podroby.
Animonda nie jest najlepszą karmą a same podroby, bez mięsa z mięśni i suplementów też nie są dobrym pożywieniem.
Czemu nie przestawisz kota tylko na Barf'a?
W ten sposób dostawałby zawsze kompletnie i prawidłowo zbilansowany posiłek a nie tylko co 2,3 dni.
Nie musisz mieć maszynki do mielenia mięsa, ja mam co prawda, ale nie korzystam, kroję mięso, mielonki nikt by nie ruszył.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne